Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
samsunlu2852@gmail.com Gönderi no: 181351  /
selamünaleyküm güzel insan sedat peker sizinle uygun görürseniz görüşmek isteri devletimin milletimin bayrağımın bekaası için saygılar cengizhan hüseyin özyurt
merttttdamlaaaa@gmail.com Gönderi no: 181349  /
Reis senin yolundan gidiyoruz yardıma ihtiyacım var nolur bana ulaşırmisin sesim ol reis
Mehmet şahin Gönderi no: 181345  /
Mehmet şahin
Reisim sana ulaşmam lazım
Hasan kılınç Gönderi no: 181314  /
Hasan kılınç
Reisim allahım sizi başımızdan eksik etmesin, dualarımız seninle
MEHMET. Gucluturk Gönderi no: 181244  /
MEHMET. Gucluturk
SEVENLERINLE SENIN YANINDAYIZ
Mehmet KARABACAK Gönderi no: 181234  /
Mehmet KARABACAK
Selamun aleykum reis. sizi severek takip ediyorum. ALLAH ragzı olsun sizden ve peşinizden gidenlerden. Reis Yuvam yıkılmak üzere ALLAH rızası için bana yardım et Reis.Kayın babam bizi ayırdı.Nolur Reis ALLAH için bana yardım et.Korkuyorum Reis yanlış şeyler yapmakdan korkuyorum ALLAH rızası için yardım et Cep telefon numaramı yazıyorum reis 0545 457 19 06
MEHMET GUCLUTURK Gönderi no: 181225  /
MEHMET GUCLUTURK
Bize sen lazimsin sedat abi allah ailene uzun ömürler versin
MEHMET GUCLUTURK Gönderi no: 181224  /
MEHMET GUCLUTURK
SLM SEDAT ABI SENI SEVIYOM IYI BIR REISSIN ALAH SENI BASIMIZDAN EKSIK ETMESIN
ALİCAN  dündar Gönderi no: 181171  /
ALİCAN dündar
Sayin abim reisim insallah sizi gumushane sirana da bekleriz bir gun iftar acmaya komsu ekmek firini seni seviyoruz abi
Süleyman bozkurt akın Gönderi no: 181162  /
Süleyman bozkurt akın
Abi zor durumdayim yardimin lazim bana ulasirmisin :(
ABDULLAH ARMAĞAN Gönderi no: 181161  /
ABDULLAH ARMAĞAN
Selamün Alyeküm Can Abim size ulaşabileceğim bir mail adresi alabilirmiyim bi durumumu size Arz Edeceğim
Erhan Gülamber Gönderi no: 181152  /
Erhan Gülamber
Reisim Sizinle ulaşmam gerek...:(
tuhana54@gmail.com Gönderi no: 181120  /
Sedat Peker beyefendi sizinle bir telefon görüşmesi yapmak isdiyorum
kmrİsml@outlook.com Gönderi no: 181118  /
(BİR UMUTTUR YAŞAMAK) seninle görüşmek de bir umut abi SON'a gitmeden bi görüşmek isterim bir telefon numarası yollarsan mail olarak hayatından aldıgın nefesten bi 5 dakikanı baya ayır şimdiden tesekkurler
koyuncukral@hotmail.com Gönderi no: 181115  /
Selamünaleyküm Sayın Reis hayırlı akşamlar Şubat ayında ailem ile birlikte evinize geldim girişte kibarca karşılandim, sizinle görüşmek için Rizeli mi olmak gerekiyor, size küsmedim kırılmadim kin duymadım. Reis görüşmek istiyorum sizde uygun görürseniz. 5453210085.Abdil koyuncu. Konya
muratdulu2332@gmail.com Gönderi no: 181110  /
Kurban Bayramında 24 Ağustosta İzmirde Düğünüm Var Teşriflerinizle Gurur Duyarım
Tolga Ballıoğlu Gönderi no: 181103  /
Tolga Ballıoğlu
Slm sayın abim Bursa dan yazıyorum iki oğlum var evim kira maasımda haciz var asgari ücret alıyorum yetistiremiyorum sayın abim bana daha iyi bir iş bulmakta yardımcı olursan çok sevinirim eğer Bursa ya yolun düşerse bir bardak çayımı veya yemeğe beklerim sayın abim saygılarımla Allah hakkında hayırlısı neyse ise onu nasip etsin inşallah sayın abim.
Sercan Aydoğan Gönderi no: 181097  /
Sercan Aydoğan
selamun aleykum... allahın selamı ve melekleri üzerinde olsun reisim.. allah senı başımızdan eksik etmesin sen var oldukca bız var olacağız... allah benım ömrümden alsın sana versin.. en azından bır işe yaramış olurum... senı saygılarımla selamlıyorum allah yar ve yardımcın olsun... fatih kocaman kardeşime saygı ve sevgilerimle...
Selim kaya Gönderi no: 181080  /
Selim kaya
Abi ALLAH rızası için görüşmek istiyorum sizinle
omerrakkaya33@hotmail.com Gönderi no: 181079  /
Selamun aleyküm Sedat beye ulaşmaya çalışıyorum bir konuda yardıma ihtiyacım var
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız