Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
askisi_firarda_61@hotmail.com Gönderi no: 179013  /
[email protected]
allahım seni başımızdan eksik etmesin asil reisim duyun sesimi reisim size ihtiyacımız var ..
BİR UMUTTUR YAŞAMAK Gönderi no: 179007  /
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Saygideger yigit Abim ben 1cocuklu bir anneyim benim bir derdim var allah rizasi icin yawrum umudum icin beni bir dinlermisiniz derdim maddiyat degil maneviyat allah rizasi icin yuwam icin beni bir kere dinlermisiniz?
Gürsel Keskin Gönderi no: 178974  /
Gürsel Keskin
Selamunaleykün Sedat abi (REİS) bir hemşeriniz olarak sizden iş konuşunda yardım istiyorum ilgilenirseniz sevinirim Allaha emanet olun ...
avrupa milleti Gönderi no: 178972  /
avrupa milleti
Avrupa liderleriyle cok samimi dostluklari kuran biri ve cok seviliyor
aykutbayrak3428@gmail.com Gönderi no: 178948  /
[email protected]
Selamın aleykum sedat abi.benim bi derdim var.size nasıl ulaşa bilirim allah riza si için yardım et abi bana.
erhan tüylü Gönderi no: 178934  /
erhan tüylü
Ad günün kutlu olsun reis.rabb yâr ve yardımcın olsun.amin
ok.reiss@hotmail.com Gönderi no: 178917  /
[email protected]
Selamun aleykum Reisim Allahın rahmeti ve bereketi üzerinde olsun inşallah sevdiklerin ve ailenizle uzun ömürler geçirmek dileğiyle iyiki doğdunuz iyiki varsınız nice mutlu senelere inşallah Reisim BİR UMUTTUR YAŞAMAK. Allahım uzun ömürler versin .Okan CİN
Osman oner Gönderi no: 178915  /
Osman oner
Syn Sedat Peker değerli büyük abim doğum günün kutlu olsun iyiki varsın nice mutlu huzurlu sağlıklı yaşam sürmeni dilerim yüce Allah sevdiklerinle beraber huzurlu mutlu yaşantı sürmeni nasip etsin iyi ki varsın yüce Allah başımızdan eksik etmesin saygılarımı sunar ellerinden öperim değerli abicim birumutturyasamak
Osman oner Gönderi no: 178904  /
Osman oner
Syn: Sedat Peker saygı değer abim ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar sağlıklı huzurlu sevdiklerinizle nice bayramlar dilerim
Hamdi Demirci Gönderi no: 178899  /
Hamdi Demirci
Çok değerli ve kıymetli reis Mübarek Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım saygılar sunarım. Yapmış olduğunuz ve yapacağınız bütün işlerde başarılar dilerim. Türk halkının sizin gibi değerli insanlara her zaman ihtiyacı vardir. Allah bu yolda yâr ve yardımcınız olsun. Ben sizinle tanisamadim ama Atilla Peker ile tanismistim l kendisi beni Karamürsel'den tanır. Atilla abinin de mübarek Ramazan bayramını kutluyorum. Saygılar sunuyorum. Kendisi ile telefonla görüşmek istedim fakat telefonlarına ulaşamadım. Kendisi bana ulaşırsa çok sevinirim. 0505 645 90 13
ekocak@mecaplast.com Gönderi no: 178886  /
[email protected]
BİR UMUTTUR YAŞAMAK REİS.
sonata133@mail.ru Gönderi no: 178855  /
[email protected]
selam sedat abi her zaman sizi izliyorum seviyorus sizi.size ulaşmaq istiyorum sizi yakindan görmek istiyorum. en cokda sizin sohbet etmeye ihtiyyac var.baküden cevat.
millet Gönderi no: 178840  /
millet
Slm bu secimlerde alpastan turkkesi seciyoruz dunya
muharrem avcu Gönderi no: 178839  /
muharrem avcu
Slm tuzla akfirat arabasi yine gelmedi allah belasini versin bunlarin
Gökhan çamdalı Gönderi no: 178832  /
Gökhan çamdalı
Selamın Aleyküm reis hayırlı ramazan lar sana nasıl ulaşabilirim iznin olursa senden bi isteğim olacak ellerinden öperim hayırlı günler
istambul_ayaz@hotmail.com Gönderi no: 178826  /
[email protected]
selamın aleyküm reisim selam olsun sizlere Bir umuttur yaşamak başka yok
istambul_ayaz@hotmail.com Gönderi no: 178825  /
[email protected]
selamının aleyküm reis nasılsn iyimisn ne var ne yok
avincsalh@gmail.com Gönderi no: 178818  /
[email protected]
Saygı değer abim öncelikle allahın selamın aleyküm sizinle konuşmayı o kadar çok istyrmki ama hayal oldgnu biliyorum eyer benim mesajımı görürseniz lutfen arayın beni sakaryadan hasan avinçsal
Vatangurbet35@gmail.com Gönderi no: 178810  /
[email protected]
Sağlık Sorunum var ve Yaşamak istemiyorum artık... Hayırlı Ramazanlar Allaha emanet olun!
Adem Gönderi no: 178803  /
Adem
Sedat Abi abi kurbanın olam abi benimle iletişim kurun abi
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız