Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Okan kesti Gönderi no: 180310  /
Okan kesti
Sedat abim Ben askerim de acil sizinle konusacaklarim var da size nasıl ulasabilirim
Hakan ***** Gönderi no: 180304  /
Hakan *****
Reisim hakkari cukurcada sınırdaki .....üst bölgesinde askerim tesbihim dağıldı zaman geçmiyor.Bana tesbih göndeririseniz memnun olurum..
Murat şirin Gönderi no: 180270  /
Murat şirin
Reisim ozel bidurum oldugu icin sizinle gorusmek mumkunmu
Şanlıurfalı Türkistanlılar Kültür ve Eğitim Derneği Gönderi no: 180263  /
Şanlıurfalı Türkistanlılar Kültür ve Eğitim Derneği
Öğreci kardeşlerimiz için kırtasiye kılık kıyafet yardımı topluyoruz bu kampanyamıza destek ola bilirmisiniz
Omervarisli Gönderi no: 180257  /
Omervarisli
Reisim sizinle calismak istiyorum ve sizi cok seviyorum
Samet YAVUZ Gönderi no: 180253  /
Samet YAVUZ
Reisim yardımınıza ihtiyacım var.
Yücel Sertel Gönderi no: 180251  /
Yücel Sertel
Sedat abi üniversitede okuyorum sakaryadan gurbete geldim çok sıkıntı çekiyorum mail atmanı bekleyeceğim
Ali Erkan Gönderi no: 180247  /
Ali Erkan
SELAMIN ALEYKÜM SEDAT ABİM REİSİM SİZİN YARDIMINIZA ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFEN SİZE ULAŞMAK İSTİYORUM KAYSERİDEKİ BU KARDEŞİNİZE BİR YARDIM ELİ UZATIRSANIZ ÖMÜR BOYU DUACINIZ VE SİZE MİNNETKAR KALIRIM ABİM LÜTFEN ULAŞMAK İSTİYORUM SİZE. ELLERİNİZDEN OPUYORUM SAYGILAR
Emre Tosun Gönderi no: 180246  /
Emre Tosun
ALLAH(c.c) işini gücünü rast getirsin
Ya_gel61@hotmail.com.tr Gönderi no: 180191  /
Reis bende seninle çalişmak istiyorum allah nasip ederse nasıl ulaşırım tel
okankok45@gmail.com Gönderi no: 180180  /
Sedat abi iyi aksamlar bi konuda sizden yardim istiyorum sahipsiz kalmak cok kotu
hasanmoklaci@windowslive.com Gönderi no: 180173  /
MERHABALAR SEDAT BEYLE GÖRÜŞMEM GEREKİYOR BUNUN İÇİN NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKİYOR.??
Mehmet yıldırım Gönderi no: 180164  /
Mehmet yıldırım
Selamın aleyküm abi bende kayseride oturuyorum seninle konuşmam gereken bir konu var ben size ulaşamadım bana ulaşabilirmisiniz Allaha emanet ol saygı değer abim
Onur karakülah Gönderi no: 180141  /
Onur karakülah
Senle çalışmak istiyorum reisim
Onur karakülah Gönderi no: 180140  /
Onur karakülah
Sayın reisim size ulaşmak için her yolu denedim szi çok seviyorum reisim bir kere sizle konuşmak istiyorum nasihatınızı almak istiyorum
Aybike Köksoy Gönderi no: 180134  /
Aybike Köksoy
Merhaba Sedat Abi. Biz arkadaşımla Adana ÇÜ'de ögrenciyiz. Geçim sıkıntısı yaşıyoruz. Yardımcı olur musun?
Omrada5050@hotmail.com Gönderi no: 180121  /
Selamunaleykum reis.im nasılsınız iyisiniz insallah reisim nasip olursa sesiniz düşmek istiyorum nevsehir den selamlar
ELVIN ILYASOV Gönderi no: 180087  /
ELVIN ILYASOV
Selamün Aleyküm saygıdeğer Sedat Peker, benim adım Elvin Rusya'dan geldim Ahıska türküm, şu an Ankara'dayım. 2 haftaya kadar ev sahibi evi satıyor, benim de gidecek yerim yok, Allah rızası için yardım edin lütfen, saygılar, hürmetler saygıdeğer Sedat Peker
ulvi_demirel_37@hotmail.com Gönderi no: 180037  /
Selamünaleyķum reisim Kastamonu dan saygılarımı sunuyorum 550 km yerden yanınıza gelmek sizi görmeyi çok istiyorum bu konuda sizden yardım istiyorum
murat_ipek_1983@hotmail.com Gönderi no: 180020  /
Abi seninle bir kere konuşmmak istiyorum sadece
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız