Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Onur çağlıoğlu Gönderi no: 179427  /
Onur çağlıoğlu
Abi selamın aleyküm biz 2 kardeş çalışıyoruz ev gecindirmeye cabalıyoz babamız yok ayrıldılar nafakada ödemiyor. Abim de askere gidicek tek basıma ev geçindirmek çok zor kirası var bi sürü şey senden para değil yanında çalışmayı bana yol göstermeni senin bi kardeşin olmak istiyorum abicim sagılar çok teşekür ederim bana bi yardımcı ol Allah Rızası için görüselim abi
fahrettinezber@ozpakgida.com.tr Gönderi no: 179418  /
[email protected]
Esselamun Aleykum ve Rahmetullah Sedat Abim. Benim,hayatta Yüce Rabbim den başka kimsem,yok ne ana,kaldı ne,baba ne,bacı ne gardaş. inancım ve güvencim önce O na dır. Öyle bir cenderede yimki utancımın inancımın önüne geçmesinden korkarım.Biiznillah vesile olmanı beklerim. Bugünüm,var yarınım,yok. Acil medet abim. Allah yar ve yardımcın olsun
Hasan  yilmaz Gönderi no: 179392  /
Hasan yilmaz
Seleymun aleykum reis senden bir istegim bir arzum bir ricam var yardim edermisin ALLAH RIZASI icin
BatuHAN DEDE Gönderi no: 179385  /
BatuHAN DEDE
Reis 17 Yaşında öğrenci bir kardeşin olarak seni seviyorum. Lütfen müsait olduğun bir zamanda görüşmek istiyorum seninle ALLAHA EMANET OL reis
Mert Gümüş Gönderi no: 179377  /
Mert Gümüş
26 Ağustos günü düğünümüz olacaktır siz Reisimizi aramızda görmekten şeref duyarız... İletişime geçerseniz çok seviniriz.
Fatih Gönderi no: 179356  /
Fatih
Abicim Fatih ben 19 yasindayim yaninizda has dogru titiz efendi ve şerefli birini çalıştırmak istermisiniz ?
Fatih Candır Gönderi no: 179322  /
Fatih Candır
Umudum sizsiniz Reisim
ebru.hurma@hotmail.com Gönderi no: 179321  /
[email protected]
Sedat abıııı bana yardım edın zor durumdayım artık imdattt edıyorum
Muhammed ağrı Gönderi no: 179312  /
Muhammed ağrı
Selam abi benim bi cok sikintim ve derdim var sizinle nsl iletisime gecebilirim.
Ömer çevik Gönderi no: 179294  /
Ömer çevik
Selamun aleykum reis. Bi konuda ulasmam gerekli size ummeti Muhammedi ilgilendiriyo bilmek isticenizi dusunuyorum onemli bir konu lutfen ulasin
Yunus kılınç-wroungturn@windowslive.com Gönderi no: 179272  /
Yunus kılınç[email protected]
Abi dugun yapcam ama zor durumdayım ailemden herkez sırt cevirdi bi annem var bide ben varım gitcek bi kapım yok son carem sensin eyerki bu msj gorursen elimden tutcagını biliyorum allah senden ve senin gibilerden arızı olsun basımızdan eksik etmesin
Ersin ayhan Gönderi no: 179262  /
Ersin ayhan
Sedat abi sen bizim reissisin seni seviyor ve sayiyoruz ben ingilterede yasayan Turkum emre herseyi yaparim
Uğur akarsu Gönderi no: 179241  /
Uğur akarsu
Reis'im selamunaleykum.bir kere olsun sana ulaşmak nasip olmadı ama olsun sen bizim kalbimizdesin o yeter bize..5 ağustos 2017 tarihinde cumartesi saat 19:30 da düğünüm var.sende yanımızda ol bizim düğünümüze ekstra bir düğün kat.seni aramızda görmek istiyoruz.bu mutlu günümüzde ricamı geri çevirme neolur. Düğün tarihi. : 05.08.2017 Yer : Sarımeşe mah. Hergeleci İbrahim Er Meydanı Kartepe/Kocaeli
Chevars Gönderi no: 179233  /
Chevars
Sayın sedat abim öncelikle allah yar ve yardımcın olsun allah seni korusun bir ricam olacak izninle diyarbakırda yaşamaktayım babamın acil ciğer nakli olması lazım istanbulda bana yardımcı olurmusun abim xxxxxxxxxx numaram aciil dönüş yapabilirsen duacı olurum abim
Yunusyordem2534@gmail.com Gönderi no: 179225  /
[email protected]
Ya seninle görüşmek isterim diyecektim ama maşallah bana sıra biraz zor gelir heralde
muharrem avcu 05313518509 Gönderi no: 179221  /
muharrem avcu 05313518509
Sayin cumhurbaskanim tuzla akfirat koyunenfde dere bantti kaldirirlar akfirat belediye baskani yada yuz elli milyar odesinler yada enes yildiz adamlarinla beni oldurun
Cüneyt Koçer Gönderi no: 179215  /
Cüneyt Koçer
Reisim sizin için bu canı seve seve vermeye hazırım yeterki beni bi görüp konuşmamı duyup dinleyin kısa ve öz en kral adam sensin can baba
Halil ibrahim kavaklıoğlu Gönderi no: 179196  /
Halil ibrahim kavaklıoğlu
Selamın aleyküm özel mesele var sizinle görüşebilirmiyim gorusebilirmiyiz acil
Kontes_46@hotmail.com. Gönderi no: 179192  /
[email protected]
Sedat bey lütfen ne olursunuz beni mutlaka arayın lütfen yoksa intihar edeceğim bir annenin çaresiz feryadını duyun ne olursunuz dayanacak gücüm kalmadı artık .kalmadı sedat oğlum
Abdil tunçay Gönderi no: 179191  /
Abdil tunçay
Selamın aleykum sedat abi ben uzman cavus olark doguda görev yapiyorum. Ankarada bugra emlak tarafindan dolandirildim arabayi sattim parasini vermiyorlar ve suanda cok zor durumdayim ailemn cocugumun riskiydi. Lutfen yardim et abi
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız