Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Aynur Demir Gönderi no: 180996  /
Aynur Demir
Sedat bey sizinle görüşmek istiyorum eğer uygun görürseniz
TAHİR ÇAKIRCA Gönderi no: 180985  /
TAHİR ÇAKIRCA
BU MESAJLARIN REİS E GİTTİĞİNİ ARTIK DÜŞÜNMÜYORUM.BİR YILDIR MESAJ ATIYORUM YAZIYORUM HİÇ GERİ DÖNÜŞ OLMADI.İNSANLARLA DALGA GEÇMEYİN.REİS ADINA NEDEN AÇTINIZ BU SİTEYİ.
cumaligunduz235@gmail.com Gönderi no: 180952  /
Abim uzun zamandır gorusemedik. En kısa zamanda sana ulaşmak gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz
Mustafa baytemir Gönderi no: 180947  /
Mustafa baytemir
Reis seninle tanışmak ve bi sıkıntımı dile getirmek istiyorum beni kırmıycağını düşünüyorum saygılarımla
emine tez Gönderi no: 180941  /
emine tez
Reis seninle tanışmayı çok isterim ALLAH cc emanet ol ...
TUNAHAN KÜÇÜKKAPDAN Gönderi no: 180932  /
TUNAHAN KÜÇÜKKAPDAN
T.C : REİSİM SİZİNLE GÖRÜŞMEM GEREK. DEĞİNMEMİZ GEREKEN BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ KONULAR VAR EĞER SİZİNLE GÖRÜŞMEM İÇİN BANA YARDIMCI OLURSANIZ BENİ ŞEREFLENDİRİRSİNİZ. BİR UMUTTUR YAŞAMAK.....
Şafak Diril Gönderi no: 180910  /
Şafak Diril
S.aleykum reis sizinle gorusmek konusmak istiyorum bu serefi gururu bize tattrn Reis siz gencleri seversinzz
kadiryilmaz212@hotmail.com Gönderi no: 180898  /
Herzaman gurur duruyorum seninle canim abim Herzaman devletimle milletimle seninleyim abim insallah musait bir zamaniniz olursa bir cay icmek isterim saygilarimla kadir yilmaz
sezer.altan07@gmail.com Gönderi no: 180889  /
Saygıdeğer Reisim; Sizinle konuşmak istiyorum lütfen
emrahmervetunc1987@gmail.com Gönderi no: 180887  /
Reisim balım belada daha önce bi arkadaşa olan borçum yüzünden beni tehdit ediyorlar şimdi kartalda oturuyorum acil iletişime geçebilirmiyiz sizinle bana bir tek siz yardım edebilirsiniz ailem zor durumda
ömer Gönderi no: 180866  /
ömer
selam abi çok zor durumdayım lütfen bana ulaş
Ğıyasettin barlık Gönderi no: 180856  /
Ğıyasettin barlık
Sedat abe acilen sizinle iletişime geçmem lazım Nasıl ulaşırım
alpayaksay333@gmail.com Gönderi no: 180854  /
Sayın reisim mersinden selam olsun Sizi cok seviyorum ellerinden opuyorum reis Allah emanet ol abi
Yıldıray Özbek Gönderi no: 180840  /
Yıldıray Özbek
Merhaba ben Yıldıray Özbek sizinle goruskek sizinle bir fotoraf cekilmek isterim 18 yasindayim engelliyim
Metehan18mete@hotmail.com Gönderi no: 180839  /
Sedat abi 16 yasındayım bana ulasırsan sevinirim
savaş sırtbaş Gönderi no: 180828  /
savaş sırtbaş
merhaba reis. çok acil yardıma muhtaç birileri hakkında sizinle görüşmek isterim saygılarımla.
Ben nurgul Gönderi no: 180821  /
Ben nurgul
İyiki varsın
Ben nurgul super bir haber Gönderi no: 180820  /
Ben nurgul super bir haber
Merhaba sedat bey keşke size ulaşa bilsem ama galiba inkansız
Intizam.nebiyev@mail.ru Gönderi no: 180793  /
Salam Sedat Reis Allah size can saglıgı versin Türk Dövletinden eksik olmayasiz daima var olasız
Eyüp kaya Gönderi no: 180789  /
Eyüp kaya
Selamun aleyküm reisim ben sizinle özel görüşmek istiyorum mümkünmü acaba?
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız