Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (27.09.2008)

Mensubu olmaktan her daim onur duyduğum saygı değer ÖZTÜRKLER Ailesi, uzunca bir aradan sonra bayram kutlaması amacı ile de olsa muhabbetinize ortak olmaktan büyük bir keyif duyduğumu bilmenizi istiyorum.

Çok kıymetli arkadaşlarımızdan, dostlarımızdan nerdeyse sitem boyutuna varan sayısız mektup aldım. Hepsindeki ortak tema, genelde şu idi; ‘’Tamam hepimizin yazdığı mektuplara birer birer cevap yazamıyorsunuz ancak internet sitesine yazdığınız ve bizlerinde hem keyifle okuyup hemde sağlığınızdan haberler aldığımız mektuplarınızdan niye vazgeçtiniz’’ diyorlardı.

Birde işin aksisi olacak ya, mektup yazmadığım günden buyana da ortalık devamlı karışık, devamlı bir hareket var piyasada. Bizimde şansımıza ama kıyısından ama köşesinden ya da tam göbeğinden bu hareketliliğin hemem hemen hepsinin içinde yer alıyorduk (İSMEN)

Tabi durum böyle olunca, sizde haklı olarak önce mektup yazmamı rica ettiniz. Sonra gönül koyar gibi oldunuz. En sonunda da sitem ettiniz. Tabi ki bende zeki ve akıllı bir insan olarak ‘’Kardeşim Sedat, sitemden sonra başına ne geleceği hiç belli olmaz, onun için acilen bir mektup yaz arkadaşlarının, kardeşlerinin, dostlarının, düşmanlarının senin ile ilgili yaptıkları muhabbete ortak ol’’ dedim.

Bu mektubu geç yazmamın sebebi uzunca bir süredir iç eleştirimi yapabilmek için içime kapanmış olmamdı. Duygu dünyamda uzun seyahatlerde bulundum. Acaba nerelerde doğru,nerelerde yanlış yaptım? Diye bunca zaman tüm enerjimi öz eleştirime harcadım.

Bu yaşamış olduğum uzun süreli özeleştiriyi ilk kez 18, daha sonrakini ise 27 yaşlarındayken yaşamıştım. En yorucu ve zor olanı ise, 37 yaşında iken yaşamış olduğum bu süreçteki öz eleştirimdi.

Gerçi bu dönemi kendi iç dünyamda yaşarken sizin tarafınızdan sitem görmeyi belki hak ettim. Ancak internet sitesine devamlı surette sağlıklı ve iyi olduğumu gösteren resimlerimi yollamamı da sizin tarafınızdan hafifletici sebep olarak görülmesi gerektiğine inanıyorum.

Almış olduğum cezaya Yargıtay’ın kısmen onama, kısmen bozma vermesi bütün herkesin aklında çeşitli soru işaretleri oluşturdu. Bunun haricinde ortaya çıkan Ergenekon konusuna önce ifadeye çağrılmam sonra tutuksuz sanık olarak yargılanacak olsam da bu davaya sanık olarak dahil edilmem ve bunun gibi bir çok konuda ismim geçti ki, hiç birine doğru düzgün cevap veremedim. İlk satırlarımda da söylediğim gibi çok ciddi bir şekilde öz eleştirimi (tüm geçmişimi) yapmaktaydım.

Ancak en son yoldan çıktığım an yani öz eleştirimi tamamlamadan olaya dahil olayım, bende bir şeyler söyleyeyim dediğim an ise Sayın Uğur Dündar’ın Arena programında Adil Serdar Saçan’da var iken şahsımla alakalı konuşulanlardı.

Ancak tabi şu an o şahıs (Adil Serdar Saçan) ile alakalı bir şey söylemem mümkün değil. Çünkü Emniyete düşmüş durumda, yani güçsüz ve aciz. Kendisi oradan çıktığında veya ceza evine girdiğinde o adamla ilgili illaki anlatacaklarım var. İnsanların yarısına göre bu kişi ben ve benim adamlarım diye nitelendirilen insanlarla çıkar ilişkiler içinde; kimilerine göre de benimle cansiperane uğraşmış çok önemli bir devlet adamı.

Biraz öncede dediğim gibi Emniyette olduğu için hakkında bir şeyler söylemem yakışmaz. Ancak tahliye olursa da (benim için çok daha iyi, daha rahat konuşurum) ceza evinde olursa da bu şahsı birde ben anlatmak isterim. Zannederim ki dostlarımda, düşmanlarımda bu tip konularda adil bir şekilde konuşacağımı bilirler. Zaten okuduğunuz zaman sizlerde karar verirsiniz.

Şu an mesela bazı sesler duyuyorum, diyorlar ki ‘’o sana ve dostlarına bunca haksızlıklar yaptı, sen emniyette iken basına olur olmaz şeyler yazdırdı. Sen neden şimdi söylemiyorsun? O buna layık değil ki’’ diyorsunuz.

Benim buna söyleyeceğim tek şey, insanların birbirinden farklı farklı olduğudur. Herkes kendisine yakıştığı gibi yaşar ve yakıştığı gibi ölür. Ancak bu insanı benden dinlemek inanın çok keyifli ve çok ama çok zevkli olacaktır.

Büyük önderin vefatından sonra Başbakan İsmet İnönü ve İstanbul Valisi, Neyzen Babaya çok eziyet ediyorlar. (Neyzen Tevfik)

Ancak Neyzen Baba altta kalır mı, her yapılan zulme şık bir hicivle cevap veriyor. Tabi ki bu hicivlerin sonunda Valinin yada Başbakanın emri ile Neyzen Babayı tımarhaneye atıyorlar. Zaten ömrünün çoğu tımarhanelerde, mahpushanelerde ya da varoş yerlerde geçmiş bir büyümüz.

Çok partili sisteme geçildiği ilk seçimde demokrat parti CHP’yi ezici bir çoğunlukla yeniyor. Daha sonraları sağlık bakanlığı da yapacak olan yeni seçilmiş demokrat bir millet vekili Neyzen Babayı görünce ‘’Neyzen, Neyzen’’ diyor ‘’ artık seçimi kaybettiler, yazacağın hicivlerle sen bunların canına ot tıkarsın’’ diyor. Neyzen Babanın cevabı size biraz önce anlatmak istediğim şey oluyor. ‘’Vekil, vekil kendine gel’’ diyor. ‘’ Sen duydun mu ki hiç Neyzen’in düşenlerle işi olsun. Bundan sonra öyle davranmaya devam edersen hicivlerimin hedefi sen olursun’’ diyor.

Keşke buradan tahliye olsa yine keşke yeni bir oluşum kurularak AKP’yi seçimde yenerek iktidardan indirse, bu Adil Serdar Saçan’ı da alıp Emniyet Müdürü yapsalar. İşte ben o zaman onun hakkında söylemem gerekli olan şeyleri söyleyebilirim. Şimdi bile yani serbest bırakılsa da, ceza evine gelmiş olsa da düşmüş durumda olduğundan hakkında söyleyebileceklerim (yaşanmış) olanlar argo tabirle devede kulak kalacaktır!...

Yapmış olduğum öz eleştirimde almış olduğum bazı kararlarımı sizlerle paylaşacağım diğer mektubumda keyifli vakitler geçireceğimize inanıyorum.

Bu mektubumun amacı sadece Mübarek Ramazan Bayramınız kutlamaktı. Sizin ve tüm sevdiklerinizin Mübarek Ramazan Bayramını kutluyor ve sizleri Yüce Yaratıcıya emanet ediyorum. ‘’ BİR UMUTTUR YAŞAMAK ‘’

SEDAT PEKER
Ziyaretçi Defteri
MURAT DEMİR Gönderi no: 169996  /
MURAT DEMİR
SAYGILAR REİSİM BEN DÜN AKŞAM Bİ YAZI YAZDIM ANCAK YAYINLANMADI. SON ÇARE BEYKOZA GELIP KAMP KURCAM KENDİMİ KESİCEM REİS BİR KERE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM SİZİN YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR REİSİM. MADDİ ACIDAN DEĞİLL YANLIŞ ANLAŞILMAK ISTEMEM MANEVI ACIDAN BI REİSE BÜYÜĞE İHTİYACIM VAR YÜCE ALLAHA EMANET OL REİSİM SAYGILAR SEVGİLER HÜRMETLER..
Emre AKYILDIZ Gönderi no: 164966  /
Emre AKYILDIZ
yüce Allah ın selam ve duaları Üzerinizde olması dileklerimle..Kıymetli reis im yüce Allah'ım Yüzünden gülüşünü kalbinden iman gücünü eksik etmesin inşallah.sana hergün ne kadar hayır dualarımızı göndersek azdır Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin inşallah...her daim Başımızda ELİF gibi dik durasın..dik durasınki bizler kardeşlerin yüce yaradanın izni ile senin gölgende dimdik bir Çınar gibi duralım....sizleri Yücelerin en yücesi ALLAH Ü TEALA ya emanet eder saygı ve hürmet ile ellerinizden öperim.....Emre AKYILDIZ "senin için Ölmek neki reis..senin için yaşamak varken.. beykoz lu..
İlker Çakmak Gönderi no: 157388  /
İlker Çakmak
Saygıdeğer büyüğüm Sedat Peker.Ben sizlerin yanında sizlerle birlikte olmak istiyorum.hep size ulaşmayı sizinle konuşmayı bekledim.Allah razı olsun bu konuda ailem özellikle annem beni çok destekledi reisim.Annemde,ailemde benim sizin yanınızdan olmamdan çok memnun doğru yolu dürüstlüğü seçtiğim için çok sevinçliler.Yaşım daha 17 olabilir genç birisiyim ama ben sizin yanınızda olmaktan çok büyük onur ve şeref duyarım..numaramı vermiştim reisim gördünüz mü bilemiyorum ama ben izninizle tekrar vermek istiyorum.Sizleri tanıdığıma sizleri örnek aldığıma bir kez daha mutlu oldum ve doğru yolda olduğum için ne mutlu bana..Allah sizden razı olsun reisim..Mesajları mı okuduğunuz için de sizlere gerçekten çok teşekkür ediyorum..İnşallah bir gün sizlerle olabilme şerefine beni laik görürsünüz..Allah sizi ve sevdiklerinizi her zaman korusun Reisim..Saygılarımla.. İlker Çakmak..
İlker Çakmak Gönderi no: 157368  /
İlker Çakmak
Saygıdeğer büyüğüm reisim Sayın Sedat Peker,Öncelikle hayırlı geceleriniz olmanızı dilerim..mesajımı okuduğunuz için gerçekten çok sevindim çok mutlu oldum reisim,abim..Sizleri tanıdığıma sizleri örnek aldığıma gerçekten çok mutluyum Allah sizi başımızdan eksik etmesin Reisim..Eğer müsaadeniz varsa telefon numaramı vermek isterim sizden bir haber almak beni gerçekten çok onurlandırır bundan çok büyük şeref duyarım..Reisim tekrardan çok teşekkür ederim mesajı mı okuduğunuz için Allah sizden razı olsun..Saygılarımla İlker Çakmak..
İlker Çakmak Gönderi no: 157340  /
İlker Çakmak
Saygıdeğer büyüğüm Sayın Sedat Peker,Ben İzmir Karşıyaka'da oturuyorum.17 Yaşındayım.Ben bu yaşıma kadar hep sizin anılarınızla,hikayelerinizle büyüdüm,o yüzden hep sizi örnek aldım.Bu yaşıma kadar hep doğru yolda ilerledim ilerleyeceğime yemin ettim.Bu davaya azla yalan söylemeyeceğime yemin ettim.hep dürüst oldum Allah'ın izni ile,Benim Annem babam ayrı Reisim ben annemin yanında kalıyorum.Annem'den Allah razı olsun bu yaşıma kadar büyüttü beni ben anneme ve aileme sevdiklerime bir söz verdim.Bir dava adamı olmaya dürüst olmaya doğru bir kişilik olmaya söz verdim yemin ettim.Ben hep sizin yanınızda olmak istedim sizinle birlikte olmak istedim.Ailemde Annemde Allah razı olsun hep beni destekledi çünkü oda biliyordu yanlış bir yolda olmadığımı Allah onlardan ve sizden razı olsun reisim ben bu yaşıma bu zamana kadar geldiysem eğer sizler sayesinde sizleri tanıdığım için geldim..Benim sizden bir arzum bir ricam olacaktı Sayın Reisim Sedat Peker,ben sizlerin yanında sizlerle birlikte olmak istiyorum umarım inşallah mesajımı okursunuz..Allah her zaman sevdiklerinizi ve sizi korusun reisim saygılarımla..
Burak Aydın Gönderi no: 148164  /
Burak Aydın
Oncelikle selamin aleykum bu mubarek ramazanin tum islam alemine huzur ve baris getirmesi dilegiyle...reis'im benim size bi maruzaatim olacak...bu mubarek ayda siz ve degerli yakinlariniza emanet ettiginiz tespihinize sizde uygun gorurseniz talibim..cevremdeki bi kac arkadasimda ve agabeyimde oldugu gibi bende dualarimi uzerinde sizin bas harfleriniz olan sizin yaninizada oldugumuzu simgeleyen tespihinizi bu hayatta herseyden cok istiyorum...atkınız ulasti odamin bas kosesine astim...bu ewladinizi kirmaz sevindirirseniz bir omur onur ve gurur ile tasiyacagima soz veririm...ellerinizden oper,zaman ayirip okudugunuz icin tesekkur ederim saygilarimla REIS'im
anıl Gönderi no: 144375  /
anıl
sen buyuksun izmirde bır suru insan var tanışmak istiyen tanış bizimle bizlere yardımcı ol
sedat535911@hotmail.com Gönderi no: 142312  /
saygıdeger buyugumuz sedat peker abımız babamız kardeşimiz herseyimiz sin sana olan sevgımızı hıc bızaman anlatamayız ama sızden rıcam sızle sohbet etmek oturmak birazda olsa vakıt gecırmek ısterım bunu uygun gorursenız tabıkı benım ısmım sedat süren saygılarımla senı seven dostların kardeşlerın den bırısı olarak sızın hayranınızım tskler
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız