Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
adem şen Gönderi no: 177822  /
adem şen
reisim sizinle acil olarak gorusmek istiyorum lutfen yardimci olur musunuz
adem şen Gönderi no: 177820  /
adem şen
sn reisim allah rizasi icin size ulasmam gerek bende sakarya hendekliyim
zafer güler Gönderi no: 177819  /
zafer güler
neolursunuz bana ulaşın sayın reisim sedat peker bey
mustafa ışık Gönderi no: 177807  /
mustafa ışık
selamun aleykum reısım rabbim sizleri korusun sizler bu vatan için lazımsınız allahı izniyle.sizen bir ricam var reisim ben iş para falan ıstemıyorum sadece sizden istegım umre gitmek istıyom ama benım ıcın umre gıtmek bıraz külfetli sizden tek ricam umre kutsal topraklar baska bısey ıstemıyorum allahın izniyle..rabbime emanet olun reisim.
sait_sari_46@hotmail.com Gönderi no: 177793  /
[email protected]
merhaba abi nasılsın iyimisin yaşananlardan dolayı iyi olmadıgını biliyorum benimde iyi olmadıgımı dile getirmek isterim lakin bana ulaşman gereklidir abi zor durumda bıraktılar beni yardımına ihtiyacım var kardeşin sait
israfil Gönderi no: 177761  /
israfil
reis çok zor durumdayım annemi kanserden kaybettim bu yüzden çok borçlandım ve icralık oldum tel kapandı senden yardım bekliyorum Allah senden razı olsun
husnuyuksel523@gmail.com Gönderi no: 177748  /
[email protected]
27 yasındayım yıllarca sizi 1 kere görmek için denemedigim yol kalmadı kendi reisimizi görüp Elini Öpemiyceksek Kimin Elini Öpücez Reis Allah Rızası İçin Sizi Görmek İstiyorum BİR UMUTTUR YAŞAMAK
adem Gönderi no: 177739  /
adem
sakaryaliyim cok zor durumdayim
eyyuputku_2727@hotmail.com Gönderi no: 177735  /
[email protected]
abicim selamün aleyküm ben mardinde görev yapıyorum askeri personelim size ulaşmam lazım.bir konu hakkında sizden fikir almam gerek abi
Fatih Erdoğan Gönderi no: 177725  /
Fatih Erdoğan
Sayın Sedat Peker'e selam ile, Bu mesajı size yazıp yazmamak arasında gitgeller yaşarken aslında bu mesajı size atmam gerektiği gerçeğine vardım. Siyasi düşüncenize, kişiliğinize ve de sahip olduğunuz duruşa, karaktere fazlasıyla saygı gösterdiğimi bilmenizi isterim. Ben Malatya İnönü Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, ikinci sınıf öğrencisiyim. Babam, iyi bir insan olmanın herkes tarafından saygı ile selamlanınca mümkün olabileceğini söylemişti. Başbuğ Alparslan Türkeş ve Muhsin Başkandan sonra Ülkücüler, Milliyetçiler, Vatan severler tarafından oldukça çok sevilen kişisiniz. Ne mutlu ki size, bir insan ancak bu kadar sevilebilir. Ülkücülük ve Milliyetçilik anlamında geri kalmış silah, kan, öfke terimlerini; barış, dostluk ve kardeşlik​ anlamına çeviren birini görünce ben de size bir kaç kelam etmek istedim. Umarım değerli vaktinizden çalmam, hakkınızı helal edin. İki sene önce babamın iflas etmesi sonucu Artvin Hopa'da devam ettiğim eğitimime, aileme yakın olabilmek için Malatya'da devam etme kararı aldım. Küçük yaştan beri belki de sıkılmadan yaptığım tek şey okumak. Aslında neden böyle bir şeyin bende hep var olduğunu düşündüm durdum. Bu yaz gündüzleri amcamın yanında çalışırken, geceleri de babama daha çok yardımcı olabilmek için gizliden gizliye taksi şoförlüğü yaparak geçirdim. Bunun bendeki tek amacı, iki kız kardeşimin her şeye rağmen okumalarına devam etmelerine katkı sağlayabilmekti. Reis, geceleri direksiyon sallamadığım zamanlarda hep okurdum, siyasi videolar izlerdim, araştırır yorumlamaya çalışırdım. Şu sonuca vardım ki, iyi insanlar var oldukça dünya kötülere gebe kalmazmış. Önemli olan aslında yaşadığın sıkıntılar değil, geriden gelenlere bıraktığın rahat uykularmış. Ben babamdan öğrendim çok küçük yaştayken, Başbuğ'u, Muhsin Başkanı, Sedat Pekeri sevmeyi. Yolun açık, ömrün uzun olsun. Hak seni ve senin gibi ömrünü memleket davasına verenleri korusun ve yüceltsin. Selam ve dua ile. Allah'a emanet olun.
Oğuzhan Yağcı Gönderi no: 177711  /
Oğuzhan Yağcı
Selamun Aleyküm Reis Allah'ın rahmeti bereketi selamı üzerine olsun inşallah, Yüce Rabbim inşallah bir gün tanışmayı nasip eder. Yanınızda yer almaktan yanınızda olmaktan şeref onur duyarım. Yüce Allah daima yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle saygılar hürmetler Reisim
Furkan Gönderi no: 177684  /
Furkan
Selamın aleyküm REIS üniversite öğrencisiyim yardımına ihtiyaç var
Çetin Sarıtepe Gönderi no: 177681  /
Çetin Sarıtepe
Bu vatanın ve milletimizin senin gibi vatan evlatlarına şimdi daha çok ihtiyacı var. Bende elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Saygılarımla.
bulent ozcan Gönderi no: 177656  /
bulent ozcan
Merhabalar Sadece yardima ihtiyacim var ne yapa bilirim yardimci olurmusunuz dinlerseniz tabi dolandirildim evim elimden gitti 16 yildir yaninda calistigim patronum tarafindan ve reis 2 cocugumun emegini caldilar umarim benimle konusmak istersiniz olur olmaz ALLAHIN taktiri artik saol
emre CERAN Gönderi no: 177594  /
emre CERAN
SELAMINALEYKÜM REİS, Ben Kayseriden emre CERAN. REİS Selçuk üniversitesi işletme yönetimi mezunuyum, 23 yaşındayım ve malesef iş bulamıyorum bulduklarımda referans istiyor torpilim olmayınca kabul etmiyorlar. REİS size daha öce instagram hesabınızdan mesaj yazmıştım. REİSİM 7 senelik bir kız arkadaşım var RABBİM nasip ederse iş bulunca evlenicez senın yaptıgın iyliği videolardan haberlerden izliyorum görüyorum. ALLAH rızası için bana ya senın yanında yada başka bi yerden bi iş imkanı bulursan çok sevinirim senin yüzünü kara çıkarmam emin ol REİSİM İNŞALLAH mesajımı görüp hayırlı bir cevap verirsin REİSİM. REİS bu arada REİS harfini büyük yazmamın nedeni o kelimenin çok kıymetli olmasındandır yalakalık olarak anlama sakın seni seviyorum hakkını helal et.
serhat budak Gönderi no: 177563  /
serhat budak
selam ve saygıyla selam lıyorum reis senınle tanışmak ıcın canımı dahi veririm yeterki tanışayım ben size ulaşamam ama sizin eliniz uzundur siz bana ulaşırsınız allah aşkına
Kadir Gönderi no: 177559  /
Kadir
Reis seni çok seviyoruz devamlı takip ediyoruz Allah yardımcın olsun Allah senin gibi garibana yardıma muhtaç olana yardım edeni vatanını milletini sevenini başımızdan eksik etmesin Afyon Emirdağdan çok selamlar
Nisaisra58@hotmail.com Gönderi no: 177545  /
[email protected]
Selamun Aleyküm hayırlı günler reis .ben geçen seneye kadar mekkede çalışıyordum tünelde hatta siz umreye geldiğinizde bizi ziyarete gelmiştiniz tünele çalıştığım dönemde oraya güvenip kredi çektim sivasta ev aldım arabistanda işler bozuldu hepimizi gönderdiler şuan istambulda tersanade çalışıyorum ama evin taksidini ödemekte zorlanıyorum aylık bankaya ödemem 2.200 tl ailem sivasta zor durumdayım ALLAH rızası için elimden tutun bana yardım edin tekrar yurt dışına gitmem gerekiyor lburalarda bu taksidi ödeyemiyorum pasaport sorunum yok kendim meslek lisesi metal işleri bölümü mezunuyum yalvarırım beni yurtdışına gönderin yoksa ev elimden gidecek selam ve dua ile RABBİM e emanetsiniz.
cebrullah akkuş Gönderi no: 177540  /
cebrullah akkuş
selamun aleyküm saygı değerli abim balıkesir merkez de oturuyorum ve bura da durumum çok bozuk işten dolayı aylardır iş arıyorum iş veren kimse almıyor sizin yardım sever olduğunuzu duydum ve siz den bir ricam olucak bana yardımcı ola bilirmisiniz çalışmak istiyorum yakın zaman da evlilik düşünüyorum ve evleneceğim kızın ailesi iş bulmamı bekliyor burada iş olmadığı için size basvuru yaptım ve iş bulacağınız dan eminim sizi çok seviyorum reisim allah yar ve yardımcınız olsun allah sizi başımız dan eksik etmesin.
Bekir424286@hotmail.com Gönderi no: 177521  /
[email protected]
konya mevlana sehrinden bekir ben abi beni ararmısın
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız