Sedat Pekerden Mektup Var

Sedat Peker'den mektup var (17.07.2013)

Sohbetinize dahil olmaktan onur duyduğum saygıdeğer arkadaşlarım.

Öncelikle Ramazan Ayınızın mübarekli olmasını ve bu kutsal günlerin var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce Allah’dan dilediğimi bilmenizi isterim.

Bu mektubumda geçen sefer yarım kalmış olan İran ile ilgili düşüncelerime, Mısır’da yaşanan olaylara ve de dostluk arkadaşlık gibi kutsal kavramlara değinmek istiyorum.

Bir önceki mektubumda İran’ın meselesinin aslında Şiilik olmadığını, kişisel menfaatleri için Acemlerin Orta Doğu’yu karıştırmak üzerine senaryolar çizdiğini söylemiştim. Yapılan bazı yorumlardan, bazı arkadaşlarımızın farklı düşündüklerini öğrenme imkanım oldu. (Aslında benim söylediklerimin doğruluğunu test etmek o kadar basit ki.)

Madem İran’ın meselesi Şii Birliği meselesiyse, Azerbaycan bağımsızlığını kazandığı günden itibaren neden hiç Azerbaycan’ı desteklememiştir. Ve bunun üstüne üstlük Hocalı Katliamı gerçekleştirmiş olan yani Şii Mezhebine mensup Azeri Türklerini öldüren, katleden Ermenistan’ı desteklemiştir. (Bu destek ölçüyü o kadar aşmıştır ki hiç kimsenin aklı bu olayı anlayamamıştır.)

Aslında bununda cevabı çok basit. İran’da resmi açıklamalara göre nüfusun %24’ü Azeri (aslında gerçek rakam %40’dır.)Yine resmi rakama göre nüfusun %2’si Türkmen’dir. (Aslında %5’i Türkmen’dir.)

Acemler Azerbaycan’ın güçlendiği taktirde İran’da ki Azerilerin bağımsızlığına katkı sağlayacağını bilmektedirler. Bundan 25 sene önce cennet mekan Ebulfez Elçibey’in önderliğinde Azerbaycan bağımsızlığını kazandığında Elçibey’in ilk sözü; ‘’Sıra Güney Azerbaycan’da ki kardeşlerimizin bağımsızlığına geldi.’’ olmuştur.

(İran eğer ki Şiilik davası güdüyorsa Azeriler ile yakın olması gerekirken Ermenistan’la neden kan kardeş gibi olmuştur.)

Haydar Aliyev’in ilk iktidara geldiğinde Türk Milliyetçiliği ideolojisine gönül vermiş olan ben ve benim gibi bir çok kişi tedirgin olmuştuk. Ancak daha sonraki dönemlerde cennet mekan Haydar Aliyev’in Türk Dünyası’na gösterdiği yakınlık ve devlet adamlığı tecrübesiyle Azerbaycan’ın toparlanması yönünde elde ettiği başarılar bizlerinde düşüncelerimizi değiştirmemizi sağlamıştır.

Cennet mekan Haydar Aliyev vefat ettiğinde yerine oğlu İlham Aliyev geçtiğinde yine Acemlerin iştahı artmış Azerbaycan’a etki edebileceklerini düşünmeye başlamışlardır.

Ancak devlet adamlığındaki tecrübesizliğine rağmen İlham Aliyev Acemlerin Ermenistan kartına karşılık İsrail kartını ortaya sürmüş, İran’ı dış politikada gerçekten mat etmiştir. Ayrıca İlham Aliyev’de babası gibi Türk Dünyası’ndan uzak durmayarak Türk Milliyetçilerinin gönlünde yer edebilmiştir.

İran Acemleri her ne yaparsa yapsınlar bir gün İran topraklarında bağımsız Azerbaycan Devleti mutlaka kurulacaktır.

Bu konuyu çok fazla uzatmaya gerek görmüyorum. Yukarıda yazmış olduğum satırlar Acemlerin esas davasının Şiilik olmadığını, Şiilik kartını kullanarak Orta Doğu coğrafyasını yönetmek olduğunu açıkça kanıtlamaktadır.

Bu yorumlarımdan dolayı bazı şahısların aleyhimde konuşmalar yaptığını duyuyorum. Hayatım boyunca düşmanlarımın ve beni sevmeyen insanların olmasını çok güzel bir şey olarak kabul etmişimdir. Bu tip kişilerin varlığı hayatımın her döneminde inandığım değerlere hizmet ederken doğru şeyler yaptığımın en güzel göstergeleridir. Bu yüzden bu tip kişilerin düşmanlığı beni her zaman mutlu eder ve bana şeref verir.

Saygıdeğer arkadaşlarım mektubumun bu bölümünde birazda Mısır’da yaşanan olaylara değinmek isterim. Tavsiye ettiğim kitaplar bölümünde İhvan Hareketi’nin yani Müslüman Kardeşlerin kurucusu olan cennet mekan Hasan El Benna’nın otobiyografi kitabı vardır. Kendisinden sonra hareketin lideri olan cennet mekan Seyyid Kutub’a da çok ayrı hürmet ederim. Bu yüzden kendimi bildiğimden beri Müslüman Kardeşlere saygım ve hürmetim vardır. Dostta düşmanda bilsin ki ben bu olaylarda Müslüman Kardeşlerden yana tarafım.

(Kaderin her halde bana yaptığı en büyük şakalardan biri ise Mısır’da darbeyi yapan askeri kutsayanlarla Ergenekon Davası’nda suç ortağı olarak yargılanmamdır. Ben bu konuda şahsımla ilgili en doğru kararı, Mahkeme-i Kübra’da Yüce Allah’ın hakimliğine bırakmanın doğru olacağına inanmaktayım.)

Bir tarafta Acemlerin Orta Doğu’yu yönetmek için Şii kartını kullanması, diğer tarafta el altından Suriye’de Esad’ın bazı güçlerce desteklenmesi, Mısır’da ki askeri darbe ve bu darbeyi Suudi Arabistan başta olmak üzere tüm körfez ülkelerinin alkışlayarak karşılaması, tüm bu yaşananlar bize net olarak şunları göstermiştir:

Saygıdeğer arkadaşlarım yaşadığımız coğrafyaya çok kötü zamanlar geldi. Ve görünen O ki bu kötülükler çok uzun süre bizimle beraber kalacaklar. Şerefli insanların ve şerefli milletlerin yapabileceği en doğru şey ise dayanışma içinde olarak her ne pahasına olursa olsun hayatta ve ayakta kalabilmek olmalıdır. Ölümün avcılık yaptığı bir coğrafyada kuşku ve pişmanlık için vakit yoktur. Ancak karar vermek ve hızla bu kararları uygulamak için vardır.

Mektuplarımı düzenli olarak okuyan arkadaşlar çok iyi bilirler ki 5-6 sene önce yazdığım bir mektupta; Arap halklarının bizim kardeşlerimiz olduğunu ancak onları yöneten krallık ailelerinin ise gerçek birer hain olduklarını yazmıştım. İslam’ın hamisi ve temsilcisi olarak gezerler. Ancak paralarını Amerika’da ki Yahudilere ait bankalarda tutarlar. En samimi Müslüman kendilerinin olduğunu söylerler, ancak hem dış politikalarını hem iç politikalarını Mossad’dan aldıkları bilgilere göre dizayn ederler. Allah aşkına Suudi Arabistan Kralı’nın Mossad başkanıyla ortak hangi noktası olabilir. Bunlar devamlı niye görüşüyor olabilirler. Mossad başkanı eğer biriyle görüşecekse, görüşeceği kişi Suudi Arabistan’ın istihbarat başkanıdır.

Geçenlerde bir belgesel izliyordum. ( Suudi Arabistan ile ilgili bir belgeseldi.) Bangladeş’den Myanmar’dan çalışmak için gelen işçilere mikrofon tutmuşlar. Spiker soruyor; ‘’Bu yol yapımı işinde çalışırken aylık kaç dolar kazınıyorsunuz.’’ diye. İşçi 150 dolar kazandığını söylüyor. Dünyanın en büyük petrol yataklarına sahip bir ülkenin hem Mescid-i Nebevi’yi hem Kabe’yi topraklarında barındıran bu ülkenin yaptığı zulme ve adaletsizliğe bakmak lazım. Ölüm korkusuyla Myanmar’dan kaçan Arakan Müslümanlarına aylık 150 dolar maaş veriyorlar. Biz ise petrolümüz ve doğal gazımız olmadığı halde ülkemize çalışmaya gelen eski doğu bloğu vatandaşlarına, hatta Ermenistan Devleti’nin vatandaşlarına bile aylık en az 700-800 dolar veriyoruz. İşte Yüce gönüllülük böyle bir şeydir. İşte asil bir millet olmak böyle bir şeydir. Tabi ki Türk Milliyetçisiyiz. Düşmanına bile bu kadar cömert davranan bir milletin ferdi olmaktan tabi ki şeref duyacağız ve çocuklarımızın da bu şerefi duymaları için var gücümüzle çalışacağız. Geçmişte bir röportajımda söylediğim gibi; ‘’Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.’’ sözünü bence her zaman hatırlamalıyız.

Saygıdeğer arkadaşlarım dostluk ve vefa ile ilgili konulara bir sonraki mektubumda değinmek istiyorum. Ramazan ayında çok uzun mektuplar yazarak fazla vaktinizi almamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Satırlarıma son vermeden önce sizi ve tüm sevdiklerinizi Yüce Mevla’ya emanet ediyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Osman oner Gönderi no: 178410  /
Osman oner
Değerli Sedat abim yanında olmaktan mutluluk ve onur duyarım saygılarımı sunar ellerinden öperim
Osman oner Gönderi no: 178396  /
Osman oner
Varlığın düşmanı, yokluğun beni yıkar abim yanında banada bir yer yokmu
abdullah atesal Gönderi no: 178387  /
abdullah atesal
SEDAT ABİ sizinle Görüşmeyi isterdim insallah o günleri görürüm
abdullah atesal Gönderi no: 178386  /
abdullah atesal
Reiss seni çok seviyorum insallah allah o günleri gösterir seninle bulusmayı
Büşra çakır Gönderi no: 178382  /
Büşra çakır
Abi allah rızası için yardım et bana çok zor durumdayim lutfen cevap yaz ne olur kötü durumdayim
Muhammedkelkit1981@gmail.com Gönderi no: 178310  /
[email protected]
Saygıdeyer reis allah izniyle seninle birlikte bir arkadaşımla gelip yüzyüze sohbet etmek istiyorum
zehra.atalay14@gmail.com Gönderi no: 178290  /
[email protected]
sedat abi nasılsın umarım iyisindir sedat abi evliyim 9 aylık bir kızım 5 yaşında bir oğlum var ve şuan işim yok iki aydır evimin kirasını veremedim ev sahibim tehdit edip duruyor ve evden çıkmam için evimi kurşunlattı eşim ve çocuklarım ölümden döndü bizim kimsemiz yok sahip çıkanımız yok ben kendimi değil sadece çocuklarımı düşünüyorum allah rızası için bize sahip çık yardımcı ol ne olur sedat abi
Emircan dolay Gönderi no: 178282  /
Emircan dolay
Öncelikle selamın Aleyküm reisim biliyorum kabul etmicenizi ama şansımı deniyim sizinle bire bir görüşüp elinizi öpmek isterim.
Adem özge Gönderi no: 178179  /
Adem özge
Reis ben seninle tanışmayı çok istiyorum ben rahatsızım manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde yatarken ALLAH'A çok dua ettim seni görebilmek için
Mahmut Emre GÜL Gönderi no: 178169  /
Mahmut Emre GÜL
Saygıdeğer abim , Ben de bu ülkenin bir evladı olarak , devletimin okullarında okuyum,yetişip mühendis olarak ülkeme hizmet etmekteyim. Şahsım adına sizin kimsesizlerin kimsesizi ve zalimlerin karşısında olmanız hayırlı işlerde yarışmanız beni çok etkilemiştir. Ülkem ve şahsım adına yaptığınız her hayırlı işte rabbimin yardımlarını diliyorum. Sizin gibi abilerimiz bizim gibi gençlerin umudu olmaktadır. Ellerinizden öperim saygılarımla
yoluna.tek.bilet@hotmail.com Gönderi no: 178163  /
[email protected]
bu yazımı silmeyin abilerim silinirse yeminim olsun benzin döküp kendimi yakarım reis için canıma kıyarım
Tarık Sağlam Gönderi no: 178159  /
Tarık Sağlam
Kuvay-i Milliye şehri Balıkesir'den Selamün Aleyküm Reis. Yüce Allah senden Razı Olsun Allah işlerini rast getirsin. Nasip olursa 6mayista düğünüm var Eğer referandumdan Evet çıkarsa düğünüme gelir misin? :) Allah'a emanet ol Reis
CAN ÖZDEMİR Gönderi no: 178142  /
CAN ÖZDEMİR
KIYMETLİ BİLGEM 18 YILDIR SAYGI DUYUP SEVGİYLE KALBEN DİNLEDİĞİM GÜZEL İNSAN YAKINIMIN BİR MAĞDURİYETİ VAR LÜTFEN ULAŞIN. [email protected]
asi19_1986@hotmail.com Gönderi no: 178135  /
[email protected]
slm reis insallah birgün karsılasırız senin dedigin gibi onurlu olmalı insan bende onurlu yasayan türküm inşallah dünya gözüyle seni görme yardım sever insan bir umuttur yasamak size mektup yazmak isterim ama adres olarak bilmedigim icin yazamıyorum burdan tesli blyorum inşallah allahın bereketi üstüne olur SAYIN SEDAT PEKER kırsehirden slm
ÇAĞATAY YILMAZ Gönderi no: 178126  /
ÇAĞATAY YILMAZ
KURBAN OLURUM REİS SENİ ÇOK SEVİYORUM
hüseyin özer Gönderi no: 178119  /
hüseyin özer
Cok kıymetli büyügümüz reisimiz başımızın tacı senin ve büyüklerin ellerinden öperim rabbim seninve sevdiklerini yormasın baş komutan sensin reis yaşamak bir umutur umudumuz yaşamamız sensin reis ben 4 sene hapis yatım yeni cımtım denetimdeyim ş.urfa birecikte ikamet etmekteyim bana o mübaret elini uzatırsan kurban olurum sana reis canım hayatım sana feda senin askerleriniz saygılarımlan rabbime emanet ol allah c.c seni yormasın xxxxxx
Mehmet Gursen Gönderi no: 178109  /
Mehmet Gursen
Selamunaleykum reisim nasılsınız benim sizden ricam var eşim beyin tümörü hastası felçli yuruyemiyor sizden Allah rızası için akülü sandalye istiyorum nolur yardımcı olurmusun 4 yaşında kızımız var kızım eşim ben artık dışarı çıkıp dolaşmak istiyoruz Allah rızası için yardımcı olurmusun Allaha emanet olun
Natyeas_seytan@hotmail.com Gönderi no: 178105  /
[email protected]
Slm reyısım ben Orhan Ayhan sızınle hep tanışmak istemısımdır ama nedense bıturlu geldımde goremıyorum lütfen benı misafırınız olarak kabul buyurursanız çok Mutlu olurum sızın yanınızda olmak ve sızı yakından görmek istıyorum saygılarımla Allaha emanet olun reyısım
askincanarik@icloud.com Gönderi no: 178093  /
[email protected]
Selamlar reisim öğrenciyim gastronomi okuyorum cok önemli bir yerden okul için yüksek basarı teklifi ile hak kazandım bunun için burs almam lazım yardımcı olursanız seviniriz.
levent aşer Gönderi no: 178088  /
levent aşer
Selamun aleyküm reis eğer iznin olursa elini öpmek isterim yıllardır seni görmenin hayalini kurup duruyorum her trafikde belki senin aracını da görürüm ümidiyle tek tek bakıyorum araçlara yoluna kurban olurum birgün olsun yakından görebileyim seni.
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız