Duyurular

ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ VERDİĞİM SÖZLERİ TUTABİLDİM

Kıymetli dostlarım,

Öncelikle Çengelköy Şehitlerimizin Kabirleri başında yapacağım dua organizasyonu davetime icabet eden, sınırsız sayıdaki tüm dostlarıma teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim. Davetime icabet ederek beni, şehitlerimizin hatıralarına gösterdikleri saygıyla şehitlerimizi onurlandırdılar. YÜCE ALLAH'ta onları onurlandırsın.

Kıymetli dostlarım, geçen sene darbe kalkışmasının ilk saatlerinde şahsıma sevgi ve saygı duyanları sokağa davet etmek için paylaşımlarda bulunmuştum. Bu paylaşımlarımın bir tanesinde "Eğer ben bu gece şehit olursam çocuklarım Yüce Milletimize emanettir. Eğer hayatta kalırsam ise, şehitlerimizin emanetleri benim emanetimdir." demiştim.

Bu güne kadar elimden geldiğince sözüme sahip çıkarak, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle ilgilenmeye çalışıyorum. Sosyal medyada bazı sahte hesaplar " İnsanlar darbe gecesi verdikleri sözleri unuttular." diyerek, beni de bu kişilerin içinde sayıyorlarmış.

YÜCE ALLAH'a şükürler olsun ki, hem dostlarımın hem de düşmanlarımın bildiği üzere, ben hiç bir zaman verdiğim sözü tutmamazlık yapmadım. Ve de yapmam. Ben, ismimin anlamıyla müsemma olan SEDAT PEKER’im.

İsmimin anlamı doğruluk, dürüstlük, hata yapmayan er kişi demektir. İsmimin anlamının her zaman bilincinde oldum. Bu sebeple, dostuma da düşmanıma da verdiğim hiçbir sözden asla geri durmadım.

Kıymetli dostlarım, geçen bir sene içinde bazı şehitlerimizin emanetleri ile ilgilenme şerefine nail oldum. YÜCE ALLAH darbe gecesinin ilk yıl dönümünde de Burak CANTÜRK şehidimizin geride bıraktığı kardeşi Furkan CANTÜRK’ün geleceğini garanti altına alabilmek için bir ev alıp hediye edebilme şerefine nail oldum.

Daha önceki satırlarımda da söylediğim gibi, ben verdiğim sözü hiç bir zaman unutmadım unutmam. Ve de ömrüm var olduğu sürece unutmayacağım. Bu satırlarımı okuyan bazı sahte hesaplar "Hayırın gizlisi makbuldür." diyerek şahsımı eleştirmeye kalkacaklardır.

Onlara söyleyeceğim ise şu olacaktır; hayır yapmayı teşvik amaçlı bu konuların paylaşılmasının fetvası din âlimlerinden alınmıştır. Ayrıca da açık hayır yapılmasını öven “Mallarını gece ve gündüz, gizli ve açık hayra sarf edenlerin mükâfatı ALLAH katındadır. Onlara korku ve üzüntü yoktur.”(Bakara Suresi, A 274) suresinin bu bölümünü onlara hatırlatırım.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız