Duyurular

ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLER GERÇEĞİ

Kıymetli Dostlarım

Ülkemizde bulunan milliyetçi muhafazakâr dünya görüşüne sahip insanlarımızın oluşturduğu blok içinde çatlaklar oluşturmak adına sosyal medyada oluşturulan hesaplarla bazı konularda haince çalışmalar yapılmaktadır. Bu konulardan bir tanesi de ülkemizde bulunan Suriyeli kardeşlerimizdir. Birçok arkadaşımız ülkemizde bulunan Suriyelilerle ilgili düşüncelerimi sormuşlar. Bu düşüncelerim ilk geldikleri zamana göre bir parça değişmiş olsa da bütününde aynı haliyle devam etmektedir.

Bazı dostlarımız Suriyelilerin ekonomimize zarar verdiğinden bahsederek şık olmayacak kelimeler kullanıyorlar. Onlara tavsiyem şu olacaktır. Sizin gördüğünüz sokaktaki mağdur Suriyeli kardeşlerimiz. Ancak o zaman TÜRKİYE’de en çok yeni şirketin Suriyeliler tarafından açıldığı gerçeğini nereye koyacağız.

Bu olaya maddiyatça bakmak yakışır bir durum değil. Ancak bu olaya maddi yönden bakanlar Suriyeli zenginlerin kaçak yollarla ülkemize getirdikleri on milyarlarca doların, altının ekonomimize can suyu olduğu gerçeğini de unutmasınlar.

Biz Suriyeli kardeşlerimize ALLAH rızası için yardım ediyoruz. Ancak belli lobilerin dünya kamuoyunda aleyhimize oluşturdukları kötü algıya karşı kullanabildiğimiz en büyük artımızın Suriyeli kardeşlerimize yaptığımız yardımlar olduğu gerçeğini de aklımızdan çıkarmamalıyız.

Ayrıca Suriye'de önümüzdeki zamanlarda gelişecek dengelerde söz sahibi olabilmemizin en büyük etkisi bu yardımlar sayesinde olacaktır. Devletimiz öğretmen, doktor, mühendis gibi yetişmiş kadrolara TÜRK vatandaşlığı verileceğini açıkladığında maalesef ki içimizdeki hainler sosyal medyada kıyameti koparıp oy için Suriyelilere vatandaşlık veriliyor algısı yaparak bu eğitimli kadrolardan yararlanmamızın o an için önünü kapatmışlardı.

Kıymetli dostlarım, savaş her zaman cephede veya terör saldırılarıyla yapılmaz. Ülkemizin menfaatine olan şeyleri basındaki güçleriyle oluşturdukları yalan kamuoyu baskısıyla durdurmayı veya geciktirmeyi başararak da yapılır.

Suriyeli kardeşlerimiz konusunda değişen tek düşüncem yetişkin erkeklerin yani kendi ülkesini savunabilecek konumda olanların ülkeye girişlerine izin verilmemesi gerektiği konusunda olmuştur.

Elimden geldiğince yollardaki Suriyeli çocuk ve kadınlara yanımdaki arkadaşlar vasıtasıyla para dağıttırıyorum. Önce ufak çocuklar alacak diye ne kadar uyarsam da genç ve güçlü olanların kendisi gibi savaştan kaçmış olan o ufak çocukları çiğneyerek daha fazla zarf almak gayretleri bu şekilde düşünmeme sebep oldu. Çocuklar, kadınlar, yaşlılar, yetişmiş kadrolar ve iş adamlarının ülkemizde misafir edilmesi çok doğru.

Ancak ülkemizde yaptıkları şımarıklıklarla tepki toplayan genç erkeklere ülkelerini savunmak zorunda oldukları hatırlatılarak ülkelerine yollanmalarının doğru olacağına inanıyorum. Kutsal dinimizin tarihi öğretileri bize ensar olma görevini vermektedir. Ancak eli silah tutan kişilerin ülkelerini savunmak yerine bizim ülkemizin düzenini bozmalarına ise bence asla izin verilmemelidir.

TÜM İSLAM ALEMİNİN CUMASINI KUTLUYORUM.

REİS SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Ahmet yardımcı Gönderi no: 179004  /
Ahmet yardımcı
Hayırlı Akşamlar REİSİM'Suriyedeki savas o kadar hizli gelistiki 80 tane devletin bayragi var ve 300 tane kadar mezhep olusmus durumda kendi ulkeleri bu sekilde futursuzca isgal ve talan edilirken eli silah tutan genlerin burda kafalarına gore eglenmeleri Baskalarini bilmem ama bizim katlanabilecegimiz bir durum degil selam ve Dua ile #BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Mesud KOÇ Gönderi no: 178998  /
Mesud KOÇ
Reisim sizleri ALLAH c.c başımızdan eksik etmesin
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız