Duyurular

BU KARAR TÜRKMEN DAĞI ŞEHİTLERİNE EN GÜZEL HEDİYEDİR (ENİS BERBEROĞLUNA 25 YIL CEZA)

Kıymetli Dostlarım,

Uzunca bir zamandır Türkmen Dağı'nda şehit düşen, gazi olan kardeşlerimiz için acı çekerken bunlara sebep olanların bedel ödememesini ise hayal kırıklığıyla seyrediyorduk. Türkmen Dağı'nda Bayırbucak Türkmenleri için yollanan malzemeleri DEAŞ’a (İŞİD’e) gidiyor diye haber yapan sözde gazeteci Can Dündar ve sözde siyasetçi Enis Berberoğlu Türkmen Dağı'nda yaşanan tüm zulümlerin baş failidirler.

Basında çıkan bu haberler üzerine giden yardımlar mecburen azalmış hatta bazı dönemler durma seviyesine gelmiştir. Şahsen elimden geldiğince Bayırbucak Türkmenlerine derman olmak için gayret ve mücadele içinde oldum. Devletimiz için bu haksız suçlamaları yapanlar aynı yakıştırmaları benim içinde kullandılar.

Enis Berberoğlu, Can Dündar denkleminde Türkiye İŞİD’e silah yolluyor yalanı aslında Bayırbucak Türkmenlerine yapılacak yardımları engellemek içindi. Türkmen dağından gelen her şehit haberi yüreğimizi yakarken, siyasi dokunulmazlığı olan Enis Berberoğlu ve tutuksuz yargılanan Can Dündar neden bedel ödemiyor diye hepimiz acı çekerek düşünüyorduk.

Bu ülkede seçkinlerin de ihanet şebekeleriyle iş tuttuğunda bedel ödeyecekleri, bu mahkeme kararıyla artık sabitlenmiştir. 15 Temmuz FETÖ darbesiyle ilgili meclis raporuna şerh düşerek siyasi ayakla uğraşılmıyor diyenler bunlar değil miydi?

Bu kararla halkımızın gözünde sulandırılmaya çalışılan FETÖ yargılamaları tekrardan ciddiyet kazanmıştır. Halkımıza göre DAMATLAR konusunda (kripto FETÖ’cülerin etkisinde kalan) mahkemelerin verdiği kararlar da büyük bir hatadır. İnşallah bu konunun üzerinde hassasiyetle durularak halkımızın yargıya olan inancını daha da çoğaltırlar.

Fetullahçı terör örgütü yüzünden ömrümün çoğu cezaevinde geçti. Ancak bir kere bile isyan etmedim. En nihayetinde dondurma değiliz ki cezaevinde eriyelim. Cezaevinde dik durarak kendimizi çelikleştirdik. Halkımızın beklediği damatların da çelikleşecek kadar cezaevinde kalmaları değildir. Ancak vicdanların rahatlayacağı kadar cezaevinde yatmaları çok önemlidir.

Enis Berberoğlu’na bu cezayı veren mahkeme belki de verdiği kararın sulandırılmış tüm FETÖ yargılanmaları için yeniden bir milat olacağını bilmemektedir. Ancak bizler halkın içinde birey olarak bunu çok iyi bir şekilde göre bilmekteyiz.

Ergenekon davası sanıklarına örgüt üyeliğinden yetkili mahkemeler 10 sene ve üzeri cezayı uygun görürken FETÖ davalarında bylock kullananlar da dahil tüm örgüt üyelerine 3’er 4’er sene ceza vererek ilk mahkeme neredeyse hepsinin tahliye edilmesi de yüce milletimizin dikkatinden kaçmamaktadır.

Bu ceza sayesinde Türkmen Dağı şehitlerinin ruhu az da olsa artık huzur bulmuştur. Can Dündar’a gıyabında aynı ceza verilerek Türkiye'ye iadesi sağlandıktan sonra ise bu huzur mutluluğa evrilecek sonrasında ise yeni umutlar yeşerecektir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Hititbet366@hotmail.com Gönderi no: 178956  /
Türmen Dağına gidip cephede kardeşlerime destek vererek ALLAH 'ın yardımı ve Desteği ile savaşı kazanmak ve Kardeslik ve Vatanımıza Destek Vermek istiyorum. Bu konuda isteğim olan cepheye gitmeme yardımcı olunmasıdır.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız