Duyurular

KAYSERİLİ ÇOCUKLAR ARTIK GÜLÜYOR

Kıymetli Dostlarım,

Hem sizin gönüllerinizde bir mutluluk oluşturabilmek hem de birçok kişi tarafından bilinen bir yanlışı düzeltebilmek için bu yazıyı kaleme almak istedim.

Üvey anneleri tarafından insanlık dışı kötülüklere maruz kalan Kayseri’deki kardeşlerle ilgilenip onlara ev aldığım, eğitim masraflarını üstlendiğim ve yeni evlerini dayayıp döşediğim için bana teşekkür eden ve dua eden tüm dostlarımıza bende, YÜCE ALLAH sizden razı olsun diyorum.

Kıymetli Dostlarım,Kayserili çocukların yeni evlerine girdiklerinde kendilerine ait yatak odalarındaki oyuncakları, hediye paketlerini açarken yaşamış oldukları sevinci sizlerinde görmesini çok isterdim. Ancak ben bu kardeşlerimizin görüntülerinin şu günlerde sosyal medyada yer almasının yeni taşındıkları semtte onlara mutsuzluk getireceğini düşünüyorum. O yüzden bu görüntüleri sizlerle paylaşamıyorum. Ancak şuna inanmanızı isterim ki bu kardeşlerimiz, şu an vallahi en az sizin evinizdeki çocuklar kadar hatta onlardan daha da çok mutlular.

Ancak ortada çok büyük bir yanlış anlama var. Bu kardeşlerimizin babası için hakaret dolu mesajlar yazan dostlarımız olmuş. Bu daireyi onun üzerine yaptığım için beni eleştirenler de olmuş (Hatta yeni bir eş alıp çocuklara zulme devam ederler diye niyet beyan edenler,maalesef ki hiç de az değildi.).

Kıymetli Dostlarım, bu şekilde düşündüğünüz için suçlu değilsiniz. Ancak biraz sonra söyleyeceklerimden sonra yine bu şekilde düşünmeye devam ederseniz, VALLAHİ ayıp etmiş olursunuz.

Bundan sonra söyleyeceğiniz olumsuz sözler kesinlikle GAYRETULLAH'a dokunur (Yani YÜCE ALLAH’a…).Taktir edersiniz ki ömrümün çoğu insanlarla mücadeleyle geçti. Bu yüzden az da olsa insan sarrafı oldum diyebilme hakkını kendimde görüyorum.

Bu çocukların babası olan kardeşimiz,gerçekten adam oğlu adamdır. Ben kendisiyle konuştum, kendisini araştırdım. Hakkında kötü söyleyen bir kişiye bile ulaşamadım. Kendisi ),tır şoförü olduğu için uzak yollara gidiyor. Bu yüzden çocuklarını evde üvey annelerine bırakıyor. ALLAH aşkına bundan daha doğal ne olabilir? YÜCE ALLAH hiç kimseyi kötünün eline düşürmesin.

Uzun yol şoförü olduğu için ve maddi durumu sadece maaşından ibaret olduğu için ömrü yollarda geçiyor ve ikinci eşi yani çocukların üvey annesi olan bu zalim kadında bu süre zarfında çocuklara her türlü zulmü yapıyor. Bu kardeşimiz de bir şeylerden şüphelenince hemen tedbirini alıp olayı kanunun önüne götürüyor. Peki başka ne yapabilirdi? Kimileriniz o kadını öldürmesi gerekirdi demiş.

Öldürmek kolay peki ya daha sonrasında o çocuklara kim bakacaktı? Bence en doğru kararı vererek o cani kadını kanuna teslim etti. Bu sayede de çocuklarının başında kaldı.

Ben görevimi yaptım.Bu adamın namuslu, şerefli, onurlu bir adam olduğunu, iyi bir baba olduğunu size anlattım. Eğer bana inanırsanız ben kendisine kefilim. Bundan sonra ALLAH aşkına bu adam için bu baba için lütfen kötü söz söylemeyin. Biraz önce söylediğim gibi bu şekilde davranmaya devam ederseniz, VALLAHİ bu GAYRETULLAH'a dokunur. Zannederim ki hiçbiriniz bunu istemezsiniz.

Çünkü sinesinde iman olan hiç kimse böyle bir şeyi istemeyecektir. İnanıyorum ki bu arkadaşlarımız da hakkı sahibine emanet edip o babayla ilgili söyledikleri kötü sözlerini geri alacaklardır. Çünkü adil olmak bunu gerektirmektedir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Çilem  ayvalik Gönderi no: 173477  /
Çilem ayvalik
Ben o çocukların güldüğüne inanmıyorum ben hala o psikoloji yaşıyorum nederseniz deyin öz anneyle öz babanın cezalandırılması lazım o zaman goruntuleyin
MUSTAFA KOÇYİĞİT Gönderi no: 171073  /
MUSTAFA KOÇYİĞİT
Abi daha önce size buradan mesaj yazdım ama ulaşamdık sanırım abi çok önemli bir konu benim ve çocuklarım için abi eğer sen bana yardım etmezsen benim çocuklarım o kayseride ki çocuklardan zor duruma düşecek ne olur beni bir ara ve dinle. adminler lütfen Reise iletin
Kadir basaran Gönderi no: 171002  /
Kadir basaran
Hislerimize tercüman oluyorsunuz. Allah sizden razı olsun reis.
ramazan satıcı Gönderi no: 170877  /
ramazan satıcı
Yüce ALLAH senden razı olsun REİSİM RABBİM her daim yaptığın iyilikleri hayır hasaanatı önüne getirsin ve hem o çocukların yar yardımcısı olsun inşallah
Kayseriliyildiz38@hotmail.com Gönderi no: 170817  /
Abi bu adamda bende olmasını istediğim ama olmayan sabır varmış helal olsun ben olsam sonunu düşünmeden öldürür Düm senden de allah razı olsun
Osman_kocak_38@hotmail.com Gönderi no: 170811  /
Reis bir konuda yardımına ihtiyacım var Allah rızası için yardımcı ol Saygılarımla
mesut şahin Gönderi no: 170808  /
mesut şahin
sayın reisim ben buraya açık yazamayacağım sadece şu kadarını söyleyeyim ben bu vatan uğruna kanını canını vermişlerden ve sakat kalmışlardanım. Bana ulaşabilirmisiniz e-postada gerekli bilgilei vereceğim. saygılar sunarım.
İbrahimcopur50@gmail.com Gönderi no: 170800  /
Allah razı olsun sizden.
onayygul@hotmail.com Gönderi no: 170795  /
Sedat abi ellerinden operim saygiyla bize bu demeci verdigin icjn sen baba adamsin eminim ellerini de cekmezdin onun ustunden bi de su adami sikayet etmisler oba da bi el atsaydin ne guzel olurdu Allah senden razi olsun sen o sabileri. Yuzunu guldurdun ya
Ahmetcan Demirdaban Gönderi no: 170794  /
Ahmetcan Demirdaban
Sedat abi yardımına ihtiyacım var çok önemli
hatice Gönderi no: 170793  /
hatice
Sedat abi oncelikle saygilarimi sunuyorum. Biliyorum okadar isinizin arasında benimle ugrasacak vaktiniz yoktur..ama cok zor durumdayım. .sadece ev kirami odeyecek kadar bir ise ihtiyacim var..iki kizim var onlari okutmam icin ev kiralamak istiyorum allah rizasi icin yardim edin .bi cevap yazin lutfen
erb.elzg@hotmail.com Gönderi no: 170791  /
Abım benım mıllı egıtımde gorevlı bır ogretmenım.. 23 yasındayım.elazıg paluluyum..senı elazıgda mısafır etmek ıstıyorum eger gelırsen benı cokmutlu edersın.. Saygılarımla cvbını beklıorum
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız