Duyurular

REİSİMİZ SAYIN SEDAT PEKER’İN “VİP TÜRKİYE DERGİSİ”NDE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJ

1- SEDAT BEY ve ÖZGE HANIM sevilen, tanınan bir çiftsiniz. Birde sizden duyalım.Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

-Öncelikle bizler için bu şekilde düşünen herkese, başta sizlere teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim. YÜCE ALLAH’a yemin olsun ki kimsenin mutluluğunda gözü olmayan ancak kendi mutluluğumuzda gözü olanların ve bu mutluluğa engel olmak için her türlü sinsi planı yapanların gerekirse gözlerini adeta körebe oynarcasına kapatmayı göze alabilecek kadar kararlı bir kişiyim, diye kendimi tanıtmak isterim (Bu cevabımdan da anlayacağınız üzere diğer insanlara sempatik görünmek için şahsıma sorulan hiçbir soruya insanların duymak istediği cevabı söyleyen bir kişi ise asla değilim.).

2- Zor günlerin sonunda mutluluğu yakalamış bir çiftsiniz. Bu konuda neler söyleyebilirsiniz? Bugünlere nasıl geldiniz kısaca anlatabilir misiniz?

-Ben hayatımın her döneminde YÜCE YARATICI ve onun adaletine inanmış bir insanım. Hayatın getirdiği olumsuzluklar karşısında pes etmeyerek bu sorunlara karşı verilecek mücadelenin kalitesinden de ödün verilmediği taktirde YÜCE YARATICI’nın mutlaka ki bu şekilde duruş göstermenin karşılığı olarak, insanları mükafatlandırdığına inanıyorum. Bizde tam olarak bu süreci yaşadık. Tüm zorluklara rağmen direndik. Bizim mutluluğumuza karşı her olumsuzluğu yapanlara karşı tavır sergilerken kendi kalitemizden ve şerefimizden asla taviz vermedik. Şu an yaşadığımız güzel şeyleri özetlemek gerekirse (kimse dediklerimi lütfen megolamanlık olarak algılamasın.) kalbimizin güzelliğinin ekmeğini yediğimizi düşünüyorum.

3- Mutlu evliliğin sırrı nedir? Aşkın ömrünü uzatmak mümkün mü?

-Bu soruya cevap olarak herkesin söylediği klasik şeyleri söyleyerek cevap vermek isterdim. Ancak bu yalan olurdu. Mutlu evliliğin maalesefki tek bir sırrı var. Bu da bir tarafın diğer taraftan mutlaka daha çok fedakarlık yapmasıdır. Karşılıklı eşit oranda fedakarlık kulağa güzel gelsede maalesef ki gerçeklikle bağdaşmıyor. Kısacası mutlu evlilik bir tarafın diğerinden daha fazla fedakarlık yapmasıyla ancak gerçekleşebiliyor. Tabi ki aşkın ömrünü uzatmak mümkündür. Aşk evlilikleride bunun en güzel örneğidir (Bizim evliliğimiz bunun en güzel örneğidir.).

4- Çağa göre sevgi kavramı farklılık gösteriyor mu?

-Bu bence yaşamın gerekliliği ile orantılı bir durum. Televizyon başında büyüyen bir neslin, sevgi anlayışı nasıl ki daha önceki nesillerden farklıysa bugün internetin içinde büyüyen çocukların sevgi anlayışıda bizim neslimizden yani televizyon kuşağı neslinden çok daha farklı olacaktır. Ancak yüz sene sonra android’e benzeyen kısmi teknolojik insanlar,dünyada yaşadığı zamanlarda ise onların sevgi anlayışı bugün yetişen internet çocuklarından farklı olacaktır. Biz Sibel Can’ın şarkısında ki gibi lale devri çocuklarıyız.Biz derken onlar kendi iç dünyalarında gülüp bunlar ne anlatıyor? Diyeceklerdir. Bizde kendi iç dünyamızda, onları duygusuz olmakla suçlamaya devam edeceğiz, herhalde.

5- Birlikteliğinizde hayatı anlamlı kılan anılarınızdan birini paylaşmanızı istesek neler söyleyebilirsiniz?

-Silivri cezaevinde yatarken her gün muhted olarak hazırlandığım avukat görüşü için koğuşumda beklemekteydim. Ziyaret saatinde görevli gardiyanlar hem eşimin hem de diğer avukatlarımın gelmesini beklemeden koğuşuma gelerek beni alırlardı (Çünkü seneler boyu bu hiç değişmemişti.).Bir gün çok ama çok aşırı kar yağdığında e- 6’nın büyük bölümü kardan dolayı kapalı olduğundan hiçbir avukat İstanbul'dan görüşe gelememişti. Yolların kapalı olduğu bilgisi cezaevi müdüriyetine geldiği için onlarda personel vardiyası değişimini nasıl yaparız?Diye düşünürken benim koğuşuma da uğrayıp yolların kapalı olduğunu eşimin ve avukatlarımın gelemeyeceği için boşuna zahmet olmasın diye hazırlanmamamı söylediler. Ben kendilerine avukat saati geldiğinde beni gelip koğuştan alın dedim. Ben avukat mahaline geldiğimde tabi ki hiç kimse yoktu. Ancak 5-10 dakika sonra ziyaretime eşim geldi. Bütün görevliler birbirlerine bakıyordu.Bu nasıl olabilir? Diye.. O gün cezaevine gelen tek araç, eşimin aracıydı. Görüşmemizi yapıp eşimi yolcu ettikten sonra ( bu meyanda benim diğer avukatlarımda o gün avukat görüşüne gelemediler) görevli gardiyanlar REİS yengemizin geleceğinden nasıl bu kadar emindin? Diye sorduklarında ben onlara cevaben: cezaevi için özgür insanlar orası cehennem diyorlar ya eşim 10 senedir her gün bu cehenneme geliyor. Ancak ben şundan bile eminim ki bırakın cezaevini ben gerçek cehenneme bir gün gidersem eşimin sorgusuz olarak her ne pahasına olursa olsun oraya bile geleceğini biliyorum.

6- Geri dönüp baktığınızda başrolünde olduğunuz ve tekrar yaşamak isteyeceğiniz özel bir kare var mı hayatınızda? SEDAT BEY'in hayatında olmazsa olmazları nelerdir?

-Benim hayatımda olmazsa olmazım diyebileceğim tek şey yapılan iyilikleri ve kötülükleri asla ve asla unutmamaktır!..Başrolünde olmaktan en çok hoşlandığım şey ise insanların içinde hayata dair, yaşama dair, inanca dair, umut ışığı oluşturabilmektir. YÜCE ALLAH’ım bana ömür bahşettiği sürece bu duyguyu sayısız kere tekrar tekrar yaşamak isterim(BİR UMUTTUR YAŞAMAK).

7- Ailecek yaptığınız bir aktivite var mı? Ne sıklıkla birlikte vakit geçirirsiniz?

-Haksız bir şekilde uzun yıllar cezaevinde kaldığım için maalesef ki birçok konuda istediğim noktaya ulaşabilmiş değilim. Bu sebeple yeni bir düzen kurabilmek için çok fazla çalışmaktayım. Bu benim aileye zaman ayırabilme konusunda şansız olan durumum. Ancak çalışmalarımdan geri kalan vakitlerimin tamamını evde geçirmemi de şanslı yönüm olarak hissediyorum. Bu zaman diliminde eşimle en çok sevdiğimiz şey sinemaya giderek film izlemek ve karşılıklı olarak sohbet etmek.

8-TARİHİ BEYOĞLU KURU KAHVECİSİ'nden biraz bahseder misiniz? Lezzet ve aroması bambaşka. Bu fikir nasıl oluştu?

-Öncelikle kahvemiz için söylemiş olduğunuz güzel sözlerden dolayı size çok teşekkür ederim. TARİHİ BEYOĞLU KURUKAHVESİ 1930’lardan bugününe kadar üretilen bir aile kahvesi (Kendileri, sevdikleri ve özel müdavimleri için üretildiğinden dolayı bütün halkımıza ulaşamamış bir kahve markasıydı.). Bende bu kahveyi ilk olarak içtikten hemen sonra bir TÜRK KAHVESİ tüketicisi olarak, bu zevki bütün herkesin tatması gerekir diye düşündüm. A tipi olarak adlandırılan mekanların hemen hemen hepsinde kahvemizin tüketildiğini söylemekten gurur duyarım. İnternet satışları ve market raflarına yavaş yavaş çıkmamızla kahvemizin bilinirliği yavaş yavaş çoğalmaktadır. Önümüzdeki günlerde ise Franchising vererek kafeler ve satış noktaları oluşturmayı planlıyoruz. Firmamız'ın diğer hissedarları Tevfik Nalbantoğlu ve Öznur Ekşi Hanım’da bu konu ile ilgili var güçleri ile çalışmaktalar.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
ramazan satıcı Gönderi no: 170657  /
ramazan satıcı
Yüce ALLAH'tan dillerim mutluluğunuz her daim sürsün bir yastıkta kocayın çoluk çocuğunuzla CAN REİSİM ''BİR UMUTTUR YAŞAMAK''
Bekir şahin Gönderi no: 170653  /
Bekir şahin
Sizinle tanışmayı ve yanında , yanınızda olmayı istiyorum ama bi türlü ulaşamıyorum ulaşmayı çok istiyorum
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız