Duyurular

Paralel Yapı Gazetesinin Haberine Göre AK Parti Belli Bir Zaman Sonra Benimlede Arasına Mesafe Koyacakmış

Kıymetli Dostlarım,

paralel yapıya ait olan "meydan gazetesi’"nin yazarlarından Ömer Şahin Bey, 11 Aralık Cuma günü köşesinde bir yazı kaleme almış. Yazısında şahsımla ilgili de enteresan tespitler yaptığı içinde bu cevabı verme mecburiyetinde kaldım.

Ömer Şahin Bey'in yazısında özetle; ‘’AK Parti’nin düşmanlarına ve rakiplerine karşı genelde müttefik birlikteliklerine başvurduğu, ancak işi bittiğinde ise müttefiklik yaptığı bu grupları ve cemaatleri tasfiye ettiğini belirtmiş. İddiasına örnek olarak da daha önce cemaatin (paralel yapının) başına gelenleri göstermiş.

Yazısında AK Parti’nin cemaat (paralel yapı) kadrolarından boşalan yerleri doldurmak için diğer tarikatlardan ve gruplardan kadro anlamında destek gördüğünü, ancak bazı yerlerde aldığı desteğin aşırıya kaçması neticesinde devletle, AK Parti’nin destek gördüğü tarikatların ve grupların kadroları arasında çekişme yaşandığını da yazısında özellikle belirtmiş (Önümüzdeki günlerde bu kadroların da budama geçireceğini de yazısına eklemiş.).Yazara göre artık Osmanlı Ocakları’na ihtiyacı kalmadığı için AK Parti onların da üstünü çizmiş.

Ömer Şahin Bey,yazısının üçüncü bölümünde ise benim mitinglerimde topladığım kalabalıkların, muhalefet partileri tarafından bile toplanılmasının zor olduğunu belirterek, toplumda şahsımın bir karşılığı olduğu saptamasını yapmıştır. Fakat tarihini bilmemekle beraber AK Parti’nin benimle de arasına mesafe koyacağını, çünkü seçimler yapıldığı için artık AK Parti’nin şahsıma da ihtiyacı kalmadığı düşüncesine yazısında yer vermiştir.

Kıymetli Dostlarım, ben Ömer Şahin Bey’in yazısının iyi niyetle yazılmış bir uyarı yazısı görüntüsünün altında aslında başka niyetler taşıdığı düşüncesindeyim. Ancak yine de kendisine teşekkür ederek şunları söylemek isterim: Ben TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin bir vatandaşı olarak ülkemin, 1402 yılında Timur’la yapılan "Ankara Savaşı"ndan sonra sürüklendiği "Fetret Devri"ne benzer bir döneme girmesi için kurulan oyunu görmüş ve bu oyunu bozmak için akrabalarını ve sevenlerini oy verme konusunda yönlendirmeye gayret etmiş bir insanım (Sergilediğim tavırdan dolayı o anda gurur duyuyordum. Şükürler olsun ki şu anda gurur duyuyorum. Seçim esnasında söylediğim tüm sözlerimin halen daha arkasındayım.).

Ancak ben AK Parti’nin delegesi, üyesi, milletvekili değilim, oy vereni olmanın haricinde hiçbir şeyi değilim. Yani AK Parti için oy veren %50'lik kesimdeki halktan birisiyim (Kısacası yolda gördüğünüz her iki kişiden bir tanesiyim.).Onlarda benim için ülkeye büyük hizmetleri geçmiş bir siyasi partidir (Ancak sonucunda benim ekmeğimi suyumu veren patronum olmadıkları gibi annem ve babamda değiller.).

Bu sebeple AK Parti’nin benimle arasına mesafe koymasına bir ihtiyacı yoktur. Çünkü bizim aramıza mesafe koyulacak kadar herhangi bir yakınlığımız yoktur. Ömer Şahin Bey, ancak yazınızın başında söylediğiniz gibi birileri verdikleri destek karşılığında geçmişte kadrolaşma imkanı sağladılarsa bence bu onların sorunudur.

Vallahi bırakın şahsımın devlette kadrolaşmasını, "benim belediyede geçici kadro ile işe alınan bir yakınım bile yok." Bu sebeple söylediğiniz mesele bana ait bir mesele değildir. AK Parti bir başkalarıyla arasına mesafe koyar mı? Bunu ben bilemem. Tek bildiğim AK Parti ile benim aramda mesafe konulabilecek bir yakınlığın söz konusu olmadığıdır.

Ben,sorumlu bir vatandaş olarak görevimi yaptım. Kendimce ÜLKEMİN Fetret dönemine sürüklenmesine engel olmak için gayret ettim. Benim bundan sonraki hayatım; ticaretle uğraşmak, kazandığım parayla aileme bakmak, geri kalan parayı da inandığım değerlere hizmet eden derneklere, vakıflara bağışlamaktır. AK Partili yetkililerin görevi ise siyaset yapmak, her dört senede bir de yaptıkları doğruların veya yanlışların hesabını verecek şekilde MİLLETİN huzuruna çıkmaktır.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Oğuzhan Ege Ekşioğlu Gönderi no: 170228  /
Oğuzhan Ege Ekşioğlu
Selâmun aleyküm Kıymetli ve Saygı Değer Ağabeyim Hayırlı Akşamlar Dilerim. İstanbul'da oturuyorum Hemşerinizim ve Ekşioğlu Ailesindenim 20 yaşındayım ve çocukluğum sizin hikayelerinizle geçti mümkün olursa sizinle tanışmak isterim .İstanbul Sultanbeyli'de oturuyorum. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümü öğrenci arkadaşlarımla ortak bir kaç projemiz var. Size sunum yapmak istiyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz.. Saygılarımla
ozgulvn@hotmail.com Gönderi no: 170211  /
ABİ SİZİNLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM BU KONUDA YARDIMCI OLUN LÜTFEN
muratpoyrazzz@gmail.com Gönderi no: 170177  /
ADAMSIN SEDAT ABİ ADAMMM
okanerkol59@hotmail.com Gönderi no: 170141  /
sedat abi öncelikle ellerinden öper saygılarımı sunarım.Sedat abi ben askere gitcem ama benim annem babam yok küçüklükten beri tek yaşadım. abi askere gitmem için senden ufak bi yardım isticem ama iste canımı veriyim gerisini sen düşün abi istersen kapında bekler 24 saat nöbet tutarım ama abi bir kere geleyim göreyim seni sakaryada geldim öptüm elini ama ilk zaman da söylemek istemedim malum ama benim bi ufak hediyem var meryem annemizle fotonuzu çizdirdim lütven abim bana ışık ol ömür boyu ışıgın hayatıma rek saçsın saygılar sunar ellerin den öperim sedat abim çorlu dan selamlar halil kaya
Kayip_liman3434@hotmail.com Gönderi no: 170122  /
S.aleyküm Abi Bir durum var allah rızası için bana yardım et.Ne olursun abiiii duy sesimi :((((Sen benim bu dünyadaki son çaresimsinnnnnn ne olur abiii ne olurrrr
RİZELİ Gönderi no: 170112  /
RİZELİ
S.A reis 23 yasindayim yazinizi okudum durusunuz gercekten bizi gururlandirdi cocuklugumdan bu yana sizinle tanismak istemisimdir gunun birinde nasip olurmu bilmem ama hayallerimiz cok benziyor daha dogrusu benim suanda hayallerim sizin suanda yasantiniz ALLAH'a emanet bir umuttur yasamak.
dasdasd@live.se Gönderi no: 170107  /
sevdik seni
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız