Duyurular

Reisimiz Sayın SEDAT PEKER'in Bom Dergisi ile Yapılan Röportajı

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle Cumanızı kutlar, bu mübarek günün, var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini, ayrıca da zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, YÜCE ALLAH’tan dilerim.

1- Bir gününüz genelde nasıl geçiyor?

Genel olarak erken saatlerde uyanan bir kişiyim. Kişisel temizliğimi yapıp, duamı ettikten sonra güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlarım. Sonrasında tüm siyasi görüşlere yakın olan gazetelerin tamamını okurum. Akabinde,sosyal medyadaki resmi sayfalarıma yazılan yorumları gün içerisinde düzenli olarak kontrol ederim. Bu esnada ticari faaliyetlerime gün içinde ara ara yer veririm. Gün içinde mutlaka sporumu yaparım. Yine gün içinde çocuklarımla vakit geçirmeye gayret ederim. Akşam yemeklerimin sağlıklı olması vazgeçilmez hassasiyetimdir. Gece geç saatlerde ise çoğu günler eşimle film seyrederiz. Gün içinde ibadete başka zamanlarda ayırmakla beraber, gece en son duamı yapar, öyle yatarım.

NOT: Kitap ve dergi okuma saatlerim değişkenlik gösterdiği için bunu en sona not olarak yazmayı uygun gördüm.

2- SEDAT Bey, şu anda devam etmekte olan projeleriniz nelerdir?

Şu an devam eden projelerim; Sahibi olduğum Tarihi Beyoğlu Kuru Kahvecisini yeni bir konsept dahilinde genişletmeye gidiyoruz (Hızlı bir şekilde kafeleşmeye gideceğiz.). Aynı marka ile lokum üretimine de önümüzdeki günlerde başlıyacağız. Ayrıca büyük otellerin ve yapıların oluşmasında görev yapan sanat galerimiz var (Bu şirketimle uğraştığım zamanlarda ruhumun sakinleştiğini hissediyorum.). Kahve firmasıyla ilgilendiğim zamanlarda ise ticaretin ötesinde haricen bir keyif alma duygusunu yaşadığım doğrudur. Ancak geleceğe dair hayal ettiğim şeylere ulaşabilmek adına maddi gücü sağlayabilmek için cezaevinde yatarken finans etmeye başladığım bir teknoloji firmamız var. Bu firmamızın önümüzdeki günlerde veya aylarda, hem ülkemizde hem de dış dünya da çok başarılı projeler gerçekleştireceğine inanıyorum.

3- Peki yakın gelecekte gerçekleştirmeyi düşündüğünüz planlardan bahsedebilir misiniz bizlere?

Yakın gelecekte gerçekleştirmek istediğim planları kısaca şu şekilde özetleye bilirim. Cezaevinde kaybettiğim on senelik süreyi en kısa sürede kapatıp (Beni düşman olarak gören insanları da mümkünse çıldırtmak için) hemen akabinde de bir on senelik fark atmak istiyorum. Bunun için yaptığım şey gecelere kadar usanmadan çalışıp sabahlara kadarda YÜCE ALLAH’a dua etmektir. Bu isteklerimi gerçekleştirebilmek için en uygun yolunda teknoloji alanında ileriye yönelik hamleler yapmak olduğunu düşünüyorum ( Özellikle teknoloji alanında çalışmalar yapıyorum.).

4- Sizin de sosyal sorumluluk anlamında dahil olduğunuz birçok proje olduğunu biliyoruz. Bu projeleri biraz anlatabilir misiniz?

Sosyal sorumluluk alanında yapılan tüm çalışmaları önemsiyorum. Bu alanda gerçek anlamda mücadele eden bütün herkese saygı duyuyorum. Bu kişilerin bizlerin kişisel hırslarımız ve bencilliklerimizle yaşanmaz hale getirdiğimiz dünyamızın nefes almasını sağlayan özel kişiler olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple dünyanın her neresinde olursa olsun dürüst bir şekilde sosyal sorumluluk projeleri hazırladıklarına inandığım insanları bulup onlara destek olmayı kendime bir görev olarak kabul ediyorum. İsim vermem, diğer ismini veremediklerime haksızlık olacağı için şu ya da bu proje demek istemiyorum. Ancak Kara Afrika kıtasındaki sosyal sorumluluk projeleri beni en fazla etkileyenler olmuştur.

5- Hayatta önem verdiğiniz unsurlar nelerdir? Olmazsa olmazlarınızdan bahsedebilir misiniz?

Olmazsa olmazım diyebileceğim ilk şey çocukluk yıllarımdan itibaren kendi şahsımda geliştirdiğim adalet duygumdur. Bu duyguyu yaşam denilen yapının temeli olarak kabul etmenin sonrasında ise dünyadaki hareketlerini tasvip etmediğim çoğu insanın kendi yaşamlarını şekillendirdikleri duygularına karşı oluşturduğum tavırlarımda diğer vazgeçilmezlerimdir. Mesela korkunun yerine cesareti, cimriliğin yerine cömertliği, vefasızlığın yerine dostluğu, yalakalığın yerine ise dik duruşu seçmem gibi!..

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız