Duyurular

AKBABALARA YEM OLMAYACAĞIZ

Kıymetli Dostlarım,

Bugünkü paylaşımımda sizlere 1997 yılında Bulgaristan'ın Sofya kentinde kalırken yaşadığım bir anımı anlatmak isterim.

Kalmış olduğumuz Sheraton otelinde bizleri (otelin hissedarlarından olan) çok sevdiğim Ömer abi isminde bir dostum misafir ediyordu. Her ne kadar gurbette olsakta Ömer Mersan abinin kaliteli ev sahipliği sayesinde gerçekten çok rahattık.

Ömer abi, otelin güvenliğinde genel olarak Bulgaristan TÜRKLERİ'ni tercih ettiği için bu kardeşlerimizle de boş vakitlerimde TÜRK BİRLİĞİ üzerine sohbetler ediyordum. Sonraki günlerde daha rahat edeceğimizi düşündüğümüz için bir villaya yerleştik. Ömer abinin görevlendirmesiylede bu güvenlik arkadaşların bir kısmı villanın güvenliğini sağlamaya başladılar.

İçlerinde Macar lakaplı bir güreşçi kardeşimiz vardı. Güreşte daha önceleri Avrupa ikinciliği derecesi varmış. Bu kardeşimize nedense Macar lakabını takmışlardı. İlk işim bu lakabı yasaklayıp kendisine TÜRKO lakabını vermek oldu.

Bir gün sohbet ederken TÜRKO'ya gerçekleşmesini en çok istediğin hayalin nedir? Diye sorduğumda bir tane motorsikletin markasını söyleyerek bu motorsikletin sahibi olmak ve onunla gezmek demişti. Bende ona hayretle bakıp daha ulaşılmaz bir hayalin yok mu? Dediğimde bu zaten bizim kazandığımız parayla ulaşılmaz bir hayal demişti (Çünkü o dönem hatırladığım kadarıyla 50 $ maaş alıyorlardı, Bulgaristan'da çalışan kişiler.).

Daha sonraki gün kendisinin haberi yokken birkaç yere telefon açtırarak Bulgaristan'da bahsettiği motorsikletten var mı? Diye araştırdığımda bir tane olduğunu öğrendim. Arkadaşlara talimat vererek o motorsikleti satın almalarını ayrıca da deri ve metal işlemeleri olan özel motorsiklet sürücüsü kıyafetlerinden de mutlaka satın alıp getirmelerini istedim (Hatırladığım kadarıyla o kıyafetlerde çok pahalı kıyafetlerdi.).

Motorsikleti ve kıyafetleri getirttiğimde,TÜRKO’ya; al bak, hayalin gerçek oldu, demiştim. TÜRKO’nun o an ki suratını inanınki size anlatabilmem asla mümkün değildir. TÜRKO,dili tutulmuş gibi konuşamazken yanındaki diğer arkadaşından öğrendiğime göre ise o motorsikletten koskoca Bulgaristan'da iki tane daha varmış. Bir tanesi Bulgaristan Başbakanı'nın oğlunda, diğeri ise Bulgaristan'ın en zengin adamının oğlundaymış.

Telefon görüşmelerimi yapmak ve birazda istirahat etmek için odama geldiğimde TÜRKİYE'den ziyaretime gelen o zamanlar görüştüğümüz, şu an ise bazı sebeplerle konuşmadığımız eski bir tanıdığım yanıma gelerek bana camdan dışarı bakmam için rica ediyordu. Ancak bunu söylerken gözlerindeki yaşta dikkatimi çekmişti. Merak edip camdan baktığımda, TÜRKO’nun motorsikletin karşısına oturarak motorsikletle normal bir insanla konuşur gibi hatta ve hatta bir insanın çocuğu ile konuşur gibi konuştuğunu gördüm (Bu sahne beni de çok duygulandırmıştı.).

Daha sonraki birkaç ay içersinde TÜRKİYE'de hakkımda tutuklama kararı çıkarıldığını öğrenince özel bir uçak tutarak TÜRKİYE'ye gelip teslim oldum. Teslim olmadan önceki son sohbetimizde TÜRKO ve diğer arkadaşlarına ne yapıp edip amerika'ya gidip oraya yerleşmelerini ve güçlenmeleri gerektiğini anlatmıştım. Maalesef ki dünyayı amerika yönlendiriyor. Bu yüzden oraya giderek orada güçlenmeniz gerekir demiştim. Siz buralarda kalmaya devam ederseniz akbabalara yem olursunuz, mutlaka amerika'ya gidin diye ısrar etmiştim.

TÜRKİYE'ye geldiğimde daha sonrasında beraat edeceğim bir davadan komik bir şekilde tutuklanıp Kırşehir cezaevinde yatarken cezaevine kaçak olarak soktuğum telefonuma bir arama geldi (Arkadaşlarım bana TÜRKO’nun numaramı istediğini söylediklerinde vermelerini söylemiştim.). Telefonu açıp TÜRKO’ya halini hatırını sorduktan sonra,ne yapıyorsun? Diye sorduğumda amerika'da olduğunu söyledi. İki-üç arkadaşıyla amerika'ya gitmişler. Birkaç mekanın güvenliğini almışlar. Bana kısaca bunları anlattı.

Bende merakla peki amerika'ya nasıl gittiniz? Diye sorduğumda, kendisine aldığım hem motorsikleti hem de motorsiklet kullanıcısı kıyafetlerini sattığını söyledi. Bunu duyduğumda bir anda gözüme ona motorsikleti aldığım günkü motorsikletle yaptığı konuşma sahnesi gözümün önüne geldi. Biraz daha şaşırarak kardeşim, sen bu motordan nasıl oldu da vazgeçtin?Diye sorduğumda,REİS'im senin bize söylediğin gibi akbabalara yem olmamak için mecbur kaldım, sattım demişti.

Kıymetli Dostlarım, seçimlerden önce tek başına bir iktidar çıkaramazsak bizi hayal dahi edemeyeceğimiz zor günlerin beklediğini söylemiştim. Tek başına bir iktidar çıkaramadığımız için maalesef ki yaşadığımız zorluklar ortadadır. Anketlere bakılırsa oy oranlarında değişen pek bir şey yokmuş, yani şu anda da tek başına bir iktidar çıkma ihtimali zayıf diyorlar (Bazen bizlerin gerçekten olayların ciddiyetinde olmadığımız hissine kapılıyorum.).

Kıymetli Dostlarım, ya yıkılmaz armada gibi tüm zorluklarla çarpışacağız ya da görünen o ki akbabalara yem olacağız. Koalisyonlar, siyasetin kanseridir. Bünyeyi zayıf düşürür. Düşman saldırılarına karşı açık bir hale getirir.

İlk iş olarak 20 Eylül pazar günü sivil toplum kuruluşlarının koordine ettiği ve Devlet Büyüklerimizin de katılacağı “MİLYONLARCA NEFES,TERÖRE KARŞI TEK NEFES” yürüyüşüne katılmakla mücadeleye start vermek tek parti iktidarıyla da bu mücadeleyi taçlandırmak,her vatan evladının görevi olmalıdır.

Tüm dünyaya inat,yıkılmaz bir armada olup akbabalara yem olmayacağız!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
ali haydar Gönderi no: 168438  /
ali haydar
vatan için serden geçen canlara selam olsun ...
Gyokan Gönderi no: 168341  /
Gyokan
Bulgaristan, Mestanli, dan selamlar saygilar Sedat reis, bizim küçük şehirimize de bekleriz başımızın üstünde yeriniz var..
Selcuk ASTAM Gönderi no: 168248  /
Selcuk ASTAM
Selamunaleykum sedat peker kardesim. Seni Allah rizsasi icin seviyorum gayretlerin duyarliligin ve adamligin ivin sana dua ediyorum. Allahim senin yuregine bilegine kuvvet versin. Iyi ki varsin Allaha emanet ol
fatih-piskin@live.de Gönderi no: 168160  /
Abi ziyaretine gelebilirmiyim?
Burak Tatar Gönderi no: 168156  /
Burak Tatar
Selâmun Aleyküm Reisim, Okurken Bile Duygu Yaratan Bir Paylaşım..Reisim Akbabalara Yem Olmamak Için Ne Gerekiyorsa Yapacağız Yanındayız Reisim.Cidden Reisim Tek Başına Iktidarlik Olmazsa Zor Günlerin Ötesinde Felaketler Yasanacaktir Buna Şüphe Yok Reisim Bence Koaliyosyonu Yasaklayacak Bir Kanun Çıkarılması Gerekir Bence Gelişen Ve Yeniliklere Açık Olan Bir Devlet Olarak Bunu Yapmalıyız Sizin Bu Konu Hakkında Görüşünüz Nedir Bilemem Ama Yasaklanması Şarttır.Terero Lanet Yürüyüşünde Yanında Olacağım İnşallah O Kalabalikta Elinizi Opebilme Sansina Sahip Olurum Yüce ALLAHim İnşallah Bunu Bana Nasip Eder.O Gülüşünü Canlı Gözlerimle Görmek Beni Çok Mutlu Edecektir.Reisim Seninleyiz Yanındayız. Ellerinden Öperim BİR UMUTTUR YAŞAMAK!
timur kaan Gönderi no: 168154  /
timur kaan
fransada yasayirom bana ulasmaniz mumkunmu ????
Muammerorhan@gmail.com Gönderi no: 168149  /
Ak partinin yaptığı hizmetler Türkiye için müthiş. Normal durumda diğer partiler ile Ak Parti arasındaki siyasi yönetim, entellektüel birikim, kadro zenginliği ve o kadroların Türkiye için duyduğu aşk ile Ak Parti'nin oy oranı % 70 leri zorlaması gerekir ama Ak Parti'nin hakimiyet kuramadığı algı yönetimi olayında siyonist medyanın etkisi var.Ve insanların maalesef algıları esir alınmış gerçekleri görmekten uzaklar.Sadece siyonist medyanın papağanı olmuşlar. Yinede Allah'a şükür böyle doğru bir mücadele uğruna iki laf etme imkanı verdiği için bize. Allah size ve ailenize sağlık versin. Saygilarimla Muammer Orhan
Muhammet YILDIZ Gönderi no: 168147  /
Muhammet YILDIZ
Milli birlik ve beraberliği savunan sivil ve siyasi yönetici olan vatan evlatlarına karşı tek tek sindirme ve yalnızlaştırılma operasyonları yapılmakta. Siz değerli vatan evlatlarına dualarımızla destek olmaktayız. Gerektiği an siz değerli vatan evlatlarının safında fiili er olarak görev almayı namus borcu kabul ederiz. BİR UMUTTUR YAŞAMAK
senermahir@gmail.com Gönderi no: 168142  /
Doğduğum coğrafyadan dolayı bir kürt alevisiyim. Bununla hiç bir zaman ne övündüm nede aşağılk kompleksine girdim.Kuran ile aile ve çevresel şartlardan dolayı geç tanıştım. İslamiyetin tüm şartlarını yerine getiremesem de en azından islam ahlakıyla yaşamaya çalışıyorum. Seni de geç tamıdım Reis. Gerçek bir vatanperver olduğunu farketmedim. Şükürler olsun ki artık adam gibi adam olduğunu biliyorum.Rabbim yar ve yardımcın olsun. Bir umuttur yaşamak...
Alican Kıymaz Gönderi no: 168141  /
Alican Kıymaz
REİS'im allah seni başımızdan eksik etmesin, bu ülkede senin gibi bir babayiğit daha gelmez eli öpülesi abiğimiz ALLAH'a emanet ol..
Turgut Güven Gönderi no: 168137  /
Turgut Güven
Vatan için çalışan herkese saygı ile.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız