Duyurular

TERÖRİSTLER BU SIKLIKLA EYLEM YAPABİLMELERİNİN MÜMKÜN OLMADIĞINI KENDİLERİ DE BİLİYORLAR

Kıymetli Dostlarım,

pkk terör örgütünün peş peşe yaptığı saldırılar, bence onların sürdürülebilir, gerçek gücü değildir. Yurtdışındaki ve yurtiçindeki hamilerinin, yapmış oldukları propaganda sayesinde oluşturulmaya çalışılan sözde barış görüşmelerine, güçlü oturabilmek için yaptıkları sürdürülebilir olmayan saldırılarıdır.

Daha önceki yazılarımda birçok kez söylediğim gibi terörün bizi yenebilmesi ciddiye alınmayacak kadar komik bir iddiadır. Ancak tabiat şartlarının sağlamış olduğu artılarla (Güneydoğu'daki yüksek sıradağlar) canımızı yakacak şekilde saldırıları her daim yapabileceklerdir. Bu gerçekle yüzleşerek sinirlerimizi ne yazık ki bu şartlara göre hazırlamak zorundayız.

Teknolojik silahlara sahip düzenli bir orduyla dahi halkın bir kesiminin desteğini sağlamış terör örgütlerinin, tam olarak yok edilebilmesi mümkün değildir. Abd saldırı yapabilen insansız hava araçları dahil olmak üzere, birçok üst teknoloji silahına rağmen, Taliban’ı Afganistan’da tamamen yok edememiştir (Sebebi yukarıdaki satırlarda anlattığım üzere coğrafi şartların etkisi ve o bölgede yaşayan halkın bir kısmının desteğidir.).

Önümüzdeki günlerde deaş’a karşı oluşturulacak mücadele kapsamında dünyadaki diğer egemen ülkeler, ateşkesin sağlanmasını pkk’ya baskı yaparak TÜRKİYE’ye de elçiler göndererek mutlaka sağlamaya çalışacaklardır. Ancak görüşmelere güçlü katılmak isteyen pkk,bu günlerde var gücüyle yüksek montanlı terör saldırıları yapmaktadır (Bu hızda devam edebilmelerinin mümkün olamayacağını kendileri de bilmektedir.).

Çünkü devletimiz,ister istemez farklı tedbirlere başvuracak, daha farklı mücadele yöntemlerine girişecektir. Bu mücadele yöntemlerinde (özel harekat polislerinin aktifleştirilmesi ve bunun gibi birçok şey) bazen demokrasi dışına çıkıldığı olmuş olsa da bu uygulamalarda netice alınmasının kesin olduğu, uygulamalı olarak geçmiş yıllardan beri bilinmektedir.

Kıymetli Dostlarım, her zaman söylediğim gibi sakin olmak gerekir. pkk’nın yapmak istediği TÜRK-KÜRT savaşı çıkarmaktır. Böyle bir durumda yani elinde silah olan pkk’lılara karşı değilde, normal Kürt halkına karşı saldırılar yapıldığı, dünya kamuoyu gündemine gelirse (Şimdi size söyleyeceklerim şaka gelebilir.) Güneydoğu'ya BM askerleri, gözlem ve güvenlik amacıyla gelip yerleşebilirler. Uluslararası kanunlar ve uygulamalar buna müsade etmektedir.

İyi niyetli olan bazı arkadaşlarımız, geçen günlerde Sultanahmet meydanında (bir planları olmadıkları için) gözü çekik olan herkesi kovalayarak DOĞU TÜRKİSTAN zulmüne tepki koymuşlardı. Kovalananların içinde hiçbir tane Çinli yokken gözleri çekik olanların Güney Kore ve diğer ülkelerin vatandaşları olduğunu bizler basından öğrenebildik. Bu olayların neticesinde Uzakdoğu'dan gelecek olan birçok turist, rezervasyonlarını iptal ettirdi. Yapılan eylemden hiçbir şey kâr edemediğimiz gibi sadece zarar ettik.

Birçok arkadaşlarımız, durmadan REİS hadi sokağa çıkalım, diyorlar. O arkadaşlarımın hissiyatlarına tüm kalbimle saygı duyuyorum. Ancak pkk’lıları sokakta mı bulacaklar? Önce hdp binalarına yönelecekler, sonrasında ise iş kontrolden çıkınca bu ülkeye bizler gibi bağlı olan Kürt asıllı vatandaşlarımıza saldıracaklar. Bu ise sonun başlangıcı olacak (Yukarıda anlatmış olduğum şimdilik hayal gibi görünen senaryo gerçek olup BM’e bağlı olan askerler gözlem ve güvenlik amacıyla bölgeye gelerek yerleşecekler.).

Kıymetli Dostlarım, daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi biz binlerce senelik devlet geleneği olan bir milletiz. Gerekli olacak faaliyetler neyse devlet bu kararları alır, uygular, normal halkın bu olaya karışması ise sadece felaket getirir.

Maddi durumu iyi olan arkadaşlarımız,ŞEHİT aileleri yararına faaliyet gösteren vakıf ve derneklere bağışta bulunup bizlere kalan emanetlerinin yani çocuklarının,rahat hayat yaşamasını sağlayabilirler. Bunun haricinde çevremizde teröre katkı sağladığını düşündüğümüz şüpheli olayları,devletin polisine bilgi vererekte mücadeleye katkı sağlayabiliriz.

Ancak devletin işleyişi sağlamken vatandaşın eline silah alıp mücadeleye katılması olmaz. Bu en son aşamada olacaktır. En son aşamaya gelindiğinde yani görev vatandaşa düştüğünde, zaten üç aşağı beş yukarı hesap yapılmayacak, gereken neyse o yapılacaktır. YANİ KANLARIYLA DUŞ ALINACAKTIR!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
semirayemre@gmail.com Gönderi no: 167933  /
Yazınızda halkı itidala çağrınızı beğeni ile okudum.Yurdumuzda biz de böyle olsun halk sokağa inmesin aklı selim davransın istiyoruz.İnşallah sonumuz hayırlı olur.selamlar.
Muhammet Şakir Badur Gönderi no: 167480  /
Muhammet Şakir Badur
Sedat Bey öncelikle belirtmek istediğim ben bir Kürdüm ve hayatımda sizin kadar muhteşem tespitlerde bulunan ve vatan millet sevgisi olan görmedim . Kürt olmam hiç bir şeyi değiştirmez bende bu vatan bu bayrak için canımı veririm üstelik benim babam gazi . Sizin gibi akıllı düşünebilen , her şeyin farkında olan ve vatana aşık olan birisi siyasal bir parti kursa (Şu an ki hükümetimizde bu vasıflardadır . ) kesinlikle bu vatan bu ilerleyişinin üstüne kat kat ekler Saygılarımla .
Necip Aydemir Gönderi no: 167399  /
Necip Aydemir
Sedat bey son derece isabetli tespitler de bulunmuş kendisine aynen katılıyorum sivil vatandaşın sokağa çıkması kolluk güçlerinin işini zorlastirmaktan başka işe yaramaz sedat beyin de dediği gibi yapılacak en iyi yardım bilgi kirliliği olusturmayacak şekilde istihbarat vermektir.YUREGINE SAĞLIK RES.
ram_co_28@hotmail.com Gönderi no: 167288  /
Sedat. Abi okumak istyorum ailemn durumu olmadgi icn okuyamyorum kayt yaptrmak icn daha yol param bile yok yardmini bekliyorum abi...
Muammerorhan@gmail.com Gönderi no: 167283  /
Sedat Bey; Fazla söze gerek yok. Aklınıza ve yüreğinize sağlık. Saygilarimla Muammer Orhan
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız