Duyurular

GÖZYAŞLARIYLA ÖDENMİŞ OLAN BEDELLER TUZLU SUYLA GERİ VERİLEMEZLER

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle Cumanızı kutlar, bu mübarek günün, var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini, ayrıca da zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, YÜCE ALLAH’tan diliyorum.

Peş peşe gelen şehit haberlerinden dolayı hepimizin sinirleri gergin, kızgınlığımız ise hat safhada...

Birkaç gündür bu konuları düşünürken beni en çok şunun sinirlendirdiğini gözlemledim; polisimizi, askerimizi, vatandaşımızı şehit eden teröristler genelde yapılan operasyonlarda çok fazla oranda sağ ele geçiriliyorlar (ölen birkaçı hariç).

Söyleyeceklerimin yanlış anlaşılmamasını isterim. Asla yargısız infazdan yana değilim. Ancak haberlerden devamlı dinliyoruz; “Teröristlerle girilen çatışmada şu kadar asker, polis şehit oldu, şu kadar terörist sağ yakalandı.” diye...

Lütfen kimse kusura bakmasın,ancak bu işi benim aklım almıyor. Teröristle bile çatışırken “acaba hakkımda dava açılır mı?Acaba meslekten atılır mıyım? Ya da daha kötüsü cezaevine girer miyim? Ben cezaevine girersem çocuklarıma dışarıda kim bakar?” korkusuyla hareket eden kolluk kuvvetlerinin, şehit vermelerini beklemekten başka çaremiz yok galiba.

Muhalefet partilerinin hepsinin karşı olmasına rağmen, kanunlaşan iç güvenlik yasasının, kendisine sağladığı avantajları bile kullanamayan polisimiz ve askerimiz var. Çünkü onlarda şunu çok iyi biliyor ki; çatışma da bir terörist bile ölse savcılık genelde ilgili devlet görevlileri hakkında dava açıyor. Bu davaların büyük çoğunluğu beraat ile bitse de maalesef ki bazıları da ceza ile neticelenebiliyor (Ceza ile sonuçlanan bu davalar ise kolluk kuvvetlerinin kalbine yukarı da saymış olduğum endişeleri düşürmeye yetiyor.).

Bence kolluk kuvvetlerinin elini rahatlatacak net görev ve yetki tanımlamaları yapılmalıdır. Aynı Amerika’da olduğu gibi; “Elinde silah, bıçak ya da bunlar gibi herhangi bir saldırı aracı bulunan ve bunlarla kolluk kuvvetlerine karşı bir hamle yapan kişi, ilgili görevli tarafından emir beklemeksizin etkisiz hale getirilir ve görevini yapan memur hakkında hiçbir suretle tahkikat yapılamaz.” diye bir madde büyük harflerle mevzuatlara ve T.C.K.’na eklenmelidir.

Yakın tarihte, hepimizin gördüğü gibi maalesef ki bütün savcılar, TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti’nin savcısı değilmiş. Bu sebeple teröriste karşı yasal müdafaa hakkını kullanan kolluk kuvvetlerine yukarıda belirttiğim gibi savcıların dahi dava açma yetkisi olmamalıdır. Gazetelerde çıkan üç-beş yazının, televizyonlarda yayınlanan üç-beş haberin etkisiyle teröristlerle çatışmaya giren her devlet görevlisine dava açan savcılar,bence şunu asla unutmamalıdır; gözyaşlarıyla ödenmiş olan bedeller, tuzlu suyla geri verilemezler (Polislerin ve askerlerin haklarında açılan her gereksiz davada yakınları gözyaşlarıyla bedel ödüyorlar. Akıttıkları gözyaşını yukarıda söylediğim gibi suyu tuzla karıştırarak geri verip ödeyemeyiz.).

Televizyondan her şehit haberi aldığımızda üzüntünün yanında vatandaşlarımız bir de ürperti yaşıyorlar. Çünkü ölümün yüzü soğuktur. Onları şehit edenler ise gözaltına alındı diye okuyunca veya dinleyince bunun caydırıcılığı ise yok denecek kadar az oluyor.

Dünya'da değişmeyen bir kural vardır; caydırıcı olmak istiyorsan, koluna vuranın kolunu, kafana vuranın ise kafasını koparacaksın. Bu milattan önceki çağlarda yaşayan atalarımız içinde böyleydi, şu anda yaşayan bizler içinde böyle. Çocuklarının ve eşinin yanında polisi, askeri şehit edenler için hümanist psikolojiden bahsetmek sadece ahmaklıktır.

Süslü laflarla kendimizi kandırmanın, hümanist psikolojiden dem vurmanın alemi yok. (Şehit haberleriyle bu milletin canını yakanların, operasyonlarda görevlilerce canlarının alınmasının en doğru seçenek olduğu artık görülmelidir.)

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Oktay Gönderi no: 167144  /
Oktay
Sevgili dürüst insan Sedat Peker yine Hüzün düsen gönlümüze tercüman oldun.Su zor günlerimizde bizi daraltan patlamaya hazir hale getiren Hain Terörist saldirilarinda Sehit düsen Bütün Sehitlerimize Allah tan Rahmet Serefli ve Onurlu Ailelerine sabir ve bassagligi dilerim. Maalesef bu Yasalarla Dünyada esi benzeri olmayan Türke kin kusmaktan zevk alan Bütün Türk düsmanlarinin Kinlerinin adeta yogunlastirilmis hali olan PKK ve uzantilarina karsi eli kolu bagli olmamiz anlasilir gibi degildir. Yasalarin bu dogrultuda degismesi hayati önem tasimaktadir. Cografyanin verdigi imkanlardan dolayi PKK gibi Gerilla tipi örgütlerle mücadelenin bir Asker icin nekadar zor oldugunun farkindayiz lakin bu Hainlerle mücadelede Ölüm Sarabini icmis Özel birliklerle Savasmak gerekir. Eski bir Asker asla titremez!
veysel bicer Gönderi no: 167142  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM (ABİ) REİS CUMANIZ MÜBAREK olsun. Şehit haberleri bizleri gerıyor ama REİSiN Şu yazdıklarını biraz dikkade alınsa çok daha güzel olcak Kolunu Kafasını kırcan yada tam yetki olcak Ozaman eminimki cok şey rayına oturacak.REİS SEDAT PEKERİN fikirleri taktire layıkdır bunu dostları vede sevenleri cok cok iyibilirler.SELAM VE SAYGILARIMLA ALUCRALI veysel BİÇER
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız