Duyurular

BUGÜNÜN ŞARTLARINDA BAŞKANLIK SİSTEMİNİ SAVUNMAK BALDIRAN ŞERBETİNİ İÇMEK İLE EŞDEĞERDİR

Kıymetli Dostlarım,

Son günlerdeki yazılarımda lider olmanın gerektirdiği en önemli özelliklerden bir tanesinin, inandığı değerler için yanlış anlaşılmak pahasına fedakarlık yapmak olduğundan bahsetmiştim(Yani baldıran şerbetini içebilmektir demiştim.).

Bence başkanlık sistemini ülkemiz için istemekte şu an için; “Baldıran Şerbeti”ni içmektir. Yani yanlış anlaşılmak pahasına riske girmektir. Ne yazık ki bazı güçler tarafından başkanlık sistemini istediğinizde karşılık olarak “İsrail ve Amerika ile gizli antlaşma yaptılar, başkanlık sisteminde ülke eyaletlere bölünecek, daha sonrasında ise Güneydoğu eyaletinde pkk’nın yönetiminde, Kürt devleti kurulacak.” diye TÜRK milletinin kalbindeki, beynindeki endişeyi tetiklediler.

Bu şartlarda yapılan anketlerde (insanlar başkanlık sistemini tam olarak anlamadıkları için) başkanlık sistemine destek her zaman çok düşük çıkıyordu. Ancak seçimlere az bir zaman olmasına rağmen AK Parti, başkanlık sistemi konusunda taviz vermeyerek yoluna devam etmek istedi (zarar görmek pahasına). Gerçi AK Partililer’in hepsinin, başkanlık sistemi için çalıştığına inanmakta biraz çocuksu bir saflık olur.

Bence başkanlık sistemi şu an itibari ile topluma iyice anlatılmalıdır. Biz mutlaka Amerika’daki veya başka bir yerdeki başkanlık sistemini uygulamak zorunda değiliz(Öyle saçma bir iddia mı olur zaten?) Her ülkenin kendi şartları farklıdır. Herkes kendi hassasiyetlerine cevap veren bir başkanlık sistemini geliştirebilir.

Bizim Cumhurbaşkanlığı makamımız zaten aktif bir makam. Bizim Cumhurbaşkanlığı makamımızın biraz daha fazla yetkilerle güçlendirilmesi zaten bu sorunu çözecektir. Zaten bu uygulama bizler için bir mecburiyettir. TÜRKİYE artık Cumhurbaşkanı’nı halkın oyuyla seçiyor. Halkın oyuyla seçilen bir Cumhurbaşkanı’na, daha önce meclisin seçtiği Cumhurbaşkanı’nın yetkileriyle devam et demek, mantıklı olmaz (Hem şu anki hem de bundan sonra seçilecek Cumhurbaşkanları için söylüyorum.)

Gördüğünüz gibi başkanlık sistemi için veya partili Cumhurbaşkanlığı sistemi için illaki eyaletlere bölünmemize gerek yok. Zaten bir saniye durup bizim başkanlık sistemine geçmememizi isteyen güçlere baktığımızda bizim mutlaka bu sisteme geçmemizin zorunluluğu, mecburiyeti ortaya çıkmaktadır.

Dünya’daki büyük para baronlarının, basın devlerinin, siyonist yapıların, bizim başkanlık sistemine geçmemizle ne alıp veremedikleri var? Bu onları ne kadar ilgilendirir? Daha doğrusu ilgilendirir mi? TÜRKİYE’de onlara hizmet eden kendini sözde tarafsızmış gibi gösteren bazı basın organları sayesinde, insanların kalbine korku tohumları ektiler.

Bu algı operasyonunda o kadar başarılı oldular ki aklı başında olarak bildiğimiz insanlar bile sırf buna engel olmak için pkk’nın takım elbiseli hali olan hdp’ye oy verdiler (Gerçek akıl tutulması bundan başka bir şey olamaz herhalde.). Polis lojmanlarında hdp’ye yüzde 50’nin üzerinde oy çıkan sandıklar olmuş. Meslektaşları’nı şehit edenlerin arkasındaki güce oy vermek, acaba nasıl bir duygudur? Diye o oy veren polislerin, psikolojisini gerçekten çok merak ediyorum.

Kıymetli Dostlarım, daha önceki yazılarımda devamlı anlatırken birçok arkadaşımız beni eleştiriyordu. Ancak durumumuz ortada. Halen daha hükümet kurulamadı ve eğer ki çok büyük bir mucize gerçekleşmezse bazı liderlerin açıklamalarından dolayı, koalisyon kurulması mümkün görülmüyor (Yani bir erken seçim kapıda.).

Eğer ki başkanlık sistemine geçilmeyecekse bile, Anayasa’ya seçimlerde birinci gelen parti tek başına iktidar olur, diye bir madde mutlaka eklenmelidir. Bazıları şimdi diyecektir ki; bu sadece Ak Parti’ye yarar. Hayır, öyle değil. Eklenecek bir iki ek madde ile isteyen partilerin seçime birleşerek girmesini sağlayacak maddelerde eklendiğinde ortada herhangi bir adaletsizlikte söz konusu olmayacaktır. Eğer ki parlamenter sisteme devam edilecekse hiç değilse bu değişiklikler mutlaka yapılmalıdır. Yoksa geleceğimiz sıkıntılıdır hem de çok sıkıntılıdır!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Necip Aydemir Gönderi no: 167400  /
Necip Aydemir
Katılımı yüksek özgürce yapılmış bir seçim sonucu gelen Tek başlı bir yönetim her sorunun çözümü olabilir yaratılış yasasına da uygun bence desteklenmeli.Kim ne derse desin ben şu anki sayın Cumhurbaşkanı nı son derece zekii buluyorum ve destekliyorum kendisi ülkemiz için az bulunan değerlerden biridir Allah yardımcısı olsun.
İbrahim_kilic81@hotmail.com Gönderi no: 166567  /
Abi ben Düzceliyim ve senin Dediğin tüm sözlere inanıyorum normalde başkanlık sistemi senin Dediğin gibi işleyecekse olsun ve senin sözüne itibar ederek birdaha seçim olsa ak partiye oy veririm MHP ye oy verdim milletvekili seçiminde ama bu MHP nin başındakiler gitmeden birşey olmaz ve ülke geleceği için en iyisi ak parti
Koray AK. Gönderi no: 166565  /
Koray AK.
ALLAH sonumuzu hayır eylesin REİS.KADİR GECENİZ mübarek olsun ALLAH KADİR GECESİNİN razı olduğu kullarından eylesin REİS.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız