Duyurular

MENZİLE ODAKLANMIŞ KÜHEYLAN SÜRÜSÜNÜ HİÇBİR GÜÇ DURDURAMAZ

Kıymetli Dostlarım,

Bir önceki gün ENVER PAŞA ile ilgili yazdığım yazıya gelecek olan tepkilerin, zaten farkındaydım (Bunu bilerek bu yazıyı yazdım.). Bütün herkesin ENVER PAŞA’yı aynı gözle görmesini beklemek, zaten çocukça bir yaklaşım olurdu (Hele ki bunca senedir üzerinde oluşturulan bunca karartma varken…).

Bazı dostlarımız bana demişler ki daha önceki yazılarınızda 2. ABDÜLHAMİT HAN için Hazretleri diye hitapta bulunuyorsunuz, ancak kendisine karşı özgürlük hareketini başlatan (bazılarına göre isyan) ilk iki komutandan biri olan ENVER PAŞA ile ilgili bu şekilde övücü kelimeler nasıl kullanırsınız? Diyorlar ( Diğer komutanın ismi ise Rezneli Niyazi’dir.).

Bazı arkadaşlarımızda bir taraftan da büyük ATATÜRK derken diğer taraftan ENVER PAŞA’yı övmemin mantıkla bağdaşmadığını, tarih konularında kusura bakmamam gerektiğini, ancak kafamın biraz karışık olduğunu söylemişler.

Kıymetli Dostlarım, benim cephemden bakıldığında yazmış olduğum yazı, hedefine ulaşmıştır. Bu konular tartışılmaya açılmıştır. Ancak bu arkadaşlara şunu söylemek isterim; benim kafam asla karışık değil, aksine çok net… Ben ne dediğimin farkındayım. 2. ABDÜLHAMİT HAN benim için Hazret’tir. ENVER PAŞA,TÜRK tarihindeki deha olarak nitelenebilecek zekilikteki liderlerden bir tanesidir. ATATÜRK ise herkesin kafası karışıkken yani tabir-i caiz ise herkes bindiğimiz gemiyi karaya oturtmaya çalışırken ortaya çıkarak ülkemizin kurtulmasını sağlamış TÜRK tarihinin en büyük liderlerinden birirdir.

Kıymetli Dostlarım, tarih bir milletin hataları ve sevaplarıyla geçmişidir ve sadece o millete aittir. ENVER PAŞA’yı sevenler, 2. ABDÜLHAMİT HAN Hazretleri’ne küfür etmeye devam ettiği sürece, 2. ABDÜLHAMİT HAN’ı sevenler ATATÜRK’e hakaret ettiği sürece, ATATÜRK’ü sevenlerde her ikisine birden hakaret ettiği sürece, millet olarak geleceğe doğru maalesef ki yön alamayız.

Kendi durumumuzu özetlemek istersek en fazla ilkokul çocuklarından biraz daha iyi durumdayız diye biliriz. Çünkü onlar çok gereksiz şeyler için kavga edebilirken biz hiç değilse bir saç teli kadar gerekli olan şeylerden dolayı kavga ediyoruz, diyerek kendimizi avutmaya devam edebiliriz (Ancak netice değişmeyecektir.). Hatta daha da kötü olacaktır. Git gide parçalanmış bir yapı ortaya çıkacaktır. Tarihteki hiçbir yapı bu şekilde parçalanmış haliyle büyük başarılar elde edememiştir.

Ölen insanlardan artık şeytan bile elini çekermiş. Onların yargısı artık bize ait değildir. Tabi ki öz eleştiri yapmalıyız.Ancak bir insanı hak etmediği şekilde suçlayarak sadece onu sevenlerinin nefretini, kendimize karşı daha fazla köpürtmeyi başarırız.Bu hatalı stratejiden elimize başkada inanın ki hiçbir şey geçmez.

Kıymetli Dostlarım, geçen günlerde gazetede bir haber okumuştum. Amerika’da bir Vietnam gazisini işlemiş olduğu suçtan dolayı önce asmışlar, sonrada bilmem kaç lira masraf ederek askeri tören düzenlemişler. Biz olsak bu konuyu hemen espri malzemesi haline getirip hakkında fıkralar üretiriz. Ancak biraz düşününce topluma verilen müthiş bir mesaj olduğunu görüyorsunuz.

Amerika Devleti vatandaşına diyor ki; eğer bir suç işlerseniz sizi affetmem, cezalandırırım. Ancak Amerika Devleti için geçmişte bir hizmetiniz geçmişse sizin ölünüze dahi saygı duyar ölünüzü dahi onurlandırırım, diyor. Hep diyoruz ya bir ülke bütün dünyayı nasıl yönetiyor diye… Benim fikrimi sorarsanız kendi vatandaşına vermiş olduğu bu tip sosyal mesajlarıyla bunu başarıyor.

Oysaki bizim ülkemizde yaşayan vatandaşlara sorarsanız size ilk söyleyecekleri, kardeşim bizim ülkemizde bin tane iyi iş yap, yanlışlıkla bir kötü iş yap, o bin iyi iş unutulur seni o bir kötü işle anıp yargılarlar diyeceklerdir (Ve buna benzer yüzelerce yakıştırma ve ata sözü duyabilirsiniz.).

Tekrardan şunu söylemek isterim; benim kafam asla karışık değil. İsmi geçenlerin hepsi bizim tarihimize ait olan değerlerdir. Artık yetişkin bireyler gibi davranmak zorundayız. İlkokul çocuğu gibi davranmak bize bir şey sağlamaz. Eğer ki biz bu işin hakkını vereceğiz, TÜRK-İSLAM davasını başarıya ulaştıracağız diyorsak bir an önce bu davaya hizmet etmiş olan büyüklerin hatıralarıyla (sevaplarıyla, günahlarıyla) barışmalı ve ondan sonra hedefe doğru, menzile doğru, yola koyulmalıyız.

Menzile odaklanmış küheylan sürüsünü, YÜCE ALLAH(c.c)’ın izniyle hiçbir güç durduramaz!!!

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız