Duyurular

TÜM DOSTLARLA RİZE’DE BULUŞACAĞIZ BİZİM ORALARIN TABİRİYLE KIYAMETİ KOPARACAĞIZ

Kıymetli Dostlarım,

Ülkemizin hemen hemen her vilayetinden, yurt dışındaki birçok bölgeden davetlerinizi alıyorum.Öncelikle bu davetlerinizin beni onurlandırdığını söylemek isterim. YÜCE ALLAH sizden razı olsun.

Ancak cezaevinden çıktığımdan beri bugünü bekledim.Yani havaların ısınmasını… Müsade ederseniz, tam zamanı olduğu için memleketim olan Rize’ye giderek hem dedemin hem de diğer akrabalarımın kabirlerini ziyaret etmek, orada bulunan akrabalarımla ve hemşerilerimle görüşmek istiyorum.

Atalarımız, Kafkasya’dan Anadolu’ya geldikleri zaman, ilk olarak Elazığ’ın Harput bölgesine yerleşmişler. Sayıca kalabalık oldukları için bir kısmı orada kalmış. Akrabalarımızın başka bir kısmı Erzurum’a, diğer bir kısmı ise Van iline geçerek oraya yerleşmiş. Benim dedelerimin babaları ise Rize’ye, onların kardeşleri ise Trabzon ve Artvin illerine yerleşmişler.

Yaşça büyüğümüz olan Nihat Mete (rahmetli) isimli bir hemşerimiz vardı. Kendisi neşeli, eğlenceli olmakla beraber, karakterli bir adam ve aynı zamanda da iyi bir hemşeriydi. Bir gün kendisiyle muhabbet ederken bana durup dururken şöyle demişti: “REİS, YÜCE ALLAH nasip ederse bu dünyada hayalini kurduğun herşeyi gerçekleştireceksin.”

Rize’de çok uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapması nedeniyle, tespitleri çok değer gören bir insandı. Ondan bu sözleri duyunca bir taraftan çok mutlu oldum, diğer taraftanda tevazumu koruyarak; “Nihat Ağabey, eğer saygısızlık olarak kabul etmezsen bu öngörüne sebep olan şeyleri öğrenmek isterim.” demiştim.

Rahmetli bana dönerek: “Ben ömrüm boyunca bütün dünyayı soydum.Kazandığımın hepsini de Rize’ye getirdim. Hep buraya harcadım. Ancak beni Rizeliler’in en fazla 3’te 1’i sever. Çünkü Rizeliler, insanı zor sever. Sen daha 29-30 yaşlarındasın. Seni bütün Rizeliler seviyor.” demişti.

Şöyle de devam etmişti; “Bunu gözümle görmesem hayatta inanmazdım. Eğer ki 30 yaşında bunu başardıysan, vallahi bu dünyada kurduğun bütün hayalleri de mutlaka başarırsın.” demişti. Sonrasında ise karşılıklı gülüşmüştük.

Nihat Ağabey vefat etmeden birkaç gün önce hastane de kendisini ziyarete gitmiştim. Mevki-makam sahibi bütün dostlarını aynı saatte oraya çağırmış, hasta yatağından onları tembihliyordu; “Hepinizde hakkım var.Eğer REİS’in başına bir şey gelirde ona destek olmazsanız, size hakkımı helal etmem.” diyordu. Nihat Ağabey’in vefatından sonra cenazesine gittik. Hem onu sevenler hem de bütün dostlarımız, cenazeye gelerek on binlerce kişilik bir kalabalık oluşturduk (Duam bittikten sonra ise içimden Nihat Ağabey bak, bütün Rizeliler seni de seviyormuş demiştim.).

Kıymetli Dostlarım, hem cezaevinde bulunduğum süre boyunca hem de en kötü anlarımda her zaman yanımda olan Rizeli hemşehrilerimin, yanına gidip bana layık gördükleri hizmet nişanını 09 Ağustos’ta Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan Ovit yaylasında, “Ekşioğlu Vakfı”nın kutlamalarında alacağım. Gelmek isteyen tüm hemşehrilerimiz, dostlarımız davetlidir.

Aynı zamanda YÜCE ALLAH nasip ederse Trabzon’a ve Artvin’e akrabalarımın yanına gitmeyi de düşünüyorum. Cezaevi süresince bu iki vilayetten, daha doğrusu tüm KARADENİZ’den bana yapılan desteği de YÜCE ALLLAH biliyor ya unutabilmem asla mümkün değildir.

Memleketime olan ziyaretimi bu kadar geciktirmemin tek sebebi; havaların iyi olmasını beklememdi (Maalesef bizim oralarda yağmur çok fazla olur.) Bizim oraların tabiriyle; “İNŞAALLAH BU ZİYARETİMİZLE RİZE’DE, KIYAMETİ KOPARMAYA GİDECEĞİZ.”

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Likinq2000@hotmail.com Gönderi no: 166994  /
Dört gözle bekliyoruz Reis
fearlessbackretuns@msn.com Gönderi no: 166436  /
SAYIN SEDAT PEDER ABIM INSALLAH HAYIRLISIYLA GELIRSIN RIZEYE (EVINE) SENI COK SEVIYORUZ BILSEMKI YANINA GELEBILCEM HERGUN GELIR ZIYARET EDERIM SIZI SIZI O KADAR COK SEVIYORUM SAYGILAR ABIME BIR UMUTTUR YASAMAK
SELIM TOPALOGLU Gönderi no: 166420  /
SELIM TOPALOGLU
SENIN OLMADIGIN HER YER KARANLIK , KASVET ARZU ARŞ'DA , KITLIK MIDELERDE GURULDAMA SESLERI , YÜZLER SOLMUŞ ISPANAK GIBI , GÖZLERIN FERI KAÇMIŞ , HUZUR UNUTULMUŞ , ADALETTE NEYMİŞ !!! SENSİZLİK ÖLUMDEN BETERMİŞ REİS BIZI SENSIZ BIRAKMA SAKIN KIYAMERIMIZ KOPAR VALLAHI SANA IMAN GIBI MUHTACIZ !!!
veysel bicer Gönderi no: 166417  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM(ABİ) REİS Çok güzel tesbit yapmişsınız rizeye gitmekle biz ALUCRALILAR SİZİ ve dostlarınızı ALUCRADA ÇOK görmek isteriz her zaman ALUCRANIN kapısı yolu dağları size acıkdır.Havası sert insanı MERT olan ALUCRAYADA bekleriz. REİS SELAM VE SAYGILARIMLA ALUCRALI veysel BİÇER.
Akyildizzz@windowslive.com Gönderi no: 166402  /
Dede ocagindan(hasan efendi) ve anne ocagindaki akrabalariniz sizi buyuk bir heyecanla bekliyor. Teyze ogullari teyze torunlari buyuk bir heyecanla sizi bekliyor.
FurkanHarunKopuz Gönderi no: 166401  /
FurkanHarunKopuz
Gel reis gel başımızıñ üstünde yerin var
Ercüment TULA Gönderi no: 166397  /
Ercüment TULA
Sedat bey'i ziyaret edip hasbihal etmek isterim .. Saygılarımla ..
alimete53@hotmail.com Gönderi no: 166394  /
abi yolculuk nezaman
ramazan satıcı Gönderi no: 166392  /
ramazan satıcı
İnşallah Saygıdeğer REİSİM
yunusemreyilmaz34@hotmail.com Gönderi no: 166389  /
Hayırlı sabahlariniz olsun REİS'im sizi seven yuzbinlerce kardesinizden birisi olarak en son (mekanı cennet olsun) sümer Tilmac beyin cenazesinde gormek nasip olmuştu. Allahın izni ile rize'de gorusmek ümidiyle. Yüce mevlam yüreğinizden sevgiyi ve cesareti, bileginizden Gücü eksik etmesin. Allah yanınızda olsun.. Bir umuttur yasamak
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız