Duyurular

ATI ALAN ÜSKÜDARI DEĞİL ORTADOĞUYU BİLE GEÇMEK ÜZERE

Kıymetli Dostlarım,

Yazılarımı düzenli olarak takip eden arkadaşlarımın bileceği üzere, Ortadoğu’da bizim gerçek düşmanımız olan hep iki devletten bahsederim. Belli olan düşmanımızın İsrail, gizli olanın ise MÜSLÜMANIZ diyerek tarihten beri en büyük düşmanlıkları yapan İran olduğunu söylerim.

Hepinizin bildiği bir hikaye vardır; adamın biri eski bir lamba bulur.Onu temizlemeye çalışırken içinden bir cin çıkar. Lambayı bulan adama, binlerce senedir o lambada esir olduğunu, kendisinin özgür kalmasını sağladığı içinde; “Dile benden ne dilersen.” diyerek kendisinden bir şey istemesini söyler. Ancak cinin bir şartı vardır; “Benden dilediğin şeyin iki katını da komşuna vereceğim” der. Adam uzun süre düşündükten sonra, cine dönerek; “En iyisi sen benim bir gözümü kör et.” der.

Kıymetli Dostlarım, bu hikaye İran devletinin, TÜRKLERE bakışını anlatan galiba en güzel örneği oluşturuyor. Bize her zaman yaptığı gibi bir kalleşlik yapacağını bilmesek, birlikte önce Ortadoğu’nun sonrasında ise tüm dünyanın kaderini belki değiştirebiliriz (Bu söylediğimin size biraz ütopik geldiğinin farkındayım.).

İran’ın Şii mezhebine inananları ayrımcılığa sürüklemediği bir Ortadoğu’yu bir an için düşünün, her şey ne kadar farklı olurdu. TÜRKİYE’nin etkisiyle de Suudi Arabistan’ın sert tavrı yumuşatıldığında, bir anda bölgedeki tüm iç savaşlar ve terör olayları ortadan kalkardı (Kalan olsa bile bu çatışmalar çok minimum rakamlarda olurdu.).

TÜRKİYE’nin liderliğinde tüm SÜNNİ devletlerin, İran’a saldırması planı, ülkemizi yönetenlerin dirayetli davranması sonucunda mümkün olmadı. Şükürler olsun ki bu tuzağa düşmedik. Çünkü böyle bir savaş bütün Ortadoğu’yu bundan yüzlerce yıl öncesine geri götürürdü.

Çıkması muhtemel böyle bir savaşta, Amerika ve İsrail bize bolca silah ve maddi destek sözü de veriyorlardı. Biz devlet olarak perde arkasında kurgulanan bu oyuna alet olmadık (Ancak sanki oyun kurucular, 10-15 yıl sonrasında oynanmak üzere yeni bir oyunu ciddi olarak planlamaya başladılar.).

Size tüm samimiyetimle söylemek isterim ki; bence İsrail’in, İran’a karşı uygulanan ambargonun kaldırılacak olmasına gösterdiği tavır, öncelikle SÜNNİ MÜSLÜMANLARA, sonra da tüm dünyaya yönelik, kesinlikle bir algı operasyonudur.

Onlarca senedir İran’a karşı uygulanan ambargoya rağmen İran, 1500 km’lik menzili olan füzelerini kendisi üretebilmektedir. Tüm yazılımları kendisine ait olan savaş uçakları mevcuttur (Belki inanamayacaksınız ama savaş teknolojisinde bizden çok ama çok ilerideler.).

İran’a uygulanan ambargo kalktıktan sonra, aklı olan herkesin görebileceği üzere doğalgaz ve petrol kartını da kullanarak bölgenin parlayan yıldızı olacaktır. Ekonomisi çok hızlı büyüyeceği için savaş teknolojisine ayıracağı bütçede çok daha fazlalaşacaktır.

İran 10-15 yıl sonra çok ciddi oranda güçlenmişken biz ise hala pkk ve onun kollarıyla uğraşarak enerji kaybediyor olacağız. Size bir şey söyleyeyim.Ancak lütfen moraliniz bozulmasın; bizim ürettiğimiz savaş füzelerinin menzili ne kadar biliyor musunuz? Bayramlarda bakkallarda satılan eğlencelik füzeler var ya (çocuklar için) işte ondan biraz daha fazlaca.

Bir an için düşünün, Amerika ile yakınlaşmış ve ekonomisi dev olmuş Şii dünyasının liderliğini yapan İran’a, el altından TÜRKİYE’ye saldırması söylendiğinde sizce İran bu teklifi, biz MÜSLÜMANIZ diyerek kabul etmeyecek midir (Eğer böyle düşünüyorsanız bence bu dünyaya göre fazla safsınız.)?

Bizim atalarımız, CİHAD için Avrupa’ya sefere giderken aksatmadan her seferinde savaş esnasında arkamızdan saldıran İran olmuştur. Biz şu anda halen daha tüm enerjimizi, koalisyon hükümeti kurmak için harcarken yukarıda da anlattığım gibi atı alan değil Üsküdar’ı, Ortadoğu’yu bile neredeyse geçmek üzere. (Parlamenter sisteme devam edilecekse bile mutlaka bundan sonraki seçimler için koalisyonları yasaklayan bir madde Anayasa’ya eklenmelidir.)

Seçimde birinci gelen parti, hükümeti kurmalıdır. Bunu partizanlık yapmak için söylemiyorum. Bütün partiler, birinci parti olmak için çalışacağından TÜRK siyasi hayatına kalite gelecektir. Ayrıca puanları az olan partilerin birleşerek seçime girmeleri için bir-iki kanunda çıkarılırsa bu sayede tüm sorunlarda ortadan kalkmış olur.

NOT: Ayrıca başkanlık sisteminde eyaletlere ayrılacağız diye bir kanun yoktur. Kendimize göre bir başkanlık sistemi yazıp uygulayabiliriz (Bu açıklamayı eyaletlere bölünme konusunu soran arkadaşlar için özellikle yaptım.).

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
selçuk demir Gönderi no: 167269  /
selçuk demir
selamun aleykum
Mehmet Aras Gönderi no: 166654  /
Mehmet Aras
Abi sana daha önce yazmıştım. Seninle görüşmek istiyorum. iyi akşamlar.
Mamiyilmaz50@hotmail.com Gönderi no: 166313  /
Bir Parti Kur. Kurtar Gençliğimi.
veysel bicer Gönderi no: 166250  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM(ABİ) REİS Abilerin abisi dayıların dayısı Babağitlerin Babaği;ğiti her zaman güzel düşünüp güzel yazmişdir.CENABIM ALLAHIM daha cok zeka daha cok fikirler versinki her kes REİS SEDAT PEKERDEN Örnekler alsın. Bizim ALUCRADA ŞU KELİME VAR DIR.Havası sert insanı mert olan kim dersenizki? BİLİNKİ REİS SEDAT PEKERDİR.SELAM VE SAYGILARIMLA ALUCRALI veysel BİÇER
Koray Ak. Gönderi no: 166249  /
Koray Ak.
Reis,Bizim suriye'ye girip girmememizle ilgili neler düşünüyorsunuz merak ediyorum.Bir gün köşenizde bu konu ile ilgili yazı yazarsanız sevinirim.Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.ALLAH Türkü Korusun ve Yüceltsin.Hayırlı günler REİSİM.
Semih ARICI Gönderi no: 166242  /
Semih ARICI
Abi haklısın İran savaş konusunda bizim göstermiş olduğumuz büyüklüğü göstermeye bilir ve bizi her zaman ki gibi arkamızdan vurabilir.Ama bir geçek var sabah haberleri okuduğumda böyle bir haberle karşılaştım; İstihbarat birimleri ve güvenlik bürokrasisine yansıyan, Tel Abyad’dan kaçan köylüler tarafından da teyit edildiği belirtilen bilgilere göre, Suriye’nin kuzeyindeki köylerde etnik temizlik yaptığı öne sürülen YPG, 30 Haziran’da IŞİD militanlarının kıyafetlerini giyerek Tel Abyad’ın iki köyüne saldırdı , Arap ve Türkmenleri katletti şeklinde bir haber.Bunlar etnik temizlik yaparak kurmayı amaçladıkları kürt devletini sadece kürtlerin olmasını isteyen ve şuanda TBM Meclisinde olan kişiler Diyebilirsin demokratik seçimle geldiler diye ama bunların düşüncesi benim onuruma dokunuyor.Bir de İstiklal Marşının Okunmaması konusunda "Yazıldığı zamanlarda durum farklıydı şimdi farklı" diyen parti liderine o zaman lar kardeştik hep birlikteydik şimdi ne değişti de böyle diyor.Evet abi dün bahsettiğin gibi poligonlara gidip atış yapmalı ülkemizi gerektiğinde savunmaya hazır olmalıyız. BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız