Duyurular

BİR YANAĞIMIZA TOKAT ATILDIĞINDA ÖTEKİ YANAĞIMIZI DÖNMEK BANA GÖRE BİR ÖĞRETİ ASLA DEĞİLDİR

Kıymetli Dostlarım,

Hürriyet gazetesinde okur temsilcisi olarak yazılar yazan Faruk Bildirici ismindeki beyin, şahsımla ilgili çıkan haberlerde ismimin başına neden suç örgütü lideri yazılmadığı yönündeki köşe yazısını okurken gerçekten hayretler içerisinde kaldım.

Her zaman şunu söylemişimdir;bir insan düşman olarak gördüğü kişilere bile karşı var olan nefretini, meslek ahlakının önüne asla geçirmemelidir. Bu beyefendinin savunduğu teze göre bir insan basında haber olurken kendisinin tanımı da mutlaka yapılmalıymış. Ben geçmişte organize suç örgütü liderliğinden ceza aldığım için basına her çıktığımda bu ünvan mutlaka ismimin önüne yazılmalıymış.

Okur temsilcisi olan Faruk Bildirici bey, inşaallah benim bu yazımı da okur ve köşesinde değerlendirirse gerçekten çok sevinirim. Acaba kendisinin patronu Aydın Doğan’ın ismi basında her geçtiğinde önüne vergi kaçakçısı, sahte evrak tanzimcisi ve bunu gibi yargılandığı diğer suçları tek tek yazıyorlar mı ki? Benim ismimin başına yargılandığım bu suçun mutlaka yazılması gerektiğini söylüyorlar.

Bu ülkede basına haber olan bütün iş adamlarının, isminin önüne daha önce yargılanıp mahkum oldukları suçları yazıyorlar mı? Cevabını ben söyleyeyim: “TABİ Kİ HAYIR…” Çünkü böyle bir şeyi düşünmek bile delilik olur.

Kaldı ki bir gram namus sahibi olan herkesin söyleyeceği üzere, bana ceza verilen “Kelebek Operasyon”u sadece komediden ibaretti. Orada ne hukuk ne de başka bir şey vardı.

Bizi emniyetten mahkemeye sevk ettiklerinde avukatlarım bana gelerek şunu söylediler: Hiçbir şansımız yok. Sizin çıkacağınız hakim, özel yetkili mahkeme hakimi olmadan önce sulh ceza hakimiyken alkollü, ehliyetsiz araç kullananları bile tutuklayan bir adamdı, dediler.

Bizler o cezacı hakime bile olayı teferruatıyla anlattığımızda dosyayı sabaha kadar inceleyerek bütün herkesi serbest bıraktı. Daha sonra dosya ile ilgili müfettiş incelemesi yapılacak, Ankara’dan müfettiş gelecek, denince de böyle bir komedinin parçası olmamak için meslekten istifa etti.

Faruk Bey, sizin gazetenizin bir önceki genel yayın yönetmenliğini yapan Enis Berberoğlu Bey, geçtiğimiz günlerde köşesinde şöyle bir yazı yazmıştı; kimse kendini kandırmasın. Ergenekon davası, SEDAT PEKER’in Kelebek (Avrasya) davasıyla başlamıştır, demişti. Dosyam Yargıtay’da olduğu için yeniden yargılanmak için müracaat edemedim. Ancak tüm hukukçuların birleştiği ortak nokta, yeniden yargılama kararı alınarak hakkımın bana iade edileceği yönünde.

Diyelim ki ben birini silahla vursam veya başka bir suç örgütü faaliyetinden gözaltına alınsam o zaman gazeteci arkadaşlar, daha önce suç örgütü liderliğinden ceza almış SEDAT PEKER tabi ki diyebilirler.Çünkü konular birbiriyle ilintili olduğu için.

Faruk Bey, galiba sizin anlamadığınız konu, basında çıkan haberlerin hepsinin benim düğünümle ilgili olduğudur. Düğünde ki beyaz gelinliğin masumiyeti ile suç örgütü liderliğinin birbiriyle nasıl bir ilintisi var. Siz nasıl bir bağlantı kurdunuz ki ‘’Bu şekilde yazmak gerekirdi.’’ diyorsunuz. Sizi gerçekten tebrik ederim.

Farz edelim ki “Kelebek Operasyon”u davasında ki iddialar doğru. Ben o zamanlar bir suç örgütü lideriydim. Pekala daha sonrasında devletin polisi, savcısı, cezaevinde yattığım on yıl boyunca benim böyle bir faaliyetin içinde olduğumu tespit edebilmişler mi? Cevap: hayır… Cezaevi’nden tahliye olalı 1,5 sene oldu. Bu süre içerisinde herhangi bir suça bulaştım mı? Cevap:yine hayır…

Faruk Bey, cezaevlerinde ki mahkum sayısı 200 bine yaklaştı. Mahkumlar için cezaevi yetiştiremiyoruz diyor yetkililer. Bu sayıyı azaltmanın tek yolu, mahkumlara onların içinden birkaç tane başarı örneği göstermenizle olur. Cezaevinden çıkan herkes, tekrardan cezaevine giriyor. Çünkü bunu kaderi gibi görüyor. Toplumda yerleşmiş olan yanlış atasözleri de maalesef ki bu kısır döngüyü destekliyor.

Ben kimseden yardım almadan bu arkadaşlara örnek olacak bir başarı hikayesini gerçekleştirmeye talibim ve YÜCE ALLAH’ın izniyle bunu mutlaka başaracağım. Sizler gazeteci olarak topluma örnek olması gereken insanlarsınız. Köşenizde yazdığınız bu yazıyla, bu kısır döngünün devam etmesine hizmet etmekten başka inanın ki bir şey sağlayamazsınız.

Faruk Bey, ikinci büyük Halife HZ.ÖMER (R.A.), kızını diri diri toprağa gömen bir insandı. Sonrasında ise tüm zamanların en adil insanı olarak anıldı(Halife olarak tüm kimsesiz kızların koruyucusu oldu.). Eğer ki sizin dediğiniz mantık doğru olsaydı, bizler HZ.ÖMER’i anarken halen daha diri diri kız çocuğunu gömen HZ.ÖMER diye konuşmaya başlamamız gerekirdi.

Bu yazıyı bana karşı hangi kinle yazdığınızı gerçekten anlayamıyorum (İşin gerçeğini sorarsanız bu yazının birileri tarafından size yazdırılan sipariş bir yazı olduğuna inanıyorum.).

Siz benim için bu şekilde yazmaya devam ederseniz hem şahsım hem şahsımı seven ve takip eden milyonlarca kişi de patronlarınızla ilgili aynı biçimde hitap tarzlarıyla yazmaya devam edecektir. Çünkü adalet bunu gerektirir. ‘’Yanağınıza bir tokat atıldığında öbür yanağınızı da dönün.” öğretisi; şükürler olsun ki bizim inancımıza ait değildir. BANA İSE HİÇ AİT DEĞİLDİR!..

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
yasar karakas Gönderi no: 166229  /
yasar karakas
HAYATA KORKUSUZCA BAKANLAR OLUMDENDE KORKMAZLAR BIR UMUTTUR YASAMAK sakarya/akyazi dan ustun sevgi ve saygilar
yasar karakas Gönderi no: 166228  /
yasar karakas
slm, REIS sen bizim gururumuzsun, yolun yolumuzdur daima BIR UMUTTUR YASAMAK ustun sevgi ve saygilar..
mehmetalisezer.cccreisccc@hotmail.com Gönderi no: 166199  /
Selamin aleykum reisim nasılsın Rabbim seni başımızdan eksik etmesin dualarim hep seninle Rabbim seni kötülüklerden korusun seni çok seven kardeşin Mehmetali sezer ümraniyeli reisim ben yakın korumalık yapıyorum senin ziyaretine gelip gidiyorum senin yanında değilim ama bilgi kardeşin olarak golgendeyim her daim canimsin reisim saygilarimla
veysel bicer Gönderi no: 166187  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM(ABİ) REİS Çok güzel yazmişsınız REİS bunlar bir SELAM bile nasıl verılıyormuş Önce onu Ögrensinlerde sonra REİS SEDAT PEKERİ köşelerinde eleştırsınler.Bunlar ancak bir gün akrep gibi kendilerini zehirlerler.Biz sözüm O gazetenin yazarlarını biz gençler sizin ne oldunuzu iyi biliyoruz.Acaba REİS SEDAT PEKER kadar gariban yetim yoksul kişilerin hatrını sordunuzmu HAYIR sormadınız Tam aksine vurdunuz tekmeyi .Bir köşeye çekılıp kıs kıs güldünüz Siz REİS SEDAT PEKERİN tırnagı bile olamassınız.Neden olamasınız biliyormusunuz Sizin Kalemınız ucunda KAN kokusu var ondan siz Bir REİS SEDAT PEKER Olamasınız Fark burda işde .SELAM VE SAYGILARIMLA ALUCRALI veysel BİÇER
Ugur_aka@hotmail.com Gönderi no: 166186  /
cocuklugumdan bu yana idolüm dediğim can reisim Allah seni bize bu şekilde sevgi ve muhappetle bağlamış ise şüphe yok tur ki siz Allah'ın sevdiği kulusunuz. Rabbim bi kulunu sevdiğinde tüm O'na kulluk etmeye çalışan tüm kullarına sevdirirmiş.hal böle olunca doğru orantıda sevmediği kullarıda daha cok sevmezmiş.onun için can reisim senin adamlığının insanlık için çaba sarfeden iyi bi kul olduğunun en Büyük kanıtı sana oklarını Çeviren insanların şahsiyetsiLiğinin her aklı basında olan insan Tarafından bilinmesidir.Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun...
petworld_akmerkez@hotmail.com Gönderi no: 166176  /
SEVGİLİ REİSİM ÇOK UZUN ZAMANDIR SİZE YAZMAYI DÜŞÜNÜYODUM AMA NE YAZICAGIMI BİLMİYODUM AMA CESARETİMİ TOPLAYIP YAZMAYA KARAR VERDİM SİZ 2003 SENESİNDE CEZA EVİNE GİRMEDEN ÖNCE SİZİN ÇIKMANIZI BEKLEYEN ÇOÇUKLAR VARDI EVİNİZİN ÖNÜNDE BEN ONLARDAN BİRİYİM SEDAT ABİ SİZ EVİNİZDEN ÇIKARKEN BİR HEYECAN OLURDU BİZDE DURCAKMI KONUŞUCAKMI DİYE SÖYLENİR DURURDUK DURUNCA SOHPET ETTİKCEDE ÇOK MUTLU EDERDİN BİZİ HELEKİ ANNEMİZDEN BABAMIZDAN ALMADIMIZ HARÇLIKLAR VERDİN BİZE GİTTİMİZ OKULLARDA MAHÇUP OLMADIK SAYENDE ABİ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BİDE ABİ CEZA EVİNE GİRMİŞSİN YİNE BİZİ UNUTMADIN HER BİRİMİZE AYRI AYRI MEYVE POSETLERİ YAPIP YARDIMCIN MURAT ABİYLE BİZE YOLLAYIP AİLELERİYLE KEYİFLE YESİNLER DEMİŞSİN REİS YİNE GİDERKEN BİLE SEVİNDİRMİŞDİN BİZİ SİMDİ CEZA EVİNDEN ÇIKTIN ÇOK ŞÜKÜR BİZLER 26 -20 YAŞ ARASI OLDUK KİMİMİZ EVLENDİ KİMİMİZ BEKAR AMA BİZİ YİNE SEVİNDİRMENİ İSTİYORUM SOHPETİNİ ÖZLEDİK REİSİM İNŞALLAH GÖRÜŞMEK DİLEGİYLE
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız