Duyurular

BENİ VEFASIZLIKLA ELEŞTİRMEK DÜNYADAKİ EN AHMAKÇA ŞEYDİR

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle Cumanızı kutlar, bu mübarek günün, var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini, ayrıca da zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, YÜCE ALLAH’tan diliyorum.

Kıymetli Dostlarım, bugün benim doğum günüm (Her insanın her sene o gün geldiği zaman hayat muhakemesini yaptığı gün.)… Şükürler olsun ki ufak tefek istemeden yaptığımız hatalarımızın haricinde, mahçup olacağımız hiçbir şey yaşamadan bu günlere gelebildik.

Beni tanımadığı belli olan bazı arkadaşlar, sen geçmişine vefasızlık yaptın diyerek, bir iki paylaşım yaparak, beni eleştirmişler. Sayıları çok fazla olmasa da bu arkadaşlara söyleyeceğim tek söz, benim ile her alanda bir yarış içersinde bulunabilecekleridir. Ancak ahde vefa konusuna gelince, bu konuda benimle yarışabilmek hiç kimse kusura bakmasın ama gerçekten pek mümkün değildir.

Benim doğumum esnasında cennetmekan annemin, beli rahatsızlandığı için anneme karşı özel bir sevgim olduğunu beni tanıyan tüm dostlarım bilir. O sebeple yaşım küçükkende annemin yanında zamanımın çoğunu geçirirdim. Annem herhalde canı sıkıldığı için geçmişte ailede yaşanan bütün hikayeleri bana anlatırdı(Hem yaşımın küçüklüğü hem de o zamanki hafızamın kaydetme gücü sayesinde anlattığı tüm hikayeler halen daha beynimin içindedir.).

Kıymetli Dostlarım, 1999 depremi zamanında bizim uzak akrabalarımızdan bir tanesinin de yeni yapmaya çalıştığı ufak gecekondularınında yıkıldığını konuşuyorlardı. Annem, ismi söyleyince bu isim bana yabancı gelmedi. İsmi tekrar sorduğumda annemin anlattığı binlerce hikayenin içersinde yer alan konulardan birinin içinde isminin geçtiğini hatırladım (Ben henüz bebekken Fatma abla, annem hastayken birkaç gün bizde kalmış ve anneme yardım edip evin ve bizlerin bakımıylada ilgilenmişti.).

Ben Fatma ablanın gecekondusunun, yıkıldığını öğrenince anneme dedim ki:Geçmişte sen hastayken bizim evde kaldığı, birkaç günde kesin benim altımı o temizlemiştir. Dolayısıyla da bu beni ona karşı borçlu yapar. Kendisine bir tane daire alıp, hediye edeceğim dedim. Müteahhitlik ile uğraşan halaoğlu diye hitap ettiğim, Mithat Ekşi’yi arayarak elinde dairesinin olup olmadığını sordum. Kendisinde daire olmadığını söyleyerek ismini yanlış hatırlamıyorsam, Adnan Yalçın Kaya adında tanıdığı başka bir müteahhiti aradı.Bu müteahhitin, Acıbadem’de satılık bir dairesinin olduğunu söyledi.

Benim daireyi bu niyetle alacağımı öğrenen Adnan Bey, dairenin fiyatında indirim yaptı. Anneme, Fatma ablayı aramasını, ertesi günü tapu işlemleri yapılacağını söylediğimde, Fatma ablada bu işin gerçek olduğuna ilk anda inanamamış. Ancak ertesi günü Acıbadem’deki dairenin tapusu kendisine verildiğinde olayın bir rüya olmadığını anlamış.

Kıymetli Dostlarım, ben bebekken annemin hastalığında bizim evde kalan bir ablanın, benim altımı temizlemiş olabilme ihtimaline karşılık, depremde gecekondusu yıkıldı diye İstanbul’un en güzel semtinde daire alıp hediye etmeyi, şeref kabul etmiş bir insanım.

Benim hayat hikayem incelendiğinde, gençliğimin ilk yıllarında karnım aç iken bana yemek ısmarlayan arkadaşıma, Anadolu yakasının en lüks restoranını açtığımın hikayesini duyarsınız (Bunlar gibi milyonlarca hikayeyi dinlemek isterseniz ayrıcada hepsi sizi beklemektedir.).

Paylaşımımın ilk satırlarında da söylediğim gibi vefa konusunda benimle yarışmak ve beni bu konuda eleştirmek, bir insanın bu dünyada yapacağı en ahmakça şey olur.

Bu tip paylaşım yaptığımda, yaptığın iyiliği neden anlatıyorsun Reis? Diye cevap yazan sayıları az da olsa bazı arkadaşlarımız oluyor.

Kardeşlerim, bunun fetvasını ben din alimlerinden aldım. Toplumda belli bir kesimin üzerinde etkisi olan insanların kimseyi rencide etmeden, bu tip davranışlarını paylaşmaları, kendisini sevenleri de cömertliğe teşvik edeceğinden, özellikle teşvik edilmektedir. Bu sebeple bu tip yorum yazan arkadaşlarımızında gönlü lütfen rahat olsun(Tabiki iyi niyetli olanların.).

Kıymetli Dostlarım, doğum günümden dolayı bana iyi dilek dileyen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. YÜCE ALLAH sizden razı olsun. Benim için kötü dilek dileyenlere ise söyleyeceğim şey bir insanı eleştirebilmek için önce onun kadar fedakarlık yapabilmelisiniz. Hayatı boyunca zulum görmemiş, acı çekmemiş, fedakarlık yapmamış insanların, sıcak evlerinde, bilgisayar başında, eleştiri yapmaları acaba ne kadar adildir (Bu sorunun cevabını bu dünyada sizlere, hak dünyada da YÜCE ALLAH’a bırakırım kardeşlerim.)?

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
BURAK OĞUZ Gönderi no: 166076  /
BURAK OĞUZ
NAMI YİĞİTLİĞİNDEN GELEN CAN REİSİM , MEVLAM SİZDE DERT BIRAKMASIN ; AŞKININ DERYASINI GÖNLÜNÜZDE CENNET ALAMETİ DERT , BU AZİZ MİLLETİN MERT EVLATLARINI DAVANIZA AŞIK EYLESİN !.. SELAM , SAYGI VE MUHABBETLE !..
Omerduran1909@gmail.com Gönderi no: 166071  /
Rabbim uzun ömür versin saygıdeğer reis. Annem ismimi HZ. ÖMER (r.a.) gibi adaletli olmamı istediği için ömer ismini layık görmüş ve adımın verdiği sorumluluğu yerine getirmek için elimden geleni yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Sizin gibi adaletli insanların (az da olsa ülkemizde) görmek çok mükemmel bir duygu. Allahım sizlere uzun ömür versin. Ülkemizin size ihtiyacı var. BİR UMUTTUR YAŞAMAK SEDAT PEKER
ertugrulkaradag1453@hotmail.com Gönderi no: 166043  /
Allah uzun sağlıklı sıhhatli sevdiklerinle ailenle nice seneler nasip etsin reisim insanlığınada yiğitliğinede yeter olmaz sen bu memleketin yetişrdiği en namuslu en şerefli yiğitlerden birisin yüce Rabbim yar ve yardımcın olsun iyiki doğdun iyiki varsın hayırlı Ramazan'lar REİS..CcC
murattunctan_kocasinan@msn.com Gönderi no: 166035  /
Çok sevgili agbeyim şu mübarek ramazan hasebiyle kayseri den saygı ve selamlarımı iletmek isterim.kiymetli agbeyim siz gariban hakkı yedirmezsiniz bilirim ramazan günü çok müşkül durumdayız bu konuda sizden fikir almak adına yardımınızi bekliyorum.Davet ederseniz yanınıza gelip bu konuyu bizzat anlatmak isterim saygilarimla
mesutaltun Gönderi no: 166023  /
mesutaltun
REİSİM ALLAH ÖMRÜNÜ UZUN EYLESIN. BASIMIZDAN EKSIK ETMESIN...
süfyandüdükçü@gmail.com Gönderi no: 166022  /
süfyandüdükçü@gmail.com
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Deniz Caglayan Gönderi no: 166021  /
Deniz Caglayan
Dogum gunünüz kutlu olsun Sayin Sedat bey,
Furkan s. Gönderi no: 166016  /
Furkan s.
Doğum günün kutlu olsun Reis Allah seni Başımızdan eksik etmesin İnşallah.
syeldan@gmail.com Gönderi no: 166012  /
fazla tevazu kibirdendir derler, bazı değişik tiplerden kibri eksik etmeyeceksin ki ezilsin küçücük birşey olduğunu anlasın, Rabbim ahdine vefalı olanların adedlerini de kalitelerini de çoğaltsın.
Ahmet Özer Gönderi no: 166007  /
Ahmet Özer
Doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlar, Yüce Allah'dan hayırlı uzun ömürler dilerim.
yasar karakas Gönderi no: 165999  /
yasar karakas
slm, dogum gunun kutlu olsun reis, nice mutlu,sihatli, huzurlu yillar dilerim, allah yar ve yardimcin olsun ustun sevgi ve saygilar BIR UMUTTUR YASAMAK
ramazan satıcı Gönderi no: 165998  /
ramazan satıcı
Değerli REİSİM Yüce ALLAH çoluk çocuğunla can sağlığıyla mutlulukla huzurla neşeyle nice yılar nasip etsin Yüce ALLAH iki cihanda seni yüceltsin korusun kollasın senin yaptığın hayır hesaneti dergahında kabul etsin sana yapılan hayırlı duaları kabul etsin inşallah Yüce ALLAH'a emanet ol DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR CAN REİSİM
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız