Duyurular

KURT KAPANINDAN NASIL KURTULACAĞIZ

Kıymetli Dostlarım,

Bugün aslında bir dostuma yapmış olduğum hasta ziyareti fotoğraflarımı paylaşacaktım. Ancak televizyonda seyrettiğim zaman kendi kendime bu kadar da olmaz dediğim bir olaydan dolayı bu yazıyı yazma gereği hissettim.

Çin’de 10 bin tane köpeğin, Çinliler tarafından bir şenlikte yenmemesi için bizim ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyanın ayaklandığını bir taraftan sevinerek ancak daha sonrasında ise maalesef ki üzülerek seyrettim.

Aslında köpeklerin kurtarılması için verilen mücadeleye saygı duyuyorum. Ancak aynı ülkede 10 binlerce Müslüman Uygur Türk’ü öldürülürken, tüm dünyada köpekler için çıkarılan sesin binde birinin çıkarılmamış olması, dünyayı yönlendiren egemen güçlerin, bizim milletimize biçtikleri değeri ve nefreti net olarak ortaya koymaktadır.

Dünyanın her yerinde Müslümanlar, Türkler, haksızlığa uğrarken, hiçbir sesi çıkmayan dünya medyası ise köpekleri kurtarmak için seferber olmuş durumdalar(Bu insanların bize karşı kinlerinin bu kadar çok olmasının sebebini her zaman samimi hislerimle sorgulamaya çalıştım.).

Binlerce senelik tarihimizde, atalarımıza karşı her daim boyunlarının eğik olmaları içlerinde nasıl bir acı yaptıysa dünyanın neresinde olursa olsun hem Müslümanlara hem de Türklere karşı aklın almayacağı zulümleri kendilerine hak görüyorlar.

Mehmet Akif Ersoy üstatın “Safahat”ında şöyle bir ikilik vardır. Bu ikilik beni çok etkiler:

Ne kadar Müslüman duydum ise hepsi makberdedir.

Müslümanlık bilmem ama galiba göklerdedir.

Takriben 100 sene evvel büyük dava adamının söylediği bu söz, sanki değerinden hiçbir şey yitirmemişçesine aynı değeri ifade ediyor. Gerçekten duymuş olduğumuz bütün ALLAH dostları ve dava adamlarının hepsi kabirlerinde yatıyorlar (Kalan birkaç tanesi de zaten çok hasta ve yaşlılar.).

Dünyanın her yerinde Müslümanlar, Türkler, zulüm görürken, acı çekerken, köpeklerin öldürülmesine gösterdiğimiz tepkiyi bu insanlar için göstermiyoruz. Mehmet Akif Ersoy üstatın söylediği üzere mücadele adamlarının hepsi galiba göklerdeler.

Gençliğimin ilk yıllarında bir dönem av merakım vardı. O sebeple biliyorum ki bazı art niyetli avcılar, kurt kapanı kurarlardı. Bu kapan, avcılığın kendine has kültürü ile bağdaşmayan bir şeydir. Hiç emek harcamadan tehlikeye girmeden vahşi hayvanları yakalıyorsunuz. Kurt kapanının çalışma sistemi, yakalanan hayvan hareket ettikçe kapanın kendini daha çok sıkması üzerine kuruludur (Bu da yakalanan avı daha çaresiz bir hale getiriyor.).

Sanki dünyada ki tüm Müslümanlar ve Türkler kapana yakalanmış gibiyiz ve ne yazık ki aldığımız hatalı kararlarlada kapanın daha çok kısılmasını sağlıyoruz (İtalya’daki gibi koalisyonu yasaklayan bir yasa çıkaramadığımız için.). Aslında 10 bin köpeği kurtarmak için mücadele edip kendi vicdanını rahatlatanlar, öldürülen milyonlarca mazlumun, onlar için 10 bin köpek kadar değeri olmadığını yaptıklarıyla maalesef ki kanıtlamaktalar.

Söğüt ve Domaniç çevresindeki en küçük beyliği büyüterek, o dönemki dünyanın en büyük imparatorluğu haline getiren atalarımızdan acaba bizde bir parça kalmış ruh yok mudur? Diye çok düşündüğüm olmuştur. Dünyanın en önemli coğrafyasındaki en kritik topraklara sahibiz. Nüfusumuz yeterli, topragımız verimli, iki önemli kıtayı birbirine bağlayan kilit noktadayız. Tüm enerji yolları bizim üzerimizden geçmek zorunda ve bunun gibi birçok şansımız var.

Peki halen daha neden kurt kapanının içinden çıkmaktansa kendi durumumuzu daha da zor hale getirecek kararlar alıyoruz.Bunu gerçekten bilmiyorum. Benim yazılarımı anlamadan yorum yazanlara ise sadece acıyorum (Çünkü insanın beynini kullanabilmesi bir sanattır.) .Bizi bu kurt kapanından kurtarabilecek yegane şey ise işte bu sanattır.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Akill67@hotmail.com Gönderi no: 166160  /
Selam aleyküm Reisim yazınızı okurken şu hadisi Şerif geldi aklıma Peygamber efendimiz Aleyhisselamın Müslümanlari köpük misalî şöyle buyuruyor efendimiz Ebû Dâvûd, Sünen, Melâhimde “Yemek yiyenlerin sofralarına birbirlerini çağırdıkları gibi, çeşitli ümmetlerin sizin aleyhinize birleşmeleri yaklaşmaktadır. Ashaptan biri “Ey Allah’ın Resûlü! O gün (sayıca) az olacağımızdan mı (aleyhimizde birleşecekler)? diye sordu. Resûlullah (s.a.v) “hayır, bilakis o gün (sayıca) çok olacaksınız. Fakat selin üzerindeki köpük ve çerçöp gibi olacaksınız. Allah, düşmanınızın kalbinden size karşı duyduğu “mehâbeti” (korkuyu) çekip alacak ve kalbinize “vehn” (zafiyet) atacak (bu sebeple düşmanınız sizden çekinmeyecek ve korkmayacak) tır” buyurdu. Ashaptan biri “Ey Allah’ın Resûlü! “vehn” nedir?” diye sordu. Bunun üzerine Hz. Peygamber “dünya sevgisi ve ölüm korkusu” diye cevap verdi. Bu hadis günümüzdeki Müslümanların geldiği durum Allah Butun mazlum İslam alemine yardım etsin Doğu Türkistan ,Suriye ,Filistin,arakan,Afganistan vesair yerledeki kardeşlerimizi korusun . Amin
Osman BAKACAK Gönderi no: 166158  /
Osman BAKACAK
Dua kisinin kalkanidir toplumunda öyle lakin biz lafta kaldikca bosey degismeyecegini görun artık. TeknolojimiZ yetetsiz nüfusumuz yetersiz. Bu g7n baktığımızda her yerde bilincaltı beyin yıkama teknikleriyle bile saldırı altindayız. Basit klipler filmler oyunlar bile. Siz hemşehrilerim siz ne zaman inancinizi bir 25. Piksele saklayip insanlara doğruyu güzeli empoze edebildiniz. Siz ne zaman bir savas stratejisinin haritasina bakip plan yaptiniz. Yada bir suikastcinin gorevlerini ne zaman aratirdiniz. Bu bilgi seviyemiz bizi kurtarmaya yetmiyor görün şunu artık. Reis umarim ifade edebilmisimdir derdimi..osman bakacak.
gameoverozlem@hotmail.com Gönderi no: 165902  /
allah başımızdan eksik etmesin seni reisim yolun açık olsun
raminby@gmail.com Gönderi no: 165873  /
Sedat reisiben Ramin ankarada yasiyan guney azerbaycanli senin hayranlarindanim size yazgim söz ve müzikleri nasil ulastirayim mailinze gonderiyorum haber yok ne olur bana bir donsunler elinize varmismi ya yok muzikin nağarati: kafkaslarin mertoglu yuru bizden bismillah
Ayşe mutlu Gönderi no: 165872  /
Ayşe mutlu
Abim selâmün aleyküm senin gibi degerli insanlara herhalde sadece abim denir biliyorum benim gibi milyonlarca tanıdıgın hayranın vardır ben bir gece yarısı aglayarak dua ettim rüyamda seni gördüm malesef seni tanımak gibi bir lüksü olmadıgı için burdan belki ulaşabilirim dedim abi rüyanın tabiri önemli lütfen birebir sana aksettirmem lazım ne olur bana mailde ulaş abim
Reis_Silivri@hotmail.com Gönderi no: 165869  /
Reis.im sizin adınıza orduda iftar yemeyi vermeyi düşünüyorum lütfen bnm le irtibata geçebilirsiniz
Burak Tatar Gönderi no: 165861  /
Burak Tatar
Selamûn Aleyküm Reisim, O Kadar Güzel Analiz Yapmışsınız ki Ne Denilebilir ki Reisim..Cidden Ruh ku Kalmadı Yoksa..Reisim Bu Durumdan Nasıl Kurtulacagiz Tek Tek Mücadele Ederekmi Yoksa Senin Önderliğinde mi Reis Bence Senin Önderliğinde Çözüm Bulup O Eski Ruhu Herkese Anlatmamiz Lazım Cidden Bu Yazinizi Okuyunca Bir Genç Olarak Yerin Dibine Girdim.Bizim Birşeyler Yapmamiz Lazım Reis Birşeyler Yapmamiz Lazım.Reis Saygi veSevgilerimle Kıymetli Ellerinden Öperim.'Bir Umuttur Yaşamak! '..
Ateş_dogan583@hotmail.com Gönderi no: 165860  /
selamın aleyküm abım senınle tanısmayı cok ıstıyorum ben bahcelı evler yenı bosnadan cihan sefa abımın semtındeyım sefa abımı cok ıyı tanırım. abım senınlede tanısmayı cok ama cok ıstıyorum saygı deyer abım senı sevıyorum reısım abım saygılarımla benı kırmazsan abım sevınırım
ahmetozer0881@gmail.com Gönderi no: 165849  /
Öncelikle o çin seddi orada var olduğu sürece onların bize olan kini hiç bitmeyecektir. Çünkü biliyorlarki o set onların korkaklıklarının en büyük göstergesidir.Çoğu kişinin doğu türkistandaki zulümden haberi bile yok.Biz fırında pide sırasına girip sıcak pidelerle eve giderken oradaki kardeşlerimiz devlet kurumlarında oruç tutamıyorlar yasak olduğu için ve daha bilmediğimiz birçok zulüm var.Köpeklerle alakalı haberi gördüğümde ilk aklıma gelen kardeşlerimize yapılan zulüm değilde neden köpeklere yapılan zulüm ön planda acaba dedim.Bu sadece orada değil yaşadığımız şehirdede aynı.Hayvanlara karşı tabiki duyarlı olacağız elimizden geleni yapıcaz ama öncelikle insana heleki mümin kardeşimize böyle işkenceler yapılırken sesimiz çıkmazsa ozaman biryerlerde bir sıkıntı var demektir. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın gibi uydurma sözlerin arkasına saklanmasın kimse herşeyin hesabı var bilesiniz. Öyle kahvelerde malum medyanın en çok satan gazetelerini okuyup ahkam kesmesin kimse. Sanıldığı gibi herşey toz pembe değil.Yazacak çok şey var...Herkesin ramazanı şerifi mubarek tuttuğu oruçları kabul olsun....
Hakan iyibilirler Gönderi no: 165847  /
Hakan iyibilirler
Sahıp oldugumuz degerlere yeterince inanmıyoruz, yada degerlerimiz baska boyutlar almıs ve farkılı yerlere gelmıs durumda bu yuzdende dusuncelerımızı geldıgımız noktaya göre tasarlıyoruz. Bırey olarak bole dusunuyorum saygılarımla.
onur vatansever Gönderi no: 165834  /
onur vatansever
bizim çok şükür imanımız var abi fatihgibi biratamız var evelallah kendi kuylarına kendileri düşecek bize kapan mapan vız gelir bizansda haliçe zincirleri döşemişti neyaptı atamız gemileri karadan yürütü saygılarımla
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız