Duyurular

BU YAZIYI DUYGULARIMDAN ARINARAK YAZDIM

Kıymetli Dostlarım,

Son günlerde kamuoyunun tek gündemi olan bir koalisyon hükümetinin kurulup kurulamayacağı ya da kurulursa başarılı olup olamayacağı konuları ile ilgili kendi duygularımdan da arındırılmış bir şekilde, ufak çaplı bir analiz yapmak istiyorum.

Gönlümüzden geçen geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin kurulup ülkedeki istikrarın devam etmesidir. Ancak görünen ve görünmeyen şartlar, bunun mümkün olmadığını maalesef ki göstermektedir. AK Parti, Filistin, Mısır, Suriye gibi dış politika konularına neredeyse namus meselesi gibi yaklaşırken, CHP ise hem mezhepsel yaklaşımlar hem de farklı sebeplerle AK Parti’nin bu bölgelerde ki dış politikasının %100 tam zıttını savunuyor. Dışişleri Bakanı CHP’li olursa düşünsenize ne kadar eğlenceli olur. Dışişleri Bakanı Ortadoğu ile ilgili başka bir şey söyler. Başbakan ise daha ayrı bir şey söyler. Bu da bizi ülkece çok komik bir duruma düşürür.

Ne yazık ki ekonomi politikalarında da anlaşabilmeleri mümkün görülmüyor. CHP’nin seçim öncesi söylemiş olduğu vaatleri uygulaması AK Parti’nin ısrar ile savunduğu bütçe disiplini politikasının, terk edilmesi anlamına gelecektir. Her ikiside kendi duruşundan ödün vermeyeceğine göre ekonomik politikalarda da anlaşabilmeleri maalesef ki mümkün değil.

Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı’nı makamında yalnızlaştırmak için AK Parti’ye akıl almaz öneriler yapıyorlar. Ancak unuttukları tek şey rahmetli İnönü yaşasaydı, CHP için hangi önemde olurduysa Tayyip Erdoğan’ın şu anda ki AK Parti için çok daha fazla önemli olduğudur.

AK Parti’nin ve MHP’nin koalisyon kurmasını tabanları çok istiyor olsada, maalesef ki bu da pek mümkün görünmüyor. Yukarıda ki satırlarda söylediğim gibi AK Parti, Filistin’i namus meselesi olarak görürken, MHP üst yönetimi ise Türkiye’nin çekilmek istendiği bir bataklık olarak görüyor. Yani ortada buluşulması mümkün olunmayacak kadar uzak mesafeler var.

MHP’nin Suriye konusunda da Mısır konusunda da AK Parti ile aynı noktaya gelebilmeleri pek mümkün görünmüyor. AK Parti kadroları, Suriye’li göçmenlere, Ashab-ı Kiram dönemindeki Ensar’ın ev sahipliğiyle yaklaşmalıyız derken, MHP kadroları hepsini geri yollamalıyız, diyor.

Paralel yapı kadrolarının, emniyette ve adliyede halen daha çokça uyuyan hücreleri olduğu herkes tarafından bilinirken, AK Parti’nin böyle bir koalisyonda İçişleri ve Adalet Bakanlığı’nı verdiği zaman, aşağı yukarı başlarına neler gelebileceğini zaten tahmin ediliyordur.

Kıymetli Dostlarım, bazen düz mantık daha çok iş yapar. İstenmeyen evlilikler yapıp hayatı cehenneme çevirip sonradan ayrılmanın, telafisi mümkün olmayan çok büyük yaralar açacağı kaçınılmaz bir gerçektir.Sorun ve kavgayla geçen zaman zarfında, evlilikte ister istemez açıklar verilir (Hem sevenler hem sevmeyenler hem dostlar hem de düşmanlar bilinmemesi gereken aileye ait sırları öğrenebilirler.).

Koalisyon hükümeti kurulup bir sene sonra hükümet üyeleri kavga ederek, hükümeti düşürürlerse bence asıl felaket o zaman olur. Dünyadaki oyun kurucular ülkemize diz çökertmek için bir an da saldırıya geçerler. Seçimlerden sonra ülkemizin ekonomisinin dengede gitmesi lütfen AK Partililer kusura bakmasınlar ama onların başarısından ziyade, ülkede ekonomik kriz olursa AK Parti’nin eli güçlenir. Dolayısıyla Tayyip Erdoğan’ın eli güçlenir, diye düşündükleri için büyük para fonlarını yöneten genelde siyonist kökenli para baronları, şu anda bize bu yüzden saldırmıyorlar. Adeta neredeyse ülkede kriz çıkmasın diye, üste bize para bile verecekler. Ancak koalisyon kurulduktan sonra bu böyle olmayacaktır (O zaman hükümet düşerse kapitalizmin tüm acımasızlığıyla üstümüze mutlaka saldıracaklar.).

Şu an var güçleri ile son hamlelerini yapmak için uğraşmaktalar. Yani AK Parti’yi ikiye bölmeye çalışıyorlar. Kendi planlarına göre bunu da başarırlarsa oy ortalaması %10’larda,%20’lerde olacak 5 partiyi, birbiriyle kavga ettirerek, devletimizin en kılcal damarlarına tekrardan sirayet edip bize diz çöktürebilmenin hesaplarını yapıyorlar.

Kıymetli Dostlarım, yarın boşanılması mümkün görünen evliliklere, sırf insanları mutlu edelim diye evet dersek, yukarıdaki satırlarda anlattığım gibi sonumuz felaket olabilir. Koalisyon için tüm şartlar zorlanmalı. Ancak gereksiz maceralara da asla adım atılmamalı (Bence erken seçim önümüzde mecburen durmaktadır. Bu seferde hata yaparsak, inanın bizi kimse kurtaramayacaktır.).

(Erken seçim olursa lütfen çok dikkat edin. Bu ülkeyi sakın ola bir daha koalisyon hükümetlerinin kaderine terk etmeyin.)

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
mehmet sulu Gönderi no: 166114  /
mehmet sulu
sedat abi senin yanında olmaK çok istiyorum
Merve Nur Arslan Gönderi no: 166090  /
Merve Nur Arslan
Efendim yaptığınız tespitlerin doğruluğu göz önünde fakat erken seçim olması halinde toplumda sözü önemsenen bir kişilik olarak insanların daha bilinçli ve dikkatli olması için önderlik ederseniz benim gibi sizin ideolojilerinizden yararlanan tüm Türk ve Müslüman kardeşlerimizi müşerref etmiş olursunuz. Çünkü ülkemizin sizin gibi yüreğini kaburgalarının arkasında saklamayan insanlara ihtiyacı var.
mazlum dal Gönderi no: 165909  /
mazlum dal
REİS SENİ GIYABEN ALLAH İÇİN SEVİYORUZ EVVELDEN BERİ, SİYASİ MÜLAHAZALARINLA DA BOŞA SEVMEDİĞİMİZİ TEKRAR İSPAT EDİYORSUN, ALLAH RAZI OLSUN
Mustafa Aydın Gönderi no: 165824  /
Mustafa Aydın
Harfi harfine müthiş analizler.Şaşırmadığımız analizler artık.Ufkunu genişlettiğin biz sana teşekkür ederiz gerçek Ülkücü Adam,gerçek Dava Şuurlu yüce Türk ! Ülkücülük demek vatanın uğruna her şeyi göze almaktır.Ülkücülük particilik değildir.Bu bir sevdadır bir aşktır.Kısacası Ülkücülük sadece Mhp demek değildir.Bu yüce dava tek bir partiye mal edilemez.Aklımız başımıza gelmeli,koalisyona sürüklememeliyiz ülkeyi .. Saygılar sayın Reis Sedat Peker .
metinibik@hotmail.com Gönderi no: 165812  /
Sayın Sedat Peker, Çok mühim olmakla beraber bizim için hayati ama sizin için bir telefon kadar küçük olan bir konuda yardımınıza ihtiyacımız var. Ben ve ailemin umudu geleceği size bağlı. Sizin adeletinize ihtiyacımız var. Yardımcı olmanız ümidiyle. Saygılar.
Bülent Coruh Gönderi no: 165795  /
Bülent Coruh
Noktasi ve virgülüne dokunulmuyacak bir Analiz. Saygilar Selamlar Bülent Coruh
Alparslan Gönderi no: 165794  /
Alparslan
Reis sonuna kadar uzun adamın arkasındayız,erken seçim diyorum kürtlerede akıllarını başlarına almak için bir bırsatta doğar tekrar o hatayı yapmazlar inşallah.Uzun adam kürtler için bedenimi taşın altına koydum dedi onlar son seçimde sırtından vurdular erken seçim ve bir şans daha herkes için. Ve ancak islam birliğiyle kurtulabiliriz, ümmet birleşmeli halifelik tekrar devreye alınmalı Üstad halifelik anadoluda düşmüştür anadoluda tekrar ayağa kalkacaktır demiştir.İnşallah. "(Ey müminler) gevşemeyin. Mahzun olmayın. Siz eğer (gerçekten) mümin iseniz inanıyorsanız, (düşmanlarınıza galip ve onlardan) çok üstünsünüz."
huriye_-_kurt@hotmail.com Gönderi no: 165792  /
sedatt peker bey oğlumm zor durumdayım ALLAH rızası için yardım edermisin
Sehzadegokhan@hotmail.com Gönderi no: 165789  /
Bu mesaj kişisel bir görüş olarak TV gazete vs yayın organlarından canlı ve açık verilmeli desteklenmeli ve kamuoyu farkındalık oluşturulmalı...! Saygılarımla... Gökhan KARASU
burak_grgl_a@hotmail.com Gönderi no: 165785  /
SELAMINALEYKÜM Reisimiz , Abimiz haklısın lakin parti isimi vermeyim kimin ne olduğunu herkes biliyor. Eli kanlı bebek katillerinin bu ülkede olmasını geçtim artıkta mecliste ne işi var. Yapılması gereken söylediklerinle aynı şeyler ama dokunuyor abi. Bu konu hakkında bişeyler söylersen seviniriz. ALLAH her zaman senden razı olsun. ALLAH'a emanetsin abi.
emre demirisleten Gönderi no: 165782  /
emre demirisleten
Reisim Selamin Aleykum.. Ruyamda seni gordum o ani yasamak bile guzeldi, Allahim yolunu bahtini acik etsin dikkat et kendine..Allah'a Emanetsin.. samsunlu kardesinden sevgilerle..
Muammer Orhan Gönderi no: 165776  /
Muammer Orhan
Sedat bey saygılarımla önemli değerlendirmenize kendimce bir kaç katkı yapmak istiyorum Herşeyden önce küresel oyun kurucuların ve onların ülkemizde gerek menfaat gerekse santaj ve tehditle devşirdiği ihanet içindeki hainler konusunda halkın zihni şuurlandığı ve yüreğide cesaretlendiği ölçüde emperyalizmin ve siyonizmin ülkemizde taktik ve strateji oluşturma gücü azalacak ve bitecektir. Takdir edersiniz ki düşünce hareketleri oluşturur. Düşünceyi oluşturan ise ne olup bittiğini anlayacak temiz ve güçlü şuurdur.Bu yüzden yazılarınızı sizi sevenlere yol gösterici olması bakımından değerli buluyorum. Türkiye güçlü oldukça ihanet ve düşmanlık peşinde olanlar bu sefer yalakalık yarışına girecektir inşallah Allah size ve ailenize sağlık versin Saygilarimla
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız