Duyurular

10 SENE BOYUNCA HÜCREMDE DEĞİŞEN TEK ŞEY TAKVİM YAPRAKLARINDAKİ AZALMALARDI

Kıymetli Dostlarım,

Cumanızı kutluyor, bu mübarek günün kalbinizden geçen tüm güzellikleri size getirmesini YÜCE ALLAH’tan diliyorum.

Bu Ramazan özgür olarak geçirdiğim ikinci Ramazanım. İlk Ramazanımı, on senelik cezaevi sürecinden yeni çıktığım için henüz anlayamamıştım.

Şükürler olsun aile fertlerimle açtığım ilk iftarımda dahi, cezaevi anılarım tekrardan gözümün önüne geldi. Cezaevi idaresi karavanada çıkan iftar yemeğini akşam üzeri koğuşa bıraktıkları zaman, o menüyü kantinde satılan ton balığı, peynir, zeytin, bal vb. yiyeceklerle zenginleştirmeye çalışırdım.

3-4 sene cezaevinde yattıktan sonraki günlerde bir şey dikkatimi çekmişti. Odadaki tek değişen şeyin kullandığım Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapraklı maruf takviminin yapraklarındaki sayı olduğuydu. Geri kalan yaşantı olduğu gibi devam etmekteydi.

Sosyal medya da bazılarının yazdığı tweetlerde bazen şöyle bir şey görüyorum; konuşmalarımdaki bazı anlık yavaşlamalarla kendilerince dalga geçiyorlar(Tabii ki onlar 10 metrekarelik bir oda da yaşamın tüm renklerinden uzak kalmanın ne olduğunu bilmemekteler.).

Cezaevinde tek değişikliğin duvarda asılan takvim yapraklarının sayısında olduğu, yaşamın adeta yavaşlatılmış, dondurulmuş 10 senesini şahsım yaşarken kendince benim konuşmamın içindeki bazı duraksamaları eleştirenler, ailesinin, sevdiklerinin yanında özgürce, yaşamın tüm renklerinin içindeydiler.

Ancak bu arkadaşlarımız hiç merak etmesinler. Beni tanıyan dostlarım çok iyi bilirler ki ben her şeyi çok kısa süre de öğrenir ve eksik olanları da çok kısa sürede toparlarım. Eğer konuşmalarımda normalin ötesinde bazen duraksama hali oluşuyorsa onu da en güzel şekilde toparlayacağımdan şüpheleri olmasın.

İftar sofrasında Ergenekon davasında yargılanırken yapılan haksızlıklardan dolayı, cezaevinde vefat eden dostlar, gözümün önüne geldi. Tabi ki onların ruhu için dua ettim. Daha sonrasında ise bütün hepsinin kanına girmiş olan başta Zekeriya Öz olmak üzere, tüm paralel yapıyı, Yüce ALLAH’ın adaletine havale ettim. Çocukları babalarından, kadınları kocalarından ayırdılar. Yaptıkları uygulamalarla insanları öldürürken bu ölümlerden adeta zevk alırcasına tavır takınmalarıyla da aslında insanlığıda öldürdüler.

Gözaltına aldırdığı insanlara daha önce (rüşvet amacıyla) gittiği tatilin faturalarını ödettiği, menfaat temin ettiği tespit edilen ve bu sebeple meslekten ihraç edilen Zekeriya Öz, şunu asla unutma; hiç kimse yaptığı zulmün aynısını çekmeden ölmezmiş. Ben inanıyorum ki haksız yere günahına girdiğin insanlara ettiğin zulümlerin karşılığını mutlaka alacaksın.

Kanuni hakkım olduğu halde özel uygulamaya giderek beni annemin cenazesine göndermediniz. Sırf bunun için bile Mahkeme-i Kübra da seninle mutlaka hesaplaşacağız.

Kıymetli Dostlarım, cezaevinden bedenen çıkmış olsak bile gördüğünüz üzere orada yaşadığımız haksızlıkların beynimizden çıkabilmesi galiba uzunca bir süre pek mümkün görünmüyor.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Tuğbaa Gönderi no: 165695  /
Tuğbaa
Sedat abi meraba. Sizi rüyamda gördükten sonra size yazmak istedim. Sizinle konusmak istediğim akıl almak istediğim önemli bi durumum var. Bana ufacık bir zaman ayırıp geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Allah'a emanet olun. Teşekkürler.
mefuhan@hotmail.com Gönderi no: 165681  /
Sedat bey izmirden emekli bir astsubayım çok zor durumdayım size ulaşmam gerek dikkate alırda cevaplarsanız teşekkür ederim.
BURAK OĞUZ Gönderi no: 165674  /
BURAK OĞUZ
SELAMÜN ALEYKÜM , MUHTEREM REİSİM ! ŞAHSINIZ ANLAMINDA HALEN DAHA OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILAN KAMUOYUNA KARŞILIK BİZ VATAN EVLATLARINDAKİ MUHABBETİNİZİN BOYUTU O KADAR YÜCELMEKTEDİR Kİ , O KENDİNİ BİLMEZLER ANLATAMAZ VE DE NE YAZIKTIR Kİ , ANLAYAMAZLAR !.. SAYGIDEĞER REİSİM ; MAHKEMELER İDAM DİYE KURULSA , BÜTÜN HAPİSHANELERİN EN KÖTÜ ŞARTLARINDA KARAR KILINSA VE DE EN OLUMSUZ SONLAR YAZILMAYA GAYRET EDİLSE EĞER TURAN İDEALİMİZİN VEFAKAR NEFERLERİNE ; UNUTMASINLAR Kİ , MEVLANA HAZRETLERİ’ NİN İFADELERİYLE ‘’ BİZİM KABRİMİZ , SEVDA YÜKLÜ AŞIKLARIN GÖNÜLLERİDİR … ‘’ DAVANIZ DAVAMIZDIR , BU BÖYLE BİLİNE !.. SELAMIN ADABI , SAYGININ ŞEREFİ VE KARDEŞLİĞİN İZZETİYLE YÜREĞİMİZDEN DİLLERİMİZE GELEN DUALARIMIZI DÖKÜLEN GÖZYAŞI DAMLALARININ SAFİYETİYLE ARZ EYLERİZ !..
Tahsin Kara Gönderi no: 165672  /
Tahsin Kara
Bİr Umuttur Yaşamak...Ne güzel bir söz..Sizin mahkeme sürecinde en güzel cümleyi Tuncay Özkan kurmuştu...Sedat Peker hakkında defalarca yazı yazdım ama ben bile bu kadar cezaevinde kalacağını tahmin edememiştim...Düğününüz hayırlara vesile olsun her şey gönlünüzce olsun Allah' a Emanet Saygılar...
Mehmet Kazan , dikkatli okuyun lütfen Gönderi no: 165671  /
Mehmet Kazan , dikkatli okuyun lütfen
Evet Reis uzun süre mümkün olmuyor hatda cok uzun bir Süre Düsündükce dislerinin gicirtisini duyuyorsun ve bogazina bir sey dügümleniyor gücü nefreti hüzünü bir anda yasiyorsun ve arkasindan o meshur gülümseme Yapilan adaletsizlikleri sikayet etmeyi birakip dava acip suc duyurusunda Bulunmanin zamani geldi cok kisa sürede ögrenip eksik olanlari tamamlama Zamani reis . Bu yazim paylasilmasin tesekkür ederim Sonsuz saygilar
Mustafa GÜLDAŞ Gönderi no: 165668  /
Mustafa GÜLDAŞ
Değerli Ağbim, Reisim her iki cihanda da sizi sevmeye, size gönül vermeye ve yolunuzdan dimdik bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Size yapılan haksızlıklar elbet Yüce Rabbim tarafından cezalandırılacaktır. Sizi çok seviyor hayırlı Cumalar diliyorum. Ellerinizden öper sizi Allah'a emanet ederim büyüğüm.
aliefee@mynet.com Gönderi no: 165661  /
Allah seni başımızdan eksik etmesin, konuşmana kurban olsunlar. duruşun yeter can ağabeyim.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız