Duyurular

ŞİMDİ SIRA BU SÖZÜME GELDİ

Kıymetli dostlarım,

Cezaevine girmiş olduğum 2004 yılının Ekim ayından kısa bir süre sonra eşim Özge PEKER’i, stajyer avukatken, yüz yüze tanıma fırsatım oldu(Daha öncesinde ise gıyaben tanışıyor,ortak dostlarımız vasıtası ile haberleşiyorduk.). Daha sonrasında avukat belgesini aldığında ise kendisi avukatlık mesleğini hiç yapmadı(Bazen düşünüyorumda hukuk okumasının, tek sebebi galiba cezaevinde beni tanıyabilmesi içindi.).

O dönemlerde hakkımda çocukların bile güleceği şeyler ile davalar açılıyor, akıl almaz haksızlıklara uğruyordum. Tahliye olacağıma ise en yakınlarım dahil hiç kimseler inanmıyordu(En son Anayasa Mahkemesinin kararıyla tahliye edildik.). Bir gün gazeteciler o zaman avukatım olarak ziyaretime gelen ancak henüz evlenmediğim eşimi arayarak, SEDAT PEKER’in avukatı olmak nasıl bir şey? Diye sormuşlar, haber yapmak için.

Zannediyorum ki eşimin henüz daha yeni avukat olması ve bayan olmasından dolayı benim kendisinde vekaletim olmasını merak etmişler. Eşimde 2006 tarihinde bu soruyu soran gazeteciye; SEDAT PEKER’in avukatı olmak bir şereftir, mealinde cevaplar vermiş.

Ertesi gün eşimin verdiği cevapları gazetede okuduğumda hayret etmiştim. Çünkü birçok konuma sahip arkadaşımız o zaman benim ismimi ağzına almaya çekinirken, avukat kimliğini eline daha yeni almış, 23-24 yaşında bir bayanın bunları söyleyebilmesi beni çok etkilemişti.

Zaten kısa bir süre sonrada evlendik. Gazeteciler Ergenekon davası sırasında kendisine eşinizin hakkında çok ağır cezalar isteniyor ya tahliye olamazsa? Diye sorduklarında eşim onlara gerekirse 100 sene de beklerim demişti (Bu cevapta o zamanki gazete ve televizyon haberlerinde yer almıştı.).

Kıymetli Dostlarım, cezaevinde nikahımız kıyılırken, sadece bir muhtar ve iki tane şahitimiz vardı.Eşim bana ne kadar hissettirmek istemesede takdir edersinizki bir bayan için çok üzüntü verici bir görüntüydü. O zaman eşime söz vermiştim. Bir gün tahliye olursam deniz kenarında bir düğün yapacağız ve sende çok güzel bir gelinlik giyeceksin (Her genç kız mutlaka bir gelinlik giymek ister.), demiştim.

YÜCE ALLAH’a şükürler olsun ki tahliye olduğum andan itibaren geçmişteki verdiğim sözleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilme imkanına sahip oldum. Cezaevinde çekildiğim fotoğrafları görmüş olanlar bilirler, odamın her yeri KABE’nin fotoğrafları ile doluydu. Önce her Müslümanın isteği olan Umre ziyaretimi yaparak cezaevindeki YÜCE ALLAH’a vermiş olduğum sözümü gerçekleştirebildim (İnşaallah bir gün Hac görevimi de yapacağım.).

Daha sonrasında ise saygı duyduğum dostlarımın, büyüklerimin, ALLAH dostlarının mezarlıklarını, türbelerini ziyaret ederek, ruhlarına dua edip, dostluk, kardeşlik görevimi şükürler olsunki yerine getirebildim.

Kıymetli Dostlarım, bugünde sıra eşime verdiğim sözü yerine getirmeye geldi. Deniz kenarında güzel bir gelinlikle yapacağımız düğüne (Gelinlik konusunda da sözümü yerine getirebilmeme yardımcı olan, bu konudaki özel yetenek Nur Yerlitaş dostuma çok teşekkür ederim.)

Sayıları azda olsa bazı insanlar beni şöyle eleştirmişler; Reis 44 yaşında şimdi ne gereği var ki böyle düğün yapmaya? Zaten resmi nikahıda 7-8 sene evvel yapmışlar diyorlarmış.

Kıymetli Dostlarım, ben bu dünyada düşmanlarıma verdiğim sözü bile tutmuş bir adamım. Kaldı ki hayat arkadaşlığı yaptığım sevgili eşime, verdiğim sözü tabi ki tutacağım (Onun için de bu düğünü zevkle yaptığımı bilmenizi isterim.)

İyi dilekleri ve hayır duaları ile güzel şeyler dileyen, tüm insanlara teşekkür ederken, diğer türlü hasetlik edenleri, fesatlık edenleri de YÜCE ALLAH’a havale ediyorum.

Kıymetli Dostlarım, Cumanızı kutluyor, bu mübarek günün kalbinizden geçen tüm güzellikleri size getirmesini YÜCE ALLAH’tan diliyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
yasar karakas Gönderi no: 165418  /
yasar karakas
slm, omur boyu birliktelik ve mutluluklar dilerim sevgili reis ustun sevgi ve saygilar BIR UMUTTUR YASAMAK..
veysel bicer Gönderi no: 165364  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM (ABİ) REİS CUMAN MÜBAREK OLSUN AİLEN VE SİZE COK COK MUTLULUKLAR DİLERİM.ALUCRALI veysel BİÇER
Yavuz şahingöz Gönderi no: 165359  /
Yavuz şahingöz
Ailene ve sana mutluluklar dilerim Allah yar ve yardımcın olsun reisim
Mehtap MESÇİ Gönderi no: 165352  /
Mehtap MESÇİ
Mutluluğunuz daim olsun. Allahım sizi nazarlardan korusun. Sizi çok seviyorum. Allaha emanet olun.
Taner ŞAHİN Gönderi no: 165348  /
Taner ŞAHİN
Allahim ailen ile cocuklarinla beraber huzurlu,saglikli,mutlu ve mesut hayirli uzun yasaman dilegimi en icten agizdan degil tüm kalbimle diliyorum kalplerimiz senin sevginle dolu bende kendime sizi örnek aldığım güzel insan hakkinda en hayirlisi neyse o olsun BİR UMUTTUR YAŞAMAK. ..
MURAT YAKIŞIK Gönderi no: 165346  /
MURAT YAKIŞIK
Canım Reisim. Seni selamların en yücesi Allah (C.C.) selamı ile selamlıyorum. DÜĞÜN DAVETİYENİ BEKLERİM. Ailem ile düğününe katılmak isterim. 0 554 293 13 50 En kalbi dualarımız senin ve ümmet için olacak. Seninde Cuma günün mübarek olsun. YİĞİT ADAM.
SEDOŞ Gönderi no: 165343  /
SEDOŞ
BENI PADİŞAHIN OGLU OLSANIZ ALAMAZSINIZ
Tuzelcan84@hotmail.com Gönderi no: 165342  /
Reis günaydın hayırlı bereketli cumalar. Kim ne söylerse söylesin kim ne derse desin sen örnek alınacak bir insansın ALLAH seni başımızdan eksik etmesin. BİR UMUTTUR YAŞAMAK saygılarımla
deniz çildoğan Gönderi no: 165341  /
deniz çildoğan
Sahabenin dediği gibi 'Evinde adalet olanın,dünyada hükmü olur'.Hz. Allah sizi adaletinden ayırmasın REİS'im
isimbey@hotmail.com Gönderi no: 165340  /
RABBİM mutluluğunuzu daim etsin İNŞALLAH...tekrar tebrik ederim.
Doğukan Düğüncü Gönderi no: 165339  /
Doğukan Düğüncü
Reis seni ilk defa benim çalıştığım yere bir davete geldiğinde görmüştüm. Yüzünde her an mutlu bir tebessüm, iyilik ve bakan herkesin saygı duymasını sağlayan bir ifade vardı. Allah sana kalbine göre bir eş vermiş. Allah'tan size mutlu ve huzur dolu bir ömür dilerim.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız