Duyurular

“KARAKTER EKSİKLİĞİ” DİYE BİR HASTALIĞIN OLDUĞUNU BU SEÇİMLER DOLAYISIYLA NE YAZIK Kİ ÖĞRENDİM.

Kıymetli Dostlarım,

Bugünkü yaşadığımız durumu örneklendirmek için 14 sene önce yaşadığım bir anımı sizlerle paylaşmak isterim. Halamın oğlu olan Zafer abi, bir gün beni telefon ile arayarak, geceleri hiçbir mekana gitmiyorsun. Benim mekanı bir gün kapatıp, hiçbir müşteri yokken tanıdık sanatçıları çağıralım. Sana özel bir program yapalım. Bu senin içinde bir değişiklik olur dedi.

Kendisinin ve konudan bilgisi olan sanatçı dostların ısrarı üzerine Zafer abinin Cohiba adlı mekanına gittim. Güzel bir atmosferdi. Bu meyanda tuvalet ihtiyacı için tuvalete gittiğimde kapıda tuvalet görevlisi bir teyzeyle karşılaştım. Yaşının çok büyük olması ve çok kibar konuşması dikkatimi çekmişti. İsmini sorduğumda Ayşe olduğunu öğrendiğim teyzeye masada yalnız başıma oturuyorum. Gel teyze, seninle birlikte oturup, müzik dinleyelim dedim.

Tabi ki kadıncağız çok şaşırmıştı. Dev gibi mekanda bir tek masa var, tanınmış bir sanatçı şarkı söylüyor, masada teyzeyle ben oturup, müzik dinliyoruz. Teyzeye; merak ettim bu yaşta burada ne işin var?Diye sorduğumda hikayesini anlattı. Kocası ile birlikte gurbette çok uzun yıllar çalışmışlar.Kocası kendisini kandırıp, tüm mal varlığını alarak sokağa koymuş. Yatacak yeri olmadığı içinde mecburen tuvaletçilik yapıyormuş.

Ben, teyzeye insan böyle bir saflık yapar mı? Diye sorduğumda; herhalde basiretim bağlandı oğlum, diye cevap vermişti. O günkü programın sonunda giderken, yanımda ki arkadaşlara yarın Ayşe ablaya bir daire alın, tapusunu hemen üzerine yapın, diye talimat verdim. Ayrıcada kendisine yüklü bir para bıraktıktan sonra mekanın sahibi olan Zafer abiye de Ayşe ablaya bir daha tuvaletçilik lütfen yaptırmayın, daha kolay ve basit bir iş verirseniz sevinirim diye rica ettim.

Aradan yıllar geçince bir avukat kardeşim, cezaevine bana ziyarete geldiğinde kendisi ile sohbet ederken, öğrendiğime göre Ayşe abla Fikirtepe’ deki dairesini bölge geri dönüşüm kapsamına girdiği için çok büyük bir firmaya anlaşarak, vermiş. Galiba karşılığında 2-3 adet ultra lüks daire almış.

Kıymetli Dostlarım, milletlerin tarihide insanların hayatları gibidir. Yapılan bir hata ile mahvolan bir hayat daha sonrasında ise YÜCE ALLAH’ın sağlayacağı mucizeler zinciriyle (Benim daire alıp, hediye etmem o bölgenin geri dönüşüme girip, 3 daire karşılığı müteahhite verilmesi) tekrardan en muhteşem noktalara taşınabilir.

Geçmiş tarihlerde ülkemizin hatalı yönetilmesinden dolayı başta Kaddafi olmak üzere bazı TÜRK düşmanları, halkına daha ne istiyorsunuz? Osmanlının torunlarını size tuvaletçi olarak getirdim diyordu. Daha sonrasında ise Libya’da yaşanılan felaketler ve bizim ülkemizdeki yükseliş tabiki ortadadır.

Seçimlerden çıkan neticeyi bizlere çok iyi hatta mükemmel olarak sunmak amacıyla sıraya giren birçok televizyon kanalı ve çakma aydın görebilirsiniz. Uluslararası derecelendirme kuruluşları her şeyin çok güzel olduğunu söylemek için sıraya girmişler.( Bu kuruluşların aynı şeyleri yakın tarihte Yunanistan için söylediğini sakın unutmayalım.)

Bu konularda sizleri dikkatli olmaya davet ederim. Çakalların tatlı diline, güler yüzüne, asla inanmamalıyız. Atalarımızdan bize gelen öğretilerinde söylediğine göre; Çakallar kurban olarak seçtiklerini kandırmak için önce onlara pelteciğim diye sevgi gösterilerinde bulunurlarmış. Dünkü yazımda söylediğim şeyi tekrar etmek isterim. MİLLETÇE uyanık olmalıyız. Zahmeti az getirisi çok hikayelere asla inanmayıp, pirim vermemeliyiz.

Tüm kalbimle inanıyorum ki yaşamış olduğumuz bu olağanüstü durum (tabiki önümüzdeki aylarda ve yıllarda yaşayacağımız olumsuzluklardan sonra) önümüzde ki yıllarda insanları daha iyi düşünmeye itip, mutlaka koalisyon hükümetlerine izin vermeyen bir sisteme doğru yol almamızı sağlayacaktır.

Kıymetli Dostlarım, şunu asla unutmayın; biz diz çökersek Ortadoğu diz çöker, Kafkasya diz çöker, Orta Asya diz çöker.Bu yüzden her ne olursa olsun direnmeliyiz. Eğer ayakta kalmayı başarabilirsek zaten bölgedeki karışıklıkların bize sunduğu fırsatları mucize derecesinde kazanımlara çevirerek, tarih sahnesinde MİLLETÇE yol alabiliriz.

Son olarak size şunu söylemek isterim. İmkanı olmayan birçok mağdur aile hastalıklarından dolayı şahsıma başvururdu.Her seferinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışır, sonrasında ise YÜCE ALLAH’ım ne kadar çeşitli hastalıklar var, şifa verin inşallah derdim.

Ancak ben bu seçimlerde KARAKTER YETMEZLİĞİ diye bir hastalığın var olduğunu da maalesef ki bazı insanları görerek, dinleyerek ve okuyarak öğrendim. YÜCE ALLAH’ım inşaallah bu duruma hiç kimseyi ama hiç kimseyi düşürmesin.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
oktayizm@gmx.de Gönderi no: 165553  /
Sedat Peker, Ezilenlerin bu Dünyada Mutlulugu bulamayanlarin yaninda olan Insan. 14 Yilini Hapislerde gecirmis bir Insan özellikle Insan diyorum cünkü bu hayatta sorulacak en güzel soru O iyi bir Insanmi sorusudur ve ilahi cevap Evet O iyi bir insandir oldugunda Cenneti hissetmis gibi oluruz.
G Gönderi no: 165329  /
G
REISIM, SAHSINIZ GIBI INSANLAR OLMASA BU HAYATTA,INSAN SU GURBETI BILE CEKEMEZ. NE IYIKI SIZI GERCEK HAYATTA GOREMESEKTE YAZILARINIZ VAR, LUTFEN UNUTMAYIN YAZDIGINIZ IKI SATIR YAZIDAN BILE DERS CIKARAN SIZI COK SEVEN ,SIZDEN COOK UZAKLARDA GENC ,YASLI HER KESIMDEN INSANLAR VAR, BIR UMUTTUR YASAMAK
o_r_t_y@hotmail.com Gönderi no: 165260  /
Selamun Aleykum Reis; Reis diye selam veriyor isem sana olan seviim ve saygımdandır, bu ülkede iki kişide gördüm sende gördüğüm dik duruşu, 1 RTE İKİNCİ SEN ancak bu ülke neyazıktır ki; Kim faydalı birşeyler yapsa ya yakasına yapışır(Deniz baykal Rahmetlik Menderes) ben özgürlük istiyorum diyerek (Menderesin cevabı:Bir Başbakanın yakasını tutarak özgürlük istemekten n daha nasıl bir özgürlük var ise )yani işin özü Bu ülkenin çıkarlarını birileri Üst seviylere çıkartırken dış mihrakların çıkarlarına ters düşüyor ise ve ülkemizi satmak için kurulmuş parti, yayın organı, gazete ve algı operasyonu yapabilen medya var ise biz ülkemizin çıkarlarını ve bağımsızlığını nasıl koruyabiliriz?
ALİ ALPEREN SAVCI Gönderi no: 165223  /
ALİ ALPEREN SAVCI
SADECE REİSİMİZ DEĞİL AYNI ZAMANDA KRALSIN ABİ
Burak Tatar Gönderi no: 165219  /
Burak Tatar
Selamun Akeyküm Reisim;Ne Söylenirki Bu Seçim Sonucundan Sonra..Reisim Senden Önümüzdeki Yaşayacağımız Zor Günlerde Ağabeylik Yaparak Yol Göstermeni Rica Ediyorum.Çünkü Şoktayız ve Ne Yapacağımız Konusunda Tereddütteyiz.Seninde Öngörülerinle Beraber Zor Günler Geçireceğimiz Kesin..Yol Göstericiliğini Bizden Kesme Reisim.Saygı ve Sevgilerimle Ellerinden Öperim RABBİM Yapmıs Oldugun Hayırlı Kabul Eder İnşALLAH..
AHMET ÇETİNKAYA Gönderi no: 165217  /
AHMET ÇETİNKAYA
Selamün aleyküm reis size ulaşabileceğimiz bi adresin var mı acaba bir konuda size danışmak istiyorum...
OFLU yusuf Gönderi no: 165213  /
OFLU yusuf
gün dostu düşmanı tanıma günüdür...
veysel bicer Gönderi no: 165211  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM(ABİ) REİS Sizin vatan sever vede yardımlar yaptınızı bizler iyi biliriz bilmeyenler ise işine gelmiyorda onun için bilmezler.REİS Dostların vede gençler size aslında kırgın deyilde ortam cok gergin oldu için belkide bundandır bizler bilirizki REİSN DOSTLARI harbi delikanlı eli kalem tutan kişilerdir.Sözüm o kişileredirki biz silah deyil kalem tutan elleri sakarız.REİS şimdilik bir şey demek istemiyorum belki ilerlıyen günlerde olur . senler olur siyasete girer seniz başarılı olacagınıza inanıyorum.SELAM VE SAYGILARIMLA ALUCRALI veysel BİÇER.
AZİZ Gönderi no: 165203  /
AZİZ
SEDAT ABİ LÜTFEN ŞU MHP NİNİ BAŞINA GEÇ SENDEN RİCA EDİYORUM VATAN İÇİN MİLLET İÇİN ŞU PARTİNİN BAŞINA GEÇ SENDEN TEK İSTEĞİMİZ BU ALLAH AŞKINA ADAM OLMAYANLARDAN ŞU PARTİYİ KURTARIN. BEN DİYARBAKIRLIYIM KÜRDÜM AMA SENİ GÖRÜNCE ÇOK MUTLU OLUYORUM ABİ LÜTFEN KURTARIN ŞU PARTİYİ
Koray Ak. Gönderi no: 165202  /
Koray Ak.
Ölmek var diz çökmek yok REİS.Herşeyden önce insan evdeki annesini bacısını namusunu düşünmeli.Bazı kansızlar gibi atalarımıza kurşun atanları hiçbir zaman ne olursa olsun desteklemeyeceğiz.ALLAH yar ve yardımcımız olsun.
Erhan Ata Gönderi no: 165187  /
Erhan Ata
Merhaba Sedat abi , Benim sizden hiç bir talebim yok. Sizi çok seviyoruz. Bizim tek isteğimiz sizinle tanışabilmek. Düşünceleriniz ve söylemleriniz bizi aydınlatıp , daha iyi bir şekilde hayata bakmamızı sağlıyor. Az önce dediğim gibi size saygımız ve sevgimiz sonsuz. Sadece tanışma talebimizi geri çevirmezseniz çok seviniriz. Saygılarımızla.. BİR UMUTTUR YAŞAMAK!!
Özlem Coşan Gönderi no: 165186  /
Özlem Coşan
Sedat Bey, selam ve sekine üzerinize olsun. Mevcut durumdan kaos senaryoları üretenler, geçmişi ezik ve geleceğini ruhuyla birlikte satmış zavallılardır malumunuz. Bunların kim olduğu üzerinde durmaya bile gerek duymuyorum. Ben ve neslim 28 Şubat darbesine maruz bırakılmış ve ama boynu bükülmemiş bir kuşaktanız. Bedel olarak gençliğimizi, yarınlarımızı ve filizlenmeden biçilen umutlarımızı verdik. Şahsınız da bu dönemin bedelini bir müddet özgürlüğünüz (hürriyetiniz demiyorum, ruhun mekanı yoktur, bu cihetle hürriyet gasp edilemez) ile ödediniz. Sabrınız ve duruşunuz masumlara ve mağdurlara sarılmaz bir omuz; kindarlara, bozgunculara ve zalimlere amansız bir kale duvarı oldu, olmaya da devam etsin duasındayım. Mahzun olmamak var ama geçmişi kanatılan insanlar olarak o karanlık yılların gölgesi önümüze düşüyor. Sabır, durup beklemenin adı değil; kelime kökündeki manayla isbir yani diren demektir. Onurumuzu ve ezelde verdiğimiz sözü diri tutarak bilenmeli ve gayretimizi kuşanmalıyız, derim. Protokol dostları değil dava dostları ile bu yolu yürüyeceğiz. İzmir'den baki selam ve dua ile...
Cemal Akkartal Gönderi no: 165185  /
Cemal Akkartal
Hepimiz vatanımız için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmamız gerekir. Allah devletimi vatanımı ve milletimi korusun.
Erdal Kara Gönderi no: 165183  /
Erdal Kara
Kıymetli Büyüğüm Allah Her Zaman Senden Razı Olsun Sen Çok Güzel Bir İnsansın Yüce ALLAH Varlığını Daim Etsin Reisim Seçimlerde Bu Ülke Gerçekten Böyle Bir Terbiyesizlik Yaptı Ak Partiyi Devirmek İçin HDP Denilen Partiyi Tavan Ettiler İnşallah Bunu Milletçe Düzelteceğiz
Blackeagleboy@hotmail.com Gönderi no: 165175  /
Reis artık siyasete atılmanın vakti gelmedimi? mhp'nin ideolojisine uymayan kendini chp ve sol örgütlerin kucağına bırakan bahçeli ve yanındakilerden bizi kurtarmanın vakti gelmedimi? Bu vatanın sizin gibi yiğitlere ihtiyacı var.Şehit olan binlerce vatan evladının hatrına görev sizi bekliyor.saygılarımla
ramazan satıcı Gönderi no: 165174  /
ramazan satıcı
Selamun Aleyküm CAN REİSİM Yüce ALLAH'IN izniyle dizimiz yere gelmeyecek ama bunun için çok çalışmamız lazım birey olarak. Yüce ALLAH senden razı olsun REİSİM sen ve senin gibi büyüklerim oldukça bu VATAN'A hiç bir şey olmaz Yüce ALLAH'ın izniyle. Değerli ellerinden hürmetle öperim her daim Yüce ALLAH'ın eli sırtında olsun şefahati senin ve çoluk çocuğunun üzerinde olsun inşallah. Değerli REİSİM her daim Yüce ALLAH'a emanet ol ''BİR UMUTTUR YAŞAMAK'' DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR CAN REİSİM
murat BAKIR Gönderi no: 165171  /
murat BAKIR
sevgili sedat peker in bu yazısı çok düşündürücü,ülkemiz insanının karakterinin özeti niteliğinde.bir nevi celladına aşık olan toplum gibi.wc de çalışan teyze ile anısı ise insanın içine dokunuyor drama romanı tadında okudum.sn peker i ülke menfaatleri açıısndan daha aktif makamlarda görmek isteri.selam ve dua ile. bir umuttur türkiyede yaşamak.
muratyakisik@hotmail.com Gönderi no: 165170  /
ALLAH (C.C.) Senden Razı olsun. En kalbi duygularımla seni selamlıyorum. Canım kardeşim. Arslan yiğit kardeşim. Hz. Hamza yüreklim. Murat Yakışık kardeşinden sana selam olsun. Yolun aydınlık olsun. AYAĞINA DİKEN DOKUNMASIN.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız