Duyurular

SEDAT PEKER’den Diyanet İşleri Başkanına açık teklif

Kıymetli dostlarım,

Çoğu zaman düşündüğümde birçok sorununu aşmış Kuzey Avrupa ülkeleri gibi olursak acaba çok renksiz, tatsız ve tuzsuz mu oluruz diye düşünmekten kendimi bir türlü alıkoyamıyorum.

Bu kadar enteresan olayların bir anda yaşandığı çok nadir belki de tek ülke olduğumuzu düşünmekteyim (Kim bilir bizi dinç tutan belki de bu kadar karmaşık olayı aynı anda yaşamamızdır).

Ülke güvenliği ile ilgili özel olarak yetiştirilen hemen hemen tüm birimlerimiz paralel yapı karşısında büyük zaafiyet gösterip argo tabiri ile neredeyse dükkanı kapatma yani teslim olma noktasına geldiği bir anda (adına herkes farklı bir isim koyabilir) ilahi bir yardım sayesinde kurtulduk. (Ben buna YÜCE ALLAH’ın yardımı ve 2000 senelik devlet olma geleneğimizin tecrübesi sayesinde bu büyük tehlikeden kurtulduk diyorum).

Dışarıdan yapılabilecek bu tip sızmalara karşı özel olarak eğitilmiş görevlilerden oluşan tüm devlet birimlerimiz paralel yapıya az veya çok yakasını kaptırırken, çok enteresan bir olayı son günlerde basındaki gelişmelerden öğreniyoruz.

Paralel yapı en güçlü olduğu dönemlerde Diyanet İşleri Başkanlığı’na yaptırmak istedikleri tayinlerin hiçbirini yaptıramadığı gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki var olan kadrolaşmalarının da Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez vasıtasıyla engellendiğini biraz önceki satırlarımda da söylediğim gibi basındaki gelişmelerden öğreniyoruz.

(Demek ki herşey bir konuda özel olarak eğitim almaktan ibaret değilmiş. Bir insanın doğarken sahip olduğu ve sonradan geliştirdiği yetenekleri çok daha önemliymiş. Bu gerçeği yukarıdaki satırlarımda anlatmış olduğum Sayın Mehmet Görmez’in başarısında net olarak görebiliriz).

Sayın başkan üstün öngörünüz ve cesaretinizle paralel yapının diyaneti ele geçirmesini engellemeniz tarihi bir başarıdır (Bunu tarih kitapları mutlaka yazacaktır). Bindiğiniz makam aracınızı ise mesele haline getirip sizi layık görmeyenlerin bana sorarsanız kendi ayıplarıdır.

Aslında nezaketsizlik olmayacağını bilsem Sayın Cumhurbaşkanı’nın size layık görüp yolladığı makam aracını da isterseniz kabul etmeyin Türk-İslam davasına gönül vermiş bu ülkedeki milyonlarca genç sizi gideceğiniz, gitmek isteyeceğiniz her yere sırtında taşıyarak getirir demek isterdim.

Atatürk’ün zamanında Diyanet İşleri Başkanı protokolde 4. sıradaymış. Daha sonraları İnönü hükümeti zamanında ve sonralarında 52. sıraya gerilediğini yakın tarih kitaplarından öğrenmiştim. Bildiğim kadarıyla AK Parti hükümeti sıralamada sizin yerinizi tekrardan yükselterek 12. veya 13. sıraya getirdi.

Ancak samimiyetimle söylüyorum ki sizin gibi bir Diyanet İşleri Başkanı’nın yeri devlet protokolünde mutlaka 4. sıra olmalıdır. Öyle ya, tüm devlet kurumlarının kartondan kaleler gibi az veya çok paralel yapının eline geçtiği bir dönemde siz onlara direnmeyi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nı korumayı başardınız ya, sizin için söylenecek tek söz ‘helal olsun’ dur.

NOT: REİSİMİZ SAYIN SEDAT PEKER'E 1999 ADAPAZARI DEPREMİ ZAMANINDA YAPTIĞI HİZMETLERİNDEN DOLAYI ÇEŞİTLİ BELEDİYELER VE VAKIFLAR TARAFINDAN HİZMET NİŞANI VERME TÖRENİ ADAPAZARI KENT MEYDANI'NDA 30 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 17:00 DA YAPILACAKTIR.

TÖRENİN SUNUMUNU İSMAİL TÜRÜT YAPACAK VE AYNI ZAMANDA SAYIN REİSİMİZ İÇİN YAZILAN ŞARKILARI DA SÖYLEYEREK TÖRENE RENK KATACAKTIR.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER
Ziyaretçi Defteri
recepkeklik52@hotmail.com Gönderi no: 164927  /
meraba Sedat bey sizinle mutlaka konuşmak istiyoru ,lütfedim arar yada aratırsanız memnun olurum.Recep KEKLİK
serkan altintas Gönderi no: 164792  /
serkan altintas
resimiz sakaryaya gelicekmis mumkunse kendisinin elini opmek isterim cok saygi duydugum bi buyugum kendisi
rmzn_oky@hotmail.com Gönderi no: 164789  /
Selam olsun Eyüp sultandan güzel yürekli insanlar sevgili abim sayin sedat peker abime davetiye gondermek istiyorum bana yardimci olurmusunuz adresini bulamadım sevgi ve saygılarımla?
MURAT KILIC Gönderi no: 164728  /
MURAT KILIC
YA NASI GÜZEL BİR İNSANSIN REISIM SELAMETLE ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN*********************
muta-48@hotmail.com Gönderi no: 164690  /
Reisim al beni yanina davan davam olsun...
hakan durmus Gönderi no: 164680  /
hakan durmus
Yüce RABBİM yar ve yardımcın olsun senden razı olsun ABİ..."BİR UMUTTUR YAŞAMAK"
metin  selam Gönderi no: 164674  /
metin selam
Tek kelimeyle...... ADAMSIN..... :)
yasemin tunç Gönderi no: 164663  /
yasemin tunç
yüreğine ,diline sağlık Reisim Yüce Rabbim seni başımızdan eksik etmesin...
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız