Duyurular

SEDAT PEKER'in yeni yazısı

Kıymetli Dostlarım,

Bugün sizlerle benim için önemli olan eski anılarımdan bir tanesini paylaşmak isterim.

2004 yılının Ekim’inde önce adını Avrasya operasyonu koydukları, sonrasında ise Kelebek operasyonu olarak ismini değiştirdikleri bir komediyle gözaltına alındığımda avukatlarım, emniyetin nezaretinde yanıma gelerek, bana bu kadar para nereden çıktı? Diye sormuşlardı. Bende kendilerine hangi paradan bahsediyorsunuz? Diye şaşırarak sorduğumda, Aydın Doğan’ın gazetelerinin tamamında bana ait evde ele geçirilen paraların sayımının halen daha devam ettiğini yönünde haberlerin olduğunu söylediler.

Haberin devamında ise paranın çokluğundan dolayı sayma işleminin çok sayıda polis tarafından yapıldığı yazıyormuş. O günlerde ülkede ekonomik kriz olduğu için halkta oluşan gerginliği, buhranı, bu tip haberlerle benim şahsıma olumsuz olarak yönlendirmek istiyorlardı( Oysaki polis raporlarında da sabit olduğu üzere evde gözaltına alınan 13 kişinin üzerinden toplam olarak, 6 bin 500 dolar para çıkmıştı.). Yani kişi başına ortalama olarak, 300- 400 dolar civarında bir para düşüyor. Kıymetli Dostlarım, takdir edersiniz ki 6 bin 500 dolar bir polis tarafından 40- 50 saniyede sayılabilecek bir paradır. Ancak Aydın Doğan’ın gazeteleri manşetler halinde evde çıkan paraların 16 saat boyunca birçok polis tarafından sayılarak, halen daha bitirilemediğini yazıyordu.

Sadece bu da değil, şerefli bir hakim tarafından serbest bırakıldıktan sonra Cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiş bir uygulamayla hafta sonu mahkeme heyeti toplatılarak, bana tutuklama kararı çıkarıldığında bir taksiye binerek, adliyeye gidip, teslim olmuştum. Bunu bütün vatandaşlar, ayrıcada görevli gazeteciler ve kameramanlar görmüştü. Ancak Aydın Doğan’ın gazeteleri, “ Sedat Peker aranıyorken, ambulans ile dolaştığı için polis tarafından yakalanamamış ve adliyeye bu şekilde gelerek, teslim olmuştur.” şeklinde haberler yapıyorlardı.

O günlerde halkımızda bazı sanatçılara karşı yoğun bir tepki oluşmuştu. Çünkü trafik sıkışıklığı insanlara neredeyse cinnet geçirtecek bir noktadayken, bazı sanatçıların ambulans ile dolaştığı haberi yazıldığından bu tip uygulamayı yapan kişilere karşı halkta büyük bir nefret vardı. Benim taksi ile geldiğimi bütün herkes gördüğü halde (İşin en komik yanı Aydın Doğan’ın gazetelerinde, televizyonlarında çalışanlarda görmüştü.) benimle ilgili bu akıl almaz haberleri yaparak, halkımızın nefretini benim üzerime toplamaya çalışıyorlardı (Sadece bu da değil, bunlar gibi en az yüzlerce sayfa yazabileceğim yalan haberleri aralıksız yapmaktaydılar.).

3 ay boyunca Aydın Doğan’ın gazetelerinin gündeminden düşmedim. En az birkaç sayfa olmak şartıyla aylarca haber oldum. Kendi kendime devamlı şu soruyu sormaktaydım; “Bu manyakça şeyleri acaba neden yapıyorlar?”

Şükürler olsun ki bu sorunun cevabı kısa bir süre de YÜCE ALLAH’ın yardımıyla ortaya çıktı. Meğerse o günlerde Hürriyetin genel koordinatörü olan Ertuğrul Özkök ve o dönem Aydın Doğan’a ait olan Milliyet’in, genel koordinatörü olan Sedat Ergin, beraberce Aydın Doğan’a ihaleler almak için birçok gayri kanuni işler yapıyorlarmış. Bu yasadışı gerçekler, telefon konuşmaları olarak ortalığa bir anda saçıldılar.Yani suç üstü yakalandılar(Bu telefon konuşmalarını internetten rahatça bulup, okuyabilirsiniz.).

İnsanların ilgisini, nefretini, aylarca benim üzerime çekerken, ellerindeki basın gücüyle hükümete baskı yapıp, Aydın Doğan’a ait Hilton arazisini imara açmaya çalışırken, yine aynı dönemlerde Aydın Doğan’a ait olan Tüpraş’a da ayrıcalıklar çıkartmayı da ihmal etmiyorlarmış.

Kıymetli Dostlarım, işin en komik yanı ise ortada bariz bir suç işlenmişken, hiç bir savcı soruşturma başlatmadı. Ortada çok az delil varken, birçok kişiye suç örgütü kurmaktan, ihaleye fesat karıştırmaktan 15 - 20 sene hapis cezası verildiği bir dönemde Paralel yapının savcı ve hakimleri bunlara dokunmamış ancak sonrasında ise bunları istedikleri gibi kullanmışlardır.

Kıymetli Dostlarım, bu gerçekleri hatırlatmamın sebebi şudur; Seçimler öncesinde Aydın Doğan’ın gazeteleri ve televizyonları yine cambaza bak oyunu sergilemektedirler. Halkın dikkatini başka yerlere çekip, kafasını karıştırarak,HDP’yi barış elçisi, Paralel yapıyı da mazlum gibi göstermeye çalışmaktadırlar. Lütfen bugünkü paylaşımımı bir kez daha okuyarak, iyi düşünün. Kurguladıkları oyuna düşmeyin.

Paralel yapının masum olduğunu iddia etmenin Frankenstein’ın en merhametli çocuk bakıcısı olduğunu söylemekle aynı ayarda bir saçmalama olduğunu lütfen bir an olsun aklınızdan çıkarmayın.

İşte bu sebeple Aydın Doğan medyasında seçime kadar ve hemen sonrasında yazılan hiçbir yazıya bence asla inanmayın. Bu tip bir yazı gördüğünüzde hemen şunu düşünün; bu haberi yaparak, acaba neyi saklamaya çalışmaktalar. Perde arkasında ki görülmeyen patronlarına acaba nasıl bir hizmet sunmaktalar.

NOT: REİSİMİZ SAYIN SEDAT PEKER'E 1999 ADAPAZARI DEPREMİ ZAMANINDA YAPTIĞI HİZMETLERİNDEN DOLAYI ÇEŞİTLİ BELEDİYELER VE VAKIFLAR TARAFINDAN HİZMET NİŞANI VERME TÖRENİ ADAPAZARI KENT MEYDANI'NDA 30 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 17:00 DA YAPILACAKTIR.

TÖRENİN SUNUMUNU İSMAİL TÜRÜT YAPACAK VE AYNI ZAMANDA SAYIN REİSİMİZ İÇİN YAZILAN ŞARKILARI DA SÖYLEYEREK TÖRENE RENK KATACAKTIR.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER
Ziyaretçi Defteri
5350177555 Gönderi no: 166255  /
5350177555
selm sedat abi
Enes Gönderi no: 164638  /
Enes
Yüce Allahin selami rahmeti üzerinizde olsun Sayin reisim (abim) sedat pekeri birebir mail olarak ulasmak isterim Eger mümkün ise nacizhane fikrimi kendisi ile paylasmak isterim Böyle birsey mümkün ise sevinirim tüm dualarimiz sizinle allaha emanet olun insallah birgün görüsmek ümidi ile Enes Gülcan (Almanya) bir umuttur yasamak .
abdussamed yilmaz Gönderi no: 164602  /
abdussamed yilmaz
Reisim sen sakin bunlara pabuç birakma birakmazsnda zaten biz tevhid k.k. Olarak hep sana dua ediyoruz seni seviyoruz Reiss
suayipkochan@hotmail.com Gönderi no: 164564  /
selam aleyküm ya admin bey kaç sefer yazdım ama bi türlü bana yardımcı olmadınız ne olur sanki bi sedat abiyle görüştürseniz yani kendisine bi yardım konusunda başvuracam derdimi anlatacam o adam mazlumlara insan ayırtmaksızın yardım eden birisi belki sizin bu yaptığınızı duyarsa sizede kızabilir niye benim mesajlarımı ulaştırmıyorsunuz belki benim gibi sabahtan akşama kadar ne kadar yazan vardır size de hak veriyorum ama benim ki çok önemli ne olur bana bi ulaşın lütfen allah rıza için
Ibrahim demirel Gönderi no: 164523  /
Ibrahim demirel
Allah seni başımızdan eksik etmesin.bizler seni çok iyi biliyoruz.kartelci medyayı da biliyoruz. Reisimiz bir umutttur yaşamak.denizli den selamlar.
veysel bicer Gönderi no: 164499  /
veysel bicer
SELAMIN ALEYKÜM (ABİ)REİS her zamanki gibi camur at izi kalsın reisin nasıl bir insan oldunu her kes iyi bilir. Nasıl bir insan bilirmisiniz.Delikanlı mert damanın hası yanı kısacası öksüzün yetimin garibin yanındadır.sözüm o kişileredirki dogan ve yandaşları siz hiç bir hayır kurumuna yardımda bulundunuzmu bulunmadınız REİS,İN YAPTIKLARI YARDIMIN %1ni bile yapmadınız.REİS ADAPAZARI depreminde gece gündüz uyumadı deprem zedelere yardımına koştu bu halk ve derneklerimiz bunu unutmadık.REİS cok anne ve baba ların duasını aldı.CENEBIM ALLAHIM reisden razı olsun.GENÇLERİN abisi ve reisidir.ALLAHIM yar ve yardımcısı olsun(AMİN)ALUCRALI veysel BİÇER
altan-kosif @hotmail.com Gönderi no: 164496  /
altan-kosif @hotmail.com
Bu yapılan,yazılan iftiraların sebebi çok basit Reisim! Mümin olman ve dindar insanlara karşı son derece saygılı ve yardım sever olmandır. Bu kafirlerin savaşı,Allah(cc) ve müminlerledir. Adamlar işlerini layıkıyla yapıyorlar! Şeytan onlarla gurur duyuyor! Kafirler için yaşasın cehennem!....
ramazan satıcı Gönderi no: 164490  /
ramazan satıcı
Sana kumpas tezgah kuran elbete ahir gününde MAHKEME-KÜBRA da Yüce ALLAH'a hesap verecek Yüce ALLAH sana kurulan tezgahları kumpasları dergahında ber taraf etsin inşallah RESİM
Yavuz şahingöz Gönderi no: 164488  /
Yavuz şahingöz
Bir umuttuttur yaşamak (Reis) Sedat abi gerçekleri daha iyi anlamamız için bizi ayıktırıyosun eyvallah abi varol
Muratyılboga@gmail.com Gönderi no: 164485  /
Selam aleyküm abi ne olur bana uzlaşın Allah rızası için
Hasan Mecit Gönderi no: 164482  /
Hasan Mecit
Sayın Peker , Daha öncede size ( Facebook sayfanızdan ) mail atmıştım, muhtemelen size ulaşmadı. Sizden imzalı bir kitabınızı istiyorum, eğer gönderirseniz çok mutlu olurum. Uygun görmeniz durumunda ev adresimide göndereceğim. Saygılarımla
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız