Duyurular

SEDAT PEKER'in yeni yazısı

Kıymetli Dostlarım,

Bazı tarihi dönemleri incelerken, kendi kendime iyi ki ben, bu dönemlerde yaşamamışım, iyi ki bu kalitesizliklerin bir parçası olmamışım diye sevinirim.

Bunlara örnek vermem gerekirse HZ.ALİ (r.a) acımasızca şehit edildikten sonra, çocukları HZ.HASAN (r.a) zehirlenerek, HZ.HÜSEYİN (r.a) 'da insan aklının almayacağı zulümlerle şehit edilmiştir. Bu insanlık dışı süreçlerden sonra ise Cuma hutbelerinde Ehl-i Beyt hakkında çok ağır hakaretler içeren bir metin, okunmaya başlanmıştır. Bu metni dinleyen müslümanları düşündüğümde onlar için her zaman üzülmüşümdür.

Hatta onların bazıları Eshab-ı Kiram’dan olan kimseler olduğu halde yinede onlar için üzülmüştüm. Siz yaşarken zaten,cennet ile müjdelenmişsiniz. Daha hangi müjdeyi bekliyorsunuz da Peygamber efendimizin (S.A.V) soyu hakkında bu hakaretleri dinleme zilletine katlanıyorsunuz, diye hep düşünmüşümdür.

Yakın tarihten bir örnek vermek gerekirse Cennetmekan Adnan Menderes olayı da beni aynı şekilde etkiler. Yaşarken ona senin için çocuklarımızı kurban ederiz diyen insanlar ihtilal olup, idam edilirken, sokağa çıkıp bir gösteri dahi yapmamıştırlar. Her zaman YÜCE ALLAH’a teşekkür etmişimdir. Beni o dönemde yaşatıpta o mahcubiyetin ortağı yapmadığı için...

Kıymetli Dostlarım, bu örneklere daha eklemeler yapmak tabi ki mümkün ancak ben bugün yaşanan bir duruma değinmek istiyorum. Paralel yapının savcıları,Sayın Cumhurbaşkanımız için sonunun Adnan Menderes’ten beter olacağını söylemişler.

Hemen hemen aynı günde Aydın Doğan medyası, Mısır mahkemelerinin Mursi’ye verilen idam kararını %52 ile seçilen Cumhurbaşkanı’na idam kararı diye yazarak sanki Paralel yapının savcılarına destek verir gibi yazmaları bir anda kafamı karıştırarak,tarihte yolculuk yapmamı sağladı..

Geçmişte bahsettiğim mahcubiyetleri yaşayanlara üzülüp, onlara acırken, yaşadığımız çağda seçilmiş bir Cumhurbaşkanı’na yapılacak darbe gibi alçaklığı, kanunsuzluğu, yapılırken seyretmeyi YÜCE ALLAH’ın bana nasip edeceğine asla inanmıyorum.

HZ. ALİ’nin (r.a) intikamı için ayaklanmayanları gülünç bulurken, Cennetmekan Adnan Menderes asıldığında sessiz kalanları korkaklıkla itham ederken, bugün Paralel yapı savcılarının, Aydın Doğan’ın gazetecilerinin söylediği bu iğrenç şeyin bırakın olmasını yapılmaya çalışıldığı an da gerçek bir kıyamet kopacağını bu ülkede yaşayan herkesin bilmesi gerekir.

En azından ben ve benim gibi düşünen milyonlarca TÜRK-İSLAM davasına inanan vatan sevdalısını hesaba katmalarını ,kendilerine şiddet ile öneririm. Cennetmekan Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi “Namlusunu,milletine çevirenlere saygı duymayız.”

Kıymetli Dostlarım,Kırım Tatar Türkleri’nin sürgününün, 71. yıldönümünü lanetle ve nefretle anıyorum. Bu sürgün esnasında acı çeken soydaşlarımızın ruhuna YÜCE ALLAH’tan rahmet diliyorum.

NOT: REİSİMİZ SAYIN SEDAT PEKER'E 1999 ADAPAZARI DEPREMİ ZAMANINDA YAPTIĞI HİZMETLERİNDEN DOLAYI ÇEŞİTLİ BELEDİYELER VE VAKIFLAR TARAFINDAN HİZMET NİŞANI VERME TÖRENİ ADAPAZARI KENT MEYDANI'NDA 30 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 17:00 DA YAPILACAKTIR.

TÖRENİN SUNUMUNU İSMAİL TÜRÜT YAPACAK VE AYNI ZAMANDA SAYIN REİSİMİZ İÇİN YAZILAN ŞARKILARI DA SÖYLEYEREK TÖRENE RENK KATACAKTIR.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
veysel bicer Gönderi no: 164444  /
veysel bicer
Selamın Aleyküm(abi) REİS öncelikle yine cok güzel bir yazı yazmişsınız cesur yürekli bir reis var derler kim derlerseki SEDAT PEKER'dir.Adapazarına yaptınız yardımları herkes iyi bilir vede cok cok dualar aldınız.Bizler yapacanız törene ve katılımınıza YÜCE ALLAHIM ömür verirse ALUCRA KARAAĞAÇ MAHALLESİ DERNEYİ OLARAK orda bulunacagız.CENABIM ALLAHIM SİZİ bu gençlerin başından eksik etmesin(AMİN)SELAM VE SAYGILARIMLA ALUCRALI veysel BİÇER
Erdem YILMAZ Gönderi no: 164434  /
Erdem YILMAZ
Değerli Reisim , Saygıdeğer abim. Allah seni başımızdan eksik etmesin. Amin.
recepgnc54@gmail.con Gönderi no: 164420  /
Reiss seni seviyoruz...Bir Umuttur Yasamak...sapancadan saygilarReisim..
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız