Duyurular

Umre Fotoğrafları ve Videolarına Yapılan Eleştirilere Cevap

Kıymetli Dostlarım,

Umre ziyaretimin fotoğraflarını ve videolarını paylaşmam ile ilgili bazı samimi inanan kardeşlerimiz, bunların yayınlanmasına “Ne gerek vardı? İbadet gizli yapılsa daha iyi olmaz mıydı?” diye yorum yapmışlar. İyi niyetli yorumlar olduğu için bu kardeşlerimin eleştirilerini cevaplamak üzere kabul ediyorum.

Bu iyi niyetli kardeşlerimizi argo tabiri ile fişekleyen art niyetli fake hesaplardan yazı yazan şeytanlaşmış insanlara ise söyleyeceğim son söz, dünkü paylaşımımda da belirttiğim gibi “Size geçmiş olsun” dur. İnanan insanlar, akıllı, kurnaz ve algıları açık bir şekilde yaşamı artık gayet güzelce okuyabiliyorlar.

Hristiyanlar, sömürge amaçlı işgal ettikleri yerlerde ki yaşayan halklara, hristiyanlığı; size birisi bir tokat atarsa, öbür yanağınızı dönün diyerek öğretip, uysallaştırırken, savaş kazanmak için eğittikleri askerlere ise hristiyanlık için sert savaşçılığın ne kadar önemli olduğunu anlatıyorlardı. Bazı dönemlerde hristiyan askerleri o kadar fanatik anlatımlarla eğittikleri için o dönemki hristiyan askerlerin yaptıkları katliamlar halen daha kulaktan kulağa anlatılır(Kazığa oturtma, canlı canlı deri yüzme ve canlı olarak yakma gibi…).

Kıymetli Kardeşlerim, eğer ki ibadetin gizli yapılması en doğru olan olsaydı; Peygamber Efendimiz (S.A.V) kendi döneminde yaptırdığı camilerin her tarafını kapattırırdı. Oysaki o dönem yaptırılan camilere baktığımızda mimarilerinin hiç de o şekilde olmadığını görürüz.

Ayrıca Peygamber Efendimiz (S.A.V) hayatta iken Umre yaptığı dönemlerde yapılan Umreler’in seyredilmesini engellemeye hiç çalışmamıştır (Hatta o zaman ki kaynaklar tam aksini söylemektedir.).

Kıymetli Kardeşlerim, birde şunu lütfen aklınızdan çıkartmayın; ben dini konularda (Fotoğraf yayınlama, video yayınlama veya fikir beyan etme gibi) din alimleri ile fikir istişaresi yapmadan yani fetva almadan, asla bir davranış içerisinde olmam. Yani bir vebalin altına girmem.

Umre dönüşü bir gazeteci arkadaşımızla sohbet ediyordum. Umre ziyaretim ile ilgili fotoğraf ve video yayınladığım günlerde internetten veya telefonla Umre programları yapan şirketlerin aranarak, bilgi alınması tam olarak %100’ün biraz daha üzerinde artış göstermiş. (ALLAH aşkına, bu fotoğrafların ve videoların yayınlanarak, sebep olunan hizmeti rakamlar söylüyor. Bizlerin söylemesine gerek yok ki.)

Diyanet'in, Umre tur firmalarının yani bütün hepsinin yaptığı çalışmaların toplamı kadar yayınladığımız fotoğrafların ve videoların etkisi olmuş. (Peki bu gerçeği nereye koyacağız.) İşin en güzel yanı ise o gazeteci arkadaşımız tebessüm ederek; “Fotoğrafları gördükten sonra Umre’ye gitmek için araştırma yapanlardan biriside bendim.” demesi olmuştur.

Kıymetli Dostlarım, lütfen hislerimizi bir kenara koyup, tarafsız düşünelim. Bugüne kadar Umre görevi ile ilgili elimizde bir kataloğumuz ya da bir belgeselimiz var mıydı? İnsanlar yaptığımız yayınlar sayesinde Umre yolculuğu ile ilgili hiç değilse şimdi en başından en sonuna kadar teşvik edici özellikte hem kataloğa hem belgesele artık sahipler diyebiliriz.

Kardeşlerim, paylaşımımın başında da söylediğim gibi artık saflıktan kurtulmalıyız. Yüzlerce senedir birilerinin bize biçtiği inanç sisteminin dışına çıkmalıyız. Kökü belli olmayan, kaynağı belli olmayan, atasözleri ile yaşantımıza ve inançlarımıza yön veremeyiz.

Bu satırları okuyan bazı arkadaşlar, hemen bazı hadislerdeki veya bazı ayetlerdeki geçen bölümlere atıf yaparak, kendilerini haklı çıkartmaya çalışacaklardır. Onlara ise söyleyeceğim şudur: Cebrail Aleyhisselam aracılığıyla getirilen hemen hemen tüm ayetler yaşanmış bir olaydan hemen sonra gelmiştir. O an yaşanan olayın durumuyla şu an yani neredeyse 1500 sene sonra yaşanan durumun aynı olmasını düşünmek mümkün değildir.

Bu yüzden her yüzyılda, büyük din alimlerinin yaşanılan şartlara göre yaptıkları yorumlamalara ihtiyaç duyulduğu olmuştur. Bize rehberlik yapacak tek unsur akıl olmadığı sürece Siyonistlerin elinde oyuncak olmaktan kurtuluşumuzda söz konusu asla olmayacaktır. Türkiye’nin haricinde dünyada ki 1.5 milyar Müslüman’ın şu an yaşadıklarıda bunun en büyük delilidir.

Dünya'daki tüm Annelerin, "Anneler Günü"nü kutluyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Sedat Peker
Ziyaretçi Defteri
Muratbirinciii@gmail.com Gönderi no: 164643  /
Selamun Aleyküm Öncelikle Rabbim umra ibatinizi ve tüm ibadetlerinizi kabul buyursun o arkadaslarda ögrenecekker inş size karsı sevgisi onbinleri aşan bir kitle var İnşaALLAH Mübarek beldenin resimlerini daha cok paylaşalım daha çok teşvikte bulunslım güzelliklerini anlatıp selam ve dua ile .
Ahmet TAŞ Gönderi no: 164136  /
Ahmet TAŞ
Selamun Aleyküm Reis. Öncelikle Allah c.c. kabul etsin umrenizi. Sonrasında size naçizane yöremize ait bazı hediyeler göndermek istiyorum. Eğer birileri benle irtibata geçebilirse içimden gelen naçizane yöresel lezzetlerimizi sizinle paylaşmak istiyorum. Lütfen ulaşsınlar bana...
Yusuf yurttas Gönderi no: 164121  /
Yusuf yurttas
Selamun aleykum reisim Allah im insallah bi gun sizinle tanismayi nasip eder. Reisim ve bu tanismamin nikahimda şahitlik yaparken olmasini canı gonulden istiyorum her yazdigimda soyluyorum insallah gelme sansiniz olur reisim davetiye elinize ulasmistir buyuk ihtimalle bizi kirmayin biz biliyoruz ki siz sizi seven insanlari geri cevirmezsiniz sizi bir adim gene siz bin adim gidersiniz Allah sizi sevdiklerinizi sizi sevenleri korusun Allah yar ve yardimciniz olsun gururumuzsun reis
Şuayip koçhan Gönderi no: 164119  /
Şuayip koçhan
Allah kabul etsin sen her kesimden seviliyorsun ama birde görüşmeme müsade etseler...
nurcanerdogdu Gönderi no: 164092  /
nurcanerdogdu
kur anı kerımde derkı [bana yakın olanlar...demekkı her ınanan yakın degıl namazla bıtmıyor bıtse mevlana nıye dönsun sems ask dıye neden ölsün...yıne derkı onlar sırra erenler..SIR sırra ermek o sırra erdınız mı
cemalakkartal26@hotmail.com Gönderi no: 164085  /
Allah kabul etsin.
ERCAN GÜLER Gönderi no: 164075  /
ERCAN GÜLER
Allah her daim senin gibi kişilikli vatansever kaliteli dürüst ve mazlumlarin yanında zalimlerin karşısında olan örnek kişilikleri başımızdan eksik etmesin.Allah yar ve yardımcı olsun sana benim icin ideol olan Sedat Abi....İyi ki varsın
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız