Duyurular

Arabistan'da Gözlemlediklerim

Kıymetli dostlarım,

Öncelikle bana iletmiş olduğunuz selamları sahibine yani Peygamber Efendimiz’e (S.A.V) ilettiğimi bilmenizi isterim. Hayatımın her döneminde selam götürmemenin büyük bir vebal olduğuna inandım. Şükürler olsun ki kazasız belasız selamlarınızı sahibine ulaştırdım.

Daha önceki paylaşımlarımda Hac’ca ve Umre’ye gitmenin çok kutsal bir şey olduğunu ancak Suudi Krallığı’nın İsrail’e olan teslimiyetinden dolayı bu kutsal ziyaretlerin bir süreliğine acaba durdurulması gerekebilir mi diye düşüncemi yazmıştım.

Ancak göreve yeni gelen kralın istihbarat başkanı da dahil olmak üzere bazı kritik görevlerde ki bürokratları görevden almasıyla Arabistan’da çok kısa sürede büyük değişiklikler yaşanmış. Aslında son 4-5 sene de yavaş yavaş başlayan değişimler son dönemde çok hızlanmış. (Ben gördüklerimi, duyduklarımı sizlerle paylaşmak isterim.)

Türk’lere karşı var olduğunu duyduğumuz, bildiğimiz düşmanca hislerin tamamı ortadan kalkmış. Hatta tam tersine dönmüş. Arabistan’da şu an üç çeşit topluluk yaşıyor. Birincisi Suudi Arabistan vatandaşları, ikincisi Türkler, üçüncüsü ise diğer ülkelerin vatandaşları.

Orada doğup büyüyen Türk’lerle ve yeni gitmiş olan Türk işçiler dahil olmak üzere herkesle birebir sohbet ettim. Mekke ve Medine’nin en lüks mekanları ve en ücra yerlerinin tamamını gezerek gözlemleyebilme imkanım oldu. (İbadetlerimin geri kalan bölümünün tamamını bu yönde incelemelere ayırdım.)

Uhud Dağı’nın eteklerinde ki, Okçular Tepesi’ne giderken Senegalli dilencilere para verince, size 3 çocuğunuz olsun diye dua edip Tayyip Erdoğan diyerek gülümsüyorlar. Yolda Suudi polisi çevirdiğinde ise Türk olduğunuzu söylediğinizde gülümseyerek Tayyip Erdoğan diyor. Ehliyet ve ruhsatı istemekten vazgeçip “yallah hacı” diyerek sizi yolcu ediyorlar.

Bu satırları okuyan bazı art niyetliler yine başlarlar SEDAT PEKER’i AK Parti çıkardı. Onun için onlara çalışıyor demeye. Ancak şükürler olsun ki beni tanıyan bütün herkes duruşumu da bilirler. Gördüğümden ve duyduğumdan hariç hiç kimse bana hiç birşey söylettiremez.

İki ay önce ki bir yazımda Doğu Perinçek ve arkadaşlarıyla farklı Dünya görüşlerine sahip olsak da onlar cesur insanlar. Yargılama boyunca bir kere geri adım atmadılar. Yargılama sürecinde bir kere ödün vermediler demiştim.

Bu açıklamayı şundan dolayı yapıyorum. Beni tanıyan herkes bilir ki ne bir eksik ne bir fazla söylemem. Gördüğüm neyse onu söylerim. Tarih boyunca Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da bu kadar sevgiye sahip olan tek Türk Enver Paşa olmuştur. Hatta bir dönem halkın orada yemin ederken Enver Paşa’nın üzerine yemin ettiği söylenir. (1. Dünya savaşı öncesinde ki dönemi incelediğimde Enver Paşa’ya karşı olan sevgiyi bir çok kaynaktan okumuştum.)

Oradaki halk şu anda aynı oranda ki sevgiyi Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı duymaktadır. Bunun karşılığı olarakta Türk’lere akıl almaz derecede iyi davranıyorlar. Bence bu fırsatı milletçe çok iyi değerlendirmemiz lazım. İsrail’in Arabistan devleti üzerinde ki kalan etkisininde bu yakınlaşmayla rahatlıkla yok edilebileceğini düşünüyorum.

Zaten geçen seçimlere de en yüksek oyu Arabistan’da yaşayan Türkler AK Parti’ye vermişler. (Yanlış hatırlamıyorsam %86,5 oy vermişler.) Yani AK Parti’ye Türkiyedeki en yüksek oy veren ilden daha yüksek bir rakam. Oyun bu kadar yüksek çıkmasının bence tek sebebi Suudi devletinin ve Arap halkının son yıllarda ki Sayın Cumhurbaşkanı’na olan sevgilerinden dolayı Türk’lere göstermiş olduğu özel yakınlıktır.

Kıymetli dostlarım yarın ki paylaşımımda yayınladığım fotoğrafları ve videoyu eleştirenlere bir kaç cevap vermek isterim. Umarım yapacağım açıklamalar bu konu da kafası karışık olan bir kaç arkadaşımızı da ikna etmeye yeterli gelecektir.

Art niyetli bazı şeytanlaşmış insanların sahte hesaplar kullanarak fitne fesat çıkartmanın peşinde olduklarını son günlerde bol miktarda gözlemleyebilme imkanım oldu. Onlara söyleyeceğim tek şey; artık size geçmiş olsun… Yeni gelen inançlı nesil artık sizin istediğiniz gibi saf değil. İnancını sizin gibi şeytanların ve onların etkisi altında kalmış olan saf, temiz ancak etkiye ve yönlendirmeye açık insanların belirlemesine asla izin vermeyecektir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Sedat Peker
Ziyaretçi Defteri
nejatkalaycik@igdas.com.tr Gönderi no: 164388  /
Selamün Aleyküm Rabbim her daim müslümanlarla karşılaştırsın. RABBİM İZİN VERMEDEN KARINCA DAHİ YÜRÜYEMEZ DİLERİM RABBİMDEN SİZİNLE TANIŞMAYI NASİP EDER .ALLAHA EMANET
hakan durmuş Gönderi no: 164262  /
hakan durmuş
Kıymetli reisim yüce RABBİM ümre seyahatinizi kabul eyler inşallah.en derin hürmet muhabbet ve hasret ve özlemlerimi iletirim
hakan durmuş Gönderi no: 164261  /
hakan durmuş
Kıymetli reisim yüce RABBİM ümre seyahatinizi kabul eyler inşallah.en derin hürmet muhabbet ve hasret ve özlemlerimi iletirim
bayburtlu  mustafa Gönderi no: 164065  /
bayburtlu mustafa
sayın reis öncelikle slm eder yüce rabbimizden herzaman başındik canın sağ düşmalar kurkuyla dostlar dualarıyla sana siperolsunlar amin ben bayburtlu mustafadan saygı sevgileri,mle c.v. p beklerim alaha emanet ol heyyyyyy kaco reissssssssssssssssssss
bayburtlu  mustafa Gönderi no: 164064  /
bayburtlu mustafa
sayın reis öncelikle slm eder yüce rabbimizden herzaman başındik canın sağ düşmalar kurkuyla dostlar dualarıyla sana siperolsunlar amin ben bayburtlu mustafadan saygı sevgileri,mle c.v. p beklerim alaha emanet ol heyyyyyy kaco reissssssssssssssssssss
Yavuz şahingöz Gönderi no: 164043  /
Yavuz şahingöz
Allah senden razı olsun reis
halilkocelitmuh@gmail.com Gönderi no: 164037  /
Allah ın selamı üzerine olsun.selam un aleykum abi. Öncelikle kutsal topraklara gittin orada bütün ümmedi muhammed için ve benim ailem için dua edermisin. Babam ve annem çok gitmek istiyorlar ben de götürmek istiyorum.İnşallah senin ve diğerlerinin duasıyla biz de gideriz. Bi de seni dün akşam rüyamda gördüm.Maşallah herkese yardımcı olcun.Rüyamda medet umdum sen geldin ve bana yardımcı olcun. çok şükür bi ihtiyacım yok sadece sen iyi ol yeter Sedat Abi. Alla a emanet ol.
FIRAT Gönderi no: 164036  /
FIRAT
Allah(c.c) Sizden(Reisim)Razi olsun.Onlarada Geçmiş olsun.. Bir Umuttur Yaşamak
ramazan satıcı Gönderi no: 164034  /
ramazan satıcı
Selamun Aleyküm HOŞGELDİN CAN REİSİM hamd olsun kazasız belasız vardın şok şükür Yüce ALLAH yapmış olduğun ümre'yi duaları ibadetlerini dergahında kabul etsin inşallah. Değerli REİSİM Yüce ALLAH şahidim olsun Kabe muazzam görüntülerini defalarca izledim her izlediğimde kendimle senden dolayı gurur duydum Yüce ALLAH seni evela çoluk çocuğunun sonra biz kardeşlerinin başında eksik etmesin inşallah. REİSİM Yüce ALLAH'ın eli her daim sırtında olsun şefahati senin ve çoluk çocuğunun üzerinde olsun her daim yar yardımcın olsun inşallah. Değerli ellerinden hürmetle öperim her daim Yüce ALLAH'a emanet ol ''BİR UMUTTUR YAŞAMAK'' DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR CAN REİSİM
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız