Duyurular

3 Mayıs Türkçülük Günü

Kıymetli Dostlarım,

Öncelikle sizden helallik almak isterim. Sizler bu satırları okuduğunuz saatlerde ben Umre vazifemi yerine getirmek için yola çıkmış olacağım. Bir sebeple bana hakkınız geçtiyse lütfen hakkınızı helal edin. Eğer benim bir hakkım var ise hakkım sizlere helal olsun.

Kıymetli Dostlarım, bugün “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”… Bu vesile ile “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”nüzü tüm kalbimle kutluyorum. Bu günün “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olduğu hiç kimse tarafından doğru dürüst bilinmediği zamanlarda kendi kendime bir söz vermiştim. Bütün gençliğimizin bu günün anlamını öğrenmelerini sağlayacaktım.

Bazı dönemlerde tüm gazetelere yarımşar sayfa ilanlar vererek, bazı zamanlarda ise gezici seyyar reklam araçlarını kiralayarak ve sosyal medya duyurularıyla bunu sağlamaya çalışmaktayım.

Umre ziyaretimi özellikle “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”ne denk getirmek istedim. Sebebi ise Türkçülüğün, sanki din karşıtı bir akımmış gibi algılanmasını hiç değilse birazda olsa ortadan kaldırabilmek içindir.

Kıymetli Dostlarım, 3 MAYIS gününün nasıl “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olduğunu kısada olsa size anlatmak isterim. NİHAL ATSIZ hoca dönemin Başbakan’ı, Şükrü Saraçoğlu’na hitaben (1 Mart 1944 tarihinde yayınlanan Orhun mecmuasında) yazmış olduğu açık mektupla ülkede ciddi bir gündem oluşturmuş, hemen akabinde yine Orhun dergisinde 1 Nisan 1944’ te ikinci açık mektubunu yayınlayarak, bu gündemi devam ettirmiştir.

NİHAL ATSIZ hocanın yazmış olduğu bu iki açık mektubun konusu dönemin Milli Eğitim Bakan’ı Hasan Ali Yücel’in en önemli bakanlık olan Milli Eğitim Bakanlığı’nda Sebahattin Ali gibi meşhur koministleri görevlendirerek, ülkenin geleceğini dinamitlediği üzerineydi. Ayrıca Bakan’ın gizli gizli komünist örgütlenmeyi sağladığını belirterek, bu Bakan’ın ve Sebahattin Ali gibi bütün komünistlerin Milli Eğitim Bakanlığı’ndan uzaklaştırılması gerektiğini detaylıca belirtmiştir(Ancak bu Bakan görevden alınmadığı gibi aynı Bakan tarafından NİHAL ATSIZ hocanın hususi Boğaziçi Lisesi’nde ki öğretmenlik görevine son verilmiştir.).

Aynı Bakan Sebahattin Ali’ye baskı yaparak, NİHAL ATSIZ Hoca ile ilgili hakaret davası açmasını da sağlamıştır. Sebahattin Ali, savcıya verdiği ifadesinde samimi bir şekilde davayı açmayı düşünmediğini, ancak Bakan Bey’in ısrarı yüzünden bu davayı açtığını söylemiştir.

Davanın ikinci celsesi, 3 MAYIS 1944’ te görülürken, Milliyetçi ve Muhafazakar gençler mahkeme salonunun önünde (çok fazla kişinin katılımıyla) NİHAL ATSIZ hocaya destek için gösteri yapmışlardır. Bu gösterilerde en çok atılan sloganlar; Dinsizler Moskova’ya, kahrolsun komünistler ve ALLAH’sız komünistler olmuştur.

Kıymetli Dostlarım, o günkü coşkulu kalabalığın oraya toplanıp, bu tavrı göstermelerinden dolayı bundan sonra 3 MAYIS’ın “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olarak kutlanması oradaki abiler tarafından benimsenmiş ve bu dönem dönem devam etmiştir.

Ancak daha sonraki dönemlerde ki bazı sinsi eller tarafından TÜRKÇÜLÜK, sanki din karşıtı bir yapıymış gibi lanse edilmeye başlanmıştır. Bu oyun bütün Ülkücü hareketi ele geçirmeden önce şükürler olsun ki bozulmuştur. Ülkücü camiadan uzaklaştıktan sonra lokal bir halde varlıklarını devam ettirmeye çalışsalarda etkilerini her dönem daha çok kaybetmişlerdir.

Tabi ki bu tehlikeli oyunun bozulmasında ki en büyük etken bilge lider Cennetmekan ALPARSLAN TÜRKEŞ olmuştur. “TÜRKLÜK BEDENİMİZ,İSLAMİYET RUHUMUZDUR.” diyerek, son noktayı koymuş,bu tehlikeli akımın Ülkücü hareketi ele geçirmesine engel olmuştur.

Üzülerek görülmektedir ki MHP’nin içinde ki bazı üst yöneticiler bu eski sinsi planı uygulamaya koymak için çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak unuttukları tek şey bunu geçmişte abilerinin başaramadığı gibi bu tarihte de kendilerinin başarmalarının mümkün olamayacağıdır. İşte bu sebeple Umre ziyaretimi 3 MAYIS gününe aldım(Benim için sembolik bir anlamı olsun diye.). Bilge lider Cennetmekan BAŞBUĞ’un; “TÜRKLÜK BEDENİMİZ,İSLAMİYET RUHUMUZDUR.” öğretisinin halen daha bize rehber olduğunu dosta, düşmana göstermek içindir.

Bundan 15 sene önce gazetelere yarımşar sayfa haber vererek, 3 MAYIS’ın “TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” olduğu nu insanlara öğretmeye çalışırken, bugünün anlamına dair o tarihlerde bir satır bile açıklama yapmayan MHP’nin üst yönetiminde ki Şefkat Çetin ve avaneleri,7 Haziran seçim beyannamelerinin açıklanma tarihi olarak, “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”nü seçerek, bence bırakın topluma mesaj vermeyi, sadece kendilerini komik duruma düşürmekteler.

O tarihlerde (15 sene önce) “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” ile ilgili neden etkinlik yapmadıklarını sorduğumda, partinin içindeki üst düzey bir arkadaşımız Milli Güvenlik Kurulu yeni kararlar aldı. “TÜRKÇÜLÜK konusunda çalışma yapılmasıda suç statüsüne alındı.” Sözünü bana ilettiğinde geçmişte NİHAL ATSIZ hocaların, BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’lerin 1944’ te yaşadıklarından daha fazla bize ne yapabilirler. Korkarak, hiçbir şey yapamayız. Hem eklenen o maddeyi bende biliyorum. Gönlünüz rahat olsun. Hiç kimse bir şey yapamaz bu ülkenin adı TÜRKİYE diyerek, “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” çalışmalarıma var gücümle devam etmiştim.

Şu an baktığımızda terör sorunundan dolayı milletimizin içinde oluşan psikolojik etkiyi siyaseten oya çevirmek için seçim beyannamesini “3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ”nde açıklamayı planlayanlar şunu asla unutmasınlar; Bütün bu yaşanılanları YÜCE ALLAH görüyor ve tabiki TÜRK milleti de görüyor. Bizlerde hep beraber bekleyip, bu seçiminde sonucunu göreceğiz.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Sedat Peker
Ziyaretçi Defteri
İSA ÖZTÜRK Gönderi no: 163966  /
İSA ÖZTÜRK
slm reis allah kabul etsin kutsal toprakları umarım bizde görururuz. abi siz degerli büyümüzden küçük bir ricam olacak .e-mail adresinden bana geri donuş yparsanız çok m.olurum izmirden slmlar.isa
Ersin yildirimcakar Gönderi no: 163914  /
Ersin yildirimcakar
Reis ben vanliyim istanbul da yasiyorum .sizinle irtibata gecmek istiyorum. İnsaallah kabul buyurursunuz.
Koray Ak. Gönderi no: 163873  /
Koray Ak.
Hakkım varsa helal olsun REİS.ALLAH yolunu açık etsin BİR UMUTTU HER ZAMAN YAŞAMAKKKKK.
veysel bicer Gönderi no: 163866  /
veysel bicer
Selamın Aleyküm Abi (REİS) Hakkım varsa sizin üzerinizde hakkım helal olsun siz zaten helal etmişsiniz cenabım allahım hayırla gidip gelmek nasip eylesin..Şu gençler e okadar güzel örnekler oldunuzki size bu gençler cok cok güzel örnekler oluyor.selam ve saygılarımla.ALUCRALI veysel BİÇER
hzrtpc@outlook.com Gönderi no: 163856  /
SELAMUN ALEYKÜM CANIM REİS'İM ... ÖNCELİKLE ŞU AN İTİBARI İLE BULUNMUŞ OLDUĞUNUZ KUTSAL TOPRAKLARDA Kİ TÜRK - İSLAM ALEMİNİN VAZİFESİ OLAN KUTSAL TOPRAKLARI ZİYARETİNİZİN ALLAH(C.C) KATINDA KABUL GÖRÜLMESİNİ YÜCE MEVLAMDAN NİYAZ EDERİM ... BİR ÇOK TÜRK GENÇ'İNİN İDOLÜ OLDUĞUNUZ GİBİ BENİMDE İDOLÜM , TÜM DAVRANIŞLARIYLA ÖRNEK ALDIĞIM , HER HAREKETİNE SAYGI DUYDUĞUM , MİLYONDA BİR GELEN NACİZADE İNDANLARDAN BİRİSİ SİZSİNİZ CANIM REİS'İM ... BU SATIRLARI ŞAHSINIZA MEMLEKETİNİZ RİZE'DEN YAZIYORUM SAYIN ; GÜZEL İNSAN ... DUA'LARIMIZ HER AN SİZİNLE BİRLİKTE OLACAKTIR ... SİZİ EN GÜZEL ŞARKILAR BİLE İFADE EDEMİYOR REİS'İM ... ALLAH AZZE VE CELLE DAHA İYİ BİLİYOR DOSTLARINIZLA BULUŞMA NOKTALARINIZA ŞAHSIMINDA BULUNMASINI ... BUNDAN ONUR VE ŞEREF DUYARIM ANCAK ŞARTLAR BUNA ELVERMİYOR NE YAZIK Kİ ... AMA SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ '' BİR UMUTTUR YAŞAMAK '' CANIM REİS'İM ... UMUDUMU KESMEYECEĞİM ... SİZİ GÖZLERİMİN ÖNÜNDE GÖRDÜĞÜM GÜN BENİM İÇİN EN AYDIN GÜNLERDEN BİRİSİ OLACAKTIR REİS'İM ... ALLAH'IMA EMANETSİNİZ , SAĞLICAKLA KALINIZ . BİR UMUTTUR YAŞAMAK .
ÜMİT BAŞAR Gönderi no: 163850  /
ÜMİT BAŞAR
Yüce ALLAH şimdiden kabul eylesin mevlam haccı da nasip eylesin abi
Kazan mehmet Gönderi no: 163846  /
Kazan mehmet
Allah Kabul etsin Reis,hakkim her zaman sana Hella olsun Sende hakkini Hellal et .Ben dahil cok insan sana hayatini onurunu borcludur .. Sen güclünün degil hep haklinin yaninda oldun Sonsuz saYgilar ... Mehmet
Burak Çolak Gönderi no: 163833  /
Burak Çolak
(Bir Umuttur Yaşamak)
windows7ve9@hotmail.com Gönderi no: 163824  /
sedat peker türk dizileri hakkında ne düşünüyor acaba zinayı basitlşetiren diziler çoğalıyo bu türkiyede ahlaksız nesil yetiştirmeyi istiyenlerin oyunu reis bunlar hakkında ne düşünüyor ?
gökan.gurses@hotmail.com Gönderi no: 163822  /
allah kabuletsın abi yüce allahımın butun guzelıklerı senınle olsun dileklerimle saygıdeğer abi allahım senınle olsun ..
mennann_polat@hotmail.com Gönderi no: 163811  /
değerli abim. allah kabul etsin .
enes kökden Gönderi no: 163804  /
enes kökden
reis hakkım sana herzaman helal olsun senin gibi adam yok dünya kahbelerle doluyken sen bize o kahbelerin içinde delikanlı kalıp delikanlı ölmeyi öğretiyorsun allah senden bin kere razı olsun hayırlısıyla git hayırlısıyla gel inşallah allah her zaman yanında olsun orda sana yardımcı olsun insallah
bestamir sertkaya Gönderi no: 163800  /
bestamir sertkaya
Hakkın ve haklının Yanında olan reisimyolunuz acıkolsun BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız