Duyurular

Reis’imiz Sayın SEDAT PEKER’in Maltepe Üniversitesi öğrencileriyle yaptığı özel röportaj

1- Sedat Peker'in kimseler tarafından görülmeyen bir özelliği var mı? Varsa nedir?

Bu sorunuzun cevabının bazı okuyucular tarafından abartılı bulunabileceğini düşündüğüm için sadece şahsımda kalmasını tercih ederim.

2- Sedat Peker'i en çok kızdıran şey nedir? İnsanoğlu bazen öfke kontrolü yapmakta güçlük çeker. Sizi de bu noktaya getirebilecek en büyük hassasiyetiniz nedir?

Beni bu Dünya’da öfkelendiren maalesef ki birçok şey var. Bunların başında güçsüzlere, çocuklara kötü davranmak, yalan söylemek, adaletsiz olmak ve ihanet etmek gibi şeytani nitelik taşıyan, kalitesiz davranışlar beni çok kızdırır. Bu tip davranışların hangisi gözümün önünde cereyan ederse öfke kontrolü yapma konusunda başarılı olacağım söylenemez.

3- Ulaşılması çok zor biriyle (vefat etmiş bir kişi de dahil) tanışıp, sohbet etme olanağınız olsaydı, bu kişi kim olurdu? Ondan neler öğrenmek isterdiniz?

Peygamber (s.a.v) Efendimiz’le sohbet etmek, o şerefe nail olmak isterdim. Hiçbir askeri eğitime sahip olmamasına rağmen o orduları nasıl kurduğunu, savaşları nasıl yönettiğini öğrenmek isterdim. Hiçbir diplomasi eğitimi olmadığı halde tüm çevre kabilelerle daha sonra da ülkelerle o usta diplomasiyi nasıl yönetebildiğini öğrenebilmek isterdim ve bunun gibi daha birçok şeyi sorabilmek isterdim.Bence okuma-yazma bilmeden ordular kurabilmesi diplomasi yürüterek, tüm Ortadoğu’yu çok kısa sürede kontrol altına alabilmesi bence kesinlikle öğrenmeye değer şeylerdir.

4- Çocukluğunuzdan beri seçmek istediğiniz bir meslek var mıydı? Yoksa tam olarak olmak istediğiniz yerde misiniz?

Bizim yaş grubumuzdaki milliyetçi duygusu olan çocuklar Sadettin Tantan’dan etkilendikleri için polis olmak isterdi. Elinde thompson silahıyla kadın, uyuşturucu satılan,kumar oynanan yerleri basması bize cazip gelirdi. Ancak Aydın Doğan tarafından canlı yayında televizyonda fırçalandıktan sonra içimde çocukluk hayalimde ölmüştü. Dediğim gibi sadece bu sebeple polis olmak hayalim vardı.

5- Gittiğiniz her yerde yoğun bir ilgi görüyorsunuz. Bu ilgi sizi yormuyor mu?

Gittiğim her yerde yoğun bir şekilde ilgi görmemi ben ilahi adalet olarak değerlendiriyorum. 25 sene boyunca gücü elinde tutan aileler ve güç yapıları benimle ilgili yaptırmadıkları kötü haber, söylemedikleri kötü söz kalmadı. Ancak neticeye baktığınız zaman başarıya ulaşamadıklarını görüyoruz. İşte bu sebeple gördüğüm ilginin bırakın beni yormasını daha dinç ve daha enerjik olmamı sağlıyor.

6- Bu kadar büyük bir hayran kitleniz varken, sizi tanıdığım kadarıyla siyasete girmek istemiyorsunuz. Bunun en önemli nedeni nedir? Siyaset olmadığına göre geleceğe yönelik bir planınız var mı?

Dünyanın en lüks milli parkının içinede koysanız, kafesini , altın parmaklıklardan da yapsanız bir Bozkurt’un mutlu olabilmesi asla mümkün değildir. Eğer siyasete girersem, hayallerimin normalleşeceğine inanıyorum. Bu da beni mutsuz edecektir. Geleceğe yönelik planım TÜRK- İSLAM davasına dünya coğrafyasının her karışında hizmet etmektir.

7- Uzun bir aradan sonra cezaevinden çıktıktan sonra gündemden uzak kalmış gibi hissettiniz mi? Yeniden uyum sağlamakta zorluk çektiniz mi?

Takdir edersiniz ki 10 sene boyunca 10 metrekarelik bir oda da yaşamak çok zor bir durum. Ancak dünyadaki ve ülkemizde ki gündemden kopmamak için aylık 30 adete yakın dergi takip ediyordum(Spor,kültür, sanat, sağlık, kadın, gençlik, çocuk, politik, dini ve milli dergiler gibi). Ayrıca da günlük çıkan gazetelerin [En marjinallerininde dahil olduğu] tamamını okuyordum. Tv izleme imkanım da olduğu için gündemin pek gerisinde kaldığım söylenemez. Basına pek yansımayan konular ile ilgilide internetten yazılan makaleleri getittirerek okuyor, o konulara da bu şekilde hakim olabiliyordum. Bu sebeple tahliye olduktan sonra gündeme uyum sağlama konusunda sıkıntı çektiğimi söyleyemem.

8- Ailenizden ve sevdiklerinizden uzak kalmış olmanıza rağmen görüyoruz ki psikolojik ve bedensel olarak gayet sağlıklısınız. Sizi bu sürede dimdik ayakta tutan neydi?

Bir gün cezaevi savcısı ve müdürü koğuşuma ziyarete gelmişlerdi. Bana şu soruyu sordular. “Sedat Bey sizi kameralardan seyrederken biz ve arkadaşlarımız yoruluyoruz. ALLAH aşkına siz devamlı bir şeylerle uğraşıyorsunuz. Hiç yorulmuyor musunuz?” demişlerdi.

Bende kendilerine sihirli üçlümden bahsetmiştim. Yaptığım sporla bedenimi , okuduğum gazete,dergi ve kitaplarla beynimi geliştirdiğimi, ettiğim dualar ve yaptığım ibadetlerlede ruhumu zenginleştirdiğimi anlatmıştım. Bunlardan bir tanesinin eksik kalması bir insanın cezaevi sürecinde sıkıntı yaşamasını, hatta argo tabiri ile maçı kaybederek, hayattan kopmasını sebep olacağını söylemiştim. İşte bu sebeple kameralardan bakıldığında devamlı hareket halinde olduğumu gördüklerini anlatmıştım.

9- Size göre hayatınız boyunca kendinize yaptığınız en büyük yatırım nedir (Gerek maddi, gerek manevi, gerek kültür vs)?

Yaşadığım en zor anlarda çevremizdeki ortamlarda bütün herkes hayatın kötü şartlarına olumsuzluklarına teslim olmayı seçerken, ben isyan noktasına asla sapmadan ancak asla da teslim olmadan önce karnımı doyurmaktan ziyade, onurumu besledim yani direndim. Çünkü şunu biliyordum ki bu dünyada ben onu terk etmeden beni terk etmeyecek tek şey sahip olduğum onurumdu ve onurumu terk etmemek için irademi çocukluğumdan bu yana çelik gibi sertleştirdim. Galiba bu dünyada benim kendime yaptığım en büyük yatırımım budur.

10- Şöyle bir bakıldığında film gibi bir hayatınız var ve bence oldukça heyecanlı. Hiç böyle bir film teklifi aldınız mı? Veya bir yönetmen olsaydınız nasıl bir film çekmek isterdiniz?

Belki size abartı gelecektir ancak inanamayacağınız kadar çok sayıda hayatımdan esinlenerek, film yapılması yönünde teklif aldım. sinema-televizyonculuk bölümü okurken, üniversite 1’e gittiği dönemde bana mektup yazarak, hayatımı film yapmak istediğini söyleyen bir arkadaşımız vardı. Cezaevinde yattığım dönem boyuca mektup yazmayı bu kardeşimiz hiçbir zaman bırakmadı. Bende tahliye olduktan sonra yönetmenliğini yaptığı 3. filminin galasına gittim. Tabi 10 senede dünya çok değişti. Bu arkadaşımız okulunu bitirdi evlendi askerliğini yaptı çocuk sahibi oldu şu anda da başarılı bir yönetmen oldu. Bu arkadaşa o tarihlerde sözüm olduğu için böyle bir şey düşünüldüğünde sadece kendisine bu imkanı tanıyacağım.

NOT: 16 Nisan Perşembe günü saat 20:30'da Beykoz'da Yuşa Hazretleri'nin Türbesi'nde Kutlu Doğum Haftası ile ilgili ziyaret ve dua organizasyonu düzenleyeceğiz.

Gelmek isteyen tüm dostlarımız REİSİMİZ SAYIN SEDAT PEKER'in davetlisidir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
emin6612@hotmail.com Gönderi no: 164281  /
Sayin reisim Allah kabul etsin dunyada kotulukler hakim olsaydi firunlar olmezdi firunlar kalmadi ama fireunluk yapanlar var Rabim hepimizi korusun yardimcimiz olsun sabret reis buyuk dava insanlari hep zorluklarla yasamis ve yasamaya alismislardir saygilarimla yasayalim gorelim ne eyler
ramazan satıcı Gönderi no: 162954  /
ramazan satıcı
Yüce ALLAH inşallah cennete MERYEM annam AHMET amcam ve CELAL abimle RESULÜ- EKREM'E komşu eder inşallah. Değerli REİSİM
BİLAL BİLEN Gönderi no: 162950  /
BİLAL BİLEN
Muhterem Sedat PEKER Bey, ERBAKAN VAKFI Gençlik Kolları - İstanbul İl İcra Kurulu Üyesi arkadaşlarımız ile şahsınıza bir nezaket ziyareti gerçekleştirmek istemekteyiz. Uygun gördüğünüz zaman diliminde buluşmak dileğiyle, sevgi , saygı ve en derin muhabbetlerimizle. Bilal BİLEN Erbakan Vakfı Gençlik Teşkilatı İstanbul İl Başkan Yardımcısı
Erdal KARA Gönderi no: 162943  /
Erdal KARA
Reisim Ben Ankara'dan Erdal Sizi Her Zaman Yürekten Takip Edip Seviyoruz Ben Yetiştirme Yurdundaydım Sizin Bir Mektubunuzda Bende Var Fotomuzda Var İnşallah Bütün Dualarım Her Zaman Seninle Nişanım Var 26 Nisanda Ankarada Biliyorum Çok Yogun Ve Hastasın Ama Senin Çelengine Bayılıyorum Her Zaman Çiçeginle Bir Fotoğraf Çekilmek İstemişimdir Nişanlımın Ailesi Türk İslam Davasına İnanıp Güvenen İnsanlar Senden Sadece Bir Abi Bir Baba Olarak Senin Güzel Bir Çelengine İhtiyacım Var Eyer Gönderirseniz Çok Teşekkür Ederim Yüce ALLAH'ıma Emanet Ol
CEM GÜROĞLU Gönderi no: 162941  /
CEM GÜROĞLU
Reisim Allah'ın selamı hepimizin üzerine olsun perşembe günü gerçekleştiriceğiniz H.Z. Yuşa türbesinde ki ziyaretinizde sizi yakından görmek istiyor halinizi hatrınızı sormak istiyorum bu mümkünmüdür acaba. SAYGILARIMLA.
Samet YÜCE Gönderi no: 162938  /
Samet YÜCE
Cenab'ı Mevlam Size Sağlıklı Uzun Bir Ömür Versin Kıymetli Reisim, Başımızdan Eksik Etmesin, Hasret Ve Saygı İle Ellerinizden Öper Sizi Kıymetli Ailenizi Emanetleri Asla Kaybolmayan Yüceler Yücesi ALLAH'a Emanet Ederim ...
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız