Duyurular

İşkencecime Ev Aldım

Kıymetli dostlarım,

Mübarek Cumanızı kutluyor,bu kutsal günün var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce ALLAH'tan diliyorum.

Bazı arkadaşlarımız, benim için “Değişti, inandığı davası ile ilgili verdiği sözden döndü.” gibi bazı e-postalar yazmış. Bu arkadaşlara daha iyi fikir sahibi olabilmeleri için müsadenizle hayatımdan birkaç kesit anlatmak isterim. Sonrasında ise takdiri yine sizlere bırakırım.

Hayatımda ki gördüğüm en büyük işkencelerden birini 1993-1994 yıllarında Sivaslı Bünyamin isminde özel harekattan, ağır suçlar biriminin sorguculuğuna tayin olmuş bir polis memurundan görmüştüm.

Kendisi milliyetçi duyguları yüksek ancak dağlarda çok uzun süre kaldığı içinde psikolojisi çok yorulmuş bir görevliydi. O dönemki amirlerin ve müdürlerin bazılarıyla yaşadığım sorunlar yüzünden, onların etkisiyle bana çok ağır derece de değer yargıları olmayan işkenceler yapmıştı.

Daha sonra ki günlerde ortak dostumuz olan Atilla Yıldırım vasıtasıyla bana haber yollayarak, “Bizler uzun senelerdir Güneydoğu’da olduğumuz için Reis’i tanımıyorduk. Filanca amirlerin, müdürlerin etkisiyle ona haksızlık yaptık. Bize hakkını helal etsin.” diye bana haber yolladığında Milliyetçi olduğu ve kullanıldığını kabul ettiği için hakkımı helal etmiş, tanışma isteğini de kabul etmiştim.

Yüz yüze ikinci görüşmemizde kendisine harcamalarına dikkat etmesini çünkü bir çocuğu olduğunu, devlet memuru olduğu için başına bir şey gelirse evi olmadığından sıkıntı yaşayabileceğini söylemiştim. Ancak bu cümlenin hemen akabinde de artık ben varım, bir aksilik olursa da düşünmene gerek yok demiştim.

Kıymetli dostlarım, bu konuşmayı yaptıktan 15 gün sonra Sivaslı Bünyamin’in ailesi ile beraber tatil için memleketine giderken, Yozgat’ta trafik kazası yaptığını öğrenmiştim. Kendisi vefat etmiş, kızı ve eşi ise yaralanmıştı.

Bir anda insani hislerimle bana işkence yaptığı anlar gözümün önüne geldi. Diğer taraftan ise kendisi ile 15 gün önceki yaptığım baş başa görüşmede ki söylediğim söz “ Başına bir şey gelirse artık ben varım, merak etme.” Arkadaşlara hemen hazırlanmalarını söyleyerek yola çıktım. Yozgat’ta ki tanıdıklarımı da arayarak, rahmetlinin kızı ve eşinin sağlık problemleriyle ilgilenmelerini istedim.

Oraya vardıktan sonra rahmetlinin eşini ve çocuğunu ambulans tutarak, İstanbul’a daha büyük bir hastaneye gönderirken, rahmetliyi de memleketi olan Sivas’ta toprağa verdik. Anadolu adetlerinde mevtanın en yakınları toprağa verilmeden önce gece boyunca başında beklerler. Bünyamin arkadaşın başında sabaha kadar ise verdiğim söze sadık kalarak, ben bekledim.

İstanbul’a döndüğümüzde tekrardan hastanede eşini ve çocuğunu ziyaret ettim ve kendilerine daire almak istediğimi belirttim. Onlarda bu düşüncemi çok mutlu olarak kabul ettiler.

O yaşlarda hazır paramız olmadığı için yakınım olan Hacı Fikret’in babası, Hacı Ramis’ten minibüs yolunun kenarında, memur maaşıyla alınması mümkün olmayan bir daireyi ,borca satın alarak ,tapusunu rahmetli Sivaslı Bünyamin’in eşine teslim ettim.

Kıymetli dostlarım, hayatımın en sert işkencelerinden bir tanesini bana yapan bir insan için, hiç kimsenin duymadığı bir anda verdiğim söz üzerine bu kadar sorumlulukların altına girdim.

Takdir edersiniz ki 16 yaşındayken, hem ruhen hem bedenen kendisini inanmış olduğu TÜRK-İSLAM davasına vakfetmiş yani teslim etmiş olan şahsımın, Yüce ALLAH’a vermiş olduğu sözden dönmesi mümkün değildir. Dünyalar yıkılsa, dünyalar yeniden yapılsa yine de bu mümkün değildir.

Sekiz ay evvel kızım doğduğu zaman, eşim rahmetli annemin ismini ikinci isim olarak, kızıma vermemizi teklif ettiğinde kendisine teşekkür ederek, hayır olmaz dedim. Çünkü 25 sene önce evlerinde kahvaltı yaparken, akrabam olan Hacı Fikret’in eşi Filiz’e bir gün kızım olursa onun ismini Filiz koyacağım dediğimi söyleyerek, kızımın ikinci ismini Filiz koydum. Bunu Filiz kardeşim duyduğunda o bile şaşırmış ancak sen her zaman olduğu gibi verdiğin sözü unutmaz, tutarsın demişti.

Kıymetli dostlarım, ben kullara verdiğim sözü yukarda ki örneklerde anlatmış olduğum olağanüstü şartlarda bile unutmazken, takdir edersiniz ki YÜCE ALLAH’a vermiş olduğum sözü dünya yıkılsa bile unutmam.

Bazı genç arkadaşlarımı etkileyerek, başkanlık sistemi gelirse ülke eyaletlere bölünürmüş diyorlar. Bu sayede de o genç kardeşlerimizin hisleri ile oynuyorlar.

ALLAH aşkına eğer öyleyse neden hdp ’liler ve pkk’ lılar biz ölsekte, kalsakta başkanlık sisteminin gelmesine direneceğiz, diye feryat etmektedirler.

Kıymetli dostlarım, başkanlık sistemi geldiği zaman eğer yeteneğin varsa sen çok çalış, sen başkan ol. Belki ben kendimi geliştireceğim, halka kendimi anlatacağım, halkı ikna edeceğim. Belki ben başkan olacağım. Ancak her seferinde söylediğim gibi emperyalist güçlerin oyuncağı haline gelmemize sebep olan koalisyonlardan kurtulacağız.

Her zaman söylüyorum; rehberi akıl olmayan hiçbir mücadele, bırakın Nizam-ı Alem Ülküsü İla-y’ı Kelimetullah davasını gerçekleştirmeyi, bir adım bile yol katedemez.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
cocosnuss@hotmail.de Gönderi no: 181155  /
bir umuttur yaşamak
Enesbekar1@gmail.com Gönderi no: 180842  /
Allahım abime uzun ömürler verir inşallah.
Esra yildiz Gönderi no: 180003  /
Esra yildiz
Sizinle gorusmek istiyorum lutfen sesimi duyun bana yardim edin
sefa simsek Gönderi no: 176223  /
sefa simsek
İnş. Yakin zamanda görüşürüz.
İlker. topal@aol.com Gönderi no: 172184  /
O rahmetli benim dayımdı
Metin Ugursu Gönderi no: 171372  /
Metin Ugursu
Reisim kısacası devletin çocuğuyum yurtta büyüdüm. Çok şükür kimseye muhtaç olmadan evlendim duzenimi kurdum ama bir tefeci belasına düştüm işin içinden çıkamıyorum belki bir yol gösterirsin abi ömür boyu dua ederim. Allah'a emanet ol
Özgür efe Gönderi no: 171282  /
Özgür efe
Reisssss !
Loredana Beretta Gönderi no: 166612  /
Loredana Beretta
Ben Loredana Beretta ilgileniyor nazik üzerinden e-posta bana ulaşın eğer acilen% 3 faiz oranı ile Uluslararası Ülkelerine kredilerin farklı tür işlemek özel bir kredi borç veren duyuyorum: [email protected] Slogan: Sizin mutluluğunuz bizim memnuniyetidir Bizim sloganı ile canlı Biz Yardımcı Olabilirsiniz
erkan bay Gönderi no: 163000  /
erkan bay
Yardımına ihtiyacım var abi.
antmax@hotmail.com.tr Gönderi no: 162243  /
Allah herkese senin gibi Dost ve senin gibi Şerefli Düşman nasip eylesin.
Tahsin Keskin Gönderi no: 162238  /
Tahsin Keskin
Selamunaleyküm Kıymetli Büyüğüm, Hayırlı Bir Gün Geçirmeniz Dileklerimle Saygı İle Selam Eder Hasretle Ellerinizden Öperim, Sizi Ve Kıymetli Ailenizi Emanetleri Asla Kaybolmayan Yüceler Yücesi ALLAH'a Emanet Ediyorum
Berat Kazal Gönderi no: 162193  /
Berat Kazal
Allah yar ve yardımcın, yolun her zaman açık olsun. Çok hakkın yendi ama asla boynunu yere eğmedin. Türkiye'mizde ve ülkemizin gençleri üzerinde çok büyük hakkın, emeğin var.
aslı Gönderi no: 162107  /
aslı
sedat bey merhaba ben ist tıp fak görevliyim siziyaklasık 10-12 sene once caglayan florance nightingale hospitalde annenizin rahatsızlıgında tanımıstım beni hatırlamayabilirsiniz seneler gecti. sedat bey esimbiriskurdu işanti slip kaydırmaz zemin tum kamu ve ozel kurulusların yaptırması zorunlu hale geliyor iş guvenliği yasasına göre yere surulen bir madde ile ıslak sabunlu zeminde bile kayma olmuyor bu işi kurması için yaklasık 30 bin tl ye yakın kredi cektim maasımın cogu krediye gidiyor tum yuk benimuzerimde cocugumun kres parasını bile borcla odedim beni yalnıs anlamayın amacım sizden para istemek asla degil sizden ricam esimi cevrenizdeki iş yeri sahiplerine yönlendirip önünüacmanız inanın kucuk bir yavrum olmasa esimden ayrılıp annemle yasayacagım annemin durumu iyi ama ben gururuma yedirip nnemden yardım talep edemiyorum 2 gunden berioglumsadece cukulatalı ekmekyedirebiliyorum baska birsey evimde yokesimden bosanıp anneme sıgınsam basımızda hıc erkek yok babam vefat etti abim de yok akrabalarım uakta cocugum hastalanır veya bana birsey olur yardımkimdenisterimdiye esimden bosanamıyorum gercekten cok caresizim 2500tl maas alıyorum cektiğimkrediler olmasa yine tek basına ayakta durabilirim maalesef böyle bir hata yaptım.o kadar caresizim belkianlattıklarıma inanmayacaksınız aksam sabaha kadar agladım bir ara dalmısımsabah ezanında uyandıgımda sızın adınızla uyandım neden nasıl oldu bilmiyorumsizi seneler once tanıdım ve orda kaldı adınızı ara sıra basında duydum sabah sizin adınızla uyanınca facebooktan adınızı taradım sizi tanımaya calıstım ve bu mektubu yazmaya karar verdim beni yalnıs anlamayın lutfen caresizim yalnızımdestek olacak kimsemyok oglum olmasa belkide canıma kıyacagım sizden eşimeişi konusunda destek istiyorum size referansta verebilirim saygılar
tlgylmz333@hotmail.com Gönderi no: 162082  /
Reisim seni iyiki de tanimisim , Allah sana güç kuvvet versin reisim
mehmetalisezer.cccreisccc@hotmail.com Gönderi no: 162076  /
Selamin aleykum reisim nasilsin Rabbim seni kötülüklerden korusun canım abim sağlığına duaaciyim rabbimtez zamanda sağlık sıhhat versin her daim dualarimdasin canım abim saygılarımla mehmet ali sezer ellerinden öperim bir umuttur yasamak
HASAN CİHAT Gönderi no: 162075  /
HASAN CİHAT
Reis Senn insanlıgına ve davana Canı gönülden katılıyorum Korkmadan Daima hayallerimize Davamıza Ulasana Dek Saglıcakla Esenle Kal Reis BİR UMUTTUR YASAMAK ..
umut göçay Gönderi no: 162060  /
umut göçay
Selamun aleykum Abi bazı ınsanlardan dınledıgım kadarıyla televızyonlarda gordugum kadarıyla dusuncelırımı degıstırmıs durumdaydım sizi dogdum dogalı tanırım severım guzel bı abım Reis imsin senın yazdıgın yazılarla Allah ın izni ile doğruya gidecegime eminim İnanıyorum aydıtlatmalırın abi aydınlattı beni Allah Razi olsun .
alper yılmaz Gönderi no: 162055  /
alper yılmaz
hayırlı cumalar reisim yardımına ihtiyacım var
Samet YÜCE (ADAPAZARI) Gönderi no: 162050  /
Samet YÜCE (ADAPAZARI)
Hayırlı Cumalar Değerli Büyüğüm, Bizler Sizin Ne Kadar Vicdan Sahibi Olduğunuzun Farkında Ve Bilincindeyiz ALLAH Yaptığınız Tüm Hayırları İnşALLAH İzzeti Dergâhında Kabul Eder, Sakarya Depreminde Ve Sonrasında Şahsımın Ve Hemşerilerimin Üzerinde Çok Hakkınız Var Ekmeğinizi Yedik Cenab'ı Mevlam Benden Alsın Size Uzun Sağlıklı Bir Ömür Versin İnşALLAH Başımızdan Sizi Eksik Etmesin, Hasret Ve Saygı İle Ellerinizden Öperim En Kısa Zamanda Görüşmek Dileklerimle ALLAH Sizi Korusun Kollasın Ve Yüceltsin Öz Ağabeyim Kıymetli Reisim ...
Muharrem Öçbe Gönderi no: 162041  /
Muharrem Öçbe
Selamun Aleyküm Hayırlı Cumalar Reisim.
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız