Duyurular

Çanakkale için "Başkanlık Sistemi"

Kıymetli dostlarım,

Bildiğiniz üzere Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl kutlamalarını birkaç gün önce millet olarak haklı bir gururla yaşadık.

Bazı geceler düşünceye daldığım zaman tevazunun vücut bulmuş hali Mehmet Akif Ersoy (r.a.)’un, Ashab-ı Kiram’dan Cennet ile müjdelenen, Bedir savaşına katılmış şehitleri ve gazileri, Çanakkale savaşına katılmış olan ecdadımızla aynı denklikte görmüş olması, beni bir düşünceden bir düşünceye iterdi.

“Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi.” (Çanakkale Şehitlerine Şiirinden)

Sonrasında ise tüm bedenimi bir huzur kaplardı ve Çanakkale harbini baştan sona okuyarak, uykuya dalardım. Bazı gecelerde ise “Safahat”ın seslendirilmiş halini dinleyerek, uykuya dalardım. Ancak her iki şartta da hissettiğim gurur, özgüven, anlatamayacağım kadar yüksek olurdu.

Cennet ile müjdelenmiş olan Peygamber Efendimiz’in Ashab-ı ile denk tutulan ecdadın torunları olmanın müthiş gururunu yaşarken, sinir sistemimin bozulmasına sebep olan bir dönem anımı sizlerle paylaşmak isterim.

Koalisyon hükümeti zamanıydı. Çanakkale şehitliğindeki abidenin bütçesi bittiği için inşaatı maalesef ki tamamlanamıyordu. Bugün gördüğünüz o abide, yarısına kadar çıkmış ve sadece çıplak beton bir haldeydi. Sağolsun, Sayın Uğur Dündar, şehitliğin tamamlanabilmesi için Arena programında kampanya başlattı. Uzun süreler sonra bu kampanya neticesinde şehitlik anıtı ancak tamamlanabilmişti.

Kıymetli dostlarım, bu geçen süre içerisinde yani kampanya boyunca canım çok acımıştı. Böyle şanlı bir ecdadın torunu olacaksınız ancak böyle aciz bir hükümetin ve devletinde vatandaşı olacaksınız. Bu korkunç ikilemin içerisinde epeyce bir süre kalmıştık.

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim TİKA’nın üstün emeği ve devletin, milletin, hükümetin, destekleriyle bugün dünyanın her yerindeki TÜRK-İSLAM eserleri layıkıyla onarılmaktadır (YÜCE ALLAH’a şükürler olsun.).

Kıymetli dostlarım, tekrardan bir seçim arefesindeyiz. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Her ne olursa olsun bir daha koalisyonların bu ülkenin başına bela olmasına müsade etmeyecek olan tek sistemi yani başkanlık sistemini getirmeliyiz.

Olurda tekrardan koalisyon hükümetlerinin eline düşersek, medya patronları, televizyonlarda bakanlarımızı fırçalar, başbakanlarımızı da pijamalarıyla evlerinde ağırlarlar. Bizim başka bir ülkemiz yok. Gidebilecek başka bir yerimiz yok. İşte bu yüzden sadece ama sadece aklımızla karar vermeliyiz. Başkanlık sistemi milletçe bizim sigortamız olacaktır.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Mustafa ASLAN Gönderi no: 177283  /
Mustafa ASLAN
Selamun aleyküm saygıdeğer abim, Yüce Allah başta siz olmak üzere Türk-İslâm Davası'na hizmet eden tüm kardeşlerimizi yüceltsin inşAllah (Amin). Hayırlı geceler diliyorum.
yusuf erdem Gönderi no: 163587  /
yusuf erdem
reisim rabbim sana hayırlı ömürler ihsan etsin. sana nasıl ulaşabilirim.
Samet YÜCE (ADAPAZARI) Gönderi no: 162049  /
Samet YÜCE (ADAPAZARI)
Siz Ne Diyorsanız Bizde Ona Tabiyiz Reisim Cenab'ı Mevlam Sizi Başımızdan Eksik Etmesin ALLAH Sizi Korusun Kollasın Ve Yüceltsin İnşALLAH Hasretle Ellerinizden Öper Sizi Emanetleri Alsa Kaybolmayan Yüce ALLAH'a Emanet Ederim ...
veysel BİÇER Gönderi no: 162002  /
veysel BİÇER
Öncelıkle reis selamın aleykum sayın reisimiz cok güzel bir konuya deyinmiş her zamanki gibi cok güzel düşünceleri bugünde başkanlık sisdemini söylüyor ve canı gonülden dogru söylemiş başkanlık sisdemini canı gönülden desdeyi vermelıyız.Biz ALUCRA DERNEK VE DERNEKLERİ olarak %95 desdekçiz başkanlık sisdemıne reis(abi) bir gün gelecek türkiye çok çok büyüyecek sizin gibi önderlik yapan dürüst insanlarımız olcak sizin sayenizde inşallah..selam ve saygılarımızla .ALUCRALI veysel BİÇER
yocbey@hotmail.com Gönderi no: 161986  /
Selamun Aleyküm Hayırlı Günler Reisim.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız