Duyurular

Muzaffer TEKİN komutan (2. BÖLÜM)

Kıymetli dostlarım,

Cumanızı kutluyor, bu mübarek günün var olan onur ve şerefinizi çoğaltarak, devam ettirmesini YÜCE ALLAH’tan diliyorum.

Dünkü paylaşımımda Muzaffer Tekin komutanla ilgili anılarımı ve düşüncelerimi paylaşmıştım. Müsadenizle bugün de bu değerli dost ile ilgili yazıma devam etmek istiyorum.

2014 yılında tahliye olduğumuz 1 no’lu cezaevine gelmeden önce 4 no’lu cezaevinde kalıyorduk. Orada üst katımızda kimse olmadığı için bahçedeki su giderinin kapağını muşambayla kapatarak, bahçeyi dört- beş santim suyla dolduruyorduk(Her taraf beton olduğu için su o şekilde kalıyordu.. Yaz sıcağında sırt üstü o suya yatarak, biraz rahatlıyordum. 1 no’lu cezaevine geldiğimizde yaz sıcakları başlayınca, arkadaşlarımız tekrardan bahçeye su doldurmak istediler. Ben onlara “Muzaffer ağabeyler üst katta kalıyor, onların böyle bir imkânı yok, sıcaktan bunaldıklarında bizi bahçede o şekilde görürlerse belki bu duruma imrenebilirler, o yüzden bunu yapmayalım.” demiştim.

Kendisinin haberi olmadan ben bu saygıyı Muzaffer ağabeye gösterirken, o da benim haberim olmadan bütün eşyaların altını ben rahatsız olmayayım diye ses çıkarmamaları için süngerle sarıyormuş. YÜCE ALLAH’a sonsuz şükürler olsun ki kalbime bu insani duyguları koyduğu için. Ancak YÜCE ALLAH’a daha çok şükürler olsun ki kalbinde bu insaniyeti taşıyan bir kişiyle cezaevinde altlı üstlü yatmamı nasip ettiği için.

Cezaevinde komşuluk yaptığınız insanlar çok önemlidir. Çünkü aranızda sadece kalitesiz malzemeden yapılmış olan bir duvar var. İzolasyon ise hiç yokmuş gibi… Mesela siz suyu açtığınız zaman borulardan geçen suyun sesi hem yanınızdaki koğuşlarda hem de üst katınızdaki koğuşlarda net bir şekilde duyuluyor. Anlayışsız bir komşunuz olursa zaten cehennem gibi olan cezaevi ortamını çok daha çekilmez bir hale getirebilir.

Ankara Özel Yetkili Başsavcılığı’nın tahkikatında Muzaffer TEKİN’e, danıştay saldırısıyla ilgili dava açılmasına gerek görülmüyor iken, Osman Yıldırım’a yargılama sonunda birkaç tane müebbet hapis verilmişti. Ancak paralel yapının savcısı Zekeriya ÖZ, cezaevine giderek, vereceği ifadeyi Osman Yıldırım’ın kendisine öğretip, “Seni bu müebbet hapis cezalarından kurtarırım ancak şu ifadeyi verirsen.” diyordu.

Bu durum size tanıdık gelmiş olması lazım. Çünkü buna benzer bir teklifi bana da yapmıştı. Bunu sizinle daha önce paylaşmıştım.

Bu ifade ve paralel yapıya ait basın yayın organlarında herkesin kafasını karıştıran bilgi kirliliği haberleri üzerine yeniden yargılama kararı veriliyor. Osman Yıldırım’ın, danıştay saldırısıyla ilgili müebbetleri ortadan kaldırılıp, serbest bıraktırılırken, hakkında daha önce takipsizlik kararı verilen Muzaffer TEKİN’e birkaç tane ağırlaştırılmış müebbet veriliyordu.

Muzaffer TEKİN komutan, paralel yapıyla ilgili doğru tesbiti herkesten önce yapmıştı. Cezaevine girmeden önce ki sohbetlerimizde bu konuya değindiğinde ben ısrar ederek, bunları asla kabullenmiyordum(Demek ki Muzaffer ağabeyin öngörü yeteneği benden çok daha fazlaymış.).

Devlete olan bağlılığını zaafiyete uğratmadan, Ergenekon davası yargılamaları süresince dik durdu. ALLAH için, o komedi yargılamayı yapanlarında kabul edeceği üzere bir kere bile eğilmedi. Hiç kimseden minnet etmelerini istemedi.

Ergenekon davasında hapis kararları açıklandığında koğuşuma geldiğimde yürümeye başladım. Yanımda kalan arkadaş tahliye olduğu için tek başıma kalmaktaydım. Bir taraftan yürürken, bir taraftan da içimden zikir yapıyordum. Hiç unutmam YÜCE ALLAH’a şöyle bir yakarışım olmuştu; “YÜCE ALLAH’ım, sizin hikmetinizden sual olunmaz. Bizler Amentüye, kadere iman etmiş kullarınız. Ancak, ablasını öldüren ve bu suçtan cezaevine giren, çıkarılan af sayesinde 3-5 sene sonra tahliye olup, öldürdüğü ablasının kız çocuğunu randevu evinde satarken yakalanan ve bundan dolayı da tekrar hapis cezası alan bir insanın hiçbir delile dayanmayan, akılla izah edilebilir yönü bulunmayan ifadelerinden dolayı bu kadar kişi mahkum oldu ve bu ifadeleri veren adam da tahliye oldu.Yarabbi, biraz önce söylediğim gibi sizin hikmetinizden sual olunmaz ancak ben beşer aklımla bu yaşananları anlayamıyorum. Eğer sözlerim serzenişe bile girerse beni lütfen affedin.” demiştim.

Bizim beşer aklımızla anlayamadığımız şey tabii ki tüm planların üzerinde YÜCE ALLAH’ında bir planı olduğuydu. AK parti hükümetinin getirdiği referandum, halkımız tarafından kabul edilince bu referandumun getirdiği Anayasa mahkemesine bireysel müracaat hakkı sayesinde özgürlüğümüzü elde ettik.

Ancak YÜCE ALLAH biliyor ya CHP’nin ve MHP’nin milletvekillerinin öngörüleri de doğru çıktı. Ergenekon ve Balyoz sanıklarını haksız yere cezaevine yollayan paralel yapının polisleri de cezaevine girdi (Bu öngörülerini bizleri ziyarete geldiklerinde devamlı söylüyorlardı.).

Benim anlayamadığım bu tesbiti yapacak kadar öngörüsü olanlar acaba paralel yapıyla beraber hareket etmeleri neticesinde sandığa gömüleceklerinin öngörüsünü yapamıyorlar mı?

Bunları söylediğimiz zaman bize AK partiye çalışıyorsunuz diyorlar. ALLAH aşkına AK partinin sizin gibi baş yardımcısı konumunda olan muhalefet partileri varken bizlerin kendileri için çalışmamıza zaten ihtiyaçları yok ki.

Kıymetli dostlarım, bu insan 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda henüz üsteğmen iken savaşın kaderini değiştirecek kahramanlıklar yaptığı için o kahramanlığın yaşandığı tepeye Muzaffer ağabeyin adı verilmiştir. Halen daha o tepenin adı Zafer Tepesi’dir.

Yazımın ilk başında da belirttiğim gibi pankreas kanserinin son evresinden geri dönebilmek, tıbben pek mümkün görünmüyor. Ancak Yüce ALLAH’ın mucizeleri tabiki bitmez. Yukarıda ki satırlarda anlatmış olduğum Muzaffer TEKİN komutan, bence sizlerden dua almayı hak edecek kalitede şerefli bir insandır. Kendisinin sağlığına kavuşabilmesi için dua ederseniz, gerçekten çok sevinirim.

Zaten daha öncede söylediğim gibi kendisinin en büyük şansı Müge abla gibi bir eşi, Özge kardeşim gibi bir kızı olmasıdır. Paralel yapının F tipi cemaat olarak anıldığı en güçlü anlarında bile tüm engellemelerine rağmen hem Müge ablayı hem de Özge kardeşimizi babalarının yanından bir saniye bile ayırmayı başaramamışlardır. Galiba onların unuttuğu, bir dava adamının bu Dünya’daki tek sigortasının ona aşık olan karısının ve kızının olduğu gerçeğidir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
tolga yilmaz Gönderi no: 161434  /
tolga yilmaz
Reisim senin adımlarına gore yaşamaya çalışıyorum ,Allah seni başımızdan eksik etmesin
Burak Erkuloglu Gönderi no: 161362  /
Burak Erkuloglu
Allah rizasi icin , rabbim dogrulari bilendir , Muzaffer komutanimiz gercekten haketmişse bu dünyada ona iyilik güzellik ve sıhhat versin , Muzaffer komutan eğer gerçekten haketmişse öbür dünyada da ona iyilik güzelik ve sıhhat versin , muzaffer komtanımızı cehennem ateşinden korusun , güzel ailesinede sabır ve hidayet versin ..... Aminnnn ...
süleyman sarı Gönderi no: 161335  /
süleyman sarı
selamun aleyküm başbuğ dostları ben reisimiz cok değerli abimiz sayın sedat pekerin çok büyük hayranıyım istanbul şişlide ikamet ediyorum allah aşkına başbuğ aşkına allah rızası için sedat reisimizi bikere nasıl görebilirim yardımcı olurmusunuz bilerim başbuğ aşkı için allahın selamı uzerinizde olsun abilerim süleyman sarı
Bilgebulut_turker@mynet.com.tr Gönderi no: 161323  /
"Bir Umuttur Yaşamak" artık ağzımızdan çıkan tek onurlu cümle sayende Sedat abim. varlığın o kadar çok insana bir umut ki aslında, Rabbim sana ve tüm sevdiklerine can sağlığı nasip etsin İnşallah. Şu Mübarek Cuma gününde ettiğin tüm dualar kabul olur İnşallah. Yaradan ne kadar ömür biçmiştir bilemeyiz ama seni görmeden ölmeyeceğim abim... Bir piç olup, imparator olmaktansa, Onurlu bir hiç olmayı tercih ederim.
HASAN CAN Gönderi no: 161319  /
HASAN CAN
selamun aleyküm reisim abilerim kardeşlerim hepimizin cuması mübarek olsun inşallah, bugun cuma vaktidir inşallah dularımız kabul olur reis. Senden allah razı olsun hergün uyanır uyanmaz sayfana bakıyorum bugun ne paylaşmıssın diye Reis yakın tariihimizle ilgili çok şey paylaşıyorsun ilgiyle merakla yazacağın yazıları bekliyorum.Allahım sana güç kuvvet versin seni bu yüce TÜRK milletinin başından eksik etmesin. saygılarımla
BURAK OĞUZ Gönderi no: 161317  /
BURAK OĞUZ
SELAMÜN ALEYKÜM , MUHTEREM REİSİM ! DERVİŞ'İN YÜREĞİNDEKİ AŞK , DÜNYANIN DERTLERİNİ YAKACAK ; AMA CENNET'TE KÖŞKLERİ AYDINLATACAK MESABEDEDİR ... BİR ADEMOĞLU'NA YÜCE ALLAH '' BABA '' SIFATINI NASİB EYLEMİŞSE ; DEĞİL DAĞLAR , DEĞİL KURŞUNLAR VE HATTA İNSANİYETSİZ BÜTÜN YAPILAR BİRLEŞSE DAHİ , ELİNDEKİ '' ALLAH ! '' DİYEREK ÇEVİRDİĞİ TESBİHİN BİR TEK TAŞI BİLE YETER EFKARININ AĞYARINA !.. ŞANLI MAZİNİN ŞANLI MUZAFFER KOMUTANIMIZ'A HÜRMETLE VE AİLESİ , CANI VE HAYAT KAYNAKLARINA SAYGI , SEVGİ VE DUALARIMIZI ARZ EYLİYORUZ ....
ramazan satıcı Gönderi no: 161313  /
ramazan satıcı
Yüce ALLAH MUZAFFER komtanı'ma rahmeti merhametini şifasını eksik etmesin inşallah. MÜGE ablanın ellerinden hürmetle öperim ÖZGE kardeşime saygıyla selamlarım Yüce ALLAH her daim yar yardımcıları olsun inşallah Yüce ALLAH'A emanet olsunlar inşallah. Değerli REİSİM.
kerem yıldırım Gönderi no: 161309  /
kerem yıldırım
Allaha emanet ol vefakar insan güzel abi
Kadirkaner@gmail.com Gönderi no: 161307  /
Gunaydin Reis,Hayirli cumalar. Rabbim,isallah bir mucizesini gosterirde,Muzaffer komutanimiz eski sagligina,ailesine,bir an once kavusur.Yuce Yarabbim herseye KADIR dir. Allahim yar ve yardimciniz olsun.
Kadirkaner@gmail.com Gönderi no: 161306  /
Gunaydin Reis,Hayirli cumalar. Rabbim,isallah bir mucizesini gosterirde,Muzaffer komutanimiz eski sagligina,ailesine,bir an once kavusur.Yuce Yarabbim herseye KADIR dir. Allahim yar ve yardimciniz olsun.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız