Duyurular

Muzaffer TEKİN komutan (1. BÖLÜM)

Kıymetli dostlarım,

Bugünkü paylaşımımda sizlere Ergenekon davasında beraber yargılandığımız, çok uzun seneler cezaevinde beraber yattığımız saygıdeğer insan Muzaffer TEKİN komutandan bahsetmek isterim.

Paylaşımda görmüş olduğunuz fotoğraf, Pankreas kanserinin son evresini yaşadığından dolayı bulunduğu hastanenin yoğun bakımında çekilmiştir. YÜCE ALLAH’ın mucizelerinden ‘umut’ kesilmez. Ancak bu hastalığın son evresinden sonra maalesef ki tıbben kimsenin de kurtulamadığı bilinmektedir.

Müsaadenizle ülkemizde bir insanın sıfırdan suçlu hale nasıl getirilebileceğini ayrıca da cezaevinden gönderildiği hastanelerdeki ihmallerle nasıl hastalığının bu hale getirildiğini anlatmak isterim.

Kendisi cezaevinde benim üst katta ki koğuşumda kalıyordu. Artık kanserli olduğunun kesinleşmesinden sonra bile hastanede yat izni verilmediğinden cezaevinde gözümüzün önünde mum gibi eriyordu. Ziyaretimize gelen hem komisyon üyesi milletvekillerine hem de cezaevi idaresine ısrarlı bir şekilde anlatımlarımdan dolayı (öyle sanıyorum) hastaneye yatılı olmak üzere gönderildi. Hiç unutmam ,insan hakları komisyon üyesi milletvekillerine bizim koğuşumuza geldiklerinde “şahsımla ilgili hiç bir şey istemiyorum ancak bu insan ölüyor, onu hastaneye yollayın ve lütfen bir yasa çıkararak geri dönüşü olmayan kanser türlerinde mahkumları, ailelerinin yanına yollayın. Çünkü dünyanın en kötü insanları bile kendisini seven insanların elinde ölebilme imkânına sahip olmalıdır. Kaldı ki Muzaffer TEKİN çokta değerli ve iyi bir insandır.” demiştim.

Daha sonra kendilerine Muzaffer abiden bahsettim. Kendisi benim ses konusunda ki hassasiyetimi yakın çevremdeki arkadaşlarımdan öğrendiğinden dolayı koğuşunun içinde ki masa sandalye dahil bütün herşeyin altına sünger döşeyerek ses çıkmasını engellemeye çalışmaktadır.

Alt kattaki koğuşta kalan bir insanın sesten rahatsız olmaması için bu kadar hassas düşünen bir insan sizce kötü olabilir mi demiştim.

Tüm bu gayretlerimizden sonra Muzaffer abiyi hastaneye yatırdılar. Daha sonra öğrendiğimde ise tamamen moralimin bozulmasını sağlayan bir şeyi de yine sizinle paylaşmak istiyorum. Ağrılarından dolayı ilk hastaneye gittiğinde yetkili doktora “benim annem Pankreas kanserinden öldü, bu hastalığın belirtilerini biliyorum. Benimde Pankreas kanserine yakalanmış olmam çok büyük bir ihtimal. Lütfen şüphelerinize bunu da ekleyin” diyerek ısrar ettiğinde doktor “cezaevinde uzun süredir yattığı için vefat eden annesini hatırlayarak kendisinin de Pankreas hastası olduğunu düşünüyor. Bu durum kendisinde psikolojik bir takıntı haline gelmiş.” diyerek Muzaffer Tekin komutana antidepresan ilaç yazıyor.

Muzaffer komutanın ağrılarının devam etmesi ve sürekli kilo vermesi üzerine (bizimde uğraşlarımızla) 5-6 ay sonra ciddi bir muayene uygulaması ve taramayla Pankreas kanserinin çok ilerlemiş evresinde olduğunu öğrendik.

Kıymetli dostlarım, ne kadar trajik bir olay değil mi? Hastanın söylemiş olduğu anda ufak bir test yapsalar, bu kötü hastalığın başlangıcı olduğu için mücadele edilebilecek. Muzaffer komutanında yaşam şansı olacaktı.

Bizler cezaevinde yatarken, muhalefet partilerinin yani CHP’nin ve MHP’nin milletvekilleri bakanlık izni alarak bizi ziyarete gelirlerdi. Sohbet esnasında eski adıyla F tipi cemaat yeni adıyla paralel yapıya ağıza alınmayacak kelimeler söyleyerek “sizler buralarda haksız yere yatıyorsunuz, eğer bu yapı sizi hedef seçtiyse bu sizin için en büyük şeref madalyasıdır” diyorlardı.

Siz şöyle aslansınız, şöyle kaplansınız demeyi de ihmal etmiyorlardı. Tabi ki sıkça söyledikleri bir sözleri daha vardı; size bunları yapanlar sizin yerinize mutlaka bu cezaevine girecekler diyorlardı.

Basından takip edebildiğim kadarıyla hem CHP’nin, hem de MHP’nin milletvekilleri hem Ergenekon davasında hem Balyoz davasında cezaevinde yatan insanların günahlarına haksız yere giren, kanun dışı komplolarla onları yani bizleri cezaevine yollayan paralel yapının polis şeflerine destek amaçlı ziyarete gidiyorlarmış.

Gerçekten hayret ediyorum. Muhalefet partilerinin milletvekillerinin bizlere yaptıkları ziyaretlerde Paralel yapıyla ilgili ettikleri hakaretleri ben kulaklarımla bir çok kez duydum. Hatta hakaretler çok ağır olduğu içinde biraz da utanırdım. Şimdi merak ettiğim tek konu Silivri cezaevinde yatan paralel yapının polis müdürlerine de ziyaretlere giderek acaba ne diyorlar. Geçmişte Ergenekon ve Balyoz davaları için söylediklerimiz yanlışmış. Siz bunlara iyi ki kumpas kurmuşsunuz, sizi tebrik ederiz mi diyorlar?

Aslında CHP ve MHP cezaevinde ki paralel yapının polis müdürlerinden milletvekili adayı gösterse ne güzel olur değil mi? Benim merak ettiğim Mehmet HABERAL hoca, sayın Mustafa BALBAY ve sayın Engin ALAN, aynı partiler içinde kendilerini cezaevine haksız yere gönderenlerle nasıl görev yapacaklar. (Bekleyip, bunu da göreceğiz.)

Muzaffer Tekin komutanın bence bu dünyada ki en büyük şansı Müge abla gibi bir eşi, Özge kardeş gibi bir kızı olmasıydı. Yedi sene boyunca cezaevine aksatmadan geldikleri gibi şimdi de hastanede nöbetteler. Saat kaç olursa olsun ziyarete gittiğimde her ikisi yine oradalar. (Ne zaman uyurlar, ne zaman yemek yerler gerçekten bilmiyorum.) Bildiğim tek şey seven bir eşi ve kız evladı babasından bu Dünya’da ayırabilecek hiç bir gücün olmadığıdır. (Müge abla ve Özge kardeşimiz gerçeğinde olduğu gibi) Tabii ki Kürşat isminde ki semtimizin delikanlısı olan şerefli bir arkadaşımızı da gösterdiği vefadan dolayı unutmamamız lazım.

NOT: Yarın ikinci bölümü yayınlanacaktır.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
k.bülent çolakoğlu Gönderi no: 161495  /
k.bülent çolakoğlu
Rıza Tekin abimizide unutmayalım
tolga yılmaz Gönderi no: 161463  /
tolga yılmaz
Reisim güzünü seveyim sana ulaşabileceğim bi e mail yada herhangi bir yol göster ,benim e postama ulaşabileceğim bir yolu mesaj atın Allah için ,Allah a emanet ol reisim
Hıdır GÜLİSTAN Gönderi no: 161407  /
Hıdır GÜLİSTAN
Güzel insan, rabbim sendeki o merhameti , mertliği , adaleti ve mangal gibi yüreği cümle aleme nasip etsin... Önümüzden Yürümene gerek yok, işaret et yeter Reis !!!
BURAK OĞUZ Gönderi no: 161269  /
BURAK OĞUZ
SELAMÜN ALEYKÜM , MUHTEREM REİSİM ! BİR İNSAN İÇİN EN MUHTEREM MAKAM , ELLERİNİ YALNIZ YÜCE ALLAH'A AÇTIĞI , DİLİNDE YALNIZCA ALLAH LAFZININ DOLAŞMASI VE BİR ÖMÜR UĞRUNA YAŞADIĞI AİLESİNİN GÖZLERİNİN İÇİNDEKİ ANLAMLA HAYATA BAĞLANMASIDIR ... SAYIN MUZAFFER TEKİN KOMUTANIMIZ'A ŞİFALAR DİLİYORUZ ; SEVDİKLERİNİN DİLLERİNDEN DÖKÜLEN DUALAR , SAYIN MÜGE HANIM'IN VE SAYIN ÖZGE KIZIMIZ'IN YAŞLI GÖZLERİ GİBİ EN YÜREKTEN DUYGULARLA ELLERİNDEN ÖPÜYORUZ ... SELAMIN MUHABBETİ , SAYGININ ŞEREFİ VE GÖNÜLLERİ DOLDURAN BU AZİZ VATAN'IN SAHİBİ ŞANLI MİLLET'İN SEVGİSİYLE BİRLİKTE SAYGILARIMIZI ARZ EYLERİZ !..
Toros Y. Gönderi no: 161265  /
Toros Y.
Büyüklük ve liderlik, bu yazdığın yazılarda gizlidir, etrafındaki kalabalık güzel ama yüreğinde ki sevgi, büyüklük ve insaniyet duyguları seni sen yapıyor sevgili Reisim. Muzaffer Komutanıma sağlık ailesine ise sabır diliyorum. Sadece komutanım değil o yüce ailesi de cennetliktir. Suadiye'den komşuların...
samet çiftçi Gönderi no: 161260  /
samet çiftçi
SelamunAleykum reisim ben ilk defa hayatım da birine reis diyorum ve bundan gocunmuyorum... çünkü şu hayat da beş para etmez insanlara yeri gelyor bakanım, müdürüm diyoruz ama onlar adalet dağıtmıyor!! ve ben inanıyorum ki reislik dayılık ile kaba kuvvet ile olsaydı herkes reis olurdu, liderlik adaletle olur, adamlıkla olur.. sevgi böyle içten olur ve çoğalır seni seviyoruz reis
ramazanince32@gmai.com Gönderi no: 161256  /
Selamün aleyküm reisim, Öncelikle sizin gibi bir insanla tanışmış olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğumu ifade etmek istiyorum.Sizinle yaptığımız sohbetlerin tarafıma çok fazla kazanım eklediğini, ayrıca şahsıma ve öğrencilerimize göstermiş olduğunuz teveccühünüzle bizleri mutlu ve onere ettiniz. Sizin gibi iyi ve yardımsever insanlar için her zaman Allah'a dua ediyorum. Sizinle aynı dünya görüşüne sahip olduğumuz da şüphe yok.Sizden özellikle iki konudaki açıklamalarınız üzerine konuşmak istiyorum.(MHP ve Cemaat) Bu parti ve yapıya karşı bundan sonra tavrımız ne olacak? MHP'ye oy vermemek çözüm mü? Allah rızası için çalışan fedakar insanlara karşı ne yapacağız? Bu konulardaki açıklamalarınızı okudum,günlük açıklamalarınızı takip ediyorum.Ama hala kendimce aşamadığım ve kafamda oluşan bir çok soru için sizinle tekrar görüşüp fikirlerinizi almak istiyorum.İnşaallah en kısa zamnda görüşmek dileğiyle.Saygılarımla.Ramazan İnce Yenikent İlksan Ortaokulu Sincan/Ankara
Samet YÜCE Gönderi no: 161254  /
Samet YÜCE
Cenab'ı Hak İnşALLAH En Kısa Zamanda Şifa, Komutanımızın Ailesinede Sabır Ve Güç Versin Dualarımızı Dualarını Kabul Ettiği Kullarının Hatırına Onların Yüzü Suyu Hürmetine Kabul Etsin İnşALLAH ...
Burak Tatar Gönderi no: 161250  /
Burak Tatar
Selamun Aleyküm Reisim;Paylaşmış Olduğunuz Bu Yazı Cidden Hayret Edilecek Bir Paylaşım Ben Tüm Kalbimle Yüce ALLAH'ın Adaletine İnanıyorum RABBİMden Şifa Diliyorum..Sayenizde Doğru İle Yanlışı Daha Rahat Bir Şekilde Ayırt Edebiliyoruz Yüce RABBİM Sizden Razı Olsun.Reisim Parelel Yapı İle İgili Daha Öncede Belirtmiştim Şahsınız Hiçmi Şüplehenmedi O Kadarmı İnanmıştınız Yoksa?..Saygı ve Sevgilerimle Kıymetli Ellerinden Öperim
ramazan satıcı Gönderi no: 161247  /
ramazan satıcı
Yüce ALLAH MUZAFFER komtanıma şifasını eksik etmesin inşallah. Değerli ailesinin her daim yar yardımcısı olsun Yüce ALLAH onlardan razı olsun. Değerli REİSİM elbete MAHKEME- KÜBRA da Yüce ALLAH hesap soracaktır.
Gultepeli Gönderi no: 161245  /
Gultepeli
merhaba REIS bir kez olsun o sicak eli sikmak isterim...(UGUR)
kamilkurt87@gmail.com Gönderi no: 161236  /
Vay be reis, Muzaffer Tekin ismine bile bizi düşman etti bu basın. Önce kahraman bilirdik, sonra hain dediler; inandık! Kim ne derse desin, artık sizden dinledik. Bizlere haklarını helal etsinler. Arkalarından attık tuttuk. Bundan sonra hep du ile anacağız inşallah :(
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız