Duyurular

Doların yükselişi

Kıymetli dostlarım,

Daha önceki günlerde duyurusunu yaptığımız gibi bugün İstanbul-Ataköy, Ahmet Cömert spor kompleksinde ki engelli kardeşlerimizin karate müsabakalarını izlemek amacıyla saat 14.00’da orada olacağız. Etkinliğe gelmek isteyen tüm dostlarımız davetlimdir.

Kıymetli dostlarım, televizyondaki haber kanallarının alt yazılarını takip ederken, doların sürekli yükselişte olduğunu okuyorum. Bütün herkes bir uzman edasıyla doların yükselişi konusunda kendilerince anlatımlarda bulunuyorlar. Dünya ekonomisi ile ilgili biraz bilgi sahibi olsamda bu konuda çok iddialı anlatımlarda bulunacak kadar kendimi etkin görmüyorum.

Ancak Milliyetçi- Muhafazakâr dünya görüşüne sahip bir insan olarak doların yükselişi ile ilgili tabi ki benimde kendimce söyleyebileceğim şeyler var.

2000’li yılların başında ki büyük krizin olduğu dönemlerde Güney Kore’de yaşanan bir olay gözümün önüne geldi. Okuduğum habere göre bir sürü ilkokul öğrencisi kumbaralarındaki bütün dolarları ellerine alarak, bankaların önünde kuyruk oluşturmuşlardı. Amaçları ülkelerinin ekonomilerine zarar veren doların çok hızlı yükselişini engellemekti.

Aynı tarihlerde Türkiye’de ki atmosferi de sizlere anlatmak isterim. Her gün televizyona çıkan ekonomi uzmanları en kârlı yatırım aracının dolar olduğunu söylüyor, hemen akabinde de dolar alırsanız, şu kadar para kazanırsınız diyerek, zengin, fakir bütün halkı dolar almaya teşvik ediyorlardı.

Serbest pazar ekonomisinde tabi ki bunlar normal şeylerdir. Ancak o zaman kendi kendime şu soruyu sormuştum. Acaba bizim aklımız, öngörümüz, Güney Koreli çocuklar kadar bile yok mudur?

Dikkat ederseniz, televizyon kanalı veya gazete sahipleri aynı zamanda bankalarında sahipleri. Direkt olarak bir banka sahibi olmayanların ise banka sahibi olanlarla beraber mutlaka başka holdinglerde ortaklıkları var.

Yaptıkları haberlerle bütün halkı, dolar almaya teşvik ediyorlar. Bizde halk olarak, üç kuruş kâr için o haberlerdeki ekonomi yorumcularının söylediklerinin etkisi ile var gücümüzle dolar alıyoruz.

Ancak unuttuğumuz konu ise diğer taraftan kendi ülkemizin Merkez Bankası’nı sabote ettiğimizdir. Doların yükselişini engellemek için Merkez Bankası devamlı dolar satıyor. İlerleyen zamanlarda da yani piyasa normalleşince aynı doların Merkez Bankası’na dönüşünün maliyeti ise ülkemize çok daha fazlasına mal oluyor.

Dolar alarak, para kazanmaya çalışan vatandaşlarımızı eleştirmiyorum. Ancak basını da elinde bulunduran para baronlarının oyununa geldiklerini de mutlaka görmelerini ve anlamalarını bekliyorum. ALLAH aşkına farkında olmadan ülkemize çok büyük zararlar veriyoruz.

Bazılarınız haklı olarak, şu soruyu sorabilirler. Sen, bu gibi durumlarda hiç dolar almadın mı? Diyebilirler. Onlara cevap olarak söyleyeceğim sadece şudur; Yüce ALLAH’a şükürler olsun ki her zaman Güney Koreli çocukların bile sahip oldukları bilince sahip olabildim. Böyle durumlarda zarar edercesine elimdeki tüm dolarları bozdurduğumu, 2000’li yılların başına kadar benimle kader arkadaşlığı yapan bütün herkes zaten bilmektedir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
ogzhnaksoy34@gmail.com Gönderi no: 161115  /
Selamunaleyküm reisim. 24 yaşındayım hayatımboyunca kendime hep sizi örnek aldım ve alıcamda .Sizinle tanışma ve sohbet etmek onuruna beni laik görürseniz beni şereflendirirsiniz. Ellerinizden öperim. Allaha emanet olun.
zture.41@hotmail.com Gönderi no: 161041  /
reis eger izin verirsen seninle ölmeye gelmek istiyorum başkanım seni çok ii tanır senin küçüklügünü bilir ahmet babamızla beraber kandıra ceza evinde çok gelip gitti yemek getirdi ben kaçtır beykoza koruya geliyorum ama kısmet olmuo gecen ki ataköyde bile ben evin önüne geldim ali abi caner mustafa abi barış abi kubilay abi hepsi biliyor randevu istiyorum reisim senden allaha emanet ol allahım yar ve yardımcımız olsun
adamin1isi@outlook.com.tr Gönderi no: 160992  /
Eskiden de size her türk genci gibi sempati duyuyorduk, ancak tanıma şansına erişememiştik. Siteniz üzerinden yazdıklarınızı okudukça, fikirlerinizi anladıkça bu sempatimizin yerini hayranlık ve daha büyük bir sevgi aldı. Hayatta en üzüldüğüm şeylerden biri hayal kırıklığıdır, çünkü sahip olabilceğimiz en güzel şey hayallerdir. Tandığımız, hayal ettiğimiz gibi biri olduğunuza yürekten inanıyorum. Bir haksızlık gördüğümde ilk aklıma gelen isimsiniz, acaba böyle bir haksızlık ona da yapılabilir miydi diye düşünür ve gururlanırım sebepsizce. Hayatta olabilceğiniz en güzel şeyi olmuşssunuz, sedat peker olmuşsunuz. Uzatmamak için düşüncelerimden kesit kesit aktardım, saygılarımı iletiyorum. Allah yolunuzda hep böyle başı dik ilerlemeyi nasip etsin, hayırlı akşamlar abi.
mustafa başkurt Gönderi no: 160984  /
mustafa başkurt
sedat abi sizin gibi olmak ve insanlara iyi şeyler yapmak onların dugalarını almak istiyorum sizden biri olmak istiyorum nolur abi bana yardım edebilirmisiniz bana turgutluya bekliyorum misafirim olmak icin
mustafa başkurt Gönderi no: 160983  /
mustafa başkurt
sayın sedat peker abi ben mustafa başkurt seninle tanışmak ve görüşmek istiyorum senin gibi bir dosttum olmasını istiyorum manisa turgutluya gelebilirmisiniz misafirim olurmusunuz
Recep arlı Gönderi no: 160982  /
Recep arlı
Kıymetli güzel insan Selamıalküm sizinle bir resmim olsun istiyorum çok istiyorum bugun buluşmada mümkünmüdür ?
harun reşit kaynar Gönderi no: 160980  /
harun reşit kaynar
hayatım boyunca sedat peker hayranı olarak yaşadım ve en çok istedğim reisimizin bir adet tesbihi hediye olarak bir tesbih saklayabileceğim bir hatıra
HATİCE Gönderi no: 160978  /
HATİCE
Her sabah kalktığımda işe gelip önce ne yazdığınızı okuyorum artık bir alışkanlık haline geldi her defasında da diyorum yeter artık yapma yorum diye ama o da bi bağımlılık oldu sanırım.Her geçen gün size olan hayranlığım tekrar tekrar artıyor.Nasıl yüce bir gönlünüz var hala anlamadım bir insan hem bu kadar alçak gönüllü hem bu kadar tevazu sahibi nasıl olabilir bilmiyorum.Hakkınızda ileri geri konuşanları gördükçe üzülüyorum ama biliyorum ki insanlar hazmedemediklerini kusarlar.SENİ SEVİYORUZ GÖNLÜ GÜZEL İNSAN :)
Ufuk Keküllüoğlu Gönderi no: 160972  /
Ufuk Keküllüoğlu
Orada olacağız ağabey :)
Eser metin Gönderi no: 160969  /
Eser metin
Günaydın Reis'im Yüce Allah'ım sizi başımızdan eksik etmesin. Sizinle ilgili bir anımı burada paylaşmak istedim. Yıl 2005 edirne ipsala bölgesinde vatani görevimi yapıyorum. Size bir mektup göndermiştim cezaevine. Bir hafta sonra bölük komutanım yanına çağırarak üstünü temizle botlarını boya tabur komutanı seni görmek istiyor dedi. Bende hazırlanıp askeri araçla tabur komutanının yanına gittim. İçeri girdim otur dedi. Elinde bir mektup. Mektubu açıp bana bu adamı nerden tanıyorsun dedi. Mektubu çevirdiğinde sizin resminizi gördüm. Yüzümde hafif bir tebessümle o adamı tanımayan varmı hala konutanım dedim o bizim anamız babamız abimiz dostumuz herşeyimiz dedim. Tabur komutanı bana bu adamdan aile dost abi olmaz bir daha buraya mektup yazmasın dedi. Benimde karşılığım komutanım benim saygım buna musade etmez isterseniz siz mektup yazın söleyin dediğimde 1 hafta edirne askeri tutuklu ceza evine gönderildim. Bir gram pişmanlık yaşamadım sölediklerimden. Hiç kimse ama hiç kimse unutmamalıdır ki eğer bir insanı sevip saygı gösteriyorsak ne mesafeler engel olur nede cezalar.Sizin sevdiğim için ceza yatmam benim için bir onur dur. Allah'ım size uzun ömürler versin. Bir Umuttur Yaşamak
polat1907fb@hotmail.com Gönderi no: 160967  /
Kıymetli Reisim tespit çok dogru biz farkında olmadan zarar veriyoruz evet ama farkında olupta bile bile zarar verdirtenlere asıl bulup ülkemize ihanetin bedelini ödetmek gerekir.Reisim senin cümlenle hayata tutunms çalışıyorum BİR UMUTTUR YAŞAMAK
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız