Duyurular

Gazeteci SEDAT PEKER

Kıymetli dostlarım,

Cumanızı kutlarm, bu mübarek günün var olan onur ve şerefimizi çoğaltarak devam ettirmesini Yüce ALLAH’tan dilerim. Son günlerde peş peşe yaşanan olaylarda şehit düşen vatan evlatlarına Yüce ALLAH’tan rahmet diliyor, kederli ailelerinin üzüntülerini paylaşıyorum.

Kıymetli dostlarım, belki sizlerinde dikkatini çekmiştir. “SEDAT PEKER” isminde gazetecilik yapan bir beyefendi vefat etmiş(mekanı Cennet olsun.). Zannederim ki haber daha çok tıklanma alsın diye haberin başına gazeteci SEDAT PEKER yazmayıp, direk olarak SEDAT PEKER öldü, diye haberi vermişler.

Bunun basın etiği açısından ne kadar uygun olup, olmadığını tabi ki sizlerle tartışacak değilim. Yaptıklarının elle tutulur bir yanı olmadığı zaten apaçık ortada.

Bazı böcek kalitesindeki insanlar ise ölen kişinin şahsım olduğunu zannedip, kısa bir süre keyif yapıp, sevinçlerini yanlarındaki kişilerle paylaşmışlar. Bu olayın aynısını 1992 yılında da yaşamıştım. Polisle çatışmaya giren bir kişi çatışma da öldürülünce ölen kişi bana çok benzediği için olay anında orada olan kişilerin çatışmaya giren SEDAT PEKER’di, diye söylemelerinden dolayı bütün gazeteler SEDAT PEKER, polisle girdiği çatışma da öldürüldü, diye yazmıştı.

O zamanlar cep telefonları olmadığı için birçok arkadaşımız başsağlığı dileğinde bulunmak için semtimize gelmişlerdi. Bende bu olay sayesinde dostlarımı ve düşmanlarımı tanıma imkanı bulmuştum. Son günlerde yaşanan bu olayda aynı şekilde işime çok yaradı. Bazı karakter yoksunlarının benim öldüğümü düşünüp, sevinç gösterisi yaptıklarını öğrendim ve bazı dostlarımın da vefat ettim, diye üzüntüden ağladıklarını…

Öncelikle şunu belirtmek isterim, 16 yaşından itibaren beni tanıyan herkesten, “Çok iyi bir arkadaş ancak bu kafayla en fazla 5-6 ay yaşar. Bunun kesin öldürürler.” dediklerini duyardım. Bu yorumu yapanların bir çoğu maalesef ki bu dünyadan ayrıldı. Ancak sizlerinde takdir edeceği üzere ben 43 yaşıma geldim ve hala daha hayattayım ve sizlerin hayır duaları sayesinde de dimdik ayaktayım.

Kıymetli dostlarım, bazı arkadaşlarımız her gün paylaşımda bulunmamın doğru olmadığını belirten yazılar yazıyorlar(İyi niyetle yazdıklarını düşünüyorum.). Bu arkadaşlara şunu söylemek isterim. Bugüne kadar bu ülkede yaşayan para baronları, medya patronları ve onların attığı kemiklerle rahat yaşamaya göz kırpmış olan bazı köşe yazarlarının yazdıklarıyla beni insanlara olduğumdan daha farklı tanıttılar. Kendimi dost meclislerinde ifade edebilmenin haricinde başkaca hiçbir şansım olmadı.

Şimdi sosyal medya sayesinde kendimi ifade ediyorum. Hileye başvurmadan hayatımda yaşadığım kesitleri kısa kısa olarak sizlere anlatıyorum. Yani, gerçek SEDAT PEKER’i anlatmaya çalışıyorum. Dikkat ederseniz ben kendimi anlatırken anlatımlarımın doğrulanabilmesi için dost düşman kim olursa olsun o olayı yaşayan kişilerin isimlerini, olayın olduğu tarihi ve yaşandığı yerin ismini açıkça yazıyorumki anlatımlarımın hayali olup, olmadığı belli olsun (Kimsenin kafasını kurcalamasın diye devletin resmi raporlarıyla olayı yaşayanların varlığıyla şüpheden uzak anlatımlarda bulunuyorum.).

O arkadaşlarıma söyleyeceğim şudur; her gün 3-5 televizyon kanalı gezsem, her televizyon kanalının dünyaya bakışına göre anlatımlarımı değiştirsem, yani var olan duruşumu terk etsem kısaca isimlendirmek gerekirse kendimi medya maymunu durumuna düşürsem, bu arkadaşlara hak verebilirim.

Ben paylaşımlarımı kendime ait olan sayfalarda yapıyorum. Reklam yapma amacı gütsem, gelen röportaj tekliflerini kabul ederim. Basın hayatına yeni başlayan, bir-iki gazetenin haricinde hiç bir televizyon ya da gazetenin röportaj teklifini kabul etmedim.

Kimse kusura bakmasın, kendime ait olan sayfalarda kendi hikayemi anlatıyorum. Bu benim en doğal hakkım. Beni olduğumun ötesinde tanıtan kişilerin geçmişte anlattıklarının doğru olup, olmadığının takdirini zamanla siz karar vereceksiniz. Okurken, kanınızın donacağına emin olduğum öyle şeyler paylaşacağım ki yaşayan bir insana bunların yapılabilmesinin vicdansızlık olduğunu hissedeceksiniz.

Bunları yapanlar maalesef ki kendini dindar olarak gösteren bazı yapılar, kalemi satılmış büyük köşe yazarları, onların patronları, geçmiş iktidarların üzerlerindeki güçlerinden dolayı onlarla dost olursam yerimi korurum, diyen bazı emniyetçilerin, savcıların, görev haysiyetlerini terk ederek, bu oyunların nasıl parçası olduklarını yazmazsak, bu adil olur mu?

Onlar benim hikayemi sizlere geçmişte anlattılar. Bende kendi hikayemi sizlere anlatacağım. Bu dünyada en doğru kararı yaşayan insanlar yani sizler vereceksiniz ancak daha önemlisi Hakk dünyada ki Yüce ALLAH’ın mahkemesinde yani Mahkeme-i Kübra’da Yüce ALLAH verecektir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Fatma DARICI Gönderi no: 160677  /
Fatma DARICI
Selamün Aleyküm Sedat Abi. Yazılarını okuyunca seni çok daha iyi tanımaya basladım bunun için tesekkür ederiz.Hiç kimseye açıklamak zorunlulugu tasimamakla beraber insanların gözlerinin açılması icin yazdığını tahmin etmekteyim bunun için Allah razı olsun.Mertliğin cinsiyeti yoktur, doğrunun yanlısında cinsiyeti yoktur ama insanların normlarındaki sorun beni sinirlendiriyor.insana insan olarak bakmayı bilmedikleri icin kendimi gelistirmeyi hedefledigim gun muallakta kalmıstim sana kimsenin zarari olmadi bosver sus demistim kendime ama vicdanim sagolsun hic susmayi bilmedim yanlislara.Yazilarini okudugumda da icime su serpildi. Ayrıca bu kücük dünyada para icin güç için vicdan yoksunu küçük insanların güzel kalpli insanlara zulmedip acı cektirmeleri, bize dokunmayan yılan bin yaşasın mantığında olan insanlari Rabbim ıslah eylesin.Sedat Abi seninde yar ve yardımcın olsun. Dualarımız seninle çünkü sen güçsüzün yaninda olan Allah (c.c) emrettigi gibi vicdansızlığa göz kapatmayansın.Sevgimi ve saygımı yanı sıra bu özelliklerine hayranlığımı ne kadar söze döksem boş kalır.Allah a emanet ol Sedat Abi!
soner koğun Gönderi no: 160551  /
soner koğun
hayırlı sabahlar reisim.yeni hafta ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.bir umuttur yaşamak.ALLAH'A EMANET KALINIZ SAYGILARIMLA....
Emre Demirel Gönderi no: 160437  /
Emre Demirel
Esselamu Aleyküm VE Rahmerullahi Ve Berekatuhu. Reisim yanına al beni. Artık bunaldım sahte yüzlerden, vatan emanetçileri gibi görünenlerden. Reisim mücadele etmek istiyorum. Yanınızda safınızda olmak istiyorum. Allah'ın izniyle cihada çıkmak istiyorum. All
Aynaoğlu şükrü Gönderi no: 160381  /
Aynaoğlu şükrü
Selamünaleyküm abi kendi kişiliklerini kamufule etmeyi kendilerince başardıklarını sanan o baronlar sütten cıkmış ak kaşık gibi gösterdiler kendilerini şahsım adına söylüyorum ilk başlardan beri biliyordum. Sütten cıkan her kaşık aktır önemli olan sütte leke bırakmamak. Onlar kaşığa bakar biz süte. Nasip olursa 4 nisan da izmir de görüşmek üzere abi Allah yar ve yardımcın olsun slm ve dua ile...
Baran ŞEREF Gönderi no: 160379  /
Baran ŞEREF
Reisim öncelikle YÜCE ALLAH sana ve ailene, sevdiklerine sağlıklı ve uzun ömürler versin. Abim sen öyle onurlu öyle başı dik bir insansınki karşındaki düşmanların senin ölümünden bile mutluluk duyacak kadar aciz. Ama işleri çok zor, sen son nefesini verene kadar önce dik duruşun sonrada o gülüşün karşısında ızdırap içinde yaşayacaklar..
orhan doruk Gönderi no: 160376  /
orhan doruk
reyis duy artıkneolur
orhan doruk Gönderi no: 160375  /
orhan doruk
reyis yardımına ihtiyacı olan bi kardeşinim duy sesimi neolur
ALPER ADIYAMANLI Gönderi no: 160374  /
ALPER ADIYAMANLI
ADIYAMAN'DAN SELAM VE HÜRMETLERİMLE..... ADIYAMAN'A ZİYARETİNİZİ BEKLER ESENLİKLER DİLERİM.....
Burak Gönderi no: 160359  /
Burak
Reisim öncelikle Rabbime duamdır Size ve Sevdiklerinize sağlıklı huzurlu ve duruşunuzu daim kılan bir ömür nasip etmesi. Sizin adınızın geçtiği bu haberin saptırılması , daha da vahim olan bu habere sevinecek kadar haysiyet yoksunu insanların varlıkları tüm sevenlerin gibi beni de bir an dahi olsa üzmüş ve düşündürmüşdür. BİLSİNLER Kİ ; herkes kendi kuyusunu kazar. Onlara sadece timsah gözyaşları dökülecek çünkü yaşadıkları hayatın meyvesi bundan ibaret ... Çok şükür ki Yüce Mevlam beni sizin yaşadığınız bu zaman aralığında dünyaya göndermiş , Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin.Amin.
Burak Tatar Gönderi no: 160344  /
Burak Tatar
Selamun Aleyküm Reisim;ALLAHım Seni Başımızdan Eksik Etmesin.Dediğiniz Gibi Reisim Onlar,Onları Çok Sevenlerin Olsun
Kadir Özdemir Gönderi no: 160320  /
Kadir Özdemir
Hayirli Cumalar Reisim..Ne olur yazilarina devam et..Bu ulkenin genclerinin sana ihtiyaci var..Birde yasadigin hatiralari kitaplastirirsan cok iyi olur..Saygilar sunar..Dualarinda bizleride eksik etme..Ahiret Kardesin olalim..
Kadir Özdemir Gönderi no: 160318  /
Kadir Özdemir
Reisim hayirli Cumalarin olsun. Senden ricam hergun ama hergun yazilarina devam et..Bu ulkenin genclerinin senin nasihat,
süleyman yeldan Gönderi no: 160315  /
süleyman yeldan
Ağzınıza sağlık kaleminize sağlık, vesselam,
Sensiz_Asla_3427@hotmail.com Gönderi no: 160311  /
SeLam Reis G.aantepten SayqıLar Burda eylem oLduqu zaman G.antep HaLkı cCc Her zaman ayakta Sayın Sedat Peker SizinLe Yakından Görüşmeyi Çok İstiyorum
sinan pala Gönderi no: 160309  /
sinan pala
Reisim sen hic kafani takma seni bilen biliyor.Önce allah sonra biz yaninizdayiz...
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız