Duyurular

SEDAT PEKER'in yeni yazısı

Kıymetli dostlarım,

Geçmiş sohbetlerimde sıkça kullanmış olduğum; “Beni bir gün boynu eğik görürseniz şunu bilin ki mutlaka birilerini kaldırmak için boynumu eğmişimdir.” sözümü yaşamış olduğum bir anımla sizlere anlatmak isterim.

Takdir edersiniz ki hem şahsım hem de ailem normal insanlara göre biraz daha farklı ve dikkatli bir hayat yaşamak zorundayız. Bu sebeple eşimin okuldaki veli toplantılarında ya da ne bileyim hayır organizasyonlarında yeni tanımış olduğu bayan arkadaşlarının isimlerini mutlaka öğrenir ve ona göre dostluğunu devam ettirip ettirmemesi yönündeki kararımı söylerim.

Geçenlerde yeni tanıştığı bir hanımefendiden bahsetmişti. Dostluğunu devam ettirmesinde hiçbir sakınca görmedim. Tanışmalarından 15-20 gün sonra eşim bana gelerek; “Sana bahsettiğim arkadaşım seninle zaten bir yerde karşılaşmış. Yanlış yorumlarız diye olayı bana anlatamamış” dedi.

Adil Serdar Saçan’ın Organize Şube Müdürü olduğu dönemlerde ben gözaltındayken bu hanımefendi de Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne suçlu olarak getirilmiş. Ben kullandığım ilaçlardan dolayı belli saatlerde nezarethanenin camlarının olduğu bölümde oturtuluyordum. Bu hanımefendi hastalığı olduğunu söylediğinde lazım olan ilaç polislerde yoktu(Ben kendi ilaç torbamdaki ilaçtan kendisine vermiştim.).

Bu hanımefendi hayatında hiç gözaltına alınmadığı için o büyük paniği orada yaşarken, benim de kim olduğumu o psikolojide anlayamamış(Tam olarak suçlu gibi görünmeyip, polis gibide görünmediğim için kafası karışmış.). Daha sonraki zamanlarda oradaki polisler benim SEDAT PEKER olduğumu kendisine söylemişler. Bu sebeple de o gün bu gündür bana hep dua ettiğini söylemiş(Çünkü ilaç verirken tebessüm ederek iyi davrandığım için.).

Tabi diğer taraftan da senin arkadaşının organize şubede ne işi var diye kızacağımı düşündüğü içinde eşime bu olaydan hiç bahsetmemiş (Ta ki bugüne kadar.). Daha sonra eşimle samimi olunca Organize Şube’ye neden getirildiğini detaylıca anlatmış. Hanımefendi, eşime: ‘’İlk eşimle evlendiğimizde her ikimizde çok varlıklı değildik. Ancak daha sonra geçen zamanda maddi olarak çok büyük gelirler elde ettik. Benden para ödemeden ayrılmak için yalan ifadelerle tehdit suçundan yakın arkadaşı olan Adil Serdar Saçan’ın müdürü olduğu organize şubeye korumalarımla beraber beni aldırdı.’’ demiş.

Eşim bana tüm bunları anlattıktan sonra bu hikayenin devamı çok daha önemli dedim. Tabi ki bu hanımefendi hikâyenin devamını bilmiyor. Eğer istersen kendisini ara hikayenin devamını ona ben anlatayım dedim.

Hanımefendi ile selamlaştıktan sonra kendisine konunun devamını anlattım. Sizin ilacınızı verdikten sonra nöbetçi polis memurlarıyla şube müdürü Adil Serdar Saçan’a haber göndererek, görüşmek istediğimi söyledim. Kendisi de kendi rahatlığım ile ilgili bir şey isteyeceğimi düşündüğünden nöbetçi amirine talimat verip, beni odasına getirttirdi. Benimle görüşmek istemişsin buyur anlat dediğinde.

İçeride nezarethane bölümünde bir bayan var.Bu bayan belli ki daha önce hiç gözaltına alınmamış. Görevli memurlar sorguya götürmek için gözünü kapattılar. Müdür Bey bu şube sert adamların ve sert polislerin şubesi yani organize suçlar şubesi. Hayatı boyunca karakola alınmammış senin benim gibi her insanın kız kardeşi olabilecek bir insana bu şekil sorgu yapmak ve kötü davranmak gelecek yıllarda hem sizin hem bu şubenin ismi için bence güzel olmaz demiştim.

Adil Serdar Saçan biraz rahatsız olmuş bir tavırla kendin için bir şeyler isteyeceğine tanımadığın bir kadın için bana ricada bulunuyorsun diyerek, iki elini yana doğru açmıştı. Yardımcısına dönüp; ‘’O kadın kimse normal sorgusunu yapın, kötü davranmasınlar.’’ diyerek talimat verdi. Sonra bana kendisi ile ilgili bir şey isteyip istemediğimi sordu. İsteğim olmadığını belirtip teşekkür ettim.

Genelde beni tanıyan bütün herkes, hiçbir sebeple emniyette dahi olsa boynumu bükmediğimi bilirler. Bu olayda da kendi rahatım için boynumu eğmemiştim. Ancak hiç tanımadığım korku içindeki bir bayan için mecburen boynumu eğerek ricada bulunmuştum.

Adil Serdar Saçan hayatım boyunca kendisine sevgi beslemeyeceğim bir insandır. Çünkü bana ve arkadaşlarıma çok haksızlık yaptı. Ancak Yüce ALLAH çok iyi biliyor ya Adil Serdar Saçan bile bu paralel yapının polisleri gibi değildi(İşkence yaptırdığını bütün Türkiye bilirdi.). Ancak kimsenin evine çocuk pornosu cdleri koydurmaz, kimseye böyle namussuzluklar yapmazdı.

Ben tanımadığım bir bayanın onuru ve şerefi için kendi boynumu o dönem düşmanımız olarak gördüğüm bir şube müdürünün önünde eğsem de şunu biliyorum ki sırf bu sebeple Yüce ALLAH’ın mahkemesinde yani Mahkeme-i Kübra’da boynunun eğilmesine izin verilmeyenlerden olacağım. Hakk dünyaya inanmayanlar için bu çok anlamsız olabilir. Ancak hak dünyaya inanan bizler için bu en büyük şereftir.

Ben bu olayın devamını hanımefendiye anlattıktan sonra günlerce gözyaşları ile bana dua ettiğini eşime anlatmış(Şu anda biraz mahcubiyetle yazmış olduğum bu satırlarımı eşime söylemiş.). Demek ki insanlar bir yerlere boşu boşuna gelmiyormuş. SEDAT PEKER’in görmüş olduğu bunca saygının en büyük örneği galiba benim gibi hiç tanımadığı bir insan için bile düşmanı olarak gördüğü bir insandan yardım istemesidir.’’ demiş.

Bu satırları okuduktan sonra halen daha SEDAT PEKER’in ardında acaba hangi güçler var? diye soran birileri varsa onlara söyleyeceğim. Hiç tanımadan onurunu koruduğum bu hanımefendi gibi sınırsız sayıda insanın üzerimde duası var. Daha da önemlisi büyük ALLAH dostlarının üzerimde hayır duaları var. Ben çocukluğumdan beri heybemi hayır dualarıyla doldura doldura geldim. Bu duaları kazanmak içinde Yüce ALLAH’ın razı olacağı hiçbir konuda bedel ödemekten çekinmedim.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
erhan  gencer Gönderi no: 167464  /
erhan gencer
abi
erhan  gencer Gönderi no: 167463  /
erhan gencer
abi yine abi bir umuttur yaşamak izmir ödemişli
Mustafa Çağrı Şahin Gönderi no: 160549  /
Mustafa Çağrı Şahin
Maksadın iyilik ve düşkünlere yardım Rabbimin rızası olan herşeyde yolun ufkun amacına gayene hep vardın inşaAllah da varacaksın Reisim.Gözümün ufkunda Turan ülküsü gönlümün hatrında hep sen varsın Reis..
Burak Tatar Gönderi no: 160105  /
Burak Tatar
Selamun Aleyküm Reisim;Okuduktan Sonra Düşündümde Ne Denilebilir ki Sözün Bittiği Yerdeyiz Sende Yüce ALLAH Razı Olsun İnanki Reisim Biz Senden Razıyız Yüce ALLAHta Senden Razı Olsun İyiki Varsın Gönüllerin Reisi..ALLAHımın İzni İle Yüz Yüze Tanışabilme Şerefini İnşALLAH Bana ve Bütün Sevdiklerinize Bahşedersiniz.Saygı ve Sevgilerimle Kıymetli Ellerinizden Öperim.
Gökhan sevim Gönderi no: 160099  /
Gökhan sevim
Selâmün Aleyküm abi nasılsın. Senden bi ricam isteyim olacak .Eğer uygun görürsen. ALLAH a emanet ol.
semih başar Gönderi no: 160085  /
semih başar
yine diyorum abi bir gülüşün yeter bu ülkeye. Seni Allah başımızdan eksik etmesin ömrüne bizden alıp ömür katsın...
dj.recep@hotmail.com Gönderi no: 160083  /
Saygilar reisim sizinle gorusmem lazim yardim isticem sizden ailem hakkinda ben tek kaldim bu konuda bana ulasma sansiniz varmi... cok onemli lutfen
yurtlu_ulubey@hotmail.com Gönderi no: 160077  /
Sen Adam Gibi Adamsın Reisim Sizin Varlığınız Daim Olsun Her Zaman Ankarada Bir Kardeşiniz Var
ramazan satıcı Gönderi no: 160073  /
ramazan satıcı
Selamun Aleyküm CAN REİSİM DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR. GÜLÜŞÜNE kurban olduğum o ordunun içinde senin hayatında yüz yüze gelmediğin insanlar var kimi namazlarında kimi gün içerisinde sana dua ediyorlar Yüce ALLAH sana edilen her hayırlı duaları dergahında kabul etsin inşallah. Hacı annam her namazlarında her gittiği ALLAH dostu zat'ların kabirlerinde o mekanlardan Yüce ALLAH'A sen için dua ediyor aynı şekilde ben ve inanıyorum'ki bir çok kardeşlerim REİSİM ben senden razıyım Yüce ALLAH'TA razı olsun inşallah ve Yüce ALLAH şahidim olsun ölene kadar sana duacı olacağım Yüce ALLAH'IN mahkemesi olan MAHKEME- İ KÜBRA'DA sana şahit olacağım Yüce ALLAH seni evvela çoluk çocuğunun sonra biz kardeşlerinin başında eksik etmesin inşallah. 4 nisan izmir'deki MISIAD açılışına Yüce ALLAH nasip ederse torunun sedat peker satıcı'yı getirecem değerli ellerinden hürmetle öperim Yüce ALLAH'A emanet ol ''DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR CAN REİSİM
Adem Oz Gönderi no: 160070  /
Adem Oz
Selamun aleykum Reis'im muhtaclara yaptigin iyiliklerin karsiligini insallah her iki cihanda da mukafat olarak alirsin. Allah razi olsun.
mahackale1881@hotmail.com Gönderi no: 160069  /
ALLA SİZDEN RAZI OLSUN. SİZİN HAKKINIZI NASIL ÖDERİZ
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız