Duyurular

Özgecan kardeşimizin katilleriyle ilgili düşüncelerimi ve geçmişte bu tip insanlara karşı yaptığım eylemler

Kıymetli dostlarım,

Birçok arkadaşımız Özgecan kardeşimizin katilleriyle ilgili düşüncelerimi ve geçmişte bu tip insanlara karşı yaptığım eylemleri yazmamı istediklerinden dolayı birkaç gün daha bu yönde paylaşımlar yazmamın daha uygun olacağını düşündüm.

1990 yılında Bayrampaşa Cezaevi’nde yatarken (Gençlik olaylarından dolayı), Türkiye genelinde bütün sol örgütlerin ana davaları görüldüğü için sağ görüşlü siyasi mahkûmların tümünü bir koğuşta toplamışlardı. Zaten sayı olarak da çok fazla sağ görüşlü siyasi yoktu.

Damatlar koğuşu diye bilinen bir koğuşa can güvenlikleri için sağ görüşlü mahkûmların koyulmasına hiç anlam verememiştim. Ancak içimde de farklı bir mutluluk oluşmuştu. Çünkü kendilerine sorulduğunda cezaevine kız kaçırmaktan geldiğini söyleyenlerin aslında çok iğrenç suçlardan gelmiş olabileceklerini hissediyordum. Birkaç ufak hediye mukabilinde cezaevi infaz kaleminden koğuştaki bütün mahkûmların dosyalarını temin ederek tek tek okudum. Kesinlikle tahmin ettiğim gibiydi.

O tarihten bugüne kadar orada yaşananların hepsi kulaktan kulağa halen daha anlatılmaya devam etmektedir. Size sadece şunu söylemek isterim ki kadın satıcılarına, tecavüzcülere orada yaptığım şeyler pilavcı olarak izlediğiniz, duyduğunuz olaydan en az binlerce kat daha korkunçtu.

Gerçi onlara da bir şans tanıyordum. Biraz önce her tarafı paramparça olmuş bir adamı görüp, sıra kendilerine geldiğinde üst kattaki koğuşta bulunan insanları ağızlarındaki kaşığa konulmuş yumurtayı kırmadan eğer uyandırabilirlerse affedilebileceklerini söylüyordum. Sizlerde tahmin etmişsinizdir ki bunu hiç kimse başaramadı.

Daha sonraki dönemlerde dini kökenli örgüt kurmaktan Abdülhamit Turgut Hoca ve arkadaşları da bizim üst koğuşumuza gelmişlerdi (Bir gün inşallah Size Abdülhamit Turgut Hoca'dan da bahsetmek isterim. Kendisi benim bu dünyada tanıdığım en mükemmel birkaç insandan biriydi).

Kıymetli dostlarım,

Cezaevlerinde yemek ortağı olmak çok önemli bir olaydır. O kişilerle aranızda kardeşlik bağı oluşur. Bizim yemek ortaklarımızdan bir tanesine eşinden gelen mektup bir anda koğuşun havasını değiştirmişti. Çok delikanlı ayağına takılan Orhan ismindeki yemek ortaklarımızdan bir tanesi meğer karısını zorla pazarlıyor, pavyonlarda çalıştırıyormuş. Şans eseri benimde tahliyeme bir gün vardı. Ancak bu şahsa bir şey yapmazsam bu olayın vicdanımı her zaman rahatsız edeceğini biliyordum. Koğuşta kalan birçok arkadaşımızın senin tahliyen geldi, ne yapılacaksa bırak biz yapalım diye söylemelerine rağmen gerekeni kendimin yapacağını söyledim.

Sabah namazından sonraki saatlerde bu şahsı koğuşun arka tarafına getirerek, gereken cezasını verdim. Benim şanssızlığım hayatta kalmış olmasıydı. Ameliyata girmeden önce; "Beni Sedat Peker şişledi." diyerek ifade vermiş. Koğuşta bulunan tüm mahkumlar; "Sedat Peker uyuyordu, biz koğuş olarak linç ettik." diye ifade verselerde benim infazımı yakarak, Bolu Kıbrıscık

Cezaevi'ne yolladılar. Bu şahıs yüzünden 1,5 sene daha fazladan cezaevinde kaldım. Unutmadan şunu da söyleyeyim, Türkiye cezaevlerinde tahliyesine bir gün kala infazı yanan mahkûm bugüne kadar benim haricimde hiçbir zaman olmamıştır.

Şu an düşündüğümde de o yaptığım şey için hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Çünkü hayata karşı duruşu olmayan bir insanın, bir yaprak edasıyla sonbahar rüzgârlarında savrulup gideceğine her zaman inandım.

Cennetmekân Abdülhamit Turgut Hoca ve diğer arkadaşlar beni sevk aracına bineceğim bölüme getirirken, tekbir çekiyorlardı ve bütün mahkûmlar koğuşlarının kapılarına çıkmış, onlarda tekbir getiriyorlardı. YÜCE ALLAH'a şükürler olsun ki bana, sevdiğim insanları ve inandığım kutsal değerleri koruyabilmek için inanç ve güç vermişti. Bende bu duygularla beraber getirilen tekbirlere katılıyordum.

Yukarıda da belirttiğim gibi hayatımın en güzel yıllarının cezaevlerinde geçmesine, fazladan 1,5 sene daha yatmama hiçbir zaman üzülmedim. Yaşananlara şahit olan mahkûmlar sonraki zamanlarda bu olayları yeni gelen diğer mahkûmlara, infaz memurları da kendilerinden sonra bayrağı devralanlara anlatarak, cezaevlerinde bu anıların canlı kalmasını sağladılar.

Devamlı soruyorlar ya; "Sedat Peker, bu gücü nereden alıyor? Bütün herkesle nasıl uğraşıyor?" diye. Onlara çok merak ettikleri sırrımı söyleyeyim. Öncelikle ALLAH dostlarından, sonrasında ise beni yüz yüze görmeden dua eden annelerden, babalardan, kardeşlerden alıyorum. Yukarıdaki olaylarda da anlattığım gibi biz bu duaları çok küçük yaşlarda toplamaya başladık ve halen daha şükürler olsun ki toplamaya devam ediyoruz.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
yakuza_halıl30@hotmail.com Gönderi no: 161432  /
yakuza_halı[email protected]
SELAMUN ALEYKUM KIYMETLI REISIM BEN ESKISEHIRDEN HALIL SİZİN ADAMLIGINIZ VATAN SEVGINIZ VE HAYATA KARSI DIURUSUNUZ BANA ÖRNEK OLARAK YETER ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN BIR UMUTTUR YASAMAK
elevatormch@hotmail.com Gönderi no: 160026  /
Sedat bey; Yazılarınızı okurken sanki karşımda ailemden biri var ve bana o anlatıyor gibi okuyorum.Duygularınız içten ve samimi,dürüstçe.Beni tanımıyorsunuz ama ben ve herkes sizi tanıyor.Bu yüzden adam gibi adam olduğunuzdan da bahsetmeme gerek yok.Sizi seviyoruz.Her daim Allah yolunuzu açık etsin.Benim gözümde siz bir kahramansınız.
fatihsahin3827@gmail.com Gönderi no: 159898  /
Reis selamın aleykum tek istegim seni yakindan gormek yada bir sesini duymak .cocuklugumdan beri hayraninim allah yolunu daima acik etsin saygilar.
oguzhan gul Gönderi no: 159896  /
oguzhan gul
Selamın aleyküm sedat abi abi senden bir ricam var isten ayrıldım 3 aydır ev kiramı veremiyorum dolaptan yiyecek bişey kalmadı abi bana. Biraz maddi destek olurmusunuz biliyorum geri istemeyen ama tekrar gönderdim abi şimdiden allah razı olsun
sony20014 Gönderi no: 159857  /
sony20014
sedat abı ben bandırmadan ıbrahım bu mesajı sıze ozel gondermek ısterdım ama sıze nasıl ulasacamı bulamadım o yuzden burdan yazıyorum babam hasta ak cıgerlerınde sorun var yanı akcıger kanserınden supelenıyorlar uludag fakultesıne goturuyorum ılgılen mıyorlar bazı tahlıllerı dısarda yap getır dıyolar benım sızden ıstegım para degıl yanlış anlasılmasın sozlerım sadece tedavısını hızlandırmam ıçın akıl ve yardım ıstıyorum sımdıden tesekur ederım ıbrahım kamacı 05425545723 bandırma
FATMA GÜL Gönderi no: 159817  /
FATMA GÜL
20 yaşında üniversite öğrencisiyim ve bugün doğum günüm bir kız çocuğu olarak sizi oldukça yakın tanımaya çalışıyorum. özgecan cinayetinden çok etkilenmiş bulunup bir haftadır evden çıkmamak için direniyorum. bu olay yaşı ve öğrenciliği olarak bana benzeyen bir insanın başına gelmesi beni çok üzdü. bir ülkeyi ayakta tutanın dini ve adaleti olduğunu savunanlardan biri olarak soruyorum özgecan dini ve ahlakı gereği namusunu korurken öldürülmesi adalet miydi? işkenceye karşı bi insan olarak Rabbimden tek dileğim kısasa kısas yaşattıklarını yaşasınlar. 20 yaşındayım üniversite öğrencisiyim bende bir Özgecan ARSLANIM.
çiğdem özahı Gönderi no: 159734  /
çiğdem özahı
abi ben bir anneyim ve acilen senin yardimina ihtiyacım var hangi kapıyı caldiysam yüzüme kapandı allah rızası için beni bir ara abi
Murat ÇINAR Gönderi no: 159718  /
Murat ÇINAR
Duvarımda Resmin Aklımda İsmin var. Allah seni başımızdan eksik etmesin. REİS Yolun Açık Bileğin Her Daim Bükülmez Olsun.
burakcanyildizz@gmail.com Gönderi no: 159715  /
Reis ALLAH ( c.c. ) Şahidim olsun yolunda kul köle olurum. İste son nefesimi uğruna vereyim. ADAMSIN. Ailecek seni seviyoruz sayıyoruz.
Sultan DOLGUN Gönderi no: 159713  /
Sultan DOLGUN
Ellerin dert görmesin bu üç şerefsizlerin de infazını kesen
HASAN CAN Gönderi no: 159699  /
HASAN CAN
Reis Allah (c.c) yar ve yardımcın olsun. dualrımız seninle Allahım senin gücünü kuvvetini eksik etmesin. saygılarımla
Elif Gönderi no: 159687  /
Elif
Sen nasıl bir insansın ya o kadar çok seviyorum ki seni sevgi de değil kanımca aşk bu Allah seni korusun sedatımm benimm
i_brsk@hotmail.com.tr Gönderi no: 159682  /
Reis Allah seni başımızdan eksik etmesin güç kuvvet versin izmirden saygılar sevgiler
Burak Tatar Gönderi no: 159675  /
Burak Tatar
Selamun Aleyküm Reisim:RABBİM Hem Bu Dünyada Hemde Ahirette Daima Mükafaatınızı Arttırsın Bu Paylaştığınız Durumunuzu Daha Önce Okumuştum Halen Daha Tahliyesine Bir Gün Kala Duruşunuzdan Taviz Vermemek Pahasına Bu Olayı Gerçekleştirmenizi Kahramanlığınızı Okuyunca Tüylerim Diken Diken Olmaktadır.ALLAHım Senden Razı Olsun Reisim İyiki VARSIN!RUH ADAM SEDAT PEKER!
e.gumussoy@hotmail.com Gönderi no: 159674  /
Yıllarca ben Sedat Pekerin yeğeniyim, Sedat Reis benim bilmem neyim olur diyen onlarca insana rastladım, çoğunada sadece 18 yaşıma kadar yaşadığım Kırıkkale de. İnsanlar eğer bilgileri yoksa duydukları ile yetinir ve inanır, bizde o yaştaki muhakeme ve bilgi sınırlarıyla kafamızda canını sıkana kurşun sıkan bir adam hayal etmiştik. Namınızı birçok şekilde etiket ve korkutma amaçlı kullanan insanlar sayesinde benim gibi düşünen insan sayısı çok olabilir. Son bir yıldır makalelerinizi okudukça gerçek Sedat Pekeri tanıyoruz, internet sitesi kurup yazmanız çok iyi, takdir ediyorum, son olaylarda anlattıklarınız ise insanların bir çoğunun film izlerken dahil görmek istediği ''adaleti'' yüksek dozda barındırdığından çok ilgi çekici, olayın gerçekliği ve bizzat başrolünün ağzından dinlemek ise takdir dolu duygulara gark ediyor insanı. Eğer prodüktör, yönetmen olsaydım kesinlikle hayatınızın filmini çekmeye aday olurdum. Geçmişte bir çok film ve dizide ''bu kim biliyomusun,bence bu Sedat Peker'' şeklinde yorumlanan yapım olduysada, dolaylı değil, direkt hayatınızı anlatan ve son iki üç gündür anlattığınız adalet anlayışını vurgulayan anılarınızla dolu, sizi tam oalrak yansıtabilen bir filmi yapmayı çok isterdim. Belki teklif gelmiştir daha önce siz kabul etmemişinizdir, belki şu anda b durum günceldir bilemiyorum. Fikirlerimi sunmak istedim, 17- 18 li yaşlarda bir gün Sedat Pekere mesaj yazıyor olmayı hayal bile edemezdim, en azından film fikrini hayal edemiyorum, biri muhakkak yapacak, gençler, sizi çok sevip takip edenler sizi istediği yerden değil, istediğiniz şekilde tanımasına vesile olaacktır inşallah. Saygılar
aysegulcinemre@gmail.com Gönderi no: 159671  /
Allah her daim sizi korusun
Mücahit UZAN Gönderi no: 159666  /
Mücahit UZAN
Sn.sedat abi allah sizden razı olsun herşey için ben 19 yaşındayım çorumun sungurlu ilçesinde esnafım her boş kaldığım vakitlerde sizi takip ediyorum özgecan arslanı kötü bir şekilde katledenler cezasız kalmasın abi sizden tek isteğim bu saygılarımla. Çorum tarafına geldiğiniz de bi ziyaret edin abi buraları burdaki gençler ile bi konuşun abi herkez sizin hayranınız. Allah yolunuzu bahtnızı açık etsin
Ceylan Gönderi no: 159665  /
Ceylan
Sedat bey merhaba, bana ulaşır mısınız lütfen lütfeeeen.
Ismail Gönderi no: 159663  /
Ismail
Ozgecan icinde sizden ricam allah rizasi icin bu adamlara bisey yapin bunu kendinize devletinize halkiniza bir borc olarak gorun
Ismail Gönderi no: 159662  /
Ismail
Ilk defa birine yorum yaziyorum gercektende senin gibi biri bu ulkeye lazim allah eksikligini gostermesin allah gucunu arttirsin
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız