Duyurular

Özgecan Aslan

Kıymetli dostlarım,

Bugün aslında başka bir konuyla ilgili paylaşım yapacaktım. Ancak insanlık dışı caniler tarafından katledilen, Özgecan Aslan kardeşimizle ilgili paylaşım yapmamın daha gerekli olacağını düşündüm.

Gerçi yapacağım paylaşım kimilerine çok vahşice ve korkunç gibi gelebilir. Ancak geçmiş yılların birinde yaşanan bu olayın halkımız arasındaki bazı tartışmalara da katkı sağlayacağını zannediyorum.

1994 veya 95 senelerinde (o tarihlerde çok yakın görüştüğüm) bir dostumla sohbetimizde o dönemin en kudretli bir-iki orgeneralinden birinin (daha önceden kendisini tanıdığım bir paşa) benden geçmişteki yaverinin kızının başına gelen bir konudan dolayı yardımcı olmamı istediğini iletti. Bu notu ileten dostumuzla beraber bahsi geçen orgenerali arayarak konuyla ilgileneceğimi söyleyip, saygılarımı ileterek, telefonu kapattım.

O gün benim ilgilenmem gereken başka bir konu olduğu için biraderim olan Atilla Peker ve birkaç arkadaştan bu konuyla ilgilenmelerini rica ettim. Konuyu kısaca anlatmak istersem; Paşa’nın yaverinin kızı eşinden ayrılmış. Eşi ayrıldıktan sonra tekrardan eski hanımıyla cinsel ilişkiye girmek istediğinde bayan tarafından reddedilince zorla eski eşinin çırılçıplak fotoğraflarını çekmiş. Ayrıca da zorla cinsel ilişkiye girerken de yakın çekimden bunu fotoğraflamış.

Bu konuyla ilgili Sayın Paşa, Valiyi, Emniyet Müdürünü arayıp, konuyla ilgilenmelerini rica etsede resimler bulunamadığı için şahıs her defasında gözaltına alınarak, serbest bırakılmış. Biraderim Atilla Peker, benimle fikir istişaresi yapmak istediğinde ve bana ne tür bir şey yapmak gerekir? Diye sorduğunda; "Benim adalet anlayışımı biliyorsun.Bir insan hangi kötülüğü yaparsa onun aynısını yaşamalı." demiştim. Ayrıca kardeşimi de uyarmış; "Adamın hemşerimiz olması (adam maalesef ki Rizeliydi) çekeceği cezaya asla engel olmamalıdır." diye de fikrimi beyan etmiştim (Hemşerilerime karşı hassasiyetim olduğunu herkes bildiği için bu uyarıyı yapma gereği hissetmiştim).

Biraderim bu şahısı o günün şartlarıyla kendi metotlarını kullanarak, ikna edip, resimleri ele geçirmiş(Negatiflerini de almayı unutmamış). Kadına zorla tecavüz ederken, 3. bir kişiye yani arkadaşına resimleri çektirdiği içinde haliyle daha çok sinirlenmişler. Bu sebeple davranışları maalesef ki daha sert ve kanlı olmuş.

Bedava cinsel ilişkiye girmek için eski karısına bunları reva görenin aynı duyguyu yaşaması içinde adama buraya yazsam herkese çok enteresan gelecek şeyler yaparak, resimlerini de çekip, bana getirdiler. Önce bayanın resimlerini bakmadan zarfın ağzını kapatarak, kendisine yolladım. Adamın olduğu resimler tabi ki çok korkunçtu. Yerde yatan çıplak bir adam ve her tarafı kan revan içinde. Ben bu resimlerinde bayana gitmesini istemiştim. Çünkü ruh sağlığı yaşadıklarından dolayı çok bozulmuştu.

Hiç değilse biraz yüreği soğusun istemiştim. Ancak arkadaşlar yanlış anlayarak, Paşa ile ortak dostumuz olan beye verip, resimleri yanlışlıkla Paşaya yollamışlar. Sayın Paşa, yaşının büyük olması ve resimlerdeki görüntünün çok vahşi olmasından dolayı önce biraz rahatsızlık geçirerek sandalyesine oturmuş, ancak sonrasında kendine gelince bana telefon açtı. Sedat Bey, ben bu adama engel olmak için kanunun her maddesini uygulatmaya çalıştım. Ancak hiçbir işe yaramadı (Kendisi çok beyefendi bir insan olduğu için bana Reis bey diye hitap ederdi). Reis bey, bence bu tip insanlara uygulanması gereken ceza işte böyle olmalıdır demişti.

Silahlı Kuvvetler'in 2 numarası olacak kadar üst kademedeki bir komutan böyle bir yorum yaparak, teşekkür etmişti. Mağduriyete uğramış olan bayan, o zaman minnettar olduğunu belirten teşekkürlerini inanılmaz mutlu bir şekilde iletmişti ve kızın babası olan Yaver Bey, sevinçten resmen çılgına dönmüştü.

Farkındayım bu yazıyı okuyanların bazıları yaşanılanları çok ilkel bulmuş olabilir. Ancak devletin verdiği cezalar, ürettiği çözümler yeterli gelmezse toplumun bu gibi durumlarda uygulamak isteyeceği cezalar ilkellik ve vahşilik değildir. Kendilerince hak arayışıdır, adalet arayışıdır.

Bu haberi okuduktan sonra başıma iş açmayı düşünen benden hoşlanmayan devlet görevlileri olabilir. Onlara söyleyeceğim hiç boşuna zahmet etmemeleridir. Çünkü olayın meydana geldiği tarih, 1995 yılıydı. O zamanki kanunlara göre yapılan eylemin zaman aşımı 7,5 seneydi. Aradan geçen 20 senede kanunlarımıza göre cinayet suçu dahil tüm suçlar zaman aşımına uğruyor (Gördüğünüz gibi en az bir avukat kadar kanunları da artık ezberledim).

O tarihten bugüne kadar hümanist psikolojinin en önemli isimlerinden olan Rotterdamlı Erasmus'un hayatını inceledim. Ya da ne bileyim psikiyatrik sorunlarda tedavi yöntemi olarak hümanist psikoloji kuramını bulan Abraham Maslow'un tüm öğretilerini de okudum. Ancak ben kendi şahsımda bir ilerleme kat edemedim. Özgecan kardeşimin olayını duyduğum an, tekrardan 20 sene önceki duygularım kabardı. "Adalet istiyorum!" dedim. "Bu kişilerin ölmelerini istiyorum. Hem de normal bir şekilde ölmelerini değil, vahşice ölmelerini ” dedim(Yani okuduklarım beni ilkellikten kurtaramamış).

Cinayetle sonuçlanmış cinsel suçlarda idam uygulanır kanunu, tek madde halinde geçirilirse buna ülkemizde hiç kimsenin karşı çıkmayacağını düşünüyorum. Ya da şu soruyu kendimize sormalıyız; "Sadece bu olaylar yaşandığında bağırıp, çağırarak, birkaç gün sonra da normal olarak hayatımıza devam mı edeceğiz?"

Not: Dönemin görevli orgeneralinin ismini vermeme sebebim, mağduriyete uğramış bayanın kim olduğunun ortaya çıkmaması içindir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Kemalaygun54@gmail.com Gönderi no: 180760  /
BİR UMUTTUR YAŞAMAK CAN REİSİM SEDAT PEKER
Gizli sifi Gönderi no: 177199  /
Gizli sifi
NUSH İLE USLANMAYANI; ETMELİ TEKDİR. TEKDİR USLANMAYANIN HAKKI KÒTEKTİR. SELAM VE DUA İLE KALİN ALLAHA EMANET OLUN
madboyhakan@hotmail.com Gönderi no: 160319  /
Abi 90 lar ve 2000 medyasından tanırdık sizleri yaptıklarınızdan ziyade yöntemlerinizi tasvip etmez bu yüzdende tanımasamda sizi sevmezdim. İlk olarak "Muhsin başkanın sevdiği insan başımızın tacıdır" düstüru ile düşünür, kin beslemezdim size. Ancak yaşadıkça aslında yönrtemleriniz, karateriniz ve saygı duyulası duruşunuz benimde gönlümü feth etti. Abi özellikle bu yukarıdaki yazı ve geçen olaylarda anlattıklarınız, hala insanlığın ölmediğini, yaşanacak güzel şeylerin kaldığını, mazlumun bir şekilde yüzünün güldürülebileceğini bana kanıtladı. Allah sizden razı olsun. şehir efsanesi gibi duyardık. "Bu adam içeri girince yaşatmazlar" denirdi bu tip katiller için. Sayenizde anladım doğru imiş. Kısas gerektiriyor ise mutlaka yapılmalı. Mahkumun yaşama hakkı varsa maktulünde vardır.. Çok uzattım üzgünüm. Allah Yolunuzu açıketsin. Sizi de parti başlarında siyasetin içinde görürüz İnşaallah.
Şule Yaman Gönderi no: 159969  /
Şule Yaman
Merhabalar. Yazınız beni çok etkiledi. Adaleti doğru yerde aradığımı gördüm. Sizi bir kaç ay önce tanıdım. Ama fazlasıyla araştırdım. Özgecan kardeşimizin katillerine yapılmasını istediklerimi hayal ederken aklıma sizin pilavciya yaptıklarınız geldi. Ve internetten size nasıl ulasabilecegimi araştırdım. Taciz eden pilavciya onlari yapan bir adam bu serefsizlerin yaptiklarini yanina birakmaz.Tek umudum sizsiniz. Lütfen Özgecan kardeşimize yapılanlar o adilerin yanına kalmasın. Biz kızlar sokağa çıkmaya korkuyoruz artık. Böyle bir toplumda yaşarken bayan olmakla suçlanıyoruz. Kiyafetlerimizle yargilaniyoruz. Artık birilerinin dur demesi gerek böyle haysiyetsiz serefsizlere. Herşey kiyafetse bununla suçlanıyorsak kapalilarin da bu şekilde öldürülmesi saçmalık öyleyse. Lütfen abi sana güveniyorum senin kolun her yere uzanır bu serefsizlerin cezasının kisasa kisas şekilde verilmesini sagla. Hatta bizzat kendi ellerinle kes cezasını lütfen abi sanagüveniyoruz
armagan genc Gönderi no: 159868  /
armagan genc
Reis seninle gorusmem lazim
hasso0681 Gönderi no: 159792  /
hasso0681
Acıyı kederi bıraktı bu dünyada dualarımızla cennet yüzü görmeyi nasip etsin yüce Allah’ım merhuma, acınızı paylaşıyoruz gözyaşlarımızla başımiz sağolsun… tecavuzculere iskeceyle idam bu ilk deyil anamiza bacimiza siddet El kalkmasin PEKACAR HASAN
melek Gönderi no: 159690  /
melek
Allah sizden razı olsun keske benzeri bir pisligide bana yapan kişiye aynı cezayi verebilecek birileri olsa :(
omer bayrak Gönderi no: 159627  /
omer bayrak
Reis benim adim ömer sende bilirsin adalet timsalidir. Herzâman yanindayim.
ayşegül Gönderi no: 159625  /
ayşegül
sedat bey sizin gibi insanlar olduğu sürece biz kadınlar olarak rahat uyuyabiliriz özgecanın ailesi adeleti isterken yanlarında olacağınızdanda şüphem yok . inş mahkum babalar onu öldürmek yerine hergün iskence ede ede beni öldürün diye yalvardığı haberini alırız.. biraz canice olacak ama özgecan yapılanlar için çok kinli ve nefret doluyum ..
gülay gündoğdu Gönderi no: 159613  /
gülay gündoğdu
tesadüf eseri sosyal paylaşım sitesinde özgecanla ilgili yazınızı okudum, isminizi duymuştum ama resminizi bile yeni gördüm... şiddet,kavga,dövüş şimdiye kadar benim hayat görüşüme ters olmasına rağmen, inanın kalbennn şu 3 sapığın cezasını bulması konusunda sizinle aynı fikirdeyim....
mertcnkrb@gmail.com Gönderi no: 159576  /
Reis öncelikle bu güzel yazı için eline yüreğine sağlık.sadece merak ettim ve acaba Sedat Peker bu vahşete nasıl bir yorumda bulunmuştur dedim ve buraya geldim ve gördüğüm okuduğum karşısısında gerçekten adalet budur dedim.evet belki sen bir devlet değilsin reis,belki yargılayamazsın bu kansızları.. ama ricam şu dur ki;tabiri caizse senin elinin uzanmadığı yer yoktur abi lütfen ama lütfen bu insan görünümlü yaratıkları içerde rahat ettirme görebilceklerri en kötü şeyleri göster yaşarken ölmenin ne olduğunu öğret onlara reisim.SAYGILARIMLA.
milyar@outlook.de Gönderi no: 159553  /
öncelikle selamünaleyküm sayin Sedat abicigim ben almanyada yasayan bir gurbetciyim yazida anlattigin konuyu dikkatle okudum ve su karara vardim se kesinlikle yanlis yargi yapacagina inanmiyorum ne kadarda hemserin olsa dersini verrmiisin REIS abi senin adaletin yargi evenden daha adaletlidir RABBIM sizi basimizdan eksik etmesin insallah Rabbim yar ve yardimciniz olsun
ozkancan54@gmail.com Gönderi no: 159539  /
Amca Yüreğine Sağlık.
ibrahim demir Gönderi no: 159492  /
ibrahim demir
Sevligi Sedat abi yazını okudum ve gururlandım. Senin gibi insanlara bu ülkenin ihtiyacı var. Allahım Önce kızımı, kızını, Ve tüm insanlığı bu türde olan insanlık dışı mahluklardan korusun. Yazında bahsettiğin gibi Adalet bence'de Yapılanların yapanlara yapılmasından yana olmalıdır'ki nasıl acılar nasıl yaralar nasıl bir izler bıraktığını hissettirmek ve gösterebilmekten yana olmalıdır. Bugüne kadar yapmış olduğun ve yapacağın tüm iyilikler, olaylar için şimdiden tekrar teşekkür eder minnetlerimi sunarım. Seninle görüşme imkanım olmadı ama herzaman selamım seninle olmuştur. Beykoz korosuna her çıktığımda kal sağlıcakla. Saygılarımla Reis.
Hüseyin Gönderi no: 159462  /
Hüseyin
Abi seni seven bunca insan yanında sana nasıl iftira atıyorlar ama ne dersler desinler ne yaparsa yapsınlar seni sevmekten vazgeçen namertir.
Mehmet Tatlı Gönderi no: 159399  /
Mehmet Tatlı
Reis, sen bu canilerin hangi cezaevine gideceklerini öğrenir, orada onları kimin karşılayacağını ve nasıl ağırlayacağını (!) çok güzel organize edebilirsin. Olacakları bizim görmemiz gerekmiyor. Sadece bilmemiz bile yeterlidir. İdam bu canilere ödül olur. Senin kısasa kısas anlayışını çok iyi biliyoruz. Başta maktulun ailesi olmak üzere herkes sana minnetdar olacaktır. Saygılar
fezakar@gmail.com Gönderi no: 159398  /
Bazı olaylar vardır ki çok farklı insanları bile aynı anlam ekseninde buluşturabilir ki Özgecan şimdi bunu yapıyor.İnsanım.Adil olmaktan yanayım.Lakin şimdi sizinle ayyynı fikirdeyim.Bir eli için zanlının bir kızı diğer eli için diğer kızı..canı için eşi ..bir de anneciği için zanlının annesini..düşünüyorum..Daha ileri gidemiyor düşüncelerim..Ama biri bir senaryo yazsa bu özneler için..ki o senaryo bir İBRET olsa artık..Artık..artık!!
Recep Gönderi no: 159395  /
Recep
Siz cok buyuk adamsiniz Reis Bey
burak Gönderi no: 159381  /
burak
Çok sevgili abim Sedat Reis, Bende sizin gibi aynı düşünce ve hislere sahibim. Ama böyle adamları bir kere gercek anlamda öldürünce onlara iyilik etmiş olunuyor. Bu adam her sabah uyandığında tekrar tekrar ölmeli. Her uyandığında ölmek için dua edecek psikoloji içinde yaşamalı. Zaten hapishanede tecavüz ve hırsızlıktan yatanların akıbeti ırzlarına geçilerek sonuçlanıyor. Onun için hapishane bu adamlar için gerçek bir cehennem olacak. her tuvalete gittiklerinde her banyoya gittiklerinde arkalarını kollayacaklar ödleri kopacak. Ama nafile. O kaçınılmaz sonu yaşayacaklar. Onlarda tecavüze uğrayacaklar. Ben bu adaleti bekliyorum. Sevgili abicim. Saygılarımla
necdet soyal Gönderi no: 159380  /
necdet soyal
REİSİM ; NEFESİN YETER , BAKIŞIN YETER...
 
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız