Duyurular

SEDAT PEKER'in genç nesil hakkında ki düşünceleri

Kıymetli dostlarım,

Silivri cezaevinde bulunurken, aşırı solu temsil eden bazı basın organlarında, şahsımın bulunduğu koğuşun diğerlerinden daha ayrıcalıklı olduğunu belirten haberler çıkınca, cezaevinin bağlı olduğu Bakırköy Sayın Başsavcısı ve diğer yetkililer denetim ve kontrol amaçlı olarak kaldığım koğuşa gelmişlerdi.

Gazete de yazan haberin doğru olmadığı ortaya çıktıktan sonra, kendilerine ikram ettiğimiz çayı içmek üzere bir süre misafir olarak koğuşumuzda kaldıklarında, Sayın Başsavcı bana eskiden de cezaevlerinde kaldığımı, şu anda da yeni sistem cezaevlerinde kaldığım için eski gardiyanlarla yeni infaz memurlarını bir kıyaslar mısınız? Diye bana soru sormuştu.

Bende cevaben kendisine: "Devletin çok büyük bir hata yaptığını, çünkü infaz memuru olarak görevlendirilen binlerce arkadaşın hepsinin en az Başsavcı olabilecek kapasite de olduklarını, bu arkadaşların gardiyan olarak boşuna harcandıklarını söylemiştim. Yapmış olduğum bu yorum, Sayın Başsavcıya zannederim ki farklı gelmişti. Ancak sözlerimden mutlu olduğunu da gözlemleyebilmiştim.

Sayın Başsavcıya söylediklerim benim samimi düşüncelerimdi. Ülkedeki bütün üstün nitelikli gençleri herhalde infaz memuru yapmışlar diye düşünüyordum. Ancak tahliye olduktan sonra şaşkınlığım daha da arttı. Sanki Yüce ALLAH son yıllarda insan olarak en iyi tohumları, herhalde bizim ülkemize bahşetmiş diye düşünmüştüm.

Bizden sonraki jenerasyon, kesinlikle bizden daha iyiydi. Onlardan sonra gelenler ise onlardan çok daha iyi. Yirmili yaşlardaki jenerasyon ise bence akıl almayacak kalitede nitelikli. Onlardan sonraki on yaş grubunu ve daha küçüklerini ise söylememe gerek bile yok(Hepsi akıl küpü).

Kıymetli genç arkadaşlarım,

Bazı kompleks sahibi insanların "Yeni nesil çok kötü ya da nesil bozuldu." sözlerine lütfen gülün geçin ve benim sözlerime lütfen inanın. Belki işiniz, paranız yoktur. Belki de daha kötüsü hiçbir şeyiniz yoktur. Ama size yine de tavsiyem hayallerinizi çaldırmamanızdır. Bu zamanın gençlerinin yani sizin, farklı bir kaliteniz var. Sokak tabiri ile kumaşınız daha farklı.

Sizler bu ülkeyi tarihin en büyük başarılarından birine en kısa zamanda taşıyabilirsiniz. 1850'lerde bazı dönem İsveç'in, bazı dönemlerde ise Rusya'nın sömürgesi olan Finlandiya'lıların, çok kısa bir sürede meydana getirmiş olduğu muhteşem gelişmeyi anlatan, "Beyaz Zambaklar Ülkesinde" kitabını okumanızı tavsiye ederim (Bu kitap Gazi Mustafa Kemal'i o kadar etkilemiştir ki bu kitabın tüm okullarda okutulmasını istemiştir).

Şanlı ecdadım beni affetsin. Gençliğimin ilk yıllarında bazen Nizam-ı Alem Ülküsü İ’lay-ı Kelimetullah davasının gerçekleşebileceğine (yani ALLAH'u Teala'nın adının Türk milletinin rehberliğinde tüm dünyaya hakim olacağına) olan inancımı yitirdiğim olurdu. Kendimize bakardım. Biz bu misyonu tamamlayamayacağız galiba derdim. Ancak ben yeni nesliden genç arkadaşlarla tanıştıkça ve sohbet ettikçe geçmişte ara sıra da olsa sahip olduğum bu olumsuz düşüncelerden dolayı mahcubiyet duyuyorum.

Yüce ALLAH'ın bir şeyi ertelemesi onu bir daha asla gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmez. Tarihte kurulmuş olan Türk Birliği tekrardan mutlaka kurulacaktır ve bu millet İ’lay-ı Kelimetullah davasını tüm dünyaya hakim kılacaktır(Siyonist İsrail ve onun yerli uşaklarına rağmen).

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
serqencil58@hotmail.com Gönderi no: 163551  /
adamsın reisss
mehmet karaaslan Gönderi no: 162763  /
mehmet karaaslan
selamaleyküm...
alanyalımehmet Gönderi no: 159481  /
alanyalımehmet
Sayın Sedat Peker ; Evet genç nesil (bu arada bende 30 yaşındayım) eskiye nazaran daha bilgili daha eğitimli bilinçli doğrudur. Ancak biz müslüman türkleri geçmişte biz yapan unsurlardan ( türk-islam maddi ve manevi değerler ) çoook ama çoook uzaktayız. Nasıl mı ? tv de oynatılan diziler (muhteşem yy-aşkı memnu ) , yarışma ve eglence programları ( ben bilmem eşim bilir-bizimlesin ) türk sinemasından(şahan gökbakır ve cem yılmaz tarzı filimler ) gibi yayınlarla bizleri ne hale getirdikleri aşikar bunlar tv de yayınlanarak gayet doğal normal şeyler oldugu bilinç altımıza yerleştirildi. okullarda sokaklarda gencecik çocuklar agızlarında cem yılmaz - şahan gökbakır ın belaltı espirileri diyalogları agızlarında. dizilerdeki tarihimizi aşağılayan kötüleyen düşünce ve olaylar zihinlerimize ve zaten yarım yamalak olan tarih şuurumuza işlemiş durumda. dizilerdeki özellikle aşk ı memnu gibi dizilerdeki aile ve türk kültür yapısana ters olan ilişkiler yaşayışlar artık gayet normal ve olağan yaşanan şeyler halini aldı ...... o kadar çok şey varki söylenecek bunlar devede kulak...... Gençliğimiz yani biz çok da iyi yerlere gitmiyoruz sadece teknoloji fen teknik olarak oda sadece kullanıcıyız esiriyiz sahibi yada yeneticsi yenlendiricisi deiliz. Eskide herşey daha güzeldi ar edep namus şeref haysiyet vardı. Türkiye bu günlere geldi ama özümüzden(türk-islam kültür ve inançlarımızdan) çok ödün verip de geldik. Halende vermeye devam ediyoruz. Eminim ki ne orta asyadaki atalarımız(Mete-Attila-.....) Ne de Osmanlı (Osman Gazi-Fatih-Yavuz-Kanuni...... ) Ne çanakkalede yatan dedelerimiz Ne de Ata hiçbirisi Türklerin Şuan ki halinden Ötürü Kemikleri sızlıyordur. Bizler Bu Günler İçin mi Mücade Ettik diye.....
cenoz44@gmail.com Gönderi no: 159322  /
Ben sizi hiç tanımıyorum hiç duymadım Özgecan olayı ilk defa isminizi gördüm yaptığınız yorumu okudum ben sizi çok merak ediyorum hakkınızdaki bilgiler internette çok kısa sözlüme kim bu adam dedim dert babası dedi herkese yardım eder dedi şimdi ben bana yardım et desem kim olduğumu bilmeden yardım mı eder dedim eder dedi sizi daha çok merak ettim sizi tanımak istiyorum sakın yanlış anlamayın beni niyetim sadece sizi tanımak
gokhan Gönderi no: 158930  /
gokhan
Hayırlı Günler Kerem yortumluk Denen kişi sizinde adınızı kullanarak bize 200 bin TL nin üzerinde reklam almış sonrasında bize çokça karşılıksız çek vermiştir. Küçük bir esnafım varımı yoğumu bağladım sizinle bir ilişkisi var mıdır bu şahsın gerçekten zor durumdayım
Burak Tatar Gönderi no: 158921  /
Burak Tatar
Selamun Aleyküm Reisim;Türk Gençliğinden Umutlu Olmanız;"Yeni nesil çok kötü ya da nesil bozuldu." Bakış Açısından Farklı Bir Bakış Açısı Segilediğinizden Ötürü Teşekkür Ederim ALLAH Razı Olsun.İnanın İnanmış Olduğunuz Gençlik Sizi Yanıltmayacaktır Sergilemiş Olduğunuz Görüş Beni ve İnanıyorumkı Yazınızı Okuyan Tüm Gençleri Umutlandırmıştır Sağolun.ALLAHım Seni Başımızdan Eksik Etmesin.
BURAK OĞUZ Gönderi no: 158915  /
BURAK OĞUZ
SELAMÜN ALEYKÜM , MUHTEREM REİSİM ! MERHUM SEZAİ KARAKOÇ AĞABEYİMİZ , NE VECİZ İFADE BUYURMUŞLAR : ''Daglarin yikilisini gördüm bir Venüs bardaginda Köle gibi satildim pazarlar pazarinda Günesin sarardigini gördüm Konstantin duvarinda Senin hayallerinle yandim düslerin civarinda Gölgendi yansiyip duran bengisu pinarinda Ölüm düsüncesinin beni sardigi su anda Verilmemis hesaplarin korkusuyla Sana geldim ayaklarina kapanmaya geldim Af dilemeye geldim affa layik olmasam da Sevgili En sevgili Ey sevgili Uzatma dünya sürgünüm benim !.. '' MUHTEREM BÜYÜĞÜM , SİZLERİN YAŞADIKLARINIZI BİZ GENÇLERİN TARTMASI , BİRAZ FİLM SEYRETMİŞ TIFILLARIN BİRBİRİNE KARATE YAPMASI GİBİ GELİYOR ; ANCAK ALNI SECDEDEN KALKMAYAN , YÜCE ALLAH'TAN BAŞKA RABB TANIMAYAN , FAHR-İ ALEM MUHAMMED MUSTAFA ( S.A.V. ) EFENDİMİZ'İN AYAĞININ TOZU VE BU AZİZ MİLLET'İN HER BİR EVLADININ BAĞRINDA ASLAN GİBİ YÜREĞİ - BABACAN MERHAMETİYLE ''ADEMOĞLU'NA GURUR KAYNAĞI - SAYIN SEDAT PEKER'' , KANIYLA CANIYLA BİR YAŞAYAN BİR TÜRK EFSANESİDİR !.. OKUYAN , DÜŞÜNEN , YORUMLAYAN , AKSİYONA DÖNÜŞTÜREN VE MODERNİN İÇİNDEN TARİHİNDEN YOLA ÇIKARAK BİR SENTEZ ÜRETEBİLEN GELİŞİMCİ FİKİR YAPISINA SAHİP BİR ÖNDER ŞAHSİYETTİR . CAN AĞABEYİMİZ , SİZLERİN DEĞİL UMUTSUZLUĞA DÜŞMEK ; BİR AN UMUTSUZLARIN KAPISINDAN UZAK KALMANIZIN DAHİ NE KADAR ÜZÜNTÜLERE SÜRÜKLEYECEĞİNİ YİĞİTLER BİLİR !.. GARİPLERİN AĞZINA BİR LOKMA GİTSE ; ''RUHUMUZUN EFSANESİ ADAM'' , SANKİ CENNET'TEN MEYVE YEMİŞ GİBİ SEVİNÇ DUYAR !.. MUHTEREM AĞABEYİM , BİZLER DUYGU VE DÜŞÜNCELERİMİZİ YILMADAN VE GURURLA SİZLERE İFADE EDECEĞİZ VE UNUTMASIN HİÇ KİMSE DE , YÜCE ALLAH'IN NAZARINDA NE KADAR BÜYÜKSE BİR ADEM ; ANCAK O KADAR YÜCELİR O ADEM'İN DAVASI ! SELAM , SAYGI , DUA , RAHMET-İ RAHMAN'A ERDİRECEK GÜZEL AMELLER VE BÜTÜN BU HAYIR DUALARA ''AMİN !.. '' DEDİRTECEK SAPASAĞLAM YÜREKLERLE , AMİN!..
ramazan satıcı Gönderi no: 158910  /
ramazan satıcı
İ’lay-ı Kelimetullah davasını tüm dünyaya hakim kılacaktır(Siyonist İsrail ve onun yerli uşaklarına rağmen). Yüce ALLAH'IN izniyle olacak REİSİM Yüce ALLAH bizlere elbete büyük İSLAM TÜRK birliğini nasip edecek ancak Değerli REİSİM hepimizin birey olarak çalışıp bunu arkadaşlarımıza akrabalarımıza ailemize bıkmadan usanmadan anlatmalıyız belki çoğu bize gülecek ama biz yinede yılmayıp anlatmalıyız değerli REİSİM. Değerli ellerinden hürmetle öperim CAN REİSİM. YÜCE ALLAH seni evvela çoluk çocuğunun sonra biz kardeşlerinin başında eksik etmesin CAN REİSİM. ''DOĞRULARIN GÖZLE GÖRÜLMEYEN ORDULARI VARDIR CAN REİSİM''
bogaziciengin@gmail.com Gönderi no: 158909  /
Değerli büyüğümüz sizinle önemli bir konuda görüşmek istiyorum. Yoğunsunuz farkındayım ama bir yuva söz konusu olunca herhalde yardımınızı esirgemeyeceğinizi de biliyorum . Saygılarımla;
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız