Duyurular

04.02.2015

Kıymetli dostlarım;

Dün yazdığım başkanlık sistemini desteklediğime dair yazıya bazı genç arkadaşlarımız eleştirilerde bulunmuşlar. Dünyada başarıyla yönetilen koalisyon hükümetlerinden bahsetmişler.

Benim o kardeşlerime söyleyeceğim düşüncelerinin doğru olduğu; ancak bizim ülkemizin dünyadaki bazı ülkelerle aynı şartlara sahip olmadığı gerçeğidir.

Ülkemizin koalisyon hükümetleriyle yönetildiği zamanlarda insanların benden destek istemek amaçlı yaptıkları bazı ziyaretlerde, hastanede yakınlarının ölüsünün bulunduğunu, hastaneye olan tedavi aşamasındaki borçlarından dolayı yakınlarının ölüsünün kendilerine teslim edilmediğini söylüyorlardı.

Bu anlattığım o genç arkadaşlarımıza şaka gibi gelebilir. Ancak bu bir şaka değildi. En az iki olayda hastaneye olan tedavi borçlarını kapatacak parayı vererek insanların ölülerini hastaneden çıkarttım. (Farkındayım şuan aklımız böyle bir şeyi kabul etmiyor, ancak bu bir gerçek.)

Adapazarı Depremi olduğu zaman diğer ülkelerden gelen yardım paralarıyla ülkedeki memur maaşları ödendi. Çünkü o zaman tamamen İMF’ye teslim olmuş durumdaydık. Devletin kasası ise tam takırdı.

Gazete patronlarının ülkenin başbakanlarını evlerinde pijamayla karşıladıkları bir dönemdi. Ya da bütün herkese korku salmış dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın canlı yayında gazete patronu Aydın Doğan tarafından; ‘’sen artık ekipler amiri değilsin, içişleri bakanısın, dikkatli konuş!’’ diye fırçaladığı günlerdi.

MİT denilen ülkemizin en önemli kuruluşlarından bir tanesi, ‘MİT Raporu’ adı altında sadece yarı pornografik raporlar yayınlardı. (Kim hangi kadınla yatmış, kimin hangi kadınla ilişkisi varmış gibi) Şuan ise MİT’in yaptığı çalışmalar taraflı tarafsız herkesin taktirini kazandığı ortada olan bir gerçektir.

Ülkemizin istihbarat teşkilatları geçmişte CIA ve MOSSAD’ın sözünden ve onların çizdiği rotadan çıkamaz haldeydi.

Bu saydıklarımın hepsi keşke benim yalanım veya abartmam olsaydı. Ancak maalesef ki değil, tamamı gerçek. (Ve bunun gibi sayılacak binlerce yaşanmış kötü örnek var.) İşte bu sebeple koalisyon hükümetlerine asla olanak sağlamayan başkanlık sistemi ülkemizde mutlaka uygulamaya geçirilmelidir.

Denetim mekanizmaları kurulduktan sonra başkanlık sistemi bence en güvenilir sistemdir.

Bazı arkadaşlarımız Ergenekon Davası’ndaki yaşananlarla ilgili neden yazı yazmadığımı devamlı suretle sormaktalar. İnşallah önümüzdeki günlerde uzunca bir süre bu konularla ilgili anılarımı da yazacağım.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
huriye celebican Gönderi no: 158869  /
huriye celebican
sevgili sedat bey hatta oglum diyebilirim size anneniz yasindayim eminim . her Zaman takdir etmisimdir sizi antalyada yasiyorum her Zaman sizi tanimayi arzu ettim ancak bu mümkün degildi ne sizi nede sizin cevrenizden hic tanidigim yok ama bir gün antalyaya gelirseniz ve beni arayip bir cayimi icerseniz cok ama cok mutlu olurum
soner koğun Gönderi no: 158774  /
soner koğun
hayırlı sabahlar reisim.biz seninle bozmuşuz kafayı ne yazacağımıda bilemiyorum doğrusu bildiğim yüreğim hep sizinle BİR UMUTTUR YAŞAMAK.allah yar ve yardımcınız olsun saygılarımla.
gokhan aydogdu Gönderi no: 158773  /
gokhan aydogdu
sayın sedat reis'im ben 68 aksaraydan gökhan sizinle tanışmak sizi misafir etmek istiyorum kabul buyurursanız ve sizin namınıza çalışmak istiyorum umarım bana dönersiniz saygılarımla (REİS)
kenan ege Gönderi no: 158772  /
kenan ege
Ben sadece adınızı biliyordum hapisten çıktıktan sonra merak ettiğim için bir kaç kez takip ettim yazdıklarınızı okuyunca şokk oldumm....Benim düşündüğüm herşeyi siz ifade ediyorsunuz halbuki ben medyadan sizi farklı düşünmüştümm gerçekten kafam karıştı paylaşımlarınız mükemmel...özellkle başkanlıkla ilgili ve genel düşüncelerinizi aynı şekilde savunduğum için sizi kendime çok yakın hisettim...Eger bunlar sizin yazdıklarınızsa özellikle aydın doğan medyası sizi öle farkklı bir şekilde yansıtmış ki şaşırmamak elde deil......
yurdagul@ghotmail.com Gönderi no: 158751  /
Sedat abi sen bizim reisimizsiniz inanmayan inanmasin ben olayim baskalari olsun size her zaman inaniyoruz balskanlik destegi hakkinda ve o inanmayanlar bir gun gelecek duyacaklar inanmadiklari seye siz asla yalan soylemezsiniz reisim sizi cok seviyoruz .
mustafacamci1984@hotmail.com Gönderi no: 158741  /
selamünaleyküm abi inşallah iyisindir abi ALLAH izin verirse sende uygun görürsen ziyaretine gelmek istiyor ve o çok değerli vaktini sana arz etmem gereken önemli bi konuyu arz etmek için iki dakika almak isterim saygılarımla abi teşekkürler
BURAK OĞUZ Gönderi no: 158738  /
BURAK OĞUZ
SELAMÜN ALEYKÜM , MUHTEREM REİSİM ! BİZ YİĞİTLERİN ÇOK OKUMASI , ARAŞTIRMASI VE BU MUHTEŞEM TARİHİ CİĞERLERİMİZDE TAŞIYACAK ÖLÇÜDE BÜYÜK VE SAĞLAM İDEALLERİ EN YÜCE DAĞLARIN HALİL İBRAHİMLERİNE YASLANMAMIZ GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM !.. YÜCE KİTABIMIZ KURAN'I BAŞININ TACI EYLEMİŞ , FAHR-İ ALEM ( S.A.V. ) EFENDİMİZİN RAHMANİ YOLUNDA ŞEREF TABLOLARI ORTAYA KOYMUŞ VE KAHRAMAN ECDADININ ELİNDEN ÖPÜP ALNINDA ASALETİN PARILTISI OLAN SAYGIDEĞER BÜYÜĞÜM , İLK AYETİ '' OKU !..'' EMRİYLE BAŞLAYAN MUKADDES KİTABIMIZ'IN BUYRUĞU GEREĞİNCE '' RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'IN ADIYLA!..'' DİYEREK BAŞLAMALIYIZ ŞANLI TARİHİMİZ'İN YAKININDAN UZAK GEÇMİŞİNE KADAR !.. Kİ YAZMAK İSTİYORSAK , FATİH SULTAN MEHMET HAN'DAN VE DAHA NİCE HAKANLARIMIZDAN BİZLERE EMANET KALAN SAYFALARIN DEVAMINI , TARİHİN ŞEREF DUYACAĞI VE ŞAİRLERİN AŞKIN DERYASINDA ÇAĞLAYACAĞI TOPRAK KOKAN VE GÖKYÜZÜNDE UMUDUN YAŞAYACAĞI BİR DÜNYA TABLOSU ORTAYA KOYABİLMEK İÇİN !.. CANIMIZ REİSİMİZ , TESBİHİNİZ KURŞUN GİBİ HER ZAMAN KORKUTUR NAMERTLERİ ; AMA GÖNLÜNÜ ŞEN EDER , BU DAVANIN YİĞİTLERİNİ !.. SELAM , SAYGI , DUA VE CANIMIZA CAN KATAN DOSDOĞRU MUHABBETLERİMİZİ ARZ EYLERİZ !..
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız