Duyurular

Başkanlık Sistemi

Kıymetli dostlarım,

Son günlerde kamuoyunu çokça meşgul eden, başkanlık sistemi ile ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Bizler gençliğimizin ilk yıllarında Cennetmekân Başbuğ Alparslan Türkeş'in fikirlerinden etkilenmiş olan bir neslin mensubuyuz. Bu sebeple Başbuğ Alparslan Türkeş'in hayata ve milletimize dair düşüncelerine karşı her zaman merak içerisinde olduğumuzdan devamlı suretle araştırmalar yapardık. 1980 öncesinde MHP'nin oyu yüzde üç civarındayken, Alparslan Türkeş çeşitli konferanslar düzenleyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini bütün herkese anlatmaya çalışıyordu.

Şu anki MHP, oy oranı yüzde on üç olmasına rağmen başkanlık sistemine karşı olan cephenin neredeyse sözcülüğünü yapar duruma gelmiştir. Başbuğ Alparslan Türkeş, yüzde üç oyu varken de bir gün iktidar olacağına inanıyordu. Kendisinin çektiği çileler sayesinde bugün yüzde on üç oy alan MHP üst yönetimi ise biz başkan çıkaramayız korkusuyla Başbuğ'un hatırası olan bu fikre muhalefet etmektedir. Başbuğ'un Türk siyasetinde savunduğu fikirlerinden olan siyasete girme yaşının aşağıya çekilmesi, aktif dış politika izlenmesi, başkanlık sistemine geçilmesi ne yazık ki bugün AK Parti tarafından savunuluyor, (MHP üst yönetimi tarafından ise bu üç fikre de çok sert bir şekilde karşı çıkılıyor.)

Ülkücülerden oy isterken Başbuğ Alparslan Türkeş'in ismini ve hatırlarını kullanacaksınız, ancak onun kurduğu parti de onun fikirlerinin tam karşısını savunacaksınız. Ben bunu gerçekten anlayamıyorum. Dikkat ederseniz kendime ait hiç bir yorum katmadan Cennetmekân Başbuğ'un fikirlerini söyledim. Şefkat Çetin ve avanesi acaba beni şimdi tekrardan AK Parti'ye çalışmakla mı suçlayacaklar? Bunu gerçekten merak ediyorum. Ancak suçlamayı yapmadan önce çok iyi düşünmeliler(Şefkat Çetin ve avanesi). Çünkü dolaylı olarak, Cennetmekân Başbuğ'u da AK Parti'ye çalışmakla suçlamış olacaklar.

Devlette ve sivil hayatta kendini yetiştirmiş, Başbuğ Alparslan Türkeş'in fikirlerini rehber edinmiş genç arkadaşlara lütfen partinin kapılarını açın. O koltukları hak etmeyen Şefkat Çetin ve arkadaşlarını da o koltuklardan kaldırın. Yoksa MHP’nin bırakın iktidar partisi olmayı, iktidara yaklaşabilmesi bile mümkün görünmemektedir.

Bu ülke de koalisyon hükümeti olan dönemleri hatırlayanlar, şunu çok iyi bilirler. Koalisyon hükümetlerinde ülkeyi millet değil, medya patronları, yabancı istihbarat servisleri, para baronları, ve de onlara uşaklık yapmayı kabul eden hainler yönetir( Siyonist İsrail’in gizli servisi MOSSAD’ın iş birlikçileri ile kurduğu örümcek ağlarına yakalanmamamızın tek şartı güçlü bir yönetimdir). Başbuğ Alparslan Türkeş’in söylemiş olduğu Türk insanının en iyi yönetim biçimi başkanlık sistemidir, fikrine katılıyorum. Tarihteki başarılarımızın da bunun en iyi delili olduğuna inanıyorum.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
BURAK OĞUZ Gönderi no: 158718  /
BURAK OĞUZ
SELAMÜN ALEYKÜM , MUHTEREM REİSİM ! TARİHİN ŞANLI ZAFERLERİYLE KİTAPLARA GEÇMİŞ BU AZİZ MİLLET'İN BİRLİĞİ İÇİN HAYATININ İÇİNDE FIRTINALARA GÖĞÜS GERMİŞ , NAMERTLERİN DÜNYASINA MERTLİKLE ADEMLİK ÇERÇEVESİNDE RUH ADAM PORTRESİNİ ASTIRMIŞ OLAN SİZ SAYGIDEĞER BÜYÜĞÜMÜZÜN BİZ YİĞİTLERİNİZE HER AN CESARET VE GAYRET VEREN BU GÜZEL ANLATIMLARINIZ İÇİN , BÜTÜN TÜRK GENÇLİĞİ ADINA ŞÜKRAN VE MİNNETLERİMİZİ ARZ EYLİYORUZ !.. KAANLAR , HAKANLAR , TOLGALAR , GAZİLER , SULTANLAR , PADİŞAHLAR ... VELHASIL BİZ ALPERENLER SOYUNUN , YÜCE ALLAH'IN KİTABI , FAHR-İ ALEM ( S.A.V. )'İN DOSDOĞRU SÜNNETİ VE BİZLERE HER AN YAŞAMA SEVİNCİ VEREN ŞANLI ECDADIMIZIN TARİFLERE GELMEZ KAHRAMANLIKLARI DIŞINDAKİ ÖNLERİNE GETİRİLEN DAYATMA FİKİRLERİN VE ASILSIZ MODERNLİK YÜKLENMİŞ İÇİ BOŞ İDEOLOJİLERİN KARŞISINDA DİZ ÇÖKMEMİZ BEKLENMESİN !.. BU HAYATI SADECE ÜÇ GÜNLÜK MENFAATLER UĞRUNA DEĞİL , ADAM GİBİ BİR DAVA UĞRUNDA DİMDİK DURABİLMEK İÇİN FEDA EYLERİZ !.. BU AZİZ MİLLETE DÜNYAYI ÇOK GÖRÜYORLARSA , BİZ YİĞİTLERİN DEĞİL ; NAMERTLERİN DAR BEYİNLERİNİN EKSİKLİĞİDİR !.. GEÇMİŞE Mİ , İSTERSENİZ ADEM ALEYHİSSELAM'A GİTSENİZ ; DUA ALMIŞ , RIZA ALMIŞ VE TOPRAĞINDA GÜL BİTMİŞ BİR NECİP MİLLET KARŞINIZA ÇIKAR !.. ''SAYIN SEDAT PEKER REİSİMİZ'' KİMDİR BİLİR MİSİNİZ ? BU TARİHİN İÇİNDEN KOPUP GELMİŞ BİR KAHRAMANCA YİĞİT AĞABEYİMİZ VE BU COĞRAFYADA DOĞMUŞ , DÜNYAYA NAM SALMIŞ BİR MODERN KAANIMIZDIR !.. SELAM , SAYGI , DUA VE YÜREĞİMİZDE TAŞIMAKTAN ONUR DUYDUĞUMUZ ''YAŞAMAYA UMUTLA BAKAN'' KARDEŞLİĞİMİZLE !..
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız