Duyurular

TİKA

Kıymetli Dostlarım,

Bugünkü paylaşımımda yaşadığımız ülkede insanoğlu tarafından (Yüce ALLAH’ın izniyle) gerçekleştirilen bir başarı mucizesinden bahsetmek istiyorum.

Cezaevinde yattığım dönemlerde yurt dışında yaşayan birçok arkadaşım tarafından TİKA isimli Başbakanlığa bağlı bir kuruluşun yaptığı çalışmalardan devamlı haberdar oluyordum. Bu kuruluşun ismini cezaevine girmeden öncede bir kaç kez duymuştum. Ancak tam olarak ne yaptıklarını gerçekten bilmiyordum. (İsmi olan ancak ne dünyada ne de ülke genelinde varlığını hissettire bilen bir kurum değildi.)

Cezaevinde yattığım süre içerisinde avukat arkadaşlarım vasıtasıyla TİKA’nın (Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) dünya genelinde yapmış olduğu bütün çalışmalarla ilgili erişebildiğim tüm bilgilerin çıktılarını getirterek okumaya başladım.

Bir milyar dolarlık bütçeleriyle, en az yüzlerce milyar dolarlık organizasyonlar gerçekleştirebilmeleri bana mantıklı gelmiyordu. Bu yüzden çalışmalarını daha da çok incelemeye başladım. En son Kosova’ya gidip oradaki Sultan 1. Murad Han Hazretleri’nin Türbesi’ni ve hemen yanındaki atıl yapıyı müzeye çevirmelerini gözlerimle gördükten sonra, insanoğlu tarafından (Yüce Allah’ın izniyle) mucizeler gerçekleştirilebileceğine olan inancım arttı. Yanlış anlama olmasın Kosova’da gördüğüm yapı bir mucize değildi. Ancak o yapı gibi dünyadaki ecdadımızın tüm hatırlarını onarıp yaşama geçirmeleri, dünya coğrafyasındaki tüm fakir ülkelerde hastaneler, okullar kurmaları ve de bunu bir milyar dolarlık bir bütçe ile gerçekleştirebilmeleri bence gerçek bir mucizedir.

Kendimi bildiğimden beri ülkemizdeki ve dünyadaki ecdadımızın tüm hatıralarına sahip çıkma gayretinde oldum. Bu sayede bir tane yapının bile yurt dışında hangi zor şartlarda restore edilebildiğini öğrendim, (bunun zorluğunu inanınki bi çok kişiden daha iyi bilirim.)

Belki bazılarının aklına TİKA’da görevli kadroları tanıyorum da bu sebeple bu yazıyı yazdığım gelebilir. Ancak samimiyetime lütfen inanın ki hiç birini tanımıyorum.

TRT birçok farklı alanda kanal açarak bence doğrusunu yapmıştır. Ancak TRT, TİKA olarak bir kanal açarsa ve TİKA’nın yaptığı tüm çalışmalar bu kanalda detaylı olarak yayınlanırsa ülkemizin vatansever insanları bu çalışmaları görerek mutlu olurlar. Dünyanın bir çok yerinde oldukça fazla personele sahip olan TRT’ye böyle bir kanalın çok fazla bir masrafının da olacağını zannetmiyorum. Zaten bu yayınların sonunda vatandaşlarımızın TİKA’ya bağış yapabilecekleri hesap numaraları verilirse bence çok fazla miktarda milletimizin desteğine de sahip olacaklardır.

Kıymetli dostlarım 57. Hükümet dönemindeki dışişleri bakanının dünya genelindeki kamuoyu oluşturma etkisi tüm samimiyetlimle söylüyorum ki; şu andaki TİKA Başkanlığı kadar değildi. (Bu acı ama gerçektir.)

Geçen gün ki gazeteleri okurken bir yazı görmüştüm. Moğolistan Coğrafyasında yaşayan soydaşlarımızdan Duaların TİKA’nın, ''bizden ne yardımı istersiniz?'' diye sormaları üzerine TİKA Başkanlığı’ndan ren geyiği istemişler.

TİKA Başkanlığı bu isteği bile önemseyerek ren geyiklerini alıp oradaki tabiata uyum sağlayabilmeleri için iki ay da beslenmelerini sağlamışlar. Moğolistan’daki Türklere ren geyiği, Amerika’daki Kızılderililere su deposu, ecdadın tüm hatıralarının onarılması ve hayata geçirilmesi, Afrika’daki fakir halklara hastaneler okullar yapılması, kutsal dinimizin tüm dünyada en güzel şekilde tanınması ve bunun gibi bir çok şeyi sadece bir milyar dolarlık bir bütçeyle gerçekleştirmeleri bence insan eliyle bu dünyada gerçekleştirilebilen (Yüce ALLAH’ın izniyle) en büyük bir kaç mucizeden biridir.

Bunlar bizim bildiklerimiz, kim bilir bizlerin bilmediği başka nice mahrem ve kutsal hizmetleri de vardır.

Bir kaç gün önce Garsia’ya mektup isimli bir paylaşım yapmıştım. TİKA’daki görevli tüm görevliler bence mektubu yerine ulaştırmayı başarmış insanlardır.

Tabi ki bana göre Türk Hava Yolları’nın da 12 senede elde ettiği başarılar da en az TİKA kadar önemli ve de insan eliyle gerçekleştirilen (Yüce ALLAH’ın izniyle) mucizelerden biridir. Hem TİKA’da ki hem de Türk Hava yollarında ki görevli kadrolar” İnsan bir şeyi ciddi olarak istemeye görsün hiçbir şey ulaşılmayacak kadar yüksekte değildir.” öğretisinin gerçekliliğinin bu dünyada ispatlanmasına layık görülmüş kişilerdir.

Önümüzdeki günlerde bu mucizeyi gerçekliğine inanılması mümkün olmayacak derecede gerçekleştirebilmiş başka bir kurumumuzun hikayesini de inşallah paylaşımlarımda değineceğim.

Yüce ALLAH inşallah tüm insanlarımıza bu dünyada da, hak dünyada da başının dik anlının ak olacağı başarılar elde etmeyi nasip eder.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Yakup Cemil Gönderi no: 163691  /
Yakup Cemil
2003-2007 yılları arasında, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı yapan Hakan Fidan, TİKA’nın yurtdışındaki faaliyetleri ile Türk dış politikasının etkin yürütülmesine katkı verdi. Fidan’ın TİKA başkanlığı döneminde Türkiye, OECD nezdinde ’donör’ (yardım veren ülke) sıfatını kazandı.
Selim Yurttaş Gönderi no: 158011  /
Selim Yurttaş
reisden bu ziyaretçi defteri vasıtasıyla, Allah rızası için bir rica da bulunacaktım. Reis benim 2015 ağustos ayında, daha doğrusu 8 ağustos da düğünüm var. Allah'ın izniyle benim en mutlu günümde 5 dk. da olsa reis sizi görmek isterim. Sizin gibi birisiyle tanışmak isterim. Reis sizin gelmenizi çok isterim. Şimdiden allah razı olsuN. Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Hayırlı pazarlar. Büyük reis.. (Düğün adresi:Kartaltepe Mah. Avasköy Yolu Belen Sok. No:20 Bayrampaşa / İSTANBUL)Allaha emanet ol sedat ağabey, büyük reis..
Selim Yurttaş Gönderi no: 158010  /
Selim Yurttaş
reis hayırlı pazarlar. allah seni başımızdan eksik etmesin.
eray_gulap@hotmail.com Gönderi no: 157997  /
Reis ne desem az sana adam gibi adamsın şu memlekette siyaset üstü özü sözü bir Yiğit bağışlamış Allah almaya kalktılar Allah ellerine dolandırdı sesim oldun yüreğimin haykırdığını kimse duymazdı kalbimin dili oldun meydanı itlere puştlara vatan hainlerine bırakmadın sen varsın yüreğim serin Allah senden ve seni doğuran anadan Razı olsun
togihannn82@gmail.com Gönderi no: 157993  /
Abi selamun aleyküm ben ankaradan kadir tolga uçak işe ihtiyacim var abi bi sekilde irtibata gecmek isterim sizinle
ORÇUN KOSAY Gönderi no: 157971  /
ORÇUN KOSAY
Abi büyük adamsın be bana biraz yardım edermisin
şahin demir Gönderi no: 157970  /
şahin demir
Allah ına kurban abimmmmm
emre Gönderi no: 157968  /
emre
Thy Çalışanları olarak selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz her konuda söyleyecek sözü olan Kafkas yiğidi Sedat Peker'e
orhan saban Gönderi no: 157963  /
orhan saban
Abi allah seni başımız dan eksik etmesin hayırlı sabahlar
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız