Duyurular

Hergün Gazetesi Röportajı

Kıymetli Dostlarım,

“Hergün” gazetesinde bugün yayınlanacak olan röportajımın sizler tarafından da okunabilmesi için sayfalarımda paylaşmak istedim. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Muhabir: Sayın Peker, bize kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Sedat PEKER: 1971 Doğumlu Kafkas asıllı Karadenizli bir Türk ailesinin çocuğuyum. Doğru olduğuna inandığı değerler doğrultusunda kendim dâhil herkesle uğraşmayı şeref kabul eden bir yapıya sahip olduğumu cevabıma özellikle eklemek isterim.

Muhabir: 10 yılı aşkın bir süre cezaevinde kaldınız sonrada serbest bırakıldınız suçunuz neydi? Ceza aldınız ve devam eden davalarınız var mı?

Sedat PEKER: Suçum, bazı fincancı katırlarını ürkütmemdi. Devam eden Ergenekon ile alakalı iki davam var.

Muhabir: 10 yıl cezaevinde kalmanıza rağmen sizi hayata umutla bakan güler yüzlü ve enerji dolu bir insan olarak görüyoruz bunun sırrı sizce nedir?

Sedat PEKER: Ben hayat mücadeleme başlarken; “İnsanlar, inandığı değerlere inandığı oranda hizmet eder, hizmet ettiği oranda da bedelini öderler.” öğretisini kendime yol rehberi edinmiştim. Bu sayede her zaman güçlü, dik ve mutlu bir şekilde hayata bakabildim.

Muhabir: Ebediyette intikal etmiş Abdullah Çatlı ve Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere Ülkücü Camia’nın sevilen isimlerinin kabirlerini on binlerce arkadaşlarınızla ziyaret ediyorsunuz. Kamuoyu merak ediyor bunun amacı nedir?

Sedat PEKER: Bu ülkeye inandığımız davaya hizmet etmiş olan dava adamlarının kabirlerini ziyaret etmek, her şeyden önce bizim vefa borcumuzdur. Ayrıca MHP üst yönetiminin bu isimleri unutturmak gayretine de bir karşı duruştur.

Muhabir: MHP üst yönetimine ülkücüler hakim oluncaya kadar mücadelemiz devam edecek diyorsunuz.Netice alacağınıza inanıyor musunuz? Sizi MHP ile karşı karşıya getiren sebepler nelerdir. ?

Sedat PEKER: Netice alıp alamayacağımız hiç önemli değil. Önemli olan bir duruş belirleyebilmek ve de MHP üst yönetimine esir olmadığımızı, üzerimizde hiçbir yaptırımlarının olmadığını söyleme gayretidir. Benim mücadele etmiş olmam bana yeter. Netice kaderin elindedir. Sonuç her ne olursa olsun gelecekteki nesiller tasdik edeceklerdir ki; ben mücadeleden korkmadım. Miskin ve ruhsuz bir yaşamdansa mücadeleci bir yaşamı seçtim.

Muhabir: Ülkücülerin bir kısmı Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ı desteklediler. Sizce bunun nedeni nedir?

Sedat PEKER: Adnan Bey, bizim ülkemizde ki milliyetçi muhafazakâr dünya görüşüne sahip olan insanların %70’i zaten AK Partiye oy veriyor, kalan %30'u ise MHP’ye oy veriyor. Kimin tarafından gündeme getirildiği belli olmayan bir kişiye oy verip, Siyonist politikalara hizmet etmektense Sayın Cumhurbaşkanı’na oy vermelerinden daha mantıklı ne olabilir.

Muhabir: Türkiye’nin Türk Cumhuriyeti ile ilişkilerini yeterli buluyor musunuz?

Sedat PEKER: Her gün Türk Cumhuriyeti ülkeleriyle ilişkilerin artarak devam etmesi mutluluk verici ancak yeterli değil.

Muhabir: BBP- MHP birleşmesi ya da seçim ittifakı olmalı mı, olabilir mi?

Sedat PEKER: MHP ve BBP’si üst yönetimleri aynı lobi tarafından yönetildiği için zaten şu anda böyle bir çalışma bu lobi tarafından yapılmaktadır.

Muhabir: 1980 öncesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütünlüğü, milletin huzuru için 4500 şehit veren Ülkücü Camia ülke yönetiminde hak ettiği yere gelebildi mi?

Sedat PEKER: Milliyetçi-muhafazakâr dünya görüşüne sahip ülkücü kadrolar, devlet bürokrasisinde en iyi noktalara geldiler. Ancak bu başarıda en çok emeği olan Rahmetli Sayın Turgut Özal’ın ANAP’ı, Sayın Tansu Çiller’in Doğruyol’u ve de Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti’si tarafından olmuştur. Merak edenler araştırabilirler. 57. hükümet döneminde yani MHP’nin iktidar ortağı oldu dönemde Ülkücü kadroların çoğu devlette pasifize edilmiştir. (Buda 57. hükümetin en büyük günahlarından bir tanesidir.)

Muhabir: Siz MHP’nin yöneticilerini mi yoksa uyguladığı politikalarını mı beğenmiyorsunuz? Sizce nasıl bir MHP yönetim şekli olmalı?

Sedat PEKER: Ben MHP’nin üst yönetiminin uyguladığı politikaları beğenmiyorum. Devlet içinde yetişmiş 35-55 yaş arasındaki nitelikli kadroların MHP’ye davet edilerek, bu üstün vasıflı genç arkadaşlarla yola devam edilmesi gerektiğine inanıyorum.(Ancak o zaman tüm ülkücüler partiye hizmet edecektir.)

Muhabir: Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz?

Sedat PEKER: Birçok kez söylediğim gibi asla düşünmüyorum. Siyaset beni mutlu edecek bir şey değil. Ben şu an olduğum insan olmaktan zaten yeterince mutluyum. Muhabir: Önümüzdeki genel seçimde Türkiye genelindeki milyonlarca takipçinizi, seveninizi bir partiye yönlendirecek misiniz yoksa partiler üstü mü kalacaksınız?

Sedat PEKER: Tük- İslam Davası’na hangi parti hizmet ederse ben ve sevenlerim o partiye hizmet edeceğiz. Ancak şunu çok iyi biliyorum ki Şefkat Çetin ve avanesi MHP’den ayrılmadığı sürece o partiye asla oy vermeyeceğiz.

Muhabir: 1980 öncesi Merhum Alparslan Türkeş’in kurduğu Hergün Gazetesi’nde; “Ülkücü Camianın Gözde REİSİ, MHP'yi Değişime Zorluyor.” başlıklı haberimiz üstüne genel merkez başta olmak üzere teşkilat mensuplarından büyük tepki aldık. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Sedat PEKER: Sayın Adnan Bey, ben doğru bildiğimi söyledim. Sizde bunu haber yaptınız. Birilerinin sesini fazla çıkarıyor olması doğrunun varlığını yok etmez. Sizi cesurca yapmış olduğunuz bu haberden dolayı saygıyla selamlıyorum. Cennetmekân Başbuğ’un kurduğu Hergün Gazetesi’nin inşallah günlük gazete olarak yayın hayatına devam etmesini YÜCE ALLAH’tan dilediğimi bilmenizi istiyorum.

Ziyaretçi Defteri
emre Gönderi no: 157030  /
emre
Ben 12 yaşımdan beri okuyorum takip ediyorum sedat pekeri 15 yaşımda beni bi büyüğüm ülkü ocağına götürdü. ve 2. günü toplantıda sorular sorulup cevaplar alınıyordu ben söz aldım ayağa kalktım Sayın Sedat PEKER REİS dedim . reis cevapladı sedat peker ülkücü degildir ocaklarla hiçbir bağlantısı yoktur dedi ve 15 yaşında olup ocaktan soguttular ben bildigim yola gittim ocağa gitmedim sosyal medya olsun internet arayıcılıyla sedat pekeri takip etmeye devam ettim kitaplarını mektuplarını okudum. Umudumu hiç yitirmedim birgün göreceğimden belki 19 yaşımda göremeye bilirim ama allah izin verirse 25 30 yaşımızda görmek nasip olur . BİR UMUTTUR GÖRMEK
Mehmet kazan Gönderi no: 157001  /
Mehmet kazan
Biz yaninizdayiz Reis,birde hep yardim isteyen Kisilerin yazilarini devamli okumaktayiz. Sizin icin ne yapabiliriz Diye yazilarida okumak Görmek isteriz Sonsuz saygilar mehmet kszan
ferhan akay Gönderi no: 157000  /
ferhan akay
Kıymetli Ağabey'im, Bugün yayınlanan röportajınıza istinaden aynen geçtiğimiz günlerde olduğu gibi yine bot hesaplardan,  "SEDAT PEKER MHP'YI TOPA TUTTU" şeklinde sahte tweetler atılıyor... Belli ki sizi ülkücü camiaya hedef gösterme gayretindeler.Oysa siz bugün MHP'ye oy verme şartınızı da açıkladınız ama bunu görmüyorlar. Sayın R.Tayyip Erdoğan'a ve sayın Devlet Bahçeli'li hakkındaki güzel düşüncelerinizi paylaşığınızda bu zihniyet, sn.Devlet Bahçeli'li hakkında söylediğiniz güzel sözleri yine görmemezlikten gelip sadece sn.Cumhurbaşkanımız ile ilgili düşüncelerinizi bu bot hesaplardan sahte tweetler ile paylaşmışlardı... Hedefleri belli Sedat Peker sevgisini azaltmak ama başarılı olamayacaklar. Saygı ve hasret ile ellerinizden öperim... Allah yar ve yardımcıniz olsun.    
can arıkan Gönderi no: 156996  /
can arıkan
resis yardımına ihtiyacım var yardım ett allah rızası için
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız