Duyurular

Vahdet Gazetesi Röportaj 3

Kıymetli Dostlarım,

“Vahdet” gazetesinde yapılan röportajımın, sosyal medyada yayınlamadığım son bölümünü de bugün sayfamda paylaşıp, hem daha çok dostumuz tarafından okunabilmesini sağlayıp, hem de diğer iki bölümü okuyanlar içinde röportajın tam olarak anlam bütünlüğünü sağlamak istedim.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Cezaevinden çıktıktan sonra yaptığı açıklamalarla özellikle sosyal medyada dikkatleri üzerine çeken bir isim olan Sedat Peker, Vahdet gazetesine verdiği röportajda kendisi hakkında bilinmeyenleri anlattı.

İstanbul'da mafya babaları olduğunu, sistemin bunu engelleyemeyeceğini belirten Peker, "İnsanlar yaratılırken onlara verilen fıtratlar vardır. İnsan fıtratının dışına çıkamaz. Mafya olabilmek benim fıtratıma uygun değil" dedi.

İŞTE SEDAT PEKER İLE YAPILAN O RÖPORTAJ;

Sedat Peker kendini nasıl tarif ediyor?

-Kafkas asıllı Karadenizli bir Türk ailesinin çocuğuyum.

Hayata bakışınız nasıl; ideolojik duruş olarak kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz?

-Doğru olduğuna inandığım değerler için kendim dahil bütün herkesle uğraşmak hayata bakış açımdır. İdeolojik duruş olarak da milliyetçi ve muhafazakar dünya görüşüne sahibim.

Siyasetle ilginiz ne düzeyde?

-İnandığım ideolojik duruşumdan dolayı mümkün olduğunca tüm dünya siyasetini takip ediyorum.

NE İŞLE MEŞGUL?

Ne işle meşgulsünüz, maddi gelir kaynaklarınız nelerdir?

-Tarihi Beyoğlu Kurukahvesi'nin sahibiyim. Ayrıca atık yağ toplama şirketim var. Bunun haricinde otel ve ev dekorasyonları yaptığımız bir sanat galerim var. Ayrıca da önümüzdeki günlerde bir teknoloji firmasına bir de akaryakıt dağıtım şirketine ortak olma görüşmeleri yapıyorum.

"EVET ŞİDDETE BAŞVURDUM ÇÜNKÜ..."

Sosyal medyada, halk arasında Sedat Peker denildi mi ilk akla gelen "mafya" oluyor. Mafya mısınız?

-Geçmiş tarihte mağduriyete uğramış insanların haklarını koruyabilmek adına bazen şiddete başvurduğum doğrudur. Haklarını korumak için yardımcı olduğum insanlara sorarsanız size bir dava adamı olduğumu söylerler. Hayatın gerçeklerinden uzak yaşayan tuzu kurulara şahsımı sorduğunuz da ise mafya olduğumu söyleyebilirler.

Neden bu tabir kullanılıyor?

-Karşı dünya görüşüne sahip olan insanlar vermiş olduğum mücadeleden dolayı oluşan halk sevgisini azaltmak için etkin oldukları medya organlarında uzunca yıllar bu tabiri kullandılar. Ancak sokakta ve sosyal medyada gördüğüm ilgiye bakılırsa bunda pek başarılı olamadılar.

HAKSIZ KAZANÇ SAĞLADI MI?

Mafya denildi mi genelde ilk akla uyuşturucu, fuhuş, kumar gelir. Sizin için çok şey yazılıp çizilmiştir ama bunlar yazılmadığı gibi, aksine "uyuşturucuyla mücadelede eden mafya babası", "yardıma muhtaçların babası" diyenler var.

-İnsanların yaratılırken onlara verilen fıtratları vardır. Belki ufak tefek hatalar yapsalar da fıtratlarının dışına çıkamazlar. Mafya olabilmek benim fıtratıma uygun değil. Ben kimsenin parasını haksız yere alamam. Ben hiç kimsenin namusuna göz dikemem, benden güçsüz diye kimseye zulüm edemem, ancak bunları yapanlara karşı geçmişte yaptıklarım herkes tarafından zaten bilinir. Her günahın karşısında mutlaka bir intikam meleği olur. Birçok günahın karşısında intikam meleği olma görevini kaderim bana bahşetmişse ben bundan ancak onur ve şeref duyarım.

"DEVLETİN POLİSİ, SAVCISI VAR"

Uyuşturucuya karşı neler yaptınız, neler yapıyorsunuz?

-Uyuşturucu satıcılarına karşı geçmişte şiddete dayalı bir çok olay yaptım. Ancak şu anda böyle bir tutum içerisinde değilim. Devletin polisi, savcısı, istihbaratı, mahkemeleri bu konuda geçmişe göre çok daha kararlıdır. Bu yüzden dolayı bu tip olayların içerisinde artık bulunmuyorum. Ancak elimden geldiğince bu konularla ilgili mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlamaya çalışıyorum.

Bunlar söylenmez ama, yine de sormak isterim, yardıma muhtaçlara yardımlarınız oluyor mu?

-Yüce Allah kutsal kitabımızdaki ayetlerinde cömert kullarını övdüğü için, Peygamber Efendimiz (SAV) bir çok Hadis-i Şerif'inde cömert müminleri övgüye layık gördüğü için, ayrıca da şanlı ecdadımız tüm dünyada cömertliğiyle anıldığı için bende bu yüce değerlere layık olabilmek için insanların inanmakta zorluk çektiği miktarlardaki rakamları ihtiyaç sahiplerine ulaştırırım.

"İSTANBUL'DA MAFYA BABALARI VAR"

İstanbul'da bugün "mafya babaları" var mı? Neler yapar bunlar? Uyuşturucu ticareti yapan, eğlence kulüplerinden, otoparklardan haraç alan, fuhşa bulaşmış mafya baları var mı bugün İstanbul'da.-İstanbul'da dün de mafya babaları vardı, bugünde var, yarında olacak. Hiç bir sistem bunu engelleyemez. Çünkü insanın doğası bu tip yapıların olmasına olanak sağlıyor. İnsanlar uyuşturucu kullandığı, kumar oynadığı, fuhşa yöneldiği sürece bunları temin etmek için organizasyonlar kurulacaktır. Devletimizin görevi bunları en alt seviyeye indirmektir. Ancak bu yapıları tamamen yok etmek bence pek mümkün görülmüyor.

"CEZAEVİNDE DİNİMİZİ DAHA GÜZEL YAŞADIM"

Cezaevi yaşamınız nasıldı? Burada İslam'la tanıştığınız, daha doğrusu İslam'ı daha bir gereğince yaşamaya başladığınız yorumları var. Doğru mu?

-Cezaevinde yatarken kutsal dinimizi daha güzel daha layık olarak yaşadığım doğrudur. Ancak çok eski yıllarda ilk basına çıktığım dönemlerde benim için tarikatçı baba diye yazılan yazılar bile vardı. (1994'lü yıllarda) 17 yaşımdan itibaren bir çok Allah dostunu, değerli hocaları ziyaret edip sohbetlerinde bulunma imkanım oldu. Gazetenizin yazarlarından Cübbeli Ahmet Hoca'nın bir sohbetine Ümraniye'de 1991 yılında katılmıştım. Bu örneği vermemin sebebi kutsal dinimizle cezaevinde tanışmadığımı anlatabilmek içindir.

Bugün İslam'a bakışınız; bu anlamda yaşantınız nasıl?

-Şahsım olarak bugün ameller noktasında bazı eksiklerim hatalarım olabilir. Ancak itikat noktasında Yüce Allah'a şükürler olsun ki büyük Allah dostlarının haricinde bütün herkesle yarışabilecek durumda olduğuma inanıyorum. Bedel ödeme günü geldiğinde ise yine Yüce Allah dostlarının haricinde herkesle yarışabileceğimi zannediyorum.

SUSURLUK DENİNCE AKLIMA ÇATLI GELİR

Susurluk denildi mi ilk aklınıza ne geliyor?

-Susurluk denildi mi aklıma Cennetmekan Abdullah Çatlı geliyor. İnandığı dava için kendini feda etmiş bir insana arkadaşı olduğunu söyleyenlerin vefatından sonraki dönemde yaptıkları vefasızlıklar aklıma geliyor. (Daha doğrusu aklımdan hiç çıkmıyor.)

Ziyaretçi Defteri
Erdinc COŞKUN Gönderi no: 168242  /
Erdinc COŞKUN
Selam reis Allah kolaylık versin bir icra davam var yardimci olursan çok mutlu edersin. Allah razi olsun. Allaha emanet.
Kenan Kahya Gönderi no: 156857  /
Kenan Kahya
konu ile alakasız belki ama Sedat Peker'in yazdıklarını okuyunca bazen boşuna üniversite okumuşum diyorum. Yazdıklarının belli bir çatı altında mantıklı oluşunu geçtim geniş ve çok iyi anlatılmış bir Türkçe ile yazıyor anlatıyor.
cengiz41_54@hotmail.com Gönderi no: 156849  /
sayın reisim seni çok seviyorum alahım seni bütün kötülüklerden ve kötü insan lardan korusun inşallah bir gün reisim seninle tanışmak nasip olur reisim
mehmet_guler22@hotmail.com Gönderi no: 156802  /
Abi selamın aleyküm intiharın eşigindeyim abi ne olur bana yardim et.
UFUK ASLAN Gönderi no: 156794  /
UFUK ASLAN
ADAM GIBI ADAM DENILDIGINDE AKLIMA ILK SEDAT PEKER GELIR.ALLAH A EMANET OL ABI. U F U K
vehbikale@istanbulsapphire.com Gönderi no: 156775  /
Sedat Abi selam,müsait olduğun bir gün İstanbul Sapphire Seyir teras 236 mt. yükseklikte bulunan Vista cafeye bekleriz.Terasta bulunan Helikopter similasyonla İstanbulun tarihi mekanlarını gezdiriyoruz.Saygılarımla
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız