Duyurular

Vahdet Gazetesi Röportaj 2

Kıymetli Dostlarım,

Birçok arkadaşımız “Vahdet” gazetesini, yeni çıkan bir gazete olduğundan dolayı bulamadıklarını söyledikleri için kendi sayfamda röportajımı paylaşarak, daha çok dostumuza ulaşmasını istedim.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Sedat Peker, MHP'de birilerinin kendisine karşı bir takım oyunlar içinde olduğunu, ülkü ocaklarıyla karşı karşıya bırakılması halinde meşru müdafaa hakkını kullanacağını söyledi.

SEDAT PEKER’le yaptığımız röportajın üçüncü ve son bölümünde, MHP’yle olan kavgasının altında neyin yattığı ve hedefinde siyaset olup olmadığı konularındaki açıklamalarını bulacaksınız.

-MHP ile bir ilişkiniz oldu mu, bugün var mı?

Milliyetçi Hareket Partisi ile 16 yaşımdan bu yana bir ilişkim var. Şefkat Çetin ve üç beş kişilik avanesi istese de istemese de ilişkilerim halen daha artarak devam ediyor.

MHP’YE SİNSİCESIZMIŞ

Şefkat Çetin’le kavganızın temelinde ne yatıyor, kısaca özetler misiniz?

Öztürkler İnternet Sitesi’nin açılışını gerçekleştirdikten sonra ülke genelinde şahsıma karşı çok büyük bir teveccüh oluşunca, Şefkat Çetin bir açıklama yaparak o açılışı önemsizleştirmeye çalıştı. Bende buna karşılık sert açıklamalarla cevap verdim. Kendisi MHP’nin içine sinsice sızmış bir ekolün temsilcisidir. Bu tespit benim değil Cennetmekân Alparslan Türkeş’in tespitidir.

NASIL BAŞARILI DENEBİLİR!

-MHP yönetiminin performansını nasıl buluyorsunuz; Türk milliyetçilerini yeterince temsil edebiliyorlar mı?

Kendini milliyetçi muhafazakârım diye tanımlayan insanların %70’i AK Parti’ye oy verirken, %25’inin MHP’ye oy verdiği gerçeği ortadayken Milliyetçi Hareket Partisi’nin performansını hangi aklı başında adam yeterli bulabilir ki.

-Devlet Bahçeli ile ilgili düşünceleriniz neler?

Sayın Devlet Bahçeli milliyetçi muhafazakâr dünya görüşüne sahip herkesin kabul edeceği üzere iyi ve beyefendi bir insandır.

ŞEFKAT ÇETİN VE AVANESİ

-Mevcut MHP yönetiminin Türkeş’ten sonra parti tabanını, Ülkü Ocakları’nı İslam’dan uzaklaştırdığı iddiaları var. Neler söyleyeceksiniz?

Bazı sorular kendi cevabını da içinde taşırlar. Ülkü Ocakları’nın içerisinde sayıları hiç de az olmayan birçok vatan evladı dini konulardaki hassasiyetlerini Şefkat Çetin ve avanesinin etkisine rağmen kaybetmemişlerdir.

BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEM

-MHP yönetiminin size ateş püskürdüğü, ülkede kaos isteyen birilerinin aranızdaki bu kavgayı fırsata dönüştürebileceği tezleri de var. Neler söyleyeceksiniz?

Şahsıma MHP yönetiminin ateş püskürdüğü doğru değildir. Şefkat Çetin ve üç beş kişilik çetesi şahsıma ateş püskürmektedirler. (Bundan şeref duyarım.)

Ülkü Ocakları mensupları ile bir gün karşı karşıya gelmeniz ihtimal dâhilinde mi, nedir durum?

Ülkü Ocakları’ndaki genç kardeşlerimizin hepsi bu ülkenin geleceğidir. Benim onlarla karşı karşıya gelmem söz konusu bile olamaz. Ancak birileri o kardeşlerimizi bana doğru yönlendirirse ben o kardeşlerimi değil, direk olarak onları yönlendirenleri hedef alırım. Yüce Allah böyle bir şeyi inşallah nasip etmesin. Ancak böyle bir şey olursa meşru müdafaa hakkımı sonuna kadar kullanırım. Bir saniye bile tereddüt etmem.

YAZICIOĞLU’NUN ÖLÜMÜNDE SUiKAST ALGISI VAR

-BBP’ye mi daha yakınsınız?

Büyük Birlik Partisi’nin Cennetmekân Muhsin Yazıcıoğlu’nun dönemindeki yöneticilerine sevgi ve saygı duyduğum doğrudur. Ben bundan 15-20 sene evvel yazdığım tüm siyasi yazılarımı Alperen adıyla yazardım. Ve bu sebeple Alperen Ocakları’ndaki genç kardeşlerime her daim sevgi ve saygı duyarım. Ayrılma kararı aldıklarından sonra da duyduğum sevgi ve saygı artarak devam etmiştir.

-Rahmetli Yazıcıoğlu’nu nasıl bilirsiniz. Vefat ettiği “kaza”yla ilgili düşünceleriniz neler?

Rahmetli Cennetmekân Muhsin Yazıcıoğlu’nu şahsen tanırdım ve çok büyük hayranlık ve saygı duyardım. O bizim gençlik yıllarımızın efsane ismidir. Adil, şerefli ve namuslu bir kişidir. Topluma mâl olmuş şahsiyetlerin vefatlarında açıklanamayan bölümler varsa, herkesin beyninde daha doğrusu bu kişileri sevenlerin beyninde suikast algısı her daim var olacaktır.

BÖLÜNME SiYON VE ACEMiN KORKU OYUNU

-Türkiye’nin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Hayal kurmaya başlamış insanların ve milletlerin artık durdurulabilmesi mümkün değildir. Bu milletin geleceği bu ülkeyi yönetenlerin, devlet görevlilerinin, bu ülkede yaşayanların bile inanamayacağı kadar güzel olacaktır. Bu milleti Yüce Allah tutmuştur. Yüce Allah’ın tuttuğunu hiç kimse azad edemez.

-Türkiye’nin bu gidişle bölüneceğini söyleyenler var, katılıyor musunuz?

Türkiye’nin bölüneceğini söyleyenler akıllarını İsrail siyonistlerinin, İran Acemlerinin pompaladıkları korku senaryolarına teslim etmiş kişilerdir. Bu devlet güçlüdür bu millet güçlüdür. Buna kimsenin gücü yetmez.

HDP’NiN BAŞARISI SOLUN BAŞARISIZLIĞI

-İstanbul’da bugün bölücü terör örgütünün siyasi uzantıları ciddi oy oranına ulaşmış durumda. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Türkiye’de ki sol partilerin bu dünya görüşünün hakkını vermemelerinden dolayı Selahattin Demirtaş’ın başını çektiği HDP’nin içindeki bir kadronun ön görüsüyle bu alana kaymaları neticesinde oylarını ciddi oranda yükseltmişlerdir. Bence bu HDP’nin başarısı değil, Türkiye’de ki sol partilerin başarısızlığıdır.

SiYASET YAPMAK GiBi BiR HAYALiM YOK

-Siyasete girmeyi düşünüyor musunuz? MHP genel başkan adayları konusunda bile adınızı akıllara getirenler var, neler söyleyeceksiniz?

Sayıları hiç azımsanmayacak miktardaki vatan evladının siyaset yapmam konusunda istekleri olduğunu biliyorum. Ancak benim böyle bir hayalim yok. Türk İslam Davası’na hizmet eden hangi parti olursa olsun ben ve beni seven bütün herkes o partiye hizmet edecektir. Ayrıca Türk İslam Davası’na hangi kurum veya kişiler hizmet ederse ben ve arkadaşlarım o kurumlara ve kişilere de hizmet edeceğiz.

VAHDET YENi BiR RENK KATACAK

-Meclis'e girmeyi hedeflediğiniz konuşuluyor. Önümüzdeki seçimlerde bağımsız milletvekili adayı olacak mısınız?

Çocukluğumdan beri sahip olduğum bir hayalim var. Bu hayalime ulaşabilmek için her daim mücadele ettim. Benim hayalim bu coğrafyada bugün ve gelecekte yaşayacak olan annelerin çocuklarına anlattığı masallardaki; koruyan, kollayan iyi adamlara verilen ismin kendi ismimin olmasıdır. Ne milletvekilliği, ne de başka bir makam benim bu hayalimden daha yüksekte değildir. Bu yüzden ne adaylık ne de başka bir şey düşünmüyorum. Size sormuş olduğunuz sorulardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ülkemizdeki yayın hayatına yeni bir renk katacağınıza tüm kalbimle inandığımı bilmenizi isterim.

Ziyaretçi Defteri
kalpden seven Gönderi no: 156757  /
kalpden seven
reis her zamanki gibi güzel ve doğru konuşarak bizleri ve seni sevenleri aydınlatmışsın.vahdet gazatesini bende okudum çok güzel. umarım RABBİM orada yazı yazanların hepsine yardımcı olur ve her zaman doğruları yazarlar. çünkü buna bu memleketin ve Müslümanların ihtiyacı var.REİS kendine iyi bak ALLAH a emanet ol.saygılar.B.Y.
mehmet DEMİR Gönderi no: 156679  /
mehmet DEMİR
......BİR UMUTTUR YAŞAMAK......
alp aslan Gönderi no: 156671  /
alp aslan
reisim maalesef afyonda aramama rağmen vahdet gazetesine ulaşamıyorum nezaket göstererek röpörtajınızı faceden paylaşarak bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim reisim tespitleriniz yüzde yüz doğrudur BBP afyon merkez teşkilatında görevli olan ben ve BBP gönül veren alperenlerde sizi tanıkça seviyor ve saygı duyuyoruz reisim sizden ricam röpörtajınızda belirttiğiniz gibi ALLAH korusun mhp li kardeşlerimizle karşı karşıya gelmezsiniz inşallah aramıza fitne ve nifak sokmaya çalışanlara ALLAH fırsat vermesin bizlerede düşen kardeşliğimizi pekiştirmek ve vatanımız milletimiz için çalışmak reisim cenabı ALLAH yar ve yardımcın olsun saygı ve sevgilerimle dualarım sizinle
fatih Gönderi no: 156665  /
fatih
ben kürt kökenli vanlı bi vatandaşım. son devrin faşist ülkücü görüşlü gençlerini pek sevmem. çünkü zamanında bana batıda nice defa sadece doğulu olduğum için terörist dediler. oysa ülkücü camiasında Sedat Peker şimdiye kadar tanıdığım en açık görüşlü, en delikanlı, en şerefli, en kıymetli, en baba adamdır gözümde. verdiği röportajları sabırsızlıkla takip ediyorum. ben onu ülkücü olduğu için sevmemek zorunda değilim, ben onu şerefli bir insan olduğu için seviyorum. her biji reyisi mezın Sedat Peker
mchtbozkurt@hotmail.com Gönderi no: 156653  /
Sayın Peker iyi güzel konulardan bahsediyorsunuz, fakat şunu hicbirzaman unutmayın ki.! Allah (cc) tevazu ve sabreden kullarının yar ve yardımcısıdır. Allah (cc) size belli bir güç nasip ettiyse bunu İslam adına, Peygamber'i (sav) adına, ilay-i kelimatullah adina kullanmanizi da nasip etsin insallah. Allah (cc) yar ve yardimcin olsun. En kalbi saygi ve sevgilerimle..
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız