Duyurular

18.12.2014

Kıymetli Dostlarım,

Yapmış olduğum kabir ziyaretlerinde ki bazı anlatımlarım, az sayıda da olsa çeşitli dostlarımız tarafından yanlış anlaşılmış. Benim kibire kapıldığım yorumunu yapanlar bile olmuş. Ben sözlü anlatımlarımda kimin kabrindeysek, o beyefendinin ismini söyleyerek yaptığımız ziyaret ve ettiğimiz dualarla o kabirde ki değerli insanın ruhunu onurlandırdığımızı söylüyordum. Bazı şahıslar bunu nasıl yorumladılarsa benim kibire kapıldığımı düşünmüşler. 15 sene önce yaptığım bir televizyon röportajında bana kendinizi nasıl tanımlarsınız dediklerinde “ Bir hiç olarak tanımlarım, ben bir hiçim “demiştim. Milyonlarca izleyicisi olan bir televizyon kanalında tüm nefsani duygularımdan sıyrılarak, kendini hiç olarak tanımlayan şahsımın, kabir başında yaptığım konuşmamı yanlış yorumlayarak, kibire kapıldığımın düşünülmesi, en masumane tabirle şahsıma adaletsizlik yapıldığının göstergesidir. O kabirde yatan değerli şahısların ruhu, benden dolayı onurlanmıyor. YÜCE ALLAH’ın kelamı olan duaları okuduğumuz için onurlanıyor.

Cezaevinde kaldığım dönemlerde hemen yan hücremde yatan mahkûm arkadaş, benim temizlik yapmamı istemediği için ısrarla kendisi temizlik yapmak isterdi. Kendisi ile en son yaptığım anlaşma ise şöyleydi; “Tuvaletin temizliğine asla karışmayacaktı”. Kaldığımız koğuşta hafta sonları sadece bir saat sıcak su verilirdi. O bir saatte beden temizliğimi yaparken tuvaletin temizliğini de çıplak ellerimle bir sünger kullanarak yapardım. Cezaevi kantininde beybi marka temizlik eldiveni satıldığı halde bu eldiveni kullanmaz, tuvaletin içini dahi kendi ellerim ile temizlerdim. Temizlik bittikten sonra ise tuvaletin başına oturur, YÜCE ALLAH’ım kendimin ve ailemin hayatını devam ettirebilmek için tuvalet temizleme işi yapmadığım için size şükürler olsun dedikten sonra tuvalet temizleyerek ailesinin geçimini sağlayan insanlara yardım etmesi içinde YÜCE ALLAH’a dua ederdim.

Bir insanı bir konu ile ilgili eleştirirken biraz insaflı olmak, edepli olmak, hayâlı olmak, gerekir. Kötülüğü temsil eden kibrimi ve nefsimi çıplak ellerle bok temizleyerek, ben kenefe gömdüm. Beni ruhumda kibirin kırıntılarından bile kurtaran YÜCE ALLAH, bana bu haksız eleştiriyi yapanların kalbine de inşallah bir parça adalet koyar.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
Yunus Emre Köksalmış Gönderi no: 156607  /
Yunus Emre Köksalmış
Öncelikle Cümleten Selamun Aleykum Sadar Reis Ben 18 Yaşında bir insanım kimine göre genç kimine göre çocuk kimine göre ADAM çocukluğumdan bu ya bozkurt dedikleri zaman aklımıza hep sen gelirdin reis ben Ülkücülüğü Senin Sayende Sevdim Allah Razı olsun .ŞUAN saat gecenin 04:32 ve senin bir gazeteciyle yaptığın bir röportajı izledim ve can kulağığla dinledim ve bundan 1-2 saat hatta haberi aldığımdan bu yada kafamda bir soru aklımdan bir düşünce işin içinden çıkamayacak haldeydim çünkü Reis bende kesinleşmiş cezam olduğundan dolayı teslim olacağım ve senin o röpörtajından sonra gecenin bu saatinde Ağzından çıkan iki çift söz Reis kafamdaki o düşünceler o sıkıntılar gitti belki sen bu yazdıklarımı okumayacaksın göremeyeceksinki İnşaallah görürsün ne bileyim Reis Sayende çocukken aklımda kurduğum o hayali gerçekleştirmek üzereyim önümde yatmam gereken 3.2 yıl bi ceza var 1 yılda askerlik dersen 4 yıl reis 4 yıl daha çektimmi dünyanın kahrını yeni bir yeni bir gelecek .... ve Reis inşaallah bu sözlerimi okursun ve yüzünde BİR UMUTTUR YAŞAMAK sözünle birlikte ufak bir tebessüm olur Rabbim Yar ve yardımcın olsun güzel İNSAN SEDAT PEKER ...ALLAHA EMANET OL bir umuttur yaşamak...
ahmet yanık Gönderi no: 156598  /
ahmet yanık
Sedat Abi Kıymetli Ellerinden Öper Saygı Duyarım Ben sizin le Görüşmek İstiyorum REİSSSSS
Ismet Karabicak Gönderi no: 156491  /
Ismet Karabicak
Reisim, Sen kibirli bir insan olsan,insanlara yardim etmezsin. Kibir insanlara yardima engeldir.Oysaki ben bizzat kulagimla agzindan aynen söyle duydum; Okadar cok paramiz olsaki dagita-dagita bitiremesek......Yolun ve yürüyüsün güzel. Allah bu yolda yar ve yardimcin olsun..
Haluk Topuzoglu Gönderi no: 156481  /
Haluk Topuzoglu
Silivride çile çekerken yazmıştım.Arkadaşınız tarafından talimatlarınız gereği telefonla arandım ve mesajınız bana iletildi.O şartlar içinde cevapsız bırakılmadığım için teşekkür ederim.Şimdi özgür olduğunuza göre görüşmemiz mümkün olabilir düşüncesindeyim.En iyi dileklerimle.
ramazan satıcı Gönderi no: 156478  /
ramazan satıcı
CAN REİSİM İNŞALLAH YÜCE ALLAH O İNSANLARA HİDAYET EDER
gokald@gmail.com Gönderi no: 156477  /
REİSİM SİZİ BİLMEDİKLERİ İÇİN BU KADAR BİÇİMSİZ MESNETSİZ YORUM YAPIYORLAR..OYSA Kİ TANIMAYA ÇALILIP AZCIK DA OLSA İNSANİ DUYGULARLA NEFİS VE VİCDAN HESABI YAPIP KARŞIDAKİ DE BİR İNSAN ACABA GERÇEKTEN BU YAZDIKLARIM ONA MI İSNAT EDİYOR...BİZLER BUNLARI DÜŞÜNDÜRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ YAPACAĞIZ CAN REİSİM KOCAREİSİM ..ALLAHIN NAZARI ÜZERİNİZE OLSUN ..BİR UMUTTUR YAŞAMAK
emre taginik Gönderi no: 156476  /
emre taginik
almanyadan selam olsun REIS.. beni hatirladiysan bana ulasirmisin abi .. haber bekliorum senden
Kadir kaner Gönderi no: 156474  /
Kadir kaner
Gunaydin Reis, Siz kabir ziyaretlerini,o kabirde yatan kisiye sayginizdan ve sevginizden dolayi gidiyor ve ziyaret ediyorsunuz,ayrica o yatan merhumun kabrini de dualarla,senin teklifinle gelen ziyaretcilerimiz onurlandiriyor. Öncelikle bir insanin kendisine saygisi olmasi gerekir, Eger kendisine saygisi yok ise Karsisindaki insana saygi beklememek gerekir. Sizlere bu ziyaretlerinizden dolayi saygi ile selamliyorum,Saygisiz lara inat!! Saygilarimla. Allahima emanet olun,Allahim yar ve yardimcin olsun Reis'im!!!
sevdam_daglara222@hotmail.com Gönderi no: 156473  /
abii sana kurban olurum seni bilen biliyor öylesi yorum yapanlar seni tanımamış olsa qerek o yüzden bu tarz kişilerin yaptıkları yorumlar gönlümüzdeki reis sevqisini daha da arttırıyor.. Seni sevmeyen ÖLSÜN abi kurban olurum sana , BİR UMUTTUR YAŞAMAK..
CÜNEYT GÜLPINAR Gönderi no: 156469  /
CÜNEYT GÜLPINAR
Herkesin Tabirine Çoğulculuk Gibi Bakardım Lakin Siz Gerçekten Reis siniz.. Selamûn Aleyküm Reis
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız