Duyurular

Sedat PEKER'i MİSİAD Genel Başkanı Feridun ÖNCEL Anlatıyor:

Kıymetli Dostlarım,

Takriben bir ay önce piyasaya çıkan Hakan TÜRK beyin yazdığı “Sedat Peker’in Gerçek Hayatı” adlı kitapta arada sırada bazı bölümleri paylaşmak istedim. Umarım hayatımda bir türlü yer almış dostlarımın şahsımla ilgili düşüncelerini okumak sizinde hoşunuza gider. Bugün MİSİAD genel başkanı olan Feridun ÖNCEL başkanın şahsımla ilgili söylemiş olduğu kitaptaki 3,5 sayfa olan bölümünü sizinle ilerleyen satırlarda paylaşacağım. Ayrıca Cumanızı tüm kalbimle kutluyorum.

MİSİAD Genel Başkanı ve Şanlıurfa MHP Eski İl Başkanı Feridun ÖNCEL: “SEDAT PEKER, KÜRŞAT’ın Bu Zamanki Versiyonudur.”

Hakan Türk:

Sizin Sedat PEKER ile farklı bir dostluğunuz var. Kendisi ile ilgili başkalarının bilmediği neler söyleyebilirsiniz?

Feridun ÖNCEL:

Benim ile Sedat PEKER’in dostluğu bilindiği gibi çocukluk yıllarına, aynı mahallenin top sahalarına ve ilkokul yıllarına dayanmıyor. Zaten yaşlarımız sebebiyle de böyle olması mümkün değil. Aynı şehirli hemşeri de değiliz. Ancak her ne kadar çok uzun yıllara dayanmasa da tanışıklığımız; ruhi yapımız, hassasiyetlerimiz, dünyaya bakış açımız sebebiyle sanki kalu beladan beri tanışıyor gibiyiz. Ben böyle hissediyorum. Benim için Sedat PEKER çok farklı ve çok değerli bir insandır. O kadar ki, insanların artık bir daha hapisten çıkamayacağını düşündüğü (hakikaten hapis hayatı çok uzun yıllar sürecek gibi görünüyordu), tanıyanların bazılarının tanışmazdan geldiği, adını anmadığı bir zamanda ortaya çıktım ve yazdığım kitabımı iftiharla Sedat PEKER’e ithaf ettim. Mektuplar yazdım, mektuplar aldım. İrtibatımı, dostluğumu, kardeşliğimi hiç kesmedim. Bunlar da ömrümün en değerli madalyalarından birisi olarak boynumda taşıyorum şimdi.

Hakan Türk:

Başkalarının Sedat PEKER’de göremediği yönlerini bize anlatır mısınız?

Feridun ÖNCEL:

Ben, Sedat PEKER’i, Kürşat’a benzetiyorum. Hüseyin Nihal ATSIZ hoca’mızın ortaya detaylarıyla koyduğu Kürşat’ı iyi incelediğinizde, Sedat PEKER’i de tanıyorsanız eğer başka türlü düşünemezsiniz. Olsa olsa daha modern, daha yeni bir versiyonudur diyebilirsiniz.

Sedat PEKER’in bugün bir rol model olarak Türk Milliyetçi gençliğinin önünde durduğunu taraflı tarafsız herkes kabul edecektir. Dost olsun, düşman olsun, bu durumun bütün Türk dünyası için geçerli olduğunu söyleyecektir. O, Türk gençliğinin olmak istediği vatanperver, fedakâr, cesur, yoksulu ve zayıfı kollayan, mert, güçlü karakterin daha da fazlasıyla her hücresini temsil eder.

Rol model kelimesi lafın gelişinden sayılmamalı. Rol model olabilmek, kalabilmek, kabul edilmek öyle her babayiğidin becerebileceği dahası kaldırabileceği, hatta olabileceği bir iş değildir. Parayla- pulla, güçle- kuvvetle olmaz. Adamlık ve yürekte gerekir. Sedat PEKER bu adamdır. Bu söylediğimi açma sadedinde şunu da ifade etmek gerekir. Evet, Sedat PEKER bir İ’lay-ı Kelimetullahçıdır, bir Milliyetçidir, bir Türkçüdür, bir Turancıdır, bir Kızılelmacıdır. Ama bunların hiç birisine tamamen bir parti kimliği ile konumlandırmaz. Siyasi partiler ona da onun dünya görüşüne de kişiliğine de dar gelir.

Mesela Sedat PEKER son derece zeki bir insandır. Belki ilk vasfı dost gibi dost oluşu, ahde vefa duygusunun son derece gelişmiş bulunmasıdır. Dost ne demekse arkadaş ne demekse yoldaş ne demekse; O, odur. Bu yolda hata yapmaz, yapılan hatayı da görmezden gelmez. Dostları ile dost bildikleri ile muhtaçlığını gördükleri ile her şeyini paylaşır. Onula ilgili kimsenin bilmediği, çünkü bilinmesini istemediği küçük ayrıntılar, onu tanımakta biraz daha yararlı olabilir. Bilmediğimiz bilemediğimiz şehit ve gazilerimize ALLAH rızası için yardım ettiğine ben şahidim. Kimse bilmese de yaradan biliyor. “ALLAH da ona göre veriyor.” denilebilir.

Sedat PEKER’in yaptıkları sadece bunlarda değildir. O, yurtdışında perişan halde kalmış, unutulmuş, Türk eserlerini kendi imkanları ile restore ettirdi. Onlarca belki yüzlerce yıldır terk edilmiş şehitliklerin bakımını yaptırdı. Yurtdışında adını ortaya koyarak Türk insanını, işadamlarını organize etti, teşkilatlandırdı. Aralarında ki bağı ve kardeşliği kuvvetlendirdi. Onun için birlik ve beraberlik çok önemliydi. O dönemi Romanya’da, Bükreş’te, Bulgaristan’da, Sofya’da aslan kardeşlerimle birlikte yaşadık.

ALLAH, Sedat PEKER’e inanılmaz bir ticari bir öngörü nasip etmiş. 1990’lı yıllara da Urfa’yı ziyaret ettiğinde Karaköprü mevkiine bakıp, burasının gelecekte çok değerleneceğini ve şimdiden birtakım yatırımlar yapılması gerektiğini söylediğinde tebessüm ettiğimi çok iyi hatırlıyorum. Bir milyon dolarlık arsa alınması konusunda ısrar etti. Karaköprü hem bomboş fıstıklıktı hem de deden babaya, babadan bana kalan, hazine ile problem yaşadığım bir araziydi. Problemim olduğu için topraklara karşı bıkkınlığım vardı. Üç gün ısrar etti, teklifi kabul etmedim. Ama zamanın onu haklı çıkardığını, zaman için de çok büyük bir değerlenme gerçekleştiğini söyleyerek bu konuya örnek vermiş olabilirim. O dönem alınacak bir milyon dolarlık bir arazi, şimdilerde bir daire bir milyon dolar. İstanbul’da benzer yatırımlar yaptığını, günün rayicine göre 3-5 bin dolara arsalar alıp, zaman içinde değerlendikten sonra kat kat fazlasına elden çıkardığını, mali varlığını da böyle oluşturduğunu söylemek gerek.

Bizlerin göremediğini yıllar öncesinden öngörüsüyle görmüş, geleceği geçmişten vukuu bulmuştur ve şu an da Reisimiz olarak gördüğümüz can dostumuz olmuştur. Yıllar süren cezaevi hayatında bile ekonomik işleyişini bozmadan yürütebilecek bir kabiliyettedir. Faaliyetlerini ve yardımlarını aynı tonda sürdürdü.

İdealleriyle yaşar Sedat PEKER… İdealist ruh hali, dava adamı kimliği o kadar barizdir ki, bunlardan mesela vatanı için mukaddesatı için her şeyden vazgeçebilir. Genç yaşı ve ideal adam kimliği müthiş enerjinin kaynağını oluştursa da yılların verdiği tecrübede zaten hiçbir zaman çiğ olmamış kişiliğini daha da pişirmiş durumdadır.

İki hatıramı daha nakledeyim kısaca; Birincisi, Sedat PEKER cezaevindeyken gelen mektubunda aramızda geçen bir konuya atıfta bulunarak, “Başkan, artık hem 40 yaşındayım hem de epeydir hapisteyim. Artık dediğin olmuştur.” yazıyordu. Çünkü ben kendisine bir keresinde gördüğüm aşırı atak halinden sonra, “Sedat Kardeşim, senin biraz daha olgunlaşman gerek. Bunun için hem 40 yaşına gelmen, hem de birkaç sene hapis yatman gerek” demiştim. Gülüşmüştük.

Diğer hatıram da Şile’de Sedat Kardeşimin yazlığında, paşalar, genel müdürler, kaymakamlar, emniyet müdürleri, siyasi parti genel başkan aday adayları, milletvekili aday adayları, milletvekilleri, bakanlar, tuhaf tuhaf böceklere çatal bıçak sallarken.

Yemek sonu biz garip iki dost evimizin mutfağındaki dünden kalmış peynir ekmekle sohbet ederek mutlu olurduk. Çünkü o gecenin hiçbir böceğine balığına el sürmeden iki dost misafire ikram eder. “ yaradan bize de kuru ekmeği nasip etmiş” diye gülüşürdük. Dava adamlarının kaderi bu... Bu mutlu dostluğu yakalayanlara… Sedat PEKER benim için böyle bir can dostum.

Son söz olarak şunu ifade etmek istiyorum; O, dost olunacak kardeş olunacak, aslan gibi bir Türk gencidir. Türkiye ve Türk gençliği için çok büyük bir değerdir…

FERİDUN ÖNCEL

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
fuatdogru1228@gmail.com Gönderi no: 179248  /
Şehit BİNGÖL BELEDİYE BAŞKANI Hikmet TEKİN'DEN BAHSEDİYORUM beyler.
Gökhan Kara Gönderi no: 177009  /
Gökhan Kara
Reis seninle biraraya gelmek muhabbet edebilmek cok istiyorum ama dünyalarımız çok farklı biz gariban mahalle cocuguyuz ama olsun yukarida bahsettiginiz rol model kelimesinin karşılıgı benim için sizsiniz allaha emanet..
şükrü Gönderi no: 171825  /
şükrü
Bir umuttur yasamak reis'im Yüce ALLAH cc emanet ol inşallah kıymetli reis'im
KEMAL TOPALOĞLU Gönderi no: 162904  /
KEMAL TOPALOĞLU
ALLAH A EMANET OL REİS.YÜCE RABBİM YOLUNU AÇIK ETSİN
soner koğun Gönderi no: 156427  /
soner koğun
bir umuttur yaşamak bir umuttur yaşamak bir umuttur yaşamak bir umuttur yaşamak birumttur yaşamakbir umuttur yaşamak bir umuttur yaşamak birumuttur yaşamak bir umututtur yaşamak USANMIYCAM REİSİM ALLA'A EMANET KALINIZ ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM
Tengiz_ Gönderi no: 156230  /
Tengiz_
Sevgili Reisim; Dünya duaların üzerine kuruludur. Bu dualar kişinin istekleri ve sevdikleri ile alakalı olarak değişiklik gösterirmiş. Şu an içinde bulunduğumuz, samimiyetsiz, ahlaksızlar ile dolu bir dünya ve şeref yoksunu insanların çokluğu ile boğulmuş bir gençlik için bir ışık, umut, kısacası bir güneş lazımdı. Çok denediler yapmacık kişileri insanların karşısına çıkarıp sizin izlerinizi silmeyi. Çok çabaladılar aslında kendilerine ait olan şerefsiz, onursuz, omurgasız yaşam şekillerini size yapıştırmaya. İnsanlara karşı sizi hep küçük düşürmenin yollarını aradılar, bulamadılar. Bulamayacaklar.. Başaramayacaklar. REİS olmanın BEY olmanın gerçekte ne olduğunu bilmeyenler ki, asla bilemeyecekler, sizi bu milletin gönlünden, aklından, hafızalarından, asla silemeyecekler. Siz bu bet benizli insanlara aldırmayın, REİS olunmaz REİS doğulur, ALLAH'ın bir lütfunu çekemeyenlere inat siz hepimizin dualarının ayrılmaz, samimi bir parçasısınız. ALLAH yar ve yardımcınız PEYGAMBER efendimiz yoldaşınız olsun.
Kadir kaner Gönderi no: 156207  /
Kadir kaner
Günaydin Reis'im, Öncelikle Hayirli cumalarin olsun!! Kitabin yatakodamda basucumda duruyo... Allahim yar ve yardimcin olsun,Allahim'a Emanet Olun. Bir umuttur yasamak! Saygilarimla.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız