Duyurular

08.12.2014

Kıymetli Dostlarım,

Bildiğiniz üzere Kıbrıs’ta dergâha gittiğimde Cennetmekân Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri'nin (Hayatta olduğu dönemdeyken de isteği olduğu üzere) oğlu Bahattin Efendi tarafından Hazret’in cübbesi, şahsıma hediye edildi.

Bazı art niyetli insanların bu güzel olaydan bile huylanarak, altında bir şeyler aradıklarını görüyor ve duyuyorum.

Bizim gençliğimizin ilk yıllarında bazı arkadaşlarımız çok ağır uyuşturuculara bulaşmışlardı. Bunların bazıları vefat etti. Bazıları ise Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri'nin, o tarihlerde onlara uyuşturucuyu bıraktırması sayesinde hayatta kaldılar. O tarihlerden bugüne kadar Hazrete her daim sevgi ve saygı duydum. Ben cezaevindeyken hiç tanışmadığınız halde şahsımla ilgili benim hak ettiğimden çok daha güzel kelamlarda bulunduğunu duyardım. Bazı arkadaşlarımız bana Hazretin benim hakkında neler söylediğini sormuşlar. Bu konuyla ilgili söyleyeceğim tek şey Hazretin, benle ilgili yorumlarında çok cömert davrandığıdır. Ancak benimle ilgili söylediklerinde kendisini mahcup etmemek için elimden gelenin fazlasını yapacağımın bilinmesini isterim.

Kıbrısi Hazretleri, farklı dinlerden gelen birçok insanın Müslümanlık dinine geçmesini sağlamıştır. İslam'ın her daim güzel yüzü olmuştur. Işid gibi El-Kaide gibi yüce dinimizin adını kirleten örgütleri, kişileri gördüğümüz zaman Şeyh Nazım Kıbrısi Hazretleri gibi şahsiyetlerin kıymetini çok daha iyi anlayabiliyoruz.

Yüce Mevlam inşallah sayılarını arttırırda, Işidçiler’in, El-Kaideciler’in ve diğer örgütlerin yüce dinimize vermiş olduğu zararları telafi ederler.

Hazretin bana layık gördüğü cübbe, yatak odamın başucundadır ve yaşadığım sürece de başucunda kalacaktır.

Kıbrıs'ta dergâhın içinde gördüğüm Müslümanlığa geçmiş farklı milletlerden insanlar, beni çok etkiledi. Daha önceki satırlarımda söylediğim gibi Yüce Allah'ım inşallah sayılarını arttırır.

Yüce Allah'a emanet olun…

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

SEDAT PEKER

Ziyaretçi Defteri
mehmetemre yılmaz Gönderi no: 156986  /
mehmetemre yılmaz
selamun aleyküm sedat bey ile tanışmak ve kendisi ile paylaşmak istediğim konulur var lütfen bana yardımcı olurmusunuz ismim mehmet emre yılmaz kayseriden yazıyorum
cengiz Ertaş Gönderi no: 156397  /
cengiz Ertaş
Amin inşallah.
Mesaj göndermek için ilgili alanları doldurunuz
Gönderinizde resminizin gözükmesi için facebook ile giriş yapınız. 
E-Mail Adresiniz
Mesajınız